Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

evike89 20 órája Creative Commons License 2493

Van egy jó hírem azoknak, akik a Timeshare Market Kft-vel kötött szerződést le szeretnék mondani, mert ha  14 napon belül tértivevényes levélben megírja, hogy eláll a szerződéstől, akkor visszakapja a befizetett összeget. Mivel mi visszakaptuk, azért írom, ha valaki mégis meggondolná a dolgot, akkor küldjön nekik egy elállási nyilatkozatot. Igaz, hogy egy hónapba került, mire visszafizették a pénzt, de szerencsére visszakaptuk.. 

mergests 22 órája Creative Commons License 2492

felhívnám a figyelmed hogy ez a ts-re nem vonatkozik mert azt külön jogszabály szabályoz...csak h pontossak legyünk!

Előzmény: ásítósmacska (2491)
ásítósmacska 22 órája Creative Commons License 2491

Nem árt figyelni, hogy ezt a termékbemutatós "kiskaput" nehogy átvegyék az üdülésijogos cégek is - és ezáltal kibújjanak a 14 napos elállási jog hatálya alól....

http://fn.hir24.hu/penzugy/2014/10/20/uj-trukkok-a-termekbemutatoknal-igy-verik-at-az-idoseket/

...

...

A vendéglőbe jelentkeznek be

A vevők védelmét szolgálja a Ptk. módosítása is, amely szerint júniustól a termékbemutatós ügyletek is üzlethelyiségen kívül kötött szerződésnek minősülnek, tehát rájuk is vonatkozik a 14 napos elállási jog. De nem sokáig kellett várni arra, hogy a csaló cégek megtalálják a kiskaput.

A fogyasztóvédelem szerint vannak már olyan társaságok, amelyek igyekeznek kijátszani az elállási szabályt. Például abba az étterembe jegyeztetik be székhelyüket vagy telephelyüket, ahova a termékbemutatókat szervezik. És erre hivatkoznak utólag, hogy "kikerüljék" a vevő elállási jogát. Mondván, hogy ők már nem üzlethelyiségen kívül értékesítenek, s így rájuk nem vonatkoznak a szigorúbb szabályok.

Az üzletben vásárolt termékeket a kereskedő valóban nem köteles visszavenni, ha nincs minőségi probléma. A 14 napos elállás csak a távollévők közötti szerződésekre (pl. online vásárlás) és az üzlethelyiségen kívüli ügyletekre vonatkozik (pl. termékbemutatók).

Tehát amikor a termékbemutatós cég arra a helyszínre jelenti be a székhelyét vagy telephelyét, ahova szervezi a bemutatót, akkor igenis trükközik, mondta megkeresésünkre a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szóvivője, Fülöp Zsuzsanna. Hiszen mindezt csak azért teszik, hogy "kijátsszák" az elállási jogot. Szóval, aki nem akarja, hogy csapdába essen, jó, ha erre is gondol.

ásítósmacska 22 órája Creative Commons License 2490

Jól tetted! :-)

Ismét egy saját tapasztalat, hogy ezek a kóklerek csak a LEHÚZÁSRA mennek.

GRRRRRRRR......

Előzmény: Nem leszek balek (2489)
Nem leszek balek 23 órája Creative Commons License 2489

Nem leszek balek!

Tegnap volt szerencsém egy üzleti megbeszélést folytatni a Time Share Market cég

meghivására. Néhány nappal ezelött kaptam egy telefonhivást, azzal,  hogy van-e eladó

üdülési jog. Történetesen van és már régóta keresek rá vevőt,így  igent mondtam.

A megbeszélés szóról-szóra ugy zajlott le, ahogyan azt Fecoász leirta.

Most is nagyon kedvesek és készségesek voltak mindaddig mig ki nem derült, hogy

mégis csak  kell előre is  fizetni.  pedig azzal inditottak, hogy 20 %-os sikerdijért dolgoznak,

amelyet a vételárból kell fizetni.

Valóban abból, de oly módon, hogy már most letétbe kell hehyezni a sikerddij elvárt

összegét, ráadásul ott és azonnal valamilyen jelképes összeggel meg kell nyitni a számlát,

mert ők azonnal meginditják az eladást mivel most komoly kereslet van a Hévizi jogokra.

Másnap pedig ki kell egésziteni a teljes összegre. / több száz ezerről volt szó/

Természetesen meghökkentem, hogy  mire ez a nagy sietség, hogy pár napot sem kaphatok arra, hogy átgondoljam, a családdal megbeszéljem.Azok a külföldi vevők sem

kapnak infarktust amiatt, hogy néhány nappal késöbb vehetik meg.Az igazgató ur is több

ször odajött és ajánlatot tett, hogy csak az összeg felét, majd az ÁFÁ-t is elengedik.

