Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Bözsiszatmári 2014.07.28 14:10:07 © 2343

A Relax Center Marketing nekem segített eladni.Hozzáfűzném,hogy egyik cég sem adhat el üdülési jogot,hiszen magánszemély-magánszemélynek adhatja el!A használt üdülési jogoknál a cégek csak közvetítői szerepet látnak el,Ők keresik meg a vevőt és utána én adom el a vásárlónak.Nálam is így történt.A cég a reklám tevékenységet vállalta.De mind ezt csak halkan jegyeztem meg mert már múltkor is azt kaptam ,hogy reklámozom a céget.Olyanokkal nem szabad szóba állni akik azt mondják hogy Ők eladják nélkülem,mert akkor valószínű ,hogy egy forintot sem látok belőle.De mindenki a saját hibájából tanul.Egy másik üdülőjogomnál én is így jártam,lekerült a nevemről de nem kaptam érte semmit.

Előzmény: Replay (2333)
mukka49 2014.07.24 17:11:45 © 2342

Nem tudok döntésről, de a linken szerepel több telefonszám is. Ők talán tudnak tanácsot adni. Jelentkezhetsz pl. tanúnak, nem tudom, de egy telefont megér, és ez esetleg

segíthet a saját ügyedben is. De az első lépés az ügyvéd.

Előzmény: csecsike11 (2341)
csecsike11 2014.07.24 13:38:04 © 2341

igen ismerem csak nem tudom a végkifejletet.Az a baj hogy azzal sokra nem megyek ha a gazdasági Versenyhivatal kiró rá több milliós bírságot.utána is vígan lesznek

Előzmény: mukka49 (2340)
mukka49 2014.07.24 12:56:34 © 2340
Előzmény: csecsike11 (2337)
mukka49 2014.07.24 12:52:04 © 2339
mergests 2014.07.24 11:07:27 © 2338

és mit szeretnél tenni?

csecsike11 2014.07.24 10:47:46 © 2337

Még míndíg keresek olyan személyeket  tanúnak. akiket az Eurobenefit megvezetett .Régi üdülési jogukat  lemondónyilatkozat aláírásával beszámítottak  egy másik üdülési jogba(Mostanában hajdúszoboszlói üdülési jogba)

emailcímem: lengyellenci@freemail.hu

Előzmény: csecsike11 (2257)
ásítósmacska 2014.07.23 22:53:20 © 2336

Magadat minősíted.

:)))))

Bár látom, téged abszolút nem zavar, hogy mindenki hülyének néz. :-DDD

Előzmény: mergests (2335)
mergests 2014.07.23 22:45:37 © 2335

nem kérheted...

Előzmény: ásítósmacska (2328)
Replay 2014.07.23 19:48:14 © 2334

Kivel kötöttél szerződést a céggel vagy mint K.Attila magánszeméllyel? Amúgy meg lehet nézni a nyilvános cégadatoknál, a Magic Holiday Platinum Kft-nél nem változtak a cégadatok, K.Attila még mindig az ügyvezető és egy másik férfi a tulajdonos.

Van még egy Magic Holiday Kft nevű cég is, ott K.Attila az ügyvezető és tulajdonos. ez a cég kényszertörlés alatt van.

Előzmény: Kiseva11 (2314)
Replay 2014.07.23 19:43:16 © 2333

Pár hónapja volt itt  szó a Relax Center Marketing Kft-ről, akkor megnéztem őket a nyilvános cégjegyzékben. Reklámozási tevékenységre szól a cégbejegyzés nem üdülési jog értékesítésre, és NAV végrehajtás alatt állnak még most is.

Előzmény: kutypáárt (2331)
mukka49 2014.07.23 19:36:57 © 2332

Szerintem, teljesen mindegy, ismeri-e valaki, ha előre pénzt kér Tőled, akkor ne higgy neki. Én ezt tenném.

Előzmény: kutypáárt (2331)
kutypáárt 2014.07.23 19:02:14 © 2331

Ismeri valaki a Relax Center Kft-t? Bp, Ráday út. Volt valakinek kapcsolata velük?

