Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

újmóni 2014.04.23 13:28:41 © 2088

Idézném mukka olvtárs korábbi hozzászólásából:

Hogy hihetném el Önnek egyetlen szavát is, ha még azt sem teszi meg, amire törvény kötelezi, és büntetés várható?

újmóni 2014.04.23 13:26:55 © 2087

Aha. Szóval Kis ATtila a cég képviselője...

Akkor viszont sürgősen töröltetni kell innen a REKLÁMját!

Vagy pedig....   Maga itt mit reklámoz?

Lehet a pénztárhoz fáradni. :)

Előzmény: taki.zoli (2085)
újmóni 2014.04.23 13:25:21 © 2086

Érdekes módon itt nincs róluk SEMMI:  http://e-beszamolo.kim.gov.hu/kereses-Default.aspx

pedig elvileg 2011-ben alapították a céget. Tehát már két beszámolónak fenn kéne lennie...

Előzmény: taki.zoli (2085)
taki.zoli 2014.04.23 13:19:36 © 2085

Te találkoztál vele? Mert én igen, és teljesen korrektnek tűnt.

Sőt egy ismerősöm, aki megbízta őket, hasonló véleménnyel van róluk.

Amúgy te milyen illegális cégről beszélsz? Most néztem meg az http://www.e-cegjegyzek.hu/index.html-ben 

Cégjegyzékszám: 01-09-958235 sztem minden rendben van velük.

Előzmény: újmóni (2083)
zerge48 2014.04.23 12:59:44 © 2084

Bocsi, de már márciusban kérdeztem, hogy ez ha igaz akkor miként is lehet átruházni bárkire.

Valóban ez a helyzet?

Aki érti a jogi nyelvezetet és rákeresne a 141/2011.(VII.21) kormányrendeletre ami az interneten is elérhető megmagyarázhatná.

üdv.

Előzmény: zerge48 (2007)
újmóni 2014.04.23 12:28:14 © 2083

Letámadás...???

Az se igaz, amit kérdez!

Mennyi bizalmad lenne neked egy illegális cég iránt...????

Előzmény: taki.zoli (2080)
taki.zoli 2014.04.23 12:06:28 © 2082

Kedves mukka49!

Pont neked írtam korábban, de talán nem én vagyok ezzel így egyedül:

„…engem pl. vajmi keveset érdekel, h. melyik cégnek, mennyi a törzstőkéje? Vagy az éves bevétele. Az is hidegen hagy, h. fizet-e adót, vagy bejelenti-e a dolgozóit?

Engem egy dolog érdekel:

Van-e olyan cég, aki el tudja adni az üdülőjogomat?”

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129739114&t=9125916

Előzmény: mukka49 (2072)
taki.zoli 2014.04.23 12:03:24 © 2081

Kedves yupka!

Lehet, h. úgy gondolod, h. jófej vagy, de szerintem meg nem!

Becsléseim szerint csak Dobogómajorban, ahová a mi hetünk is szól, legalább 8-10ezer klubtag van, és akkor a többi Abbáziás szállodáról még nem is beszéltünk. Szerinted ez a rengeteg ember mind át lett verve, és elégedetlen? (Pl. mi se vagyunk azok, csak most inkább másra kéne a pénz, azért szeretnénk eladni)

Szerinted azzal, ha igyekszel rossz hírét kelteni az üdülőjognak, mint terméknek, azzal kinek ártasz jobban, az Abbáziának, vagy azoknak a klubtagoknak, akik használják, akik örömmel mennek oda minden évben. Nem egy ilyen családdal találkoztunk már az évek folyamán, csodálkozom, h. Te eggyel sem.

Amúgy erről is írtam már korábban

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129875467&t=9125916

Előzmény: yupka (2075)
taki.zoli 2014.04.23 11:59:26 © 2080

Kedves újmóni!

Úri- ember, asszony (kisasszony) biztosra nem fogad! :)))

Eleve megmondta, h. nem valószínű, h. visszajön.

És minek is jönne? Felajánlotta a segítségét, Ti meg rögtön letámadtátok.

