Keresés

Részletes keresés

emil777 Creative Commons License 2015.10.16 0 0 11378

Hello,

 

http://www.nlcafe.hu/ezvan/20151015/aru-bemutato-cegek-tiltas/

 

A módosítás értelmében minden közvetlen értékesítéssel és árubemutatóval foglalkozó cég köteles lesz ügyfélszolgálatot működtetni, azt elektronikusan és telefonon keresztül is elérhetővé kell tenniük, és hetente legalább egy napon 20 óráig biztosítaniuk kell a nyitva tartást a személyes ügyintézés biztosítására.

 

Ezt már régen meg kellett volna lépni

 

@bella66: Nézd meg a cég tárolt kivonatát (https://www.e-cegjegyzek.hu/index.html)

Nemrég alapították. Milyen jó lenne, ha a nyilvántartás azt is megmondaná, ezek az "ügyvezetők" milyen más cégek szineiben gazemberkedtek azelőtt :)

 

 

       Emil

Előzmény: kekec54 (11377)
kekec54 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 11377

Ugyanolyan mint a többi lehúzó! Én nem dőlnék be nekik. Gondolod, hogy véletlen az amiért nem tudod őket visszahívni?

Mikor érjük meg azt, hogy azokat  a gazembereket  megbüntetik végre, akik ezeket a lehúzó cégeket létrehozták? Vajon miért nem terjed erre ki a magyar jog, véletlen ez?

Előzmény: bella66 (11376)
bella66 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 11376

Kedves Fórumozók !

 

Hallott már valaki erről a cégről?

 

http://ceginformacio.creditreform.hu/cr9319624602

 

Telefonon kerestek meg minket, de visszahívni már nem tudtam. 

Szívesen fogadok minden infót.

 

mergests Creative Commons License 2015.10.13 0 0 11375

egy újabb....

 

 

Versenyhivatali eljárás indult a Royal Marketing Európa Kft.-vel szemben

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt indított eljárást a  Royal Marketing Európa Kft.-vel  szemben.

A GVH 2015. augusztus 31-én versenyfelügyeleti eljárást indított a Royal Marketing Európa Kft.-vel szemben, mert azt észlelte, hogy a vállalkozás megalakulása óta folyamatosan azzal keresi meg telefonon az üdülési joggal rendelkező fogyasztókat, hogy ezen érintett üdülési jogok értékesítésében segítséget nyújt, emellett internetes oldalán is ezt a benyomást kelti, holott a vállalkozás ténylegesen az üdülési jogok viszontértékesítésében nem működik közre, nyilatkozata szerint csak marketingtevékenységet végez. A szerződéskötés során lefolytatott szóbeli egyeztető megbeszélések alkalmával a meglévő üdülési jogok értékesíthetőségére, illetve azok várható időtartamára, valamint az értékesítés sikertelenségének kompenzálására vonatkozóan valószínűsíthetően nem kellően megalapozott tájékoztatásokat is nyújt a fogyasztóknak.

A GVH észlelte továbbá, hogy a Royal Marketing Európa Kft. a szállás időben megosztott használati jogára, a hosszútávra szóló üdülési termékekre vonatkozó szerződésekről, valamint a tartós szálláshasználati szolgáltatási tevékenységről szóló 141/2011. (VII. 21.) Korm. rendelet 24. § rendelkezése szerinti tájékoztatási követelményekkel kapcsolatos szabályoknak nem tett eleget, a fogyasztókat az előírások szerint egyes esetekben nem tájékoztatta.

Fenti magatartásával a Royal Marketing Európa Kft. a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. évi XLVII. törvény (Fttv.) 6. § (1) bekezdés bg) alpontjában valamint h) pontjában, továbbá az Fttv. 7. § (1) bekezdésében foglalt tényállások megvalósításával valószínűsíthetően megsértette az Fttv. 3. § (1) bekezdésében előírt tilalmat.

Cenerentola Creative Commons License 2015.10.11 0 0 11374

Az ég szerelmére, szóba ne állj velük, mert úgy átvernek, hogy attól koldulsz! A "javadat akarják", akárcsak annak idején a maszop‒szadesz bűnbanda. Hát oda ne add nekik!

