Keresés

Részletes keresés

mergests Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9840

te helyileg hol kötöttél velük szerződést?

Előzmény: Jahno (9839)
mergests Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9838

ők a szombathelyi cég?

Előzmény: Jahno (9835)
mérges vagyok Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9837

Mert az van a szerződésben,hogy 3 év nem fizetése után minden jogot elveszitesz.

 

S azért nincs becsületes másodlagos értékesitő cég,mert egyrészt nincs igény a jogokra,másrészt ezek egy összefonodott maffia.Ügyvédek,jokor jó helyen volt káderek,kapcsolatokkal.

 

Előzmény: blrp (9832)
mérges vagyok Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9836

Ezt nekem sem sikerült tisztáznom. Volt velük egy pár levél váltásom,de ezt a kérdést nem sikerült tisztázni. Ha megtalálom a leveleket, akkor be másolom.

Üdv.

 

Előzmény: blrp (9831)
Jahno Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9835

Pffff. Röviden? Beszoptuk, most írjuk a levelet. Ígérni tudtak, de valós kedvezmény vagy teljesítsé nincs mögötte. Eddig mindig csak ajánlatot kérhettem tőlük, csak sajna az adott időtartamra pont nem volt, vagy éppen olyan nevetséges dolgot, hogy novemberben nem tudtak januári árat kmondani, mondván az jövőre van és még nincs beárazva a katalógus. Más oldalon mondanom sem kell, hogy akár 1 évre előre is foglalhattam bármit.  Valamerre 4 napra szerettem volna menni, közölték, hogy nem lehet, mert ettől-eddig van turnus. Vagy éppen nincs és kész. Besírás lett a vége, megpróbálunk valamit hadakozni. Én úgy számoltam, hogy éppen Tenerifére szerettünk volna menni, ha azt összehozzák, akkor már nagyot nem szophatunk. Tenerifére egyértelműen a helyi ingyenes ajánlatot közvetítik ki, csak lehetetlen feltételekkel, valamint olyan beszosztással, amikor pont nem ment a repülő :-D Sorolhatnám egy darabig, de inkább kerüljétek...

Előzmény: dornyeil1 (9818)
prod82 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 9834

Nem,nem mentem el. Felhívtam őket telefonon,hogy nem jön össze a mai napi találkozó. Sajnálkoztak,és rögtön megkérdezték,hogy akkor esetleg következő héten? Persze azóta nagy a csönd,ők nem kerestek,én meg nem keresem őket. :D

Előzmény: mergests (9799)
blrp Creative Commons License 2014.11.03 0 0 9833

Azt még nem is mondtam, arra vigyázzatok, legutóbb egy bemutatón rá akartak venni, hogy az ő számítógépükről indítsak banki átutalást. "Jaj, hogy maga mennyire bizalmatlan meg gyanakvó, hogy is képzeli..." Szóval, nem kell ahhoz szg-es zseninek lenni, hogy a titkos kódodnak annyi.

blrp Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9832

Nem értem pontosan a kérdésed. A mai szerződésekben már az van, három év nem fizetés esetén a kibocsájtó újra értékesítheti. Ez is az oka, minek foglalkozna bárki a visszavásárlással, ha többször eladhatja ugyanazt. 

 

A kis jogi érzékenységem azt sugallná, újra értékesítéskor az eladási árból levonnák a három éves fenntartási díjat, akár kamatot is, meg valami ügyintézési díjat, és a többi az előző tulajdonosnak járna.

 

Ha pedig a jog még nálam van, biztos hogy nagyon áron alul odaadnám. Persze csak szabadpiacon. Nem is értem, miért nem tudott kialakulni, hogy legyen a piacon igazi közvetítő cég az eladásokra. Olyan, mint pl. az ingatlanirodák. Sokat lehúznak, de legalább segítenek eladni. 

Előzmény: mergests (9825)
blrp Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9831

Azt kell még tisztáznom, három év nem fizetés után elveszítem-e mindenképp az üdülési jogot? Mert akkor ugyebár minek fizetnék a részvény nyilvántartásért. Vagyis azt a részét nem értem pontosan, hogy függ össze szervesen az üdülési jog és az Abbázia részvény? 

Előzmény: mérges vagyok (9828)
blrp Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9830

Nem tudom már a nevüket. Ha valahol felszínre dobja az idő a rengeteg papírom közt, majd beírom. Arra emlékszem, valahol a belvárosban vannak, talán V. vagy VI.ker., valahol a Deák tértől nem messze.

