Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

egedius Creative Commons License 5 órája 0 0 3233

mukka49

Az eredeti tulajdonossal lett szerződés kötve  még 2006-ban,azóta már többször változott a nevük,de a tulaj most is ugyan az.Arra hivatkozva kell új szerződést kötni,hogy tulajdonos változás történt,legalább is a nevében.Arra hívatkoznak,hogy a régi szerződésünk tulaj változás miatt megszünt,így az apartman ami eredetileg szerepelt a szerződésben fellesz újitva,nekünk ugyan olyan kondíciókkal ugyan abban az időpontban nem tud helyet biztoítani-és most jön a csavar-ellenben 250000-e forintért ad másik felújított apartmant kb. hsonló időszakban.Nos mivel ennyire kacifántos az ügy,ami gondolom még több tulajdonost is érint ezért keresem a megbeszélés lehetőségét a többi érintettel itt a fórumon!Nagyon sok alibi cég megkeresett bennünket,hogy eladják a jogot,egyszer- egyszer el is mentünk meghallgatni őket,de eddig még megúsztuk becsapás nélkül.

Előzmény: mukka49 (3231)
brigi7894 Creative Commons License 6 órája 0 0 3232

Kedves mérges vagyok!

valóban a beletett pénzt buktam, mondjuk én örököltem, úgyhogy... 

de, mond egy embert aki adna bármennyi pénzt is egy dobogómajorért? Ha lennének vevők akkor ez a fórum se lenne. Tehát nem értem a hozzászólásod. vagy gondolod jobban jöttem volna ki anyagilag, ha várom hogy majd egyszer sohanapján jön egy vevő...addig meg fizetgetem a fenntartási költséget?

Jelen helyzetemben én pozitívnak értékelem, hogy a fennmaradt 89 év fenntartási költsége nem engem terhel....

És a múltkor már írtam, hogy 2 db fenntartási költséget kértek hozzá, tehát ennyibe került.

Kicsit azt érzem rajtad, hogy bárki bármilyen megoldást talál semmi sem jó. Én értem, te még nem fogadtad el, hogy mindenképp buktad a befizetett pénzt.  Sok sikert kívánok hozzá, hogy valaki igazi pénzért megvegye tőled. Én már azzal is elégedett vagyok, hogy nekem nem kell tovább fizetnem :)

Előzmény: mérges vagyok (3229)
mukka49 Creative Commons License 9 órája 0 0 3231

Az igazából lényegtelen, hány tevékenység van a listájukon. Ez csak egy lehetőség. Minden cég azzal fedezi magát, hogy rengeteg tevékenységi kört feltűntet. Gondolom, ezt is láttad:

A cég tavaly alakult. A cég ügyvezetője és tulajdonosa még nincs 22 éves. Gondolom, rengeted a tapasztalata. Szerintem pénzt akar keresni, nagyon gyorsan, ez a célja.

Mit akar Tőled? Miért keresett meg? Te kivel kötöttél szerződést? A legtöbb üdülési jogot nem a "tulajdonos", hanem közvetítő cégek adják-veszik. Van egy címlista, telefonlista, amit használ minden cég. Gondolom, a "dolgozók" árulják ezeket jó pénzért, így aztán hetente többször is kaphatsz telefonhívást.

A tulajdonosváltozásról én ezt olvastam:

http://www.napigazdasag.hu/cikk/11259/

Fogalmam sincs, mit szeretnél igazán tudni? Miről és ki akar Veled szerződni? Csak telefonáltak, vagy levelet is írtak? Mit ígérnek? Kérnek pénzt előre? Ha igen, akkor kamu az egész.

"igazi" információt akkor kapsz, ha találkozol velük. Itt bárki bármit mondhat, nem tudhatod, hogy igaz-e.

Te mikor, és kivel szerződtél? Meg vagy elégedve vagy változtatni akarsz?

Előzmény: egedius (3228)
Pali1924 Creative Commons License 9 órája 0 0 3230

Gratulálok!

Előzmény: brigi7894 (3224)
mérges vagyok Creative Commons License 11 órája 0 0 3229

Csak egy kérdés. Menyibe került ez Neked? Azonkivül,hogy semmit nem kaptál vissza a vételi árból. Tehát simán buktál X Ft.-t.