Előzmény: Kockásterike (11370)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.10 0 0 11373

csak trükk van, de az annyi, hogy külön Nobel kategóriát lehetne rá alapítani.

Előzmény: Kockásterike (11370)
wolfocska Creative Commons License 2015.10.10 0 0 11372

Biztosan eszébe jutott, ahogy nekem is, de, aki telefonál annak csak az a dolga, hogy a listáját végig hívja, és igérvényt csikarjon ki a megbeszélés részvételére. Semmi több, egy callcenteres!

Előzmény: Jahno (11371)
Jahno Creative Commons License 2015.10.09 -1 0 11371

Megbeszélés, megbeszélés, foglalja össze telefonban 5 mondatban és küldjön emailt az aláíráandókról, hogy átnézhesd. Ilyen kérdés nem jutott eszedbe?

Előzmény: Kockásterike (11370)
Kockásterike Creative Commons License 2015.10.09 0 0 11370

Kedves Fórumozók!

Az utóbbi napokban sorra hívnak fel különböző cégek telefonosai (mindig úgy, hogy nem értem a cégnevét) azzal, hogy MOST van vevő az üdülési jogomra. Egy ilyen megbeszélésre sem mentem el eddig. Változott valamit a piac? Tapasztalatok szerint el lehet adni üdülési jogot vagy újabb trükkökkel jönnek az "ingatlanértékesítő cégek?

mtka Creative Commons License 2015.10.08 0 0 11369

Tisztelt üdülési jog tulajdonosok és fórumozók!

 

Engedjék meg, hogy pár mondatban figyelmükbe ajánljam Önöknek alapítványunkat a Magyar Timeshare Károsultak Alapítványt, mely a XI. kerületben található Budapesten. Mindannyian tapasztaltuk már, hogy egyre több cég próbál belőlünk, üdülési jog tulajdonosokból megélni.

Különböző konstrukciókban üdülési heteink értékesítésével hitegetnek bennünket, melyre komoly összegeket fizetünk nekik a nagy semmiért, hiszen nem történik az ég világon semmi.

 Sok esetben üdülési jog üzemeltetőjének negatív hozzáállása is problémát okoz.

Alapító társaimmal egytől- egyig üdülési jog tulajdonosok vagyunk – akik maguk is tapasztalták az évek során az ezzel járó problémákat –, munkánkat segíti szakmai területén sikeres és tapasztalt jogászunk. Az elmúlt időszak sikerei az üdülési joggal kapcsolatos vitás kérdések rendezésében arra inspiráltak bennünket, hogy mindezt a segítségnyújtást minél több üdülési jog károsult számára elérhetővé tegyük. Tapasztalatunk alapján, ha az adott témában a károsultak csoportosan lépnek fel hatékonyabb és eredményesebb ügyintézés várható. Szervezetünk az ingyenes személyes jogi tanácsadás mellett ingyenes csererendszert működtet tagjai számára. Hamarosan honlapunkon is tájékozódhat rólunk, illetve fel veheti velünk a kapcsolatot. Amennyiben felkeltettük érdeklődését és szervezetünk ügyfelévé szeretne válni, kérjük, keressen fel bennünket. Ez az éves alapítványi hozzájáruláson felül – mely ügyfélszolgálatunk és adminisztrációs részlegünk munkáját hivatott támogatni ( díja 3000.- Ft/év) – más költséget nem von maga után. Forduljon hozzánk bizalommal, minden kérdésre próbálunk megoldást találni.Az  info.mtka@gmail.com e-mail címen várjuk leveleiket és észrevételeiket!

wolfocska Creative Commons License 2015.10.06 0 0 11368

Miért érdekes az, hogy küldtek-e számlát? Arra neki nincs semmi ráhatása, persze, hogy küldik a számlát! Az idézett szerződési pont, a 3 évi NEM fizetésről beszél.