Szóval nagy volt a pszichai nyomás, de végül is az üzletkötés elmaradt.

Közöltem az urakkal, hogy ugyan változatlanul eladó a jog, de mivel komoly fenntartásaim vannak ezzel az árubemutatókon is  alkalmazott módszerrel szemben, hogy u.is csak

itt és most és azonnal és ennyiért. gondolkozni nem szabad. Annyira sürgős nem lehet

a dolog. A légkör azonnal megfagyott körülöttem. Szinte sajnálkoztak rajtam, hogy 

mekkora balek ez az ur. Reménytelen eset vagyok. Én ugy gondlom, hogy jól tettem.

Jól tettem?

prod82 23 órája Creative Commons License 2488

Sziasztok!

Annyi a változás,hogy visszajöttek a tértivevények,sőt már beszéltem is a Dinasztiával,akik minden erősködés nélkül belementek az elállásba. Nagyon megértőek voltak,mert állítólag be is csődölt valamelyik másik ilyen társaság,és hát ha nem akarjuk, nem kell... Szóval nagyon mézes-mázos volt. Tegnap pedig megküldték a lemondó nyilatkozatomra írt válaszukat,hogy érvényét veszti minden köztünk keletkezett megállapodás. Hülyén fogalmaztak,és elég szedett-vedett,de ettől még jogszerű. Bár a Cofidisről nincs hírem,ők nem jeleztek vissza,hogy mi a helyzet (de a tértivevény visszajött tőlük is az elállásról). 

Hívtak most a Orientamento Kft-től,hogy megvennék az üdülési jogot,de nem tudom,egyáltalán érdemes-e odamenni. Tuti ők is simlis bagázs. Először még csak meg sem mondták a cégnevüket,csak hogy menjek ekkor és ekkor,ide és ide. Úgy kellett kiszedni belőlük a nevüket. :D Lehet,hogy elmegyek,csak megnézni,hogy hogy is néznek ki,és mit mondanak,aztán majd leírom ide,hogy mik voltak a tapasztalatok.

Előzmény: prod82 (2476)
mérges vagyok 25 órája Creative Commons License 2487

Elnézést a tévedésemért. De én csak ennek találtam nyomát. egyébként az ABBÁZIA cégháló bonyolult,összefügő több néven futó társaság. közös tulajdonosi körrel. S igen hajlamosak a helytelen számlázásra. Néha csak pár ezer forinttal,néha többel.

"mérges vagyok"

Előzmény: KendeJúlia (2486)
KendeJúlia 1 napja Creative Commons License 2486

Köszönöm a beírást ásítómacska! 

Kedves mérges, miután én képviseltem az ügyfelet, biztosan mondhatom, hogy az Abbázia Country Club Kft. volt az alperes...

Előzmény: ásítósmacska (2484)
mérges vagyok 4 napja Creative Commons License 2485

Csak annyi a tévedés,hogy nem a Country Club ellen nyertek. Mert azé csak a Nemesnépi szálloda.

"mérges vagyok"

Előzmény: ásítósmacska (2484)
ásítósmacska 6 napja Creative Commons License 2484
mérges vagyok okt. 13. Creative Commons License 2483

Egyetértek!

"mérges vagyok"

Előzmény: blanche65 (2482)
blanche65 okt. 12. Creative Commons License 2482

Tisztelt Érintettek,

Az üdülőjog eladással és továbbértékesítéssel kapcsolatban oly rengeteg problémát -állampolgári szinten megoldhatatlannak tűnő panaszos esetet látok (a magamét is beleértve) azt javaslom mindenkinek próbáljunk egyénileg a területünk szerinti parlamenti képviselőkhöz fordulni figyelemfelhívással az egyéni esetek leírásával annak érdekében hogy a magyarországi törvényhozás elé kerüljön  a mostani joghézagok megoldása.

2014.jan.havi Hvg-ben ez jogász által felvetett probléma ...

A dolog már-már eléri a devizahitelesek átverésének szintjét...

sok sikert mindenkinek ...

Még egyszer hangsúlyozom nem az egyes esetekben  kell pert indítani, az egész rendszer jogi hátterét kell szabályozni....

remélve hogy egyszer rendbe jönnek a dolgok mindenkinek üdvözlettel....B.B.

jasszgeri okt. 10. Creative Commons License 2481

koszi szepen!