Előzmény: brigi7894 (3224)
egedius Creative Commons License 12 órája 0 0 3228

Köszönöm az ifót mukka49,már a céginfón megnéztem,hogy milyen cég ez,tudom,hogy rengeteg(29)tevékenység van a listájukon,arra vagyok kíváncsi,hogy kerestek-e másokat és milyen ajánlattal?Úgy olvasom a fórumon,hogy a Men Dan üdülési jog tulajdonosokat keresik meg.A MenDan partmanháznál tuljdonos váltás volt,új szerződést kell kötni a régi tulajdonosoknak erről is informálódni szeretnék,mivel érintettek vagyunk mi is.

Előzmény: mukka49 (3227)
mukka49 Creative Commons License 12 órája 0 0 3227

Itt az infó:

http://www.ceginfo.hu/ceg/jorbel-travel-kereskedelmi-es-szolgaltato-kft-35214076.html

Ezt Te magad is megtalálod a google segítségével. Neked kell eldöntened, bízol-e bennük. Én nem tanácsolom.

Előzmény: egedius (3226)
egedius Creative Commons License 13 órája 0 0 3226

Szervusz Jankanep!

Már én is feltettem a kérdést több topikban a JorBel travel kft-ről,sajnos ezidáig még nincs visszajelzés.Minket is érdekelne,hogy kik is ők mivel üdülőjog eladássl kapcsolatban kerestek meg bennünket. Az a gyanús,hogy előre kérnek "letéti"díjat,ami jogtalan!Kérdem Neked is hasonló ajánlatuk volt?Ami összeget értékesítésre ők felajánlottak nagyon elfogadható,mi is ajánlottuk,hogy vegye meg ettől kedvezőbben tőlünk,ettől azonban elzárkózott!Ezért érdekelne,hogy ki tud róluk valamit?

Előzmény: Jankanep (3222)
Jahno Creative Commons License 19 órája 0 0 3225

Jaja. Ellenben ha valami bajod van, akkor sírva rohansz hozzájuk, hogy nem-e lehetne-e megoldani-e esetleg-e, mi?

Előzmény: Pali1924 (3218)
brigi7894 Creative Commons License 22 órája 0 0 3224

Gondoltam megírom, hogy pont került az ügy végére. Szerencsére nem kellett sokat várnom :)

Ma felhívott a Neked is jár alapítvány, hogy megkapták az abbáziától a papírokat, átkerült a hetem a nevükre.

Mivel már volt rossz tapasztalatom, felhívtam én is az abbáziát, D.Csillával beszéltem, aki megerősítette, hogy valóban, már  nem én vagyok a tulajdonosa a jognak :)

Végre, nincs üdülőjogom :) alig akarom elhinni :) köszönöm, hogy aggódtatok értem, de kivételesen szerencsém volt :)

Előzmény: cica5553 (3184)
üdül15 Creative Commons License 27 órája 0 0 3223

Kedves egedius!

e-mail címem:udules15@gmail.com

Előzmény: egedius (3220)
Jankanep Creative Commons License 28 órája 0 0 3222

Két kérdésem lenne. Az első tud-e valaki véleményt mondani a Nagykanizsai JorBel Travel Kft-ről,akik üdülési jog eladásával foglalkoznak?A másik egyáltalán van-e valakinek pozitív tapasztalata az üdülési jog eladásával kapcsolatban, sikerült-e azt bárkinek értékesítenie? Ha igen akkor várom a segítő válaszokat!

Ui: Nekem a Zalakarosi Mendan-ba van nyári üdülési hetem! 

Cenerentola Creative Commons License 2 napja 0 0 3221

Egyetértek! A magyar szólásmondások igen mély igazságok hordozói. Íme néhány, amely a prókátorok portréját rajzolja meg, roppant találóan:

Ki egy prókátort ismer, ismeri mindet.

Prókátor, seggén ülő tolvaj.

Kisgyerek segginek, prókátor szájának nem lehet parancsolni.

Pörös tehén tőgyét a prókátor feji.

Prókátor szája arany kulccsal nyílik.

Prókátorra pöröd, új orvosra élted ne bízd egészen.

Zugprókátor mindenütt lyukat keres.

Nem kétséges, hogy az üdülési joggal szélhámoskodó maffiózók is igen jelentős prókátori segédlettel űzik bűnös tevékenységüket.

Előzmény: Pali1924 (3218)
egedius Creative Commons License 2 napja 0 0 3220

Szervusz üdül15!

Tavaly októberben voltunk szerződéskötésen,elég tortúrán vagyunk túl,hosszú lenne leírni,e-mail címedet nem tudom,így nem írhatok.