Enyém is ugyanaz, és az ügyvédem azt mondja, ez tiszta sor, 3 évig nem fizetem, és kész, életem legnagyobb szégyenétől (hogy be tudtak palizni) megszabadulok.

Előzmény: nyúllabda (11363)
nyúllabda Creative Commons License 2015.10.01 0 0 11367

levaika52 nem jelentkezett

Előzmény: Dydetti (11342)
Zolica2015 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 11366

Zolica2015---e-mail:  kuruczmama@hotmail.hu 

Előzmény: Törölt nick (11365)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.01 0 0 11365

Adjál meg privát elérhetőséget!

Előzmény: Zolica2015 (11364)
nyúllabda Creative Commons License 2015.09.27 0 0 11363

Számlát küldtek-e?

Mert ha van befogadott számlád, akkor fizetni kell,

de ha nincs és ellentmondasz akkor elveszted minden jogod és szabad vagy :))

De egy ügyvédet azért kérdezz meg

Előzmény: Tibani (11362)
Tibani Creative Commons License 2015.09.27 0 0 11362

Annyi van  a szerződésben, hogy, idézem:

" Amennyiben az éves költségtérítés díját a vevő 3 egymást követő évben nem fizeti meg, úgy a jelen szerződésből eredő valamennyi jogát elveszíti. " pont, és ennyi... és még a Holiday Club Hungary Kft.-vel kötött szerződés.

Előzmény: nyúllabda (11353)
JGab Creative Commons License 2015.09.24 0 0 11361

Ez elég kevés információ.

De ha jól értem, az eredetileg a jogot biztosító cég felszámolás alá került.

És nem a céget vette meg valaki, csak az ingatlant.

Ha ez így van, akkor kb. ennél a pontnál veszett el a jogotok. Nincs ingatlan, a cég pedig fizetésképtelen, tehát onnan vissza semmit nem láttok. Hacsaknem csődbüntettet kimerítő módon pucolták ki a céget, akkor lehet menni az ügyvezető és a tulajdonosok magánvagyonáért.

 

Kivétel lenne, ha jogokkal együtt vette volna meg az ingatlant az új tulaj, de akkor meg nem kéne új szerződést kötnötök.

 

Az új tulajdonossal egy teljesen új szerződést köthettek, nekem úgy tűnik. Nem lennék meglepve, ha lenne némi kapcsolat az új és a régi tulajdonos között.

 

Sokkal jobbat szerintem nem tudtok tenni, mint nyitni egy üveg pezsgőt, hogy megszabadultatok a jogtól.

Előzmény: béla! (11357)
nyúllabda Creative Commons License 2015.09.24 0 0 11360

Milyen pénzed veszik el?

 

Előzmény: béla! (11357)
nyúllabda Creative Commons License 2015.09.24 0 0 11359

Sok mindent nem tudunk az ő esetében. Pl ha van befogadott számlája sok az elmúlt évekről akkor nincs esélye - fizetnie kell.

Ha csak felszólítása volt és számlát a fizetés után küld a cég, az már egész jó esély, de ügyvéd nélkül nem vágnék bele.

Előzmény: Törölt nick (11356)
Jahno Creative Commons License 2015.09.23 -1 0 11358

Szerintem itt mindenki más örülne, hogy legalább megszabadult a jogától. Vagy én nem értek valamit.

Előzmény: béla! (11357)
béla! Creative Commons License 2015.09.23 0 0 11357

2014. január elején kaptunk egy levelet, melyben közölték velünk , hogy a  Club MenDan Apartman házat felszámolási eljárás keretében megvásárolta egy másik Kft. Azért, hogy üdülési jogunkat továbbra is használhassuk az új tulajdonossal  másik  szerződést kell kötnünk. Voltunk egyéni megbeszélésen, ahol egy hölgy elhadarta az / szerintük / ezzel járó előnyöket és természetesen a befizetendő pénzösszeget./ szerz.kötés díja, felújítási díj, stb/.  Mi a mai napig nem kötöttük meg ezt az újabb szerződést. Van-e valaki, aki tud erre jó megoldást, vagy elvesz a  pénzünk?     