Előzmény: újmóni (2074)
mérges vagyok 2014.04.23 11:35:32 © 2079

Ha nem teljesen titkos akkor légy szíves ird meg a nevet,s esetleg a cégjegyzék,vagy adószámát is.Lehet priviben:vip.52042@gmail.com

"mérges vagyok"

Előzmény: molandi (2069)
mérges vagyok 2014.04.23 11:32:32 © 2078

Kedves yupka!

Ne féltsd a fönökséget,nekik mindi lesz belőle pénzük.

Egyrészt nem fog mindenki lemondani a jogról,mert van egy réteg Magyarországban is akinek telik rá,s akik csak Interwall,RCI csere alapnak tekintik a jogot. Másrészt azért bizonyos szabad,kereskedelmi forgalom is van a szállódákban,s az sem semmi.

Ha egy kicsit utánna néztek az ABBÁZIA csoportnak,láthatjátok,hogy mintegy 8-10 ember a teljes tulajdonosi kör.

Egyik Kft-ben tulajdonos,a másikban FEB tag,s vissza!

Ügyesen gazdálkodtak a rendszer változtatás környékén,s igy lett a vagyon.

"mérges vagyok"

Előzmény: yupka (2075)
mérges vagyok 2014.04.23 11:23:20 © 2077

Mindenkinek!

Örülök annak,hogy egyesek ingyen megszabadultak üdülőhasználati joguktól.

De van egy problémám,ami ellent mond a megoldásnak.

Az ABBÁZIA Csoport 2013-ban minden részvényesnek,klubtagnak küldött egy levelet.

E levélben az alábbiakat irják. Szó szerinti idézet:

"A 141/2011.(VII.21.)Korm.rendelet értelmében ugyanis csakis"fogyasztó",tehát általában természetes személy lehet az üdülőhasználati szerződés alanya,igy cégekre-,amelyek nem személyes szükségleteik céljából veszik az üdülési jogot igénybe-át sem ruházhatók!"

Ennyi.  Akkor,hogyan veheti át az alapitvány,vagy közhasznú társaság?

"mérges vagyok"

Előzmény: vapour (2073)
mérges vagyok 2014.04.23 11:06:25 © 2076

Tisztelt Uram!

Sajnos,én már,mivel Önök felém sem néztek,minden papírt kidobtam mint feleslegest. csak mérgelődtem  valahányszor a kezembe akadt.

De Balatonfüredi és Nemesnépi volt.

"mérges vagyok"

Előzmény: kis.attila (2071)
yupka 2014.04.23 09:45:13 © 2075

Kedves vapour!

Örülök nagyon, hogy segíthettem, ez volt a célom, mikor megírtam, nálam miként történt a "szakítás" az Abbáziával.Megfogadtam, hogy ahol lehetőségem lesz, ott próbálom terjeszteni ezt a fajta megoldási módot, és természetesen az üdülési jog, mint termék rossz hírét kelteni.Ez sikerült molandi nevű fórumozónk esetében is, viszont ha jól emlékszem mukka49-nek nem. Ő kért tőlem infót más fajta megoldásra, mivel volt egy-két ötlet a tarsolyomban, viszont az e-mail címe törlődött a fiókomban. Azért itt leírnám, bár szerintem ez egyedi lehetőség, mindenkinek más a családi helyzete.Nos:én és a párom nem vagyunk összeházasodva, neki van egy lakása, amiben az anyja él.Úgy gondoltuk, hogy a mamának ajándékozzuk a jogot és mivel a mama nevén nincs semmi, ezért a párom és a testvére sem örökölne semmit(persze a jogról még a mama életében lemondtak volna).Így addig fizettük volna a fenntartásit a míg a mama él.De szerencsére, sikerül tőle megszabadulni az ismert módon.A másik lehetőség:kerestem volna olyan hajléktalant, akinek nincsen családja, hogy őket semmiképen ne érje kár és bejelentettem volna a párom telkén lévő házikóba.A jogot megvette volna mondjuk 100ft-ért és max. addig fizettem volna a fenntartásit helyette, amíg a szerződés megtámadható.Természetesen megháláltam volna a segítségét valamilyen ellátás formájában és mihelyt a nevére került volna a jog, kijelentettem volna a lakcímről.Hát kb. ennyi, amit, mint ötlet írni tudtam, remélem ezzel mukka49-nek is segíthettem.Szerintem addig kell írni a levelet, amíg nincsen annyi felajánló, hogy el kezd az Abbázia azon agyalni, hogy ki fogja fenntartani a szállodákat, ha mindenki lemond az alapítványuknak.Ugyanis a befizetett összeget a nagyvezírek már mind felélték szerintem és remélhetőleg egyre kevesebb balekot találnak az országban.