Előzmény: Replay (2480)
Replay okt. 9. Creative Commons License 2480

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1400045.KOR  a jogszabály végén a mellékletekben vannak az elállási minták. Amúgy nekem ebből az új rendeletből az jön le, hogy a szerződés mellé eleve adni kellene ilyen kitöltetlen elállási nyilatkozatot.

Előzmény: jasszgeri (2479)
jasszgeri okt. 8. Creative Commons License 2479

udv mindenkinek! az elallasrol kerdeznek. van esetleg vkinek egy mintaja, h hogyan nez ki egy ilyen dokumentum?

a szomszedot is behalozta a dinasztia. hevizrol velence, cofidis hitel, ahogy itt irtak mar joparan.

8 nap maradt a 14 napos hataridobol. elore is koszonom!

u.i.: tertivevenyes lesz termeszetesen.

Hegedus_Imre okt. 7. Creative Commons License 2478

"vert már át valakit a Club Hotels International?"

Itt találtam egy másik károsultat:

http://www.pertarskereso.hu/panaszok/5-db-udulesi-jog/

Előzmény: mergests (2477)
mergests okt. 1. Creative Commons License 2477

vert már át valakit a Club Hotels International?

prod82 okt. 1. Creative Commons License 2476

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Így tettem,tértivényesen adtam fel. Most pedig várok. Amint lesz előrelépés,megírom. :)

Előzmény: ásítósmacska (2475)
ásítósmacska okt. 1. Creative Commons License 2475

Hopsz, megelőztél. :) Ez lett volna a következő tanácsom. Kihangsúlyozva, hogy TÉRTIVEVÉNYESEN!!!

Előzmény: Replay (2474)
Replay okt. 1. Creative Commons License 2474

Sürgősen tértis levélben írd meg a Dinasztiának az elállást, ne telefonon keresd őket!

Előzmény: prod82 (2471)
ásítósmacska okt. 1. Creative Commons License 2473
ásítósmacska okt. 1. Creative Commons License 2472

Jajjistenem! 

A szokásos csaló módszer....

Ilyen cégeknek, akik az eladást megígérik, akkor higgy, ha ló legel a sírjukon!

Hazudnak, ami a csövön kifér.

NINCS, nem létezik olyan cég, aki tisztességes.

Ha tisztességes lenne, akkor előbb eladná a TS-t (megbízási szerződés alapján), majd a kapott összegből levonná a "sikerdíját".

De soha nem így történik. Mindig hókuszpókuszolnak, és ELŐRE kérnek pénzt, meg íratnak alá mindenféle papírokat.

Óvakodj ezektől!

prod82 okt. 1. Creative Commons License 2471

Kedves sorstársaim!

Érdeklődnék,hogy van-e olyan,aki találkozott már a Dinasztia Wellness Kft.-vel mostanában. Múlt hét szerdán jártam náluk, egy meglévő Abbázia Club-os üdülési jogommal. Arra jutottunk a megbeszélés végére,hogy (természetesen...) el tudják adni a jelenlegi üdülési jogomat úgy,hogy átváltják egy saját üdülési jogukra,és mivel az drágább (természetesen..), ezért csak beleszámítani tudják az én jogomat,és mellé perkáljak le nekik egy millió forintot. Nagy volt a nyomás,és az eddigi évek negatív tapasztalatából származó stressz,és így (sajnos) abban maradtunk,hogy aláírtam egy lemondó nyilatkozatot,amiben annyi szerepel,hogy a saját jogomról lemondok,helyette átveszem egy náluk már tulajdonos személy jelenlegi jogát, amit majd eladnak egy harmadik személynek (kicsit piramisjátéknak tűnik). Nem fizettem,hanem egy Cofidis hiteligénylést indítottunk el velük közösen. Időközben meggondoltam magam,és ebből remélhetőleg nem lett semmi,mert nem küldtem el a Cofidisnek a munkáltatói igazolást,és a mai napon beszéltem is velük,hogy mi a hivatalos elállás módja. Segítőkészek voltak,írtam nekik elálló levelet,remélem ezzel ez a része befejezve. Viszont!! A Dinasztia Wellness Kft.-vel nem tudok kapcsolatot teremteni,pedig hívtam őket a héten már legalább négyszer.

Azért írtam le ilyen részletesen mindent, hogy hátha ezzel segítek másnak, hátha ismerős ez a helyzet. 

A kérdésem hozzátok pedig az lenne,hogy szerintetek mit lehet kihozni ebből az állapotból? Én most úgy döntöttem,hogy elállok az egész eladási dologtól a Dinasztiánál,remélem sikerül is. 

