Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

taki.zoli 2014.04.16 14:46:19 © 2052

Ezzel kapcsolatos, a Magic Holiday Magazinjában olvastam, nem tudom tényleg így van-e?
Sumákolnak? Ne hagyja annyiban!
http://www.timesharing.hu/sumakolnak-ne-hagyja-annyiban.htm

Előzmény: mérges vagyok (2051)
mérges vagyok 2014.04.16 12:46:24 © 2051

Üdv.!

Véleményem szerint a legnagyobb baj az üdülési joggal az,hogy fizetni kell akkor is ha nem veszed igénybe. Ezen túl pedig az esetleges csere költségessége.

Ha ezeken a gondokon tudsz segiteni,én támogatom.

Bár megjegyzem,hogy a cégek részéről oriási ellenállásra,támadásokra készülj fel.

A tulajdonos cégek érdeke az,hogy a jogokat eladják s lehetőleg minél kevesebben használják is. Mert nekik az a jó,ha Mi csak fizetjük az éves díjakat,s ne is menjünk feléjük!

"mérges vagyok"

Előzmény: AttilaCanarias (2046)
taki.zoli 2014.04.15 21:04:58 © 2050

Ha az alapgondolat mellett pénzed is van a projektedhez, akkor vezesd elő. De ha mások pénzéből akarod megvalósítani, akkor nem csak itt kopogtatsz rossz helyen!

Szerintem legalább is.

mergests 2014.04.15 14:52:54 © 2049

sztem írd le a gondolatod és majd meglátjuk...

repedt 2014.04.15 14:40:28 © 2048

Amint látod, ez a topik a rászedett, elkeseredett, egykor üdülni szerető emberek fórumává vált. Még nem mentünk Dunának, hanem keressük az utolsó szalmaszálat, ahol több milliós veszteséggel kiszálhatunk a timeshare átverésből. Rossz helyen érdeklődsz tehát, itt kizárólag dühöt találsz. Ha sokat erősködsz, még te is kaphatsz egy-két goromba szót, bár nekem úgy tűnik, a fórumban az úriemberek vannak többségben. Azt írod, már megvan az alapgondolatod. Ha ez nem a felebaráti szeretet, akkor nagy baj van.

újmóni 2014.04.15 07:54:19 © 2047

Jesszumpepi, ezt a lehúzást még fejleszteni akarod...????

Pfffff!

AttilaCanarias 2014.04.15 07:04:29 © 2046

Üdv a topiklakóknak!

Én egy timeshare-hez hasonló elven működő üdülési program kifejlesztésén dolgozom. Arra vagyok kíváncsi, hogy kinek mi tetszik ebben a rendszerben és mi nem.

Az alapgondolatok már megvannak, pár napon belül szívesen elmondom itt a topikban. Addig a "finomhangolás" miatt érdekelnek a vélemények. Köszönöm mindenkinek.

mergests 2014.04.14 13:28:50 © 2045

hát igen ez csak gyanú...mondjuk azt is lehet tudni h ha valaki a gvh elé kerül azt meg is büntetik...meg egyébként is gyanus h ugyan azzal vádolják őket mint a timesahre cégeket...meg az is érdekes h a szállással játszanak...

Előzmény: taki.zoli (2044)
taki.zoli 2014.04.14 13:25:35 © 2044

"senki nem reagált a szallas.hu gvh vizsgálatára...szerintetek egy csapat ez?mert érdekes...ott is megtévesztik a fogyasztókat szállással.."

Ez még csak egy GYANÚ, egy FELTÉTELEZÉS, ami egyelőre nem nyert bizonyítást!

Sztem Te se örülnél neki, ha a szomszédod azt állítaná rólad, h. kiskorúakat molesztálsz, mire az egész falu kikiáltana pedofilnak, közben meg csak egy guminődet nézték kisgyereknek :D 

Előzmény: mergests (2041)
mergests 2014.04.14 13:21:42 © 2043

nem mondtam h fizess ki...

Előzmény: taki.zoli (2042)
taki.zoli 2014.04.14 13:13:11 © 2042

Miért? Ha kifizetek 200-300ezer forintot, akkor nem?

Előzmény: mergests (2040)
mergests 2014.04.14 13:07:54 © 2041

senki nem reagált a szallas.hu gvh vizsgálatára...szerintetek egy csapat ez?mert érdekes...ott is megtévesztik a fogyasztókat szállással..

mergests 2014.04.14 13:06:07 © 2040

ez remek ötlet....

de ettől te továbbra is üdülési hét tulajdonos leszel...