Előzmény: vapour (2073)
újmóni 2014.04.22 19:50:43 © 2074

Hoppávigyáztam! :))))

Na, ez se fog visszajönni, lefogadom!

Előzmény: mukka49 (2072)
vapour 2014.04.22 16:56:34 © 2073

Sziasztok!

Újabb sikertörténetről szeretnék beszámolni.

Az én családom is már több, mint 10 éve "boldog" tulajdonosa volt egy Dobogómajoros, 4fős, tavaszi hetes, üdülési jognak. Az eljárás ugyanaz volt, amit itt a fórumba megosztott velünk "yupka" sorstárs. Tehát levél a számlakiadónak, amiben leírtuk, hogy miért is nem szeretnék a továbbiakban igényt tartani a szolgáltatásaikra és hogy ha 1 mód van rá, akkor szeretnék azt felajánlani a már itt is említett ABBÁZIA közhasznú társaságnak. 3-4 hét várakozás után meg is kaptuk az ajándékozási szerződést, visszaküldtük aláírva és rá 1 hétre megkaptuk az általuk is aláírt és lepecsételt saját példányunkat.

Nagyjából ennyi és meg is ragadnám az alkalmat, hogy megköszönjem yupka-nak, hogy megosztotta velünk történetét és ezzel segíteni tudott remélem minél több embernek.

mukka49 2014.04.22 13:39:36 © 2072

Szuper! Kár, hogy az adóhivatal is reklámozza az Ön cégét. 2011-ben és 2012-ben is eljárást indítottak a Magic Holiday ellen, és habár ma 2014. április 22. van, még mindig nem hozta nyilvánosságra a 2012. évi beszámolóját sem.

Hogy hihetném el Önnek egyetlen szavát is, ha még azt sem teszi meg, amire törvény kötelezi, és büntetés várható?

Előzmény: kis.attila (2071)
kis.attila 2014.04.22 12:44:01 © 2071

Tisztelt Uram!

Annak, hogy több mint egy év alatt nem lett értékesítve az Ön üdülési joga, számtalan oka lehet. Elképzelhető, hogy kevésbé kurrens helyre szól, amit csak ritkábban ajánlunk megvételre. Az sem kizárt, hogy mióta Önnel szerződést kötöttünk, befutott néhány alacsonyabb árú megbízás.
Az ügyfeleinket csak abban az esetben szoktuk felhívni telefonon, hogyha már valakivel konkrét vételi szerződést készülünk éppen megkötni az adott megbízónk üdülőjogára vonatkozóan.
Kérem tehát, hogy az ügyével kapcsolatban hívja fel cégünket a szerződésén található elérhetőségeink valamelyikén hétfőtől péntekig 10-16 óra között.

Köszönettel: Kis Attila

Előzmény: mérges vagyok (2065)
kis.attila 2014.04.22 12:40:00 © 2070

Tisztelt Hölgyem!

Teljesen nyilvánvaló, hogy a cégemet nem egy olyan helyen fogom reklámozni, ahol kb. 0,001% esély van arra, hogy vevőt találjak bármilyen üdülési jogra is.
A weboldalam elérhetőségét kizárólag azért osztottam meg itt, mert a számtalan elégedett klubtag tapasztalata, és a több mint 15 éves üdülési jog értékesítés terén szerzett hiteles információk talán Önnek, Önöknek is a segítségére lehetnek, úgy a kihasználás, mint az esetleges eladás terén.
Amennyiben egy kicsit is alaposabban belemélyedt volna az oldal tanulmányozásába, valószínűleg nem azonos mércével mérné a cégemet, mint az itt gyakran elhangzó cégeket.