Előzmény: mergests (9821)
blrp Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9829

Mindenképp írok tájékoztatást. Legalább aki megnézi ezt a fórumot, legyen tájékozottabb. Ügyvéddel konzultálok. Ha nem is lesz különösebb bevételem, inkább az ügyvédnek fizetek, annyira felháborít a pofátlan csalás.

 

Csak újra hangsúlyozni tudom, semelyik cégtől semmilyen üdülési jog nem éri meg!!!

Előzmény: mergests (9820)
mérges vagyok Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9828

Szednek is .Évente 4 000 Ft-t kérnek számla vezetési díjként. De mi dolguk a részvényeket tartalmazó szálával?

Előzmény: blrp (9817)
mérges vagyok Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9827

Csak azt kell eldönteni,hogy akkor mit jelent a szerződésben leirt mondat: ,hogy az éves fenntartási dij összege,évente emelkedik a KSH által közölt inflácio %-val?

Mert szerintem,sajnos ez azt jelenti,hogy ennyivel minden évben emelhetik a díjat.

Kinek mi a véleménye erről?

"mérges vagyok"

Előzmény: mergests (9798)
Tóthika Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9826

Hasonlóval kerestek engem is, az összefoglalót ezeknél a hozzászólásaimnál találod a topikban: 2427 és 2443

Előzmény: hurrányaralunk:)) (9795)
mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9825

fel szeretnék dobni egy kérdést mindenkinek mert erről azért rég beszéltünk itt.

azt világosan látjuk hogy a jogunk eladhatatlan, de ha ez így van akkor kinek mi lenne a megoldás? kérek mindenkit csak reális válaszokat adjatok mert szeretném ha mások ebbe a hibába nem esnének...

 

mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9824

ez az ABBÁZIA tényleg pofátlan...és még ő küldözget minden féle írást, hogy ők a jók stb...ugyan olyan mint a többi cég csak pepitában

Előzmény: blrp (9817)
mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9823

ezek garázdálkodnak szombathelyen?

Előzmény: dornyeil1 (9818)
mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9822
Előzmény: blrp (9816)
mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9821

melyik cégnél vettél kártyát?

 

Előzmény: blrp (9819)
mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9820

szólj ha megkerested őket esetleg, mert az elvesztett per után szerintem vissza kell hogy adják, amennyiben jogállamban élünk...???

Előzmény: blrp (9817)
blrp Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9819

Másik cégnél, de voltam ilyenen. Beledumáltak, de itthon számolgatni kezdtem, és ráfizetés. Küldtem elállást. Ilyenkor szigorúan tértivevénnyel postázom, kapok visszaigazolást, nem tagadhatják le.

Előzmény: dornyeil1 (9818)
dornyeil1 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9818

Kedves Fórumozók!

 

Van valakinek tapasztalata a Go Solutions cég utazási kártyával kapcsolatban, vagy bármely cég által kínált utazási kártyák előnyeiről?

 

blrp Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9817

Még nem, de jó az ötlet. Ők akarnak jelenleg bizonyos részvény tárolási díjat beszedni.

Előzmény: mergests (9813)
blrp Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9816

Melyik hét? Ez a legutóbbi újságból van?

Előzmény: mergests (9807)
mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9815

ezeket a cikkeket azért tettem ki, hogy aki újjonan keres itt fel minket ne kelljen előlről kezdeni magayarázni mindent mert ezekből szépen kiderül...

mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9814

D.A.S. JogSzerviz: erre kell figyelni az üdülési jognálORIGO2014. 04. 25. 08:11

Ez a cikk 188 napja frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek. Ha a témához kapcsolódó frissebb cikkekre kíváncsi, válasszon az alábbiak közül:

További cikkek erről: üdülési jog »

1KOMMENTCÍMKÉK:

A szerződés aláírása előtt fontos felmérni, hogy valóban szükség van-e az üdülési jogra, és azt hosszútávon ki lehet-e majd használni, úgyszintén mérlegelni kell, hogy a rendszeresen emelkedő éves fenntartási díjat ki tudják majd mindig fizetni, mivel ezt a költséget nyilván abban az évben is viselni kell majd, amikor a nyaralás nem kerül igénybevételre – mondta el az Origónak a D.A.S. JogSzerviz szakértője. Dr. Vizi András felhívta a figyelmet, hogy a témakör kapcsán a Budapesti Békéltető Testület is ajánlásokat bocsátott ki.