Esetleg valakinek valami pozitív tapasztalata van üdülési jog eladásával kapcsolatban? Bármilyen módon is?

kekec54 szept. 24. Creative Commons License 2470

Ajánlat: Google kereső!

Még egy lehúzó!:(

Előzmény: mergests (2469)
mergests szept. 23. Creative Commons License 2469

Ismeri, találkozott már valaki a CLUB HOTELS-el?

mergests szept. 23. Creative Commons License 2468

TMR-CLTG Ingatlanforgalmazási Korlátolt Felelősségű Társaság

Timeshare Market kft

EZZEL A KÉT CÉGGEL VIGYÁZNI!

Volt HCH-s brigád....!!!!!!!!!!!!!!!!

ásítósmacska szept. 23. Creative Commons License 2467

Szerintem TS ügyekben sem árt vigyázni - itt a legújabb trükk az elállási jog gyakorlásának kivédésére a pofátlan cégek részéről...

http://www.penzcentrum.hu/vasarlas/megtalaltak_a_kiskaput_a_nyugdijasok_vamszedoi.1041985.html

Megtalálták a kiskaput a nyugdíjasok vámszedői

Idén nyáron új fogyasztóvédelmi szabályozás lépett életbe. A változások értelmében a fogyasztó sokkal könnyebben tehet panaszt, ha vásárlása során átverik, és könnyebben érvényesítheti a jogait, ha szorult helyzetbe kerül - tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium a Pénzcentrumot.

Így kiemelt védelmet kaptak többek között azok a vásárlók, akik a vállalkozások székhelyén, telephelyén kívül kötnek szerződést.

Tipikusan ilyenek a házaló kereskedés egyes fajtái, a(z utazással egybekötött) termékbemutatók, melyek számtalan problémát és komoly anyagi nehézségeket okozhatnak hazánkban elsősorban az idősebb korosztály számára.

Az újítás részeként ezen vásárlásokra vonatkozóan is

meghosszabbították a korábbi 8 munkanapos elállási határidőt 14 napra.

Azaz ha valaki mégsem tart igényt az adott termékre, visszakérheti annak árát a vásárlástól számított 14 naptári napon belül. Ha valakit nem tájékoztatnak erről a vásárlás során, akkor ez a határidő tizenkét hónappal hosszabbodik meg.

Azonban hiába a védelem, így is van olyan szervező, aki ki tudja játszani a rendszert, és el tudja érni, hogy ne kelljen visszafizetnie a termék árát, ha a vásárló meggondolja magát. Egy olvasónk mesélte el, őt hogyan verték át. Meghívót kapott egy termékbemutatóra egy étterembe. Itt 30 ezer forintos ajándékcsomaggal és ebéddel várták, no meg a termékismertetővel.

Később kiderült, hiába az elállástól való jog, ebben az esetben nem érvényes. Ugyanis az adott cég elintézte, hogy az étterem legyen telephelyként megjelenítve a hivatalos iratokban annak ellenére, hogy ez nem kézenfekvő a cég tevékenységi köre alapján. Így már nem él a kiemelt védelem, hiszen a vásárlás nem tartozik a telephelyen kívüli szerződéskötés kategóriájába.

A termékbemutatót lebonyolító cég a vásárlástól való elállás jogával trükközött ebben az esetben, amikor azt az adott éttermet, amit az esemény színhelyéül választott, jogilag a telephelyévé tette.

mergests szept. 22. Creative Commons License 2466

egyik cég sem létezik már....nehogy bedőlj!!

Előzmény: vulkanus2013 (2464)
ásítósmacska szept. 22. Creative Commons License 2465

Na, egy újabb ismerős cég... A Kerek Nap - és már outletje is van....  ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.................

több, mint 6e hsz:

Time sharing; RCI; Kereknap; üdülési

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9041079

Előzmény: vulkanus2013 (2464)
vulkanus2013 szept. 22. Creative Commons License 2464

Ezt most találtam csak meg:

"Az Abbázia Csoport az üdülőhasználati jogok értékesítését jelenleg két erre megbízott cégen keresztül végzi. Kizárólag a KEREKNAP OUTLET Kft. (1136 Budapest, Pannónia u. 11.) és az Apartman Sales Project Kft. (1171 Budapest, Erzsébet körút 92.) van általunk feljogosítva az általunk megszabott keretek között a fogyasztók számára olyan ajánlatokat tenni, melyek a hatályos jogszabálynak megfelelőek, s melyekért az Abbázia Csoport teljes körű felelősséget vállal.

Keszthely, 2013. szeptember 17. Abbázia Csoport"