És végezetül két cikkünk az előre történő fizetésről:
http://www.timesharing.hu/fizetni.htm
http://www.timesharing.hu/matek.htm

Nem tervezem, hogy rendszeres olvasója leszek e fórumnak, és akárcsak Kende Júlia ügyvédnő, én sem fogom itt hosszasan, és ingyenesen osztogatni a tanácsaimat.

Üdvözlettel: Kis Attila

Előzmény: újmóni (2062)
molandi 2014.04.21 22:35:28 © 2069

az abbáziának.

Előzmény: mérges vagyok (2064)
mérges vagyok 2014.04.20 12:01:09 © 2068

T. újmóni!

Sajnos ilyen céget nem találsz Magyarországon!

"mérges vagyok"

Előzmény: újmóni (2062)
repedt 2014.04.20 11:42:00 © 2067

Sajnos minket kedvesnek tűnő emberek már annyiszor átvertek, hogy mindenben a megbújó ravaszságot keressük. Ha a te üdülési jogod tényleg az, aminek írod, akkor gratulálok, a felebaráti szeretetet gyakorlod. Hogy kívánsz ügyfeleket szerezni? Nekem 6 órás, vetítéses előadás után dugták az orrom alá a joginak tűnő nyelven írt paksamétát: most azonnal aláírom, vagy életem soha vissza nem térő üzletét veszítem el. Idióta módon aláírtam. Azóta folyamatosan gyakorlom a bűvszó kimondását: nem! Nem, nem, soha!

Előzmény: AttilaCanarias (2063)
mérges vagyok 2014.04.20 11:11:07 © 2066

Tisztázzunk néhány dolgot. Te most egy új üdülési formát kinálsz?

Belépési díj 800 000 Ft-tól a végtelenségig?

Szálláshelyek: 600+900 db. ahová kedvem tartja. De ott mit kapok és mit és menyit kell fizetnem?

Eljutás a szálláshelyre, ez is kérdés,de kevésbé lényeges.

Hogy és mikképen kapom vissza a letétnek tekintett belépési összeget?

Csak ami gyorsan eszembe jutott.

Szoval válaszold meg,légy szíves.

"mérges vagyok"

Előzmény: AttilaCanarias (2063)
mérges vagyok 2014.04.20 11:03:20 © 2065

Tisztelt Úram4!

Levelére csak rgy megjegyzésem van: volt,van szerződésem Önökkel. Több mint egy éve,egyetlen érdeklődést nem jeleztek felém.

Ennyi!

"mérges vagyok"

Előzmény: kis.attila (2061)
mérges vagyok 2014.04.20 10:56:25 © 2064

T.molandi!

Anyit irj meg ha lehet,hogy kinek ajándékoztad?

Sokak nevében érdezem.

"mérges vagyok2

Előzmény: molandi (2060)
AttilaCanarias 2014.04.20 01:30:11 © 2063

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Magam is Timeshare-tulajdonos voltam 7-8 évig. Ezalatt kétszer vettem igénybe szállást, cseredíjjal. Több év kihasználatlanság után sikerült megszabadulnom tőle, természetesen jelentős veszteséggel. Ezután kezdtem el gondolkozni egy itthon is piacképes szisztémáról. Azt hiszem, mostanra érett meg a gondolat, ezért pár napja megkezdtük a reklámot. Egyelőre csak Tenerifén érhető el a szállás, de remélhetőleg gyorsan terjeszkedésnek indulhat.

Röviden reagálnék a hozzászólásokra.

2047: természetesen nem a lehúzást szeretném fejleszteni. Az alapötlet és a jó dolgok megmaradtak, minden más eltűnt.

2048: nevezhetjük felebaráti szeretetnek is, bár mindig lesznek majd, akik kifogást találnak benne.

2050: annyi pénzem nincs, hogy én üdültessem a fél országot. Erre néhány szociális alapítvány szakosodott.

2051: igen, én is ezeket találtam a legnagyobb negatívumoknak. Sikerült kiszűrni őket.

2049: csak az alapgondolatokat írnám le, összehasonlítva a TS-rendszerrel. Nem szeretném, ha reklámnak tűnne. Az egyszerűség kedvéért maradjunk Tenerifénél.