Az üdülési jog vagy timeshare egyfajta használati jog, amivel minden év egy bizonyos szakaszában lehet használni egy adott ingatlant. Aki üdülési jogot vásárol egy fix összegért, azt a jogot veszi meg, hogy minden évben az éves fenntartási díj fejében egy meghatározott időszakban használhatja a szállodát.

hirdetés

A fix összeg általában hat számjegyű és azonnal kell fizetni, vagy hitellel fedezni. Míg a fenntartási díj évente jár, és sajnos emelhető is. Az üdülési jogot általában hatásos előadások, rendezvények keretében értékesítik, ahol gyakoriak a visszaélések, nem véletlen, hogy az Európai Unió is több rendelkezést hozott ebben a tárgyban. A hazai tapasztalatokból merítve a Budapesti Békéltető Testület is összegyűjtötte ajánlásait a fogyasztóknak – utalt rá a D.A.S. JogSzerviz szakértője.

Nehéz értékesíteni az üdülési jogot

Az ajánlás szerint a szerződés aláírása előtt fontos felmérni, hogy valóban szükség van-e az üdülési jogra, és azt hosszútávon ki lehet-e majd használni, úgyszintén mérlegelni kell, hogy a rendszeresen emelkedő éves fenntartási díjat ki tudják majd mindig fizetni, mivel ezt a költséget nyilván abban az évben is viselni kell majd, amikor a nyaralás nem kerül igénybevételre. A rendezvényeken elhangzottakkal ellentétben ugyanis az üdülési jogot rendkívül nehéz értékesíteni.

Lényeges, hogy a szerződést, és a bemutató során kapott egyéb információt alaposan tanulmányozni kell, és összevetni a szóbeli tájékoztatással. Ellentmondás, vagy kétség esetén ragaszkodni kell ahhoz, hogy a szóban elhangzott információ, írásban is rögzítésre kerüljön- hangsúlyozta dr. Vizi András.

Hangfelvételre is lehetőség van

Arra is lehetőség van, hogy a másik fél hozzájárulásával az elhangzottakról hangfelvétel készüljön. Ha az üdülési jog eladása mellett döntenek, és ezzel egy üdülési jogot értékesítő céget bíznak meg, az általában megbízási díj fejében végzi el a tevékenységet, ilyenkor a megbízási díj akkor is jár, ha az üdülési jogot nem sikerül értékesíteni.

hirdetés

Amennyiben az üdülési jog vételára hitelből kerül finanszírozásra, a hitelszerződést csak abban az esetben szabad aláírni, ha abban a hitel összege, a kölcsönadó fél és a visszafizetés feltételei egyértelműen szerepelnek. Aláírás után ugyanis az üresen hagyott helyekre bármilyen adat feltüntetésre kerülhet. Szintén fontos a hitelszerződést és a teljes dokumentációt elkérni aláírás után

Forrás: Thinkstock

A legfontosabb fogyasztókat védő jog a tizennégy napos, indoklás nélküli elállás joga a fogyasztók részéről. Erről írásbeli tájékoztatást kell kapniuk a bemutatón. Amennyiben az elállás mellett döntenek, azt csakis írásban szabad megtenni, és bizonyítható módon megküldeni a vállalkozásnak. A szerződés megkötését követő tizennégy nap elteltéig a fogyasztóktól semmilyen címen nem követelhető kifizetés – emelte ki a D.A.S. Jogszerviz szakértője.

Négy szerződéstípust különböztet meg

Az üdülőhasználati szerződést 2011. szeptember 1. napjától hatályos 141/2011. kormányrendelet szabályozza. A kormányrendelet (a korábbi szabályozástól eltérően) négy szerződéstípust különböztet meg.

Az egyik ilyen szerződéstípus a szállás időben megosztott használati jogára vonatkozó szerződés. Ez utóbbi megállapodást a nyaralni vágyó fogyasztó köti az üdülőhasználati jog értékesítésével foglalkozó vállalkozással. Ennek a szerződéses konstrukciónak a lényege az, hogy a fogyasztó meghatározott üdülési célú használati jogot szerez határozott időtartamra.