Előzmény: üdül15 (3219)
üdül15 Creative Commons License 3 napja 0 0 3219

Kedves egedius!

Rendben van, írjál az email címemre. Köszi

Előzmény: egedius (3217)
Pali1924 Creative Commons License 3 napja 0 0 3218

Egyébként, Az ügyvédekről negatív véleményem van. Eltekintve mint a fehér holló van köztük is rendes ember.Ez a kisebbség. A többség egy nagy pénzéhes hiéna akik az ember lenyúzásával vagyont szereznek. Ilyenek az üdülők tulajdonosai, az ügyvédek, a háttérben pedig ott van az Offshore cég amivel kilopják az emberek zsebéből a pénzt. A sztárügyvédek pedig ezt a maffiát szolgálják ki. Ezért nem lehet normális szerződésbontást elérni, mert az nekik sem az érdekük. Csak néhány tessék lásék feladatot , ügyet csinálnak, hogy befoghassák a károsultak száját. Ha számok nyelvén ezt megnézzük, az elmúlt években 100 milliárdok mentek ki ebből az iparból külföldi titkos számlákra. A többit meg már tudjuk!

egedius Creative Commons License 3 napja 0 0 3217

Üdvözlet üdül15!

Vegyük fel a kapcsolatot email-en keresztül,vagy skype-on! Így egyszerűbb lenne beszélgetni!

Előzmény: üdül15 (3213)
Pali1924 Creative Commons License 3 napja 0 0 3216

Igaza van. Bocsánatot kérek, de mentségemre a Proholiday nő fenyegetett, és felszaladt a pumpa.

Miért nem lehet ezeket a cégeket helyére tenni, hogy ne tudjanak magára hivatkozni?

Ez a fórumozókat is megnyugtatná., hiszen minket sokszor átvertek.

Előzmény: KendeJúlia (3214)
Jahno Creative Commons License 3 napja 0 0 3215

Nem kell Vele foglalkozni. Hivatkoztak Önre. Biztos közösen dolgoznak, vagy együtt limonádéztak valamikor, vagy ős ellenségek. Sosem tudni, de ahogy nézem itt mindenki megpróbál minél kavarósabban és homályosan írni, hogy véletlenül se értsek belőle semmit. Aztán bedodnak valami új cégnevet, ígéret, cél, lehetőség, egyéb nélkül, aztán minden kezdődik előről. Én csak furán lesek ki a fejemből, annyira értelmetlen az egész, vagy én nem tudok a sorok közt olvasni.

Előzmény: KendeJúlia (3214)
KendeJúlia Creative Commons License 3 napja 0 0 3214

Tisztelt Pali, mire gondol, amikor azt írja, "hogy is van ez"? Ha érthetően teszi fel a kérdést, megpróbálok valaszolni. Es ha kérhetem /tényleg csak ha kérhetem/ esetleg legyen kedves kevesebben megszólítani.

Tisztelettel,

dr Kende Julia

ugyved

üdül15 Creative Commons License 3 napja 0 0 3213

Szervusz egedius!

Engem érdekel az új  szerződés

Előzmény: egedius (3211)
Jahno Creative Commons License 4 napja 0 0 3212

"Részleteket nem mondott!"

Hivatkozott, hivatkozottt. Küldjön emailben ajánlatot és szerződést.

Előzmény: Pali1924 (3210)
egedius Creative Commons License 4 napja 0 0 3211

Szervusztok fórumozók!

Kérdésem lenne ,tud-e valaki a JorBel Travel kft-ről valami infót? Lehet,hogy ők is egy a sok simlis csaló közül?Zalakarosi Men Dan üdülési jog újra kötütt szerződéséről tudok tapasztalatot megosztani az érdeklődőkkel.

Pali1924 Creative Commons License 4 napja 0 0 3210

Egy HCH-s keresett , hogy ha 5 évet előre befizetünk, akkor hozzájárulásnak a szerződé felbontásához.Részleteket nem mondott!

Hivatkoztam a szerződésre, melyben ha 3 évig nem fizetem a jogomat akkor azt elveszítem,de a kötelezettségemet nem. 

Kapcsolattartó Erős Ágnes.

Hivatkozott itt ügyvédekre, és többek között Dr. Kende Júliára is.

Na akkor ügyvédnő, hogy is van ez?

Pali1924 Creative Commons License 4 napja 0 0 3209

Tisztelt Fórumozók!

Minden szerződés támadható. csak ezt az ő ügyvédjeik nem akarják, neked meg hogy megfizess egy nem korrupt ügyvédet , kevés pénzed van hozzá.. 