Most hivtak, hogy jogomat ki ill. eladnák, utánaolvastam, nincs róluk se jó se rossz az interneten egyelőre, csak látom hogy állásokat hirdetnek.

mukka49 2014.07.23 17:54:51 © 2330

És miből gondolod, hogy a Blikk hiteles forrás?

Itt a rendelet a "távollévők" közötti üzletről vagyis a termékbemutatókról:

http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=167547.260043

A változás:

1. Elállási jog, ami eddig is volt, 8 munkanap helyett 14 munkanap

2. Vannak kivételek, pl. friss áru, egészségügyi termékek

Ha lehet, ne keverjétek össze a termékbemutatókat, webshop vásárlásokat az üdülési joggal! A mi problémánkra a 141/2011. (VII. 21.) Korm. rendelet vonatkozik:

http://jogszabalykereso.mhk.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=139169.519608

Szerintem ez a fórum ezekre a dolgokra jó:

1. Figyelmeztetés, hogy senki ne dőljön be semmiféle olyan szövegnek, ami azt ígéri, hogy régi üdülési jog beszámításra kerül, ha veszel egy újat.

2. Senki ne fizessen előre semmiféle jogcímen 1 Ft-ot se. Az értékesítők nagyon leleményesek: foglaló, marketing költség, hirdetési díj, fordítási díj stb. Teljesen mindegy, ki mondja, és hol mondja. Ha mégis bedől valaki ezeknek az ígéreteknek és fizet, 8 napon belül elállhat itt is.

3. Senki ne dőljön be se ügyvédnek, se jogásznak, se másnak, ha azt ígéri, ha elég ember van, aki vissza akarja adni az üdülési jogát, akkor menjen bíróságra, mert "sok lúd disznót győz". Van amikor ez igaz, de erre nem, mert minden szerződés más.

4. A szerződések csak akkor támadhatók, ha nem felelnek meg az érvényes jogszabálynak. Ha minden rendben, akkor törvényes.

5. Itt vannak tanácsok attól az ügyvédtől, akiről tudom, hogy ilyen ügyekkel foglalkozik:

http://www.drkendejulia.eoldal.hu/cikkek/udulesi-joggal-kapcsolatos-informaciok/

Ő ad tanácsot a pertárskeresőknél is:

http://www.pertarskereso.hu/cimke/udulesi-jog/

Nem tudok arról, hogy alakult volna pertársaság ilyen ügyben.

ásítósmacska 2014.07.23 17:53:00 © 2329

Szerintem nem tud linkelni. Ill. - bizonyos értelemben - csak azt tud. :-DDDDD

Komolyra fordítva a szót: intelligens ember a már egyszer beírt szöveget az adott hsz. linkjével ismételi meg, ha már nagyon szükségesnek tartja....

Aki meg arra sem képes, hogy a saját korábbi hsz-át be tudja linkelni, az ne fórumozzon.

Szerintem. :-D

Előzmény: Replay (2327)
ásítósmacska 2014.07.23 17:51:19 © 2328

Ezt nem te fogod meghatározni!

Nyilván többen olvassák el, ha látják, hogy megbízható forrást, és nem a te lilagőzös fejedből robbant ki valami eszement marhaság...

:-DDDD

Szóval dőltbetű + link, ha kérhetném.....

Előzmény: mergests (2326)
Replay 2014.07.23 16:52:24 © 2327

Mi a francnak rakod be ugyanazokat a szövegeket naponta újra és újra?  

Előzmény: mergests (2318)
mergests 2014.07.23 16:06:08 © 2326

nem a forrásmegjelölés az elsődleges...hanem a tartalom

Előzmény: ásítósmacska (2324)
mergests 2014.07.23 16:05:28 © 2325

nem is azért írtam...csak h milyenek ezek

Előzmény: ásítósmacska (2323)
ásítósmacska 2014.07.23 14:22:00 © 2324

Tedd már mellé a linket, vagy egyéb módon jelezd, hogy másolod...!

A fórumozás egyik alapvető szabálya...

Előzmény: mergests (2322)
ásítósmacska 2014.07.23 14:21:15 © 2323

Ezt honnan kopiztad???