A fogyasztó a használati jogot egy adott épület helyiségei felett szerzi meg, így különösen például szállodai szoba, uszoda, konditerem felett. Ennek a szerződésnek a további jellegzetessége, hogy a használati jogot az év egy előre megállapított időszakára, évenként visszatérő jelleggel szerzi meg a fogyasztó.

A szerződés részét képező írásbeli tájékoztatónak tartalmaznia kell az elállási jogról való részletes tájékoztatást: egyrészt a gyakorolás feltételeiről, másrészt pedig arról, hogy az elállási határidő lejárta előtt a vállalkozás a fogyasztótól semmilyen jogcímen nem követelhet kifizetést. A kormányrendelet szerint az elállási jogról az írásbeli tájékoztatónak minden esetben rendelkeznie kell, valamint a szerződés megkötését megelőzően erre a fogyasztó figyelmét külön is fel kell hívni.

A tájékoztatási követelmények megsértése esetén a fogyasztó a fogyasztóvédelmi hatósághoz, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez (ha a tevékenység a felügyelet hatáskörébe tartozik), illetve amennyiben a tájékoztatási követelmények megsértése a gazdasági verseny befolyásolására alkalmas, a Gazdasági Versenyhivatalhoz fordulhat.

Nyelvválasztás, korábban nem szereplő kitételek

Ha a fogyasztó EGT-állam állampolgára, vagy lakóhelye EGT-államban van, az írásbeli tájékoztatót választása szerint az állampolgársága vagy a lakóhelye szerinti állam hivatalos nyelvén kell rendelkezésére bocsátani, amennyiben az a nyelv az Európai Unió hivatalos nyelve is egyben. Ha az említett államokban több ilyen hivatalos nyelv is létezik, a választás joga a fogyasztót ezek tekintetében is megilleti.

A kormányrendelet azt is előírja, hogy amennyiben a szerződés valamely az írásbeli tájékoztató tartalmától eltér, a szerződés megkötését megelőzően a vállalkozás köteles a fogyasztót külön írásban tájékoztatni erről és az eltérés mibenlétéről.

mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9813

volt olyan azóta aki megkereste az ABBÁZIÁT, hogy neki is adja vissza a fenntartási díj különbözetet??? 

mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9812

ERRŐL TUD VALAKI VALAMIT?

 

Üdülési jog: így kell kiszámolni az illetéket

  • adozona.hu

2014.06.27., 12:09 Frissítve: 2014.06.27., 09:34 2

Magyarországon is egyre divatosabb, hogy a nyaralni vágyók úgynevezett üdülési jogot vásárolnak, amely lehetővé teszi számukra, hogy minden évben egy meghatározott időszakban (vagy időszakokban) néhány napig használják a szálláshelyet (vagy a szerződésben meghatározott szálláshelyeket). Az ilyen jogok után illetéket kell fizetni.

A hétköznapi értelemben vett üdülési jog valójában két különböző típusú használati jogosultságot takar: egyrészt az üdülőhasználati jogot, másrészt a szállás időben megosztott használati jogát.

I.                   
Az időleges üdülőhasználati jog

Időleges üdülőhasználati jogot az úgynevezett üdülőszövetkezetekben lehet szerezni, mégpedig kizárólag annak a személynek, aki a szövetkezetben tagsági jogviszonyt létesít (a lakásszövetkezetekről szóló 2004. évi CXV. törvény 40/C-40/D §-ok alapján). Tag az a (természetes és jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező) személy lehet, aki a szövetkezet alapszabályában meghatározott feltételeknek megfelel. Mindemellett írásbeli nyilatkozatban magára nézve kötelezőnek kell elismernie az alapszabály rendelkezéseit, vállalnia kell, hogy a lakásszövetkezet céljának megfelelően előírt fizetési és más kötelezettségeket teljesíti, és meg kell szereznie – az üdülőszövetkezet tulajdonában álló – üdülési egység időleges használati jogát.

Az üdülési jog a tagot az alapszabályban meghatározott időtartamra évenként illeti meg. A nem természetes személy tagok azonban az egyes üdülőegységeket illetően akár egész évi használati jogot is szerezhetnek. Az üdülési jog jogosultjának évente általában úgynevezett fenntartási díjat kell fizetnie.