Ezt a helyzetet lovagolják meg az üdülők üzemeltetői. Közben 100 milliárdokat ki lopnak a céghálójukban lévő offshore cégükkel. A tökükre kellene lépni. 

Ez nekik nagyobb biznisz min a lakáshitel.

A polgári törvénykönyv 6-os fejezet Kötelmi jog alapján lehet kereskedni.

Továbbá az árképzésüket kell jelezni a NAV-nak és a fogyasztóvédelemtől kell kérni kivizsgálást csalás gyanúja miatt.

A végrehajtó cégeket pedig az aj adatvédelmi törvény be nem tartása miatt lehet feljelenteni.

yupka Creative Commons License 4 napja 0 0 3208

Kedves mérges vagyok!

Szerencsésnek nem mondhatom magam, max. szabadnak!

Befizettem 1,2millio forintot 2007.-ben, ami most elszállt.De!Többet nincs fenntartási, számlavezetési díj, meg idegsokk, hogy minek ez nekem.Annak idején, (tavaly) írtam hsz-eket, leírtam a történetemet, azt is, hogy mit írtam nekik, ami után az alapítvány átvette.

Ennek hatására próbálkozott molandi, mukka49 is, nekik is sikerült.Úgy voltam, veszíteni tudni kell.Látom sokan írnak ide, más fórumokra is és nem jutnak egyről a kettőre.Lehet, több pénzük is bánná, mint amit én buktam. De én megpróbáltam, azt, hogy az én lemondásomat elfogadták el sem hittem, mai napig nem tudom, hogy miért , milyen szempontok alapján.Azóta Héviz környékére sem mentem.Ha nem lesz sikeres összefogás a károsultak ügyében, akkor ennek sosem lesz vége. Az pedig nehéz dió, ennyi embert, ennyi féle szerződést összerakni.Ahhoz kormányzati lépésre lenne szükség, vagy csodára. Sok sikert mindenkinek, de én azt vallom, aki bele tud törödni a befizetett pénz elvesztésébe, belegondolván, hogy az éves fenntartási, stb. sok-sok éven keresztül ér e annyit, hogy várjunk valamire úgy, hogy közben nem biztos, hogy sikerül, én inkább próbálkoznék az alapítvánnyal.Ez se tuti, soknak nem fogadják el.Így most el tudok menni abból a pénzből nyaralni, amit nekik fizettem volna be januárban.Üdv:yupka

Előzmény: mérges vagyok (3206)
zsu40 Creative Commons License 4 napja 0 0 3207

Szeretném megkérdezni az Abbáziás üdülési jog tulajdonosokat , hogy valakinek sikerült e vissza adni , lemondani az üdülési jogáról? Én már tavaly sem fizettem és idén sem fogom befizetni a fenntartási költséget. Ezt jeleztem is az Abbáziának , válasz : --fizessem be a 2014 -2015-ös fenntartási költséget továbbá kártalanításként, szerződés idő előtti megszűnése miatt plusz 2 évnek megfelelő üdülőhasználati díjat. Ez vicc nem ?? Nekem ilyen a szerződésemben nincs / 2005 - ben kötetett / abban az áll: Az üdülöingatlan tulajdonosának vagy a kötelezettnek jogában áll a szerződést felmondani abban az esetben ha a Jogosult 12 hónapnál több késedelembe esik az üdülőhasználati díj fizetésével .
Akkor ez most hogy is van ?????

mérges vagyok Creative Commons License 2015.02.21 0 0 3206

Nem kért semmit? Akkor szerencsés vagy,csak a vételárat buktad.

Előzmény: yupka (3203)
mérges vagyok Creative Commons License 2015.02.21 0 0 3205

Elfogadom. De ez nem mond annak ellent,hogy csak azt veszi át,amelyiket értékesiteni tudja!

Előzmény: molandi (3202)
mukka49 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 3204

És ezt most honnan veszed? Az én 5. hetes 2 személyes stúdiómat is átvették. Nem tudják, hány éves vagyok, mennyi a havi jövedelmem, hol lakom, özvegy vagyok-e, vagy van férjem, feleségem, 6 gyerekem!

És ezeket bizony Te se tudod rólam, vagy tévedek?

Abbahagyhatnád a károgást!

Volt egy keretük, betelt, ennyi. Többet nem vettek át. Nincs értelme ezen tovább rágódni.

Előzmény: mérges vagyok (3201)