Egyáltalán nem új rendelet az "üzleten kívüli kereskedelem" vonatkozásában az elállási jog...

Előzmény: mergests (2321)
mergests 2014.07.23 14:06:49 © 2322

egy kis adalék még...mocskos mindegyik

Az év elején jogszabályban szigorították a termékbemutatókat: azóta a jegyzőnek kell bejelenteni, ha valahol ilyen rendezvényt szerveznek. A Blikk egy olyan férfit szólaltatott meg, aki nyugdíjasok százait verte át, többek között 290 ezer forintos műbőr fotellel, de most minden trükköt elárul.

HIRDETÉS

„A Dunántúlon él a férfi, aki az egész iparágat elindította, s a mai napig is kézben tartja. A szűk vezetőség tagjai hetente öt-hatmillió forint tiszta hasznot zsebelnek be” – kezdte történetét aBlikknek a férfi, aki elárulta, hogy a vezető ritkán tartózkodik Magyarországon, szinte egész évben nyaral. A Gáborként megnevezett temékbemutatós férfi a szakmát hét évvel ezelőtt kezdte utaztatós termékbemutatókkal, ahol elmondása szerint ingyen kirándulás és ingyen ebéd volt a csali. 

Az utaztatás és etetés kora azonban lejárt, ma már másképp van felépítve minden. A callcenterben különböző telefonlistákból hívják az embereket. Az előadás kezdete előtt van tíz-tizenöt perc, amikor a beépített emberek szóba elegyednek a palimadarakkal. Ők mérik fel, átverhető-e a vendég – árulta el a termékbemutatós.

Majd így folytatta: „Az előadás minden fél órában más típusú, és különböző érzelmi beállítottságú emberekre hat. Aki az egészségéért aggódik, aki családjáért, aki takarékoskodni szeretne: mind-mind meg lesz szólítva. Úgy kell érezniük, hogy kiváltságosak, amiért részt vesznek az előadáson. Ezután jön a bingó. Amíg nem ütközött törvénybe, összegeket találtak a kihúzott sorsjegyeken az emberek, ezek a későbbi árengedmények voltak. Most már mosolygós vagy szomorú arc van a borítékokban. A beépített emberek infói alapján dől el, hogy kiket lehet beforgatni, ők kapják a mosolygós jelet. Aki egyedül él, van saját ingatlanja, és rokonai nem sűrűn látogatják, azt biztosan megpróbálják átverni.”

mergests 2014.07.23 14:05:31 © 2321

ezen behaltok..egy brancs ez én mondom...

Heti 6 millió forintot keres a lehúzós termékbemutatók királya

Főként nyugdíjasokat vernek át a túlárazott gagyi termékekkel.

"Egyszer eladtam egy masszírozós fotelt egy idős hölgynek, akinek már volt két ugyanolyan. Azt hazudtam, hogy speciális fűtőszál van benne, ami stimulálja a sejteket. Nagy meleg volt, két perc alatt leizzadt benne, és azt mondta, érzi a hatását. Így lett egy harmadik ugyanolyan masszírozó fotelja 290 ezerért műbőrből" - mondta a Blikknek egy volt "termékértékesítő", aki egy dunántúli cégnél dolgozott beetető emberként.

A férfi szerint, azok, akik Magyarországon az egész iparágat elindították, most hetente öt-hatmillió forint tiszta hasznot zsebelnek be mások megkárosításából. 
A gyanútlan vásárlókat, akik főként nyugdíjasokból állnak ingyen kirándulással, ingyen ebéddel csábítják el az utaztatós termékbemutatókra, ahol aztán rábeszélik őket egy teljesen értelmetlen és túlárazott termékre. Például egy edénykészletre, amelyet "akciósan" 70 ezerért árulnak, ám a valódi ára 3-4 ezer forint, ráadásul Kínában gyártják.