Előzmény: taki.zoli (2039)
taki.zoli 2014.04.14 12:48:04 © 2039

KITALÁLTAM VALAMIT!

Kitaláltam, hogy "viszonozhatnánk" ezeknek az átverős cégeknek a "kedvességét".

Tegnap meghirdettem a neten, pár helyen a hetemet, és jöttek is szépen sorban a telefonok. A harmadik "segítőkész" telefonos kisasszony hívásakor jutott a következő az eszembe:
Megvártam, amíg elmondja a mondókáját, majd visszakérdeztem: Tudja-e, h. valójában a cég, akinek az alkalmazásában áll, abból él, hogy átver másokat?

Erre hebegett-habogott valamit, mire én: Ugye tudja, hogyha kiderül, hogy ez valóban úgy van, ahogy mondom, akkor egy rendőrségi vizsgálat során önt is ki fogják hallgatni, mi több, akár bűnrészességgel is megvádolhatják?

Erre már nem szólt semmit, én viszont, miután meggyőződtem arról, h. vonalban van, rátettem még egy lapáttal: Maga be van jelentve? Fizet járulékon ön után a munkáltatója? Meg szokta rendesen, időben kapni a fizetését? Mindezt csak azért kérdezem, mert nem egy olyan esetről hallottam már, amikor az ilyen cégek nem jelentették be, ill. nem fizették ki a dolgozóikat?
Erre kis hallgatás után annyit bírt mondani, h. köszönöm a beszélgetést.

Szerintem ez a nő holnap már nem fog ott dolgozni :-D

És szerintem, ha mindenki így tenne, legalább is azokkal a cégekkel, akik köztudottan átverik az embereket, előbb-utóbb elfogynának a telefonosok, és nem lenne, aki toborozza nekik a gyanútlan ügyfeleket. 

újmóni 2014.04.13 19:55:51 © 2038

Az aláhúzott részt hetente, pirossal be kéne másolni az összes TS topikra. :-)

Előzmény: salitis (2037)
salitis 2014.04.13 19:49:15 © 2037

Amikor végig hallgatom ezeket a simliseket, és eljutunk oda, hogy 200 000- 300 000 Ft-ért (az 50%-os duma) fél éven belül eladják az üdülési jogomat, fel szoktam nekik ajánlani, hogy előlegezzék meg az én részemet, és én duplájának a visszafizetését  vagyok hajlandó velük leszerződni, de szigorúan csak utólag, a befolyt eladási árból! Ha az általuk felvázolt üzleti modell működne, és biztosak lennének benne, hogy fél éven belül eladják a jogot, akkor kapva kellene kapniuk az ajánlatomon, hiszen a jutalékukon felül további 200-300e Ft-ot nyerhetnének. Ha nem teszik, nyilvánvaló, hogy csak a én 50%-omra hajtanak, csak le akarnak nyúlni. Mert hol lehet 300e Ft-ot éves szinten 200%-ra befektetni?!

(Miközben összepakolok, még ezt elmagyarázom neki, hogy égjen a pofájuk, hogy érezzék, hogy mennyire átlátszó kis simlis szarháziak. Hogy nekem is legyen egy kis örömöm, ha már megint felbumszliztam potyára Pestre. :-) )

Soha semmit sem előre, semmilyen jogcímen, csak utólag! Ha egy cég nem tudja megelőlegezni azt 200-300e Ft-ot, akkor az simlis, komolytalan cég.

újmóni 2014.04.13 19:14:41 © 2036

Ugye azt azért tudod, hogy BÁRMILYEN kóddal csak akkor tudsz egy számláról levenni pénzt, ha az a számla nem üres...

Nálad a pont! :)

Épp most válaszoltam neki a másik topikon.

Azt hittem, már nincsenek naív emberek TS témában. Tévedtem.

Előzmény: emil777 (2035)
emil777 2014.04.13 18:33:56 © 2035

Hello Pirosulti

Nézd meg fülesbagoly1 bejegyzéseit (1609, 1610)...

Érdekes módon némi alkudozás után már megelégedtek a minimum 200 e Ft-is. Ezenkívül be kell fizetni a klubtagsági díjat is évi 24 e Ft-ot, szerencsére időarányosan 18 e.

Szerintem olvasd el figyelmesen (apróbetűt is) a szerződést, amit aláírtál. Most még talán visszacsinálhatod

Ami még csábító volt, hogy azt ígérték: ha nem sikerül eladni, akkor ezt a pénzt egy kód segítségével kivehetjük arról a számláról amire befizettük.