• Belépési díj: TS: 3,5-4,5 millió forint. Nálunk 800.000-től. További különbség, hogy TS esetében ezt az összeget soha nem fogod viszontlátni. A másodlagos piacon jellemzően néhány év alatt a bekerülési ár 20-30 százalékát talán sikerül megkapnod. Nálunk ez az összeg csak egy letét, amely előre tervezhető időpontban, hiánytalanul visszakerül az ügyfélhez.
  • Éves tagdíj / karbantartási díj: TS: 50.000-200.000 forint. Nálunk nincs.
  • Cseredíj: TS: 30.000-60.000 forint. Nálunk nincs.
  • Cseredíj nélkül elérhető szálláshelyek száma: TS: 1 darab, ahová az üdülési jogod szól. Nálunk kb. 600 szálloda és 900 villa/apartman, igény szerint.
  • Üdülés időpontja: TS: vagy előre fixen meghatározott hét, vagy választható. Nálunk egész évben, a szabad helyek függvényében.
  • Eljutás a reptérről a szálláshelyre: TS: saját fantáziád szerint. Mi most visszavonásig ingyenes transzfert adunk érkezéskor és elutazáskor is.

Dióhéjban ennyit tudtam pár perc alatt összeszedni.

újmóni 2014.04.19 11:20:36 © 2062

Szerintem reklámozás előtt fáradj a kasszához!

Maga itt mit reklámoz?

Másrészt: hasznosabb lenne, ha azt reklámoznád, hogy utólagos díjlevonással hajlandóak vagytok-e TS-t értékesíteni...???

Előzmény: kis.attila (2061)
kis.attila 2014.04.18 22:44:10 © 2061

Üdv! 

Kis Attila vagyok, a Magic Holiday PLATINIUM Kft. ügyvezetője.

Teljesen véletlenül "tévedtem ide", (a google kereső által) és nagyon szomorú vagyok, látva itt a sok elkeseredett üdülőjog tulajdonost :-(

Ajánlom a szíves figyelmébe minden kedves fórumozónak cégünk weboldalát, ahol sok kérdésükre választ kaphatnak.

http://www.timesharing.hu/

Külön kiemelném, és ajánlanám mindeni figyelmébe "Üdülési jog - S.O.S. vonalunkat”

http://www.timesharing.hu/tanacsadok.htm

molandi 2014.04.18 20:16:05 © 2060

Az én esetemben (meg egy fórumozó esetében) az abbáziánál "sikerrel" jártunk. Igaz nem kaptunk vissza semmit, de egy ajándékozási szerződéssel visszamenőlegesen is, minden tartozástól megszabadultam. Én csak az ez évit nem fizettem be, de a levélben is azt írták, hogy minden múltbéli tartozás megszűnik. Ez nem egészen 1 hónap alatt lezajlott. Nem tudom, az jelent-e valamit, hogy melyik  hétről van szó. Az enyém 31.heti, 2 személyes volt és mivel másodkézből vettük, nem került milliókba. Lehet, hogy ez csak az abbáziánál működik még (mintha a Kende Júlia ügyvédnő, de lehet, h tévedek), de szerintem ha tényleg szabadulni akar valaki tőle, és éveken keresztül nem tudja eladni, mint ahogy én sem, még 1 Ft-ért sem kellett senkinek, ezzel megszabadulhat tőle. Szerintem úgyse lesz egyenlőre ebből visszafizetés még egy jó darabig. Úgyhogy aki akarja, ezt megpróbálhatja. 

taki.zoli 2014.04.18 19:53:56 © 2059

Szerintem pofon egyszerű a dolog, csak ti itt mindent túldramatizáltok.

(komolyan mondom, kezdem azt hinni, h. direkt csináljátok!)

Ha valaki vesz (vagy "rásóznak") egy üdülőjogot, és kiderül, h. a gyerekeknek (örökösöknek) nincs rá szüksége, mert nem tudják kihasználni, vihar-gyorsan írni kell egy végrendeletet, amiben pl. a mindenkori miniszterelnökre :D hagyományozza az illető azt. 

Oszt jó napot!