Mindenkinek tudnia kell -aki olvassa adja tovább -, hogy a panaszok hatására a jogalkotó idén év elejétől szigorított a termékbemutatók szabályain. A legfontosabb változás, hogy idén június 13-tól a fogyasztót elállási jog illeti meg. Ez azt jelenti, hogy amennyiben a bemutató helyszíne nem a cég szék-, illetve telephelye (és legtöbbször nem az), a fogyasztónak legkésőbb a termék átvételétől számított 14 napon belül jeleznie kell az elállási szándékot kifejező nyilatkozatát, melyet a vállalkozás köteles tudomásul venni, és a teljes vételárat visszafizetni.

Add tovább, hogy a hiénáknak ne legyen több áldozata!

mergests 2014.07.23 14:04:03 © 2320

ebben érintett valaki??

Versenyhivatali eljárás indult az Euro Benefit Kft-vel szemben

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Vj-20/2014. ügyszámon eljárást indított az Euro Benefit Kft-vel szemben a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt.

A GVH 2014. március 12-én versenyfelügyeleti eljárást indított az Euro Benefit Kft-velszemben, mert valószínűsíthetően olyan tájékoztatást ad ügyfeleinek az üdülési joguk értékesítésével kapcsolatban, hogy az könnyebben és gyorsabban eladható külföldi vevőknek azzal a feltétellel, ha újabb üdülési jogot vásárolnak tőle. Ezt jó befektetési lehetőségnek tüntetik fel azzal, hogy az újonnan megvásárolt üdülési jog árába beleszámítják a már meglévő üdülési jogokat, holott valószínűsíthetően az újonnan megvásárolt üdülési jog sem értékesíthető nagyobb arányban, mint a már meglévő. Fenti tájékoztatások alapján feltételezhető, hogy a fogyasztók a meglévő üdülési jog értékesítésének reményében további üdülési jogot vásárolnak. Az Euro Benefit Kft. a tájékoztatások alkalmával valószínűsíthetően nem kellően megalapozottan állította, hogy az egyes üdülési jogokkal kapcsolatos ajánlatok csak nagyon korlátozott ideig érhetőek el az előadások, egyeztetések alkalmával a fogyasztóknak felvázolt feltételek mellett.

Fenti magatartásával az Euro Benefit Kft. a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. évi XLVII. törvény (Fttv.) mellékletének 7. pontjában, továbbá az Fttv. 6. § (1) bekezdés bg) alpontjában, c) pontjában valamint h) pontjában foglalt tényállás megvalósításával valószínűsíthetően megsértette az Fttv. 3. § (1) bekezdésében előírt tilalmat.

A versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a nevezett vállalkozás a jogsértést elkövette. Az eljárás a tények tisztázására, és ezen keresztül a feltételezett jogsértés elkövetésének bizonyítására irányul. Az eljárás befejezésének határideje 3 hónap, amely azonban – az ügy bonyolultságától függően – két alkalommal, legfeljebb 2 hónappal meghosszabbítható.

Budapest, 2014. március 27.

mergests 2014.07.23 14:02:57 © 2319

azt h legalább az alapokkal tisztában lesz....

te milyen megoldásokat javasolsz kedves R??

Előzmény: Replay (2308)
mergests 2014.07.23 14:01:00 © 2318

neked újra!

A szerződés megszüntetésének egyéb módjai |  | 

Kiléphetünk-e a szerződésből, ha néhány év eltelte után anyagilag fenntarthatatlanná, elviselhetetlenné válik az üdülési jog

Előfordulhat, hogy több év után kiderül, hogy az éves fenntartási díj megfizetését már nem tudja vállalni a fogyasztó, az ingatlant rokonai sem kívánják igénybe venni, vagy bármilyen okból felmerülő hirtelen pénzszükség (orvosi kezelés szükségessége, munkanélkülivé válás stb.) esetén szeretné visszakapni az üdülőhasználati jogért kifizetett ellenérték időarányos részét. A szerződés egyoldalú megszüntetésére az írásbeli tájékoztatóban foglaltak szerint kerülhet sor. Amennyiben a szerződést határozott időre kötjük meg, ezért a hatályos jogszabályok alapján a szerződés egyoldalú, nem szerződésszegés miatti felmondására nem vagyunk jogosultak. Az aláírt szerződés kötelez, amelyet mindkét félnek teljesítenie kell. Így az értékesítő saját döntése alapján a szerződésben a jogszabályokban meghatározottnál hosszabb elállási jog vagy rendes felmondási jog hiányában a szerződés jogi eljáráson kívül történő megszüntetésére nincsen mód.