:)  Ugye azt azért tudod, hogy BÁRMILYEN kóddal csak akkor tudsz egy számláról levenni pénzt, ha az a számla nem üres...

Gondolom, mondták, milyen "költségeik"vannak az ügylettel kapcsolatban...

Kíváncsi lennék, mit válaszolnának, ha ezt mondanád nekik:

"Szívesen kifizetem az önök által előre bekért összeget plusz 10%-ot, DE csakis azután, hogy eladták az üdülési jogot. Ha kell, akár írásba is adom"

Nos, ilyenkor szokták elkezdeni a ködösítést. Hát nem bízik egy céges háttérben??

Jó néhány ilyen "megbízható" cég ellen folyik rendőrségi eljárás. Sajnos, még nem az utolsó... :(

Emil

Előzmény: Pirosulti (2034)
Pirosulti 2014.04.13 15:32:46 © 2034

Kedves Sorstársak!

Találkozott már más is a Timeshare Market INC Kft.-vel üdülési jog eladása kapcsán?

Mi tegnap voltunk a megbeszélésen, mert bennünket is azzal csábítottak, hogy semmit nem kell előre fizetni, mindent csak utólag. Ez persze nem volt igaz, de már a sokadik megbeszélésen vagyunk túl és már meg sem lepődtünk. Az eladás minimál ára után járó jutalékot (kb. 1 millió Ft-ot) előre be kellett volna fizetni, mivel az értékesítés után a teljes eladási árat nekünk utalják, és Ők (!!!) nem bíznak meg bennünk, hogy a nekik járó jutalékot majd nem fogjuk kifizetni.  Érdekes módon némi alkudozás után már megelégedtek a minimum 200 e Ft-is. Ezenkívül be kell fizetni a klubtagsági díjat is évi 24 e Ft-ot, szerencsére időarányosan 18 e.

Mivel a barátnőm nagyon meg akar szabadulni legalább az egyik üdülési jogától belementünk. Ami még csábító volt, hogy azt ígérték: ha nem sikerül eladni, akkor ezt a pénzt egy kód segítségével kivehetjük arról a számláról amire befizettük. (?!)

Kérem azokat, akiknek valamilyen információjuk van a fenti vállalkozásról, kérem osszák  meg velem, további tapasztalataimról én is beszámolok.

Tipi-Tapi Dekan 2014.04.13 15:08:43 © 2033

Hitt a vállalatban.

Szegény egész pénzét üdülési jogba fektette, ami bedőlt, nem maradt semmije. Néhány hónap kellett, hogy gyakorlatilag teljesen elússzon mindene, ráadásul az összes általa bepalizott balek kerülte mint a bélpoklost. Aztán meghalt. Na, azokat a jogokat tényleg nem lehet eladni, mert nem is léteznek.

Aki el akarja adni üdülési jogát, kudarcot fog vallani.

Ha engem vertek volna át ezzel a csillogó takonnyal én megpróbálnám elcserélni egy szövetkezeti jogra. Az talán olcsóbb és használhatóbb is, mint egy Dobogós vacak.

Tipi-Tapi Dekan 2014.04.13 14:52:45 © 2032

Igen, járt. Iszonyú büdös és gány ízük van. A környéken olyan átható SZAG terjeng, mintha boncolnának. Állítom, ilyet még nem szagoltatok.

Éppen Annával mentünk oda, amikor megsült 4 paller, egy huligán a sarkon állt és éppen kéregetett. Anna gyorsan elővett egy lekváros pallert, ami kicsit gáz volt már, megbüdösítette és odaadta. Aztán a másik kettőt is.

Igen ám, eszébe jutott, hogy ő is éhes, ezért visszakérte. A többit nem is kellett kérnie, mert már repült is visszafelé. Mivel büdös volt. De annyira büdös, hogy a környéken az összes patkány elájult.

Kivéve Pati 6 - ot, aki nem volt ott.

Aztán hazamentünk. Ezért szeretem Annát. Mindenhez ért és nagyon jó barát!

Előzmény: salitis (2031)
salitis 2014.04.13 12:46:45 © 2031

Sziasztok!

TimeShare Austria? Járt már náluk valaki?

Köszi

taki.zoli 2014.04.12 08:51:28 © 2030

Hihetetlen!
http://infoeurope.hu/index.html

Se egy cégnév, se cím, se semmi konkrétum. Csak egy telefonszám és egy e-mail cím...

És emberek ezt komolyan veszik?