A természetes személy tag halálakor az üdülési jog örökölhető. Ebben az esetben az örököst is fel kell venni az üdülőszövetkezet tagjai közé. Az örökös tagfelvételi kérelme nem utasítható el, ha a kérelmező a vonatkozó törvényi és az üdülőszövetkezet alapszabályában előírt feltételeknek megfelel.

 

mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9811

ezért világméretű ez...sosem lesz vége...

 

Létrejöhet a legnagyobb Amerikán kívüli timeshare cég2014. július 09. 12:11Nyomtatás  

Az indiai Mahindra Holidays & Resorts, amely negyven time-share szállodát üzemeltet Indiában és külföldön, most egy finn cégben vásárolt részesedést.

Kapcsolódó cikkek

Az indiai Mahindra Csoport nevű konglomerátum turisztikai üzletága, a Mahindra Holidays & Resorts 18,8%-os részesedést szerzett a finn Holiday Club Resorts vállalatban. A finn cég üdülési jogokat értékesít mintegy 32 desztináció 1500 nyaralójában – Finnországban, Svédországban és Spanyolországban. A tranzakció pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra, de azt lehet tudni, hogy az üzlet egyelőre a hatósági jóváhagyásokra vár, és várhatóan egy hónapon belül pont kerül a végére.

Mahindra Holidays & Resorts: Dinesh Shetty ügyvezető, Arun Nanda elnök és Vasant Krishnan pénzügyi igazgató (Forrás: mahindra.com)

 

„Az akvizíció nem csupán az európai eszközökhöz, technológiákhoz és folyamatokhoz biztosít hozzáférést, de – ami még fontosabb – ez egy ugródeszka a Mahindra Holiday számára, hogy Európában és más nemzetközi desztinációkban is erősítse a jelenlétét” – mondta Anand Mahindra, a Mahindra Csoport elnöke. A Mahindra Holidays a finn cég igazgatótanácsában is képviseletet kap, és az elkövetkező 2 évben joguk van növelni részesedésüket.

A Mahindra Holidays a legnagyobb USA-n kívüli timeshare céggé válhat a közeljövőben, hiszen jelenleg is 41 üdülővel rendelkeznek Indiában és külföldön - Bangkokban, Dubajban, Kuala Lumpurban és az Innsbruck melletti Igls-ben, most pedig a finn vállalatban terjeszkednek tovább.

mergests Creative Commons License 2014.10.30 0 0 9810

2011-ből

 

Magyarország, Ausztria, Horvátország, Spanyolország, Olaszország és a Kanári-szigetek – ez a sorrend az üdülési jogok hazai piacának keresleti toplistáján. A végtörlesztés lehetősége miatt az utóbbi hetekben megsokszorozódott a kínálat, mert sokan próbálják pénzzé tenni korábbi befektetésüket.

A zömében másfél millió forintért adott-vett időmegosztásos „használt” üdülési jogok kínálata az utóbbi hetekben megsokszorozódott a végtörlesztés lehetősége, illetve a külföldi üdülők devizában fizetendő, megdrágult fenntartási költségei miatt.

Bár Magyarországon még nem számít elterjedtnek, a legtöbben azért tisztában vannak vele, hogy a timeshare kifejezés nem egy science fiction történet címe, hanem a Nyugaton már régóta nagy népszerűségnek örvendő időmegosztásos üdülőhasználat megnevezése.

A magyarok között alapból kisebb a külföldre utazási hajlandóság az unió más nemzetiségű állampolgáraihoz vagy akár az USA lakosaihoz képest – tudtuk meg Stiebel Attilától, az Club Hotels International Kft. ügyvezető igazgatójától. Ez a nyelvtudás hiányának, illetve a rendszerváltást megelőző évtizedek szűkös utazási lehetőségekből kialakult nyaralási szokásainak a következménye is, az anyagi korlátokon túl. A nyugat-európai háztartásokban ugyanolyan természetes a timeshare, mint az, hogy autója van a családnak. Vannak, akiknek több is van belőle.

A másik, hazai keresletet befolyásoló tényező az értékesítés módszeréből adódik – folytatja Stiebel Attila. Az üdülési jog eladásához ugyanis a személyes meggyőző erőt, a direkt marketinget alkalmazzák, mely a magyarok számára még ma is nehezen befogadható értékesítési technika. Amerikában jóval több a tag, mint Európában, hiszen az ottani marketingszakemberek jóval tapasztaltabbak a közvetlen értékesítés területén. Ennek ellenére nem hivatalos becslések szerint 40 ezer magyar családnak van már üdülési joga.