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 0 11356

Szerintem jobban jár ha ellentmond, és tanúkkal megtűzdelve keresni kell egy gyenge pontot, fogást a görbe....... Tulajdonoson.

 

. Mivel csalás lehetősége fent áll a korábbi szerződé kapcsán, egy jó jogász a PTK. 6-os fejezete alapján, vagy más jogszabályok szerint fogást kell hogy találjon a csaló szállodatulajdonosokon.

 

Esetleg érdemes a tulajdonos gyenge pontjait feltérképezni, és bírósági tárgyalás folyamán ezt felhasználni.

 

Érdemes a jogszabályokból egy ügyvéddel, vagy jogásszal közösen felkészülni , és nem kell félni a jogszabályok között, keresni kell.

 

Aki keres az talál!!!

Előzmény: nyúllabda (11353)
JGab Creative Commons License 2015.09.23 0 0 11355

15 nap van az ellentmondásra, erre figyelj.

Előzmény: Tibani (11354)
Tibani Creative Commons License 2015.09.23 0 0 11354

Köszi, megnézem!!

Még a közjegyzői levelet sem láttam, mert az meg az édesanyámékhoz érkezett meg, csak beolvasta telefonba.

Előzmény: nyúllabda (11353)
nyúllabda Creative Commons License 2015.09.23 0 0 11353

Ha nem mondasz ellent, akkor végrehajtóhoz kerül és fizetni fogsz.

Ha ellentmondasz - csak ez az egy szó elég a levélben de a határidőn belül - akkor visszapasszolja és vagy peresítik, vagy annyiban hagyják.

Ha per lesz és elbukod, akkor ott vár a többi költség is.

Olvasgass lejjebb is (fülesbagoly...) és keress egy ügyvédet.

Figyelmesen olvasd el a szerződésed.

Mit ír ilyen esetre?

Előzmény: Tibani (11352)
Tibani Creative Commons License 2015.09.23 0 0 11352

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. 3 éve direkt nem fizettem be az üdülő fenntartási összeget, ma kaptam kézhez egy közjegyzőtől a fizetési meghagyást. Kérdésem, hogy ki járt már így, és milyen lépéseket tett ezután? Kihez tudok fordulni, mert nem vagyok hajlandó befizetni az összeget... Egyébként Murauban van a jog. Köszönöm szépen

nyúllabda Creative Commons License 2015.09.23 0 0 11351

"feltolni"

szkenneled, (vagy fénykép makro állásban) és íráskor a kiválasztom a képet gombra kattintasz.

Kikeresed a képeket, megvárod amíg alul megjelenik és beillesztés.

Előzmény: levaika52 (11343)
nyúllabda Creative Commons License 2015.09.23 0 0 11350

Nézz utána, hogy mennyibe van egy céget megszüntetni - nem olcsóbb megoldás

Előzmény: smKzorr (11348)
nyúllabda Creative Commons License 2015.09.23 0 0 11349

Nálunk apám nevén a jog.

Már az is felmerült, hogy mindent leiratunk a nevéről és csak ez az egy lesz az örökség, amiről viszont lemondunk.

Azóta meghalt.

A testvérem nem ment bele érzelmi okokból - megértettem.

Csak mint technikai megoldást említettem.

 

Előzmény: smKzorr (11347)
smKzorr Creative Commons License 2015.09.23 0 0 11348

Még egy kérdés?

 

Cégbe apportként való bevitel lehetséges? Majd pedig a cég becsődöltetése? Csak van rá valami mód, hogy egy ember ne adósodjon el 100 évre?

Vagy elkezdjem szervezni a tüntető masszívot, hogy egy része a nevetséges Politikai elitnek észhez térjen és visszamenőleg érvénytelenítse az összes megkötött szerződést, ami 100 sebből vérzik?

 

Vagy  ez az ország tényleg ekkora SZAR?

 

Hagynak mindenkit megfulladni, aki egy életen át rendesen próbált boldogulni?

 

Előzmény: smKzorr (11347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!