Úgy találtam rá ezekre, h. egy haveromnak keresek egy olcsó, alacsony fenntartási díjú, nyári keszthelyi hetet. Ha van itt valakinek ilyen, azonnal írjon!!!

Tehát Klub Abbázia Keszthely, 2-4-6 fős, július-augusztus, 10-30ezres fenntartásival, 1-2százezerért.

Azt mondta, azonnal "csenget"!

taki.zoli 2014.04.11 17:43:19 © 2029

Kedves yupka!

Köszi, továbbítom a barátomnak az infót, remélem, neki is sikerülni fog.

Előzmény: yupka (2028)
yupka 2014.04.11 15:43:31 © 2028

Kedves taki.zoli!

A HCH KFT-nek küldtem a levelemet Keszthelyre, és tőlük kaptam a lehetőséget, hogy felajánljam az Abbázia alapítvány részére az üdülési jogomat.Viszonylag gyorsan sikerült lezongorázni a dolgot, sőt, azóta volt aki a példámat követte és szintén küldték neki a szerződést, (molandi az illető).Igaz, elveszett az 1,2millió, amit befizettünk, de nincs többé idegeskedni valóm.Ez pedig fontosabb a pénznél.Üdv:yupka

Előzmény: taki.zoli (2027)
taki.zoli 2014.04.11 11:51:31 © 2027

Ígértem még egy sztorit:

Az egyik barátomnak Murauban van egy 4 fős síelős hete. 4,290,000 Ft-ért vette. Elhívták a Prime Holiday Club előadására azzal, h. készpénzért megveszik a hetét.

És valóban, kőkemény 100,000 – tehát százezer – forintot fizettek is volna, ami természetesen nem tetszett neki. Erre felajánlották, hogyha befizet 260,000 Ft-ot, akkor rövid időn belül külföldieknek el tudják adni úgy, h. ő kap érte 5,200,000 Ft-ot.

Csak azért nem borította rájuk az asztalt, mert – mint kiderült – korábban már megbízta a Magic Holiday-t (náluk én is jártam, amiről írtam már korábban), és mielőtt elment ezekhez, beszélt Kiss Attilával, aki elmondta neki, h. mire számítson.

Mellesleg eddig még a Magic se adta el a hetét, viszont 150,000 Ft-ért kiadta az ideit. A fenntartási költsége 300 valahány euró, tehát a megbízási díja már kb. visszajött neki.

Más:
Ugyanennek a barátomnak van Keszthelyen is egy joga, amit vissza akart adni az Abbáziának. Személyesen beszélt lent az igazgatóval, aki elhajtotta, mondván, ha nem fizeti ki az idei fenntartásit, akkor találkoznak a bíróságon.
Volt itt valaki, akinek sikerült visszaadni a hetét. Megírná, h. kinek címezte? Bár gyanítom, h. a barátomnak már dafke se fogják visszavenni a hetét ezek után.

És még valami. Kapom a Magictól a hírlevelet, és a legutóbbiban ezt olvastam:

„Ügyfeleink megbízásából a következő üdülési jogokat keressük bérbevétel céljából:

Velence - Resorts Spa-ban 4 fős apartmant a 27-34. hét között

Nemesnépen 2 fős apartmant júniusban valamikorra

Horvátországban, a Waterman Holiday Clubba 4-6 fős apartmant 2 hétre, 27-29. hét között”

Ha van ilyen hetetek, vegyétek fel velük a kapcsolatot, kíváncsi lennék, mennyit ajánlanak érte?

repedt 2014.04.10 13:04:45 © 2026

Az átverés már az elnevezéssel kezdődik. Javaslom, hogy üdülési jog helyett legalább mi nevezzük üdülő fenntartási kötelezettségnek.

mergests 2014.04.10 10:51:29 © 2025

Ja és nekem a nyilvános adatokból az derült ki hogy a GLOBALXCHANGE HOLDING KFT. 2 éve nem adott le mérleget...gondolom nem véletlen hogy miért...

Előzmény: taki.zoli (2021)
mergests 2014.04.10 10:46:28 © 2024

kicsit utána néztem a GLOBALXCHANGE HOLDINGNAK....

A cég tulajdonosa egy Ír offshore cég...már gyanús

A korábbi tulajdonos már több céget (köztük hasonló nevű) már csődbe vitt felszámoltatott....több mint gyanús

Felhívtam pár céget amiket a weboldalukon találtam, hogy valóban partnerük e de hallani sem hallottak róluk....ez az igazán gyanús

mérges vagyok 2014.04.10 10:20:12 © 2023

Vigyázat  Átverés!

"mérges vagyok"