Milyen eséllyel tudjuk a „használt” üdülési jogunkat továbbértékesíteni?

A használati jog értékesítése a fogyasztói tapasztalatok szerint nem bíztat sok jóval. A használati jogok értékesítésének fogyasztók közötti úgynevezett másodlagos piaca nem működik, szinte egyáltalán nincsen kereslet a már megkezdett, de időközben feleslegessé vagy anyagilag terhessé vált használati jogokra, azokra szinte lehetetlen vevőt találni, különösen megfelelő és az üdülési jogból hátralévő időtartammal arányban álló vételár fejében. Úgynevezett viszontértékesítési szerződést is köthetünk egy vállalkozással üdülési jogunk eladása érdekében, azonban fontos tudni, hogy az értékesítés tényleges megtörténtéig vagy a viszontértékesítési szerződés bármely okból történő megszűnése miatt a vállalkozás nem fogadhat el fizetést a fogyasztótól.

Elállhatok-e az üdülési jogom értékesítésére kötött viszontértékesítési szerződéstől?

Igen, a 14 napon belül gyakorolható elállási jog ebben az esetben is megillet minket.

Mit jelent, ha az üdülőhasználati szerződésben az értékesítő elővásárlási jogot köt ki maga részére?

A szerződésekben az értékesítők többnyire elővásárlási jogot kötnek ki magunknak, azaz ha a fogyasztó értékesíteni kívánja üdülési jogát, köteles azt először az értékesítőnek felajánlania, aki saját belátása szerint jogosult az elővásárlási jogot gyakorolni, vagy a fogyasztó ajánlatát visszautasítani. Ez a szerződéses kikötés sajnálatosan azt a hamis illúziót keltheti a fogyasztóban, hogy amennyiben már nincs többé szüksége az üdülési jogra, azt az értékesítő bármikor visszaváltja. E tekintetben a fogyasztói tapasztalatok szerint sajnálatosan az is többször előfordul, hogy az értékesítő is kifejezetten kihangsúlyozza a szerződéskötés során, hogy amennyiben a fogyasztónak az üdülési jogra már nincsen szüksége, akkor azt bármikor visszaváltják tőle.

A gyakorlatban élnek-e elővásárlási jogukkal az értékesítők?

Nem jellemző, hogy az értékesítők élnének elővásárlási jogukkal, ugyanis nem áll érdekükben az üdülési jog visszaváltása, hiszen, ha a fogyasztók nem veszik igénybe üdülési jogukat, lehetőségük van az adott üdülési hétre az apartmant mások részére kiadni. Emellett a visszaváltási érték meghatározására sincsenek egzakt előírások a jogszabályokban, ami az elővásárlási jog esetleges gyakorlása esetén hosszú (és sokszor eredménytelen) vitákhoz vezethet az üdülési jog valós forgalmi értékében való megállapodás során.

Lehetőség van-e a fogyasztó megváltozott életkörülményei miatt a szerződés bírósági úton történő módosítására?

A Polgári Törvénykönyv 241. §-a szerint a bíróság módosíthatja a szerződést, ha a felek tartós jogviszonyában (ilyen lehet az üdülőhasználati szerződés is) a szerződéskötést követően beállott körülmény folytán a szerződés valamelyik fél lényeges jogos érdekét sérti. Az ilyen kereseti kérelem benyújtása előtt javasolt jogi képviselő (ügyvéd) véleményét is kikérni.

Örökölhető-e az üdülési jog?

Igen, a fogyasztó halála esetén az ingatlan használati joga az örökösökre száll át. Az erre vonatkozó utalást a legtöbb üdülőhasználati szerződés is tartalmazza.

Hova fordulhatunk, ha jogvitánk keletkezik az értékesítővel?