Az All Seasons Travel Kft. értékesítési igazgatója szerint ez a szám lassú növekedésnek indult az idén, de a válság tetőpontja ebben az üzletágban is erősen érezhető volt, jelentős csökkenés következett be az értékesítésben. – Sajnos ebben az időszakban sok pénzügyi zavarba került szálloda tulajdonosa próbált menedéket találni a timeshare üzletágban – teszi hozzá Stiebel Attila. Ezeknek egy része feltehetően átgondolt üzleti terv, és megbízható értékesítő partnercég nélkül vágott bele ebbe az iparágba, ami miatt nem tudnak hosszú távon életképesek maradni. Az ilyen próbálkozások vesztese gyakran a vevő lesz.

Az üdülő jog elcserélhető és el is adható. Az All Seasons Travel értékesítési igazgatójától kapott információkból kiderült, hogy a svájci frank száguldása, illetve a végtörlesztés lehetőségemegsokszorozta az eladásra szánt úgynevezett másodlagos – tehát a már valaki tulajdonában lévő, „használt” –heteket a piacon azért is, mert az üdülők fenntartási költségei is emelkedtek. Általában két lehetőség szokott szóba kerülni. Az egyik változat a más üdülőbe való beszámítás, amelynek esetlegesen olcsóbb és alacsonyabb a fenntartási költsége. A másik a külföldi piacon történő másodlagos értékesítés, például Romániában, de ott körülbelül fél áron lehet csak eladni.

Az üdülési jog árát három tényező határozza meg. Egyik az apartman nagysága: általában 2, 4, 6, 8 személyes helyeket lehet megvásárolni. Az ár emellett nagyban függ a szezonalitástól is, vagyis, hogy az üdülési hét a fő- vagy az utószezonban van, a harmadik faktor pedig, hogy ki, hány hetet vásárol meg. Ebből kifolyólag az apartmanok árai széles skálán mozognak, 500 ezer forinttól több millióig terjednek, de nagyságrendileg 1,5 millió forint körül lehet a legkedvezőbb árú üdülési jogokat megvenni – tájékoztat az aktuális árfolyamokról Stiebel Attila.

A magyarok egyébként a belföldi üdülési jogokat vásárolják legszívesebben (a legtöbb hazai értékesítő cég magyarországi üdülőkkel foglalkozik), ezt követi Ausztria, Horvátország, Spanyolország, Olaszország és a Kanári-szigetek.

A timeshare-t jogilag már 1999-ben szabályozták, ezt a kormányrendeletet váltotta fel az új, idén szeptembertől hatályba lépett jogszabály, melynek legfontosabb pontja, hogy a fogyasztónak külön fel kell hívni a figyelmét – még a szerződés megkötése előtt – az őt megillető elállási jogra, és annak gyakorlásának jogszerűségére, valamint a határidejére, ami 14 nap. Sőt, kitöltött visszalépési nyilatkozatott kell adni a vásárlónak már az értékesítéskor.

A tájékoztatásnak arra is ki kell terjednie, hogy e határidő előtt a vevőtől nem követelhető és nem is fogadható el semmilyen jogcímen fizetés. A rendelet újdonsága továbbá, hogy szabályozza a másodlagos értékesítést, és az egy évnél hosszabb időre adott üdülési programokat is. A hatályos szerződések be nem tartásáért a fogyasztó is számon kérhető.

Üdülési jog vásárlása eseténmindezek miatt nagyon fontos odafigyelni, hogy csakis olyan szerződést írjon alá a vásárló, mely az új jogszabálynak megfelel. A 14 napos visszalépési idő lehetővé teszi az üdülőhely megtekintését a szerződés érvénybelépése előtt, ami amúgy is ajánlott. Érdemes továbbá olyan cégtől vásárolni, mely tagja valamilyen szakmai érdek-képviseleti szervezetnek (ilyen például az RDO), mert a tagsággal rendelkező társaságok tevékeny ségét szigorú működési kódex szabályozza.

1,5 MILLIÓ

 

ÁTLAGOSAN másfél millió forintért lehet ma a magyar piacon kedvező időpontra, jó feltételrendszerrel üdülési jogot vásárolni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!