Amennyiben a szerződéssel összefüggésben jogvita keletkezik, azt elsődlegesen az értékesítővel vagy az ingatlan tulajdonosával kell tisztáznunk. Sajnos, amennyiben az értékesítővel szembeni problémánkat nem tudjuk kielégítő módon rendezni, jogaink érvényesítése és kikényszerítése csak hosszadalmasnak ígérkező bírósági eljárásban (link) vagy békéltető testületi eljárás (link) során valósulhat meg. Ezért különösen fontos, hogy mindig körültekintően járjunk el az üdülési jog megvásárlására irányuló szerződésünk megkötése során. A bírósági perindítás előtt javasolt előzetesen az Európai Fogyasztói Központhoz fordulni a felek között vita tisztázásának megkísérlése érdekében, amennyiben az értékesítő az Európai Unió valamely tagállamában, illetve Izlandon vagy Norvégiában rendelkezik székhellyel.

Amennyiben az üdülési joggal érintett ingatlan külföldön található vagy az értékesítő cég külföldi vállalkozás, melyik ország bírósága jogosult a polgári peres eljárást lefolytatni, illetve melyik állam joga alkalmazandó?

E kérdésekre a joghatóságról és az alkalmazandó jog témaköréről készített összefoglaló tájékoztató anyag tekinthető irányadónak.

Előzmény: bel30 (2310)
ásítósmacska 2014.07.23 13:57:54 © 2317

Itt is volt már róla szó:

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=130637975&t=9109102

Fenntartom a véleményemet.

LEhúzás-szagot érzek.

Előzmény: brenn (2316)
brenn 2014.07.23 13:43:53 © 2316

Hivogatnak az  üdülési jogok egy új típusú értékesítési rendszerének bemutatójára. A meghívó a Well For You  KFT. A telefonos hölgy csak annyit árult el, hogy az üdülési jog "átvételéhez" kapott virtuális pénz ( kredit) egy kereskedőháznál levásárolható. A levásárlás után pedig átkerül az üdülési jog a Well For You  használatába.

Van valakinek tapasztalata minderről?  Meghívás helye : Karát Hotel Budapest, VI. kerület  Király u. 6. Állítólag nagyon népszerű már. Nem tudom kell-e befizetni valamit, vagy mi történik? Mindenestre nagyon titokzatosak.

ásítósmacska 2014.07.23 11:27:31 © 2315

Kis Attilának itt (és az összes többi TS/üdülési jogos topikon)  már rég kitelt a "becsülete"...

Különböző álneveken/nickeken próbálta behálózni a reményvesztett TS-tulajokat... :-s

Előzmény: Kiseva11 (2314)
Kiseva11 2014.07.23 11:24:06 © 2314

Nem irom ki, hogy csaló, de csalódtam Kis Attila Magic Holiday taki.zoli ugyanaz cég/szemlyben. Kötöttünk üdülési jog eladására szerződést.Igen áron alul kínáltam az ingyenes oldalakon, ő hívott fel, hogy értékesítené, ennyi pénzért biztosan van rá vevője. Nem akartam, mert bizalmatlan voltam ezért csak  potom 10.000.- Ft-ért kötött velem szerződést, azzal a záradékkal, hogy ha fél éven belül nem adja el, visszaadja a pénzemet. Eladtam az üdülési jogomat magánúton fillérekért. Kértem adja vissza a 10.000.- Ft-omat. Először még azt válaszolta, majd ha lejár a fél év. Elfogadtam, bár nem értem, miért is kellett kivárni a fél évet, ha már nincs mit eladnia? Fél év elteltével ujra felhívtam, egy másik néven bemutatkozó férfiember vette fel, és közölte, hogy Kis Attila úr hirtelen külföldre költözött, mindent felszámolt, egyszerűen átadta neki az ügyfeleket, ügyeket, és az üdülési jog értékesítő vállalkozást, ő nem vállalt felém kötelezettséget, tehát nem is tartozik. Ha akarom követeljem Kis Attila urtól, aki valahol külföldön él, pereljek külföldre. Buktam a 10.000.- Ft-ot, és nem is sajnálom, csak hogy érdemtelen emberre fecséreltem bizalmat.  De azért ide kiirom, hogy egy szavát se higgye el senki. Kiss Éva