Keresés

Részletes keresés

hoichi Creative Commons License 2016.03.27 0 0 6866

Energia az van, de az energia az mindig valakinek/valaminek az energiája kell, hogy legyen, különben nem beszélhetnénk róla.... tehát az energia feltételez valakit/valamit, ahonnan ered - aki/ami tőle független, de mégis AZ azzal azonos - aki/ami kibocsájtja azt. Tudjuk, hogy az anyag energia. Már csak azt kellene tudni, hogy ki vagy mi áll e mögött, magyarán ki vagy mi a kibocsájtó közeg. Mert az anyag/energia már csak logikailag sem lehet önnön eredete és kibocsájtója... ahogy pl. egy 120 kg-os súly nem képes felemelni saját magát. De azt még egy 50-60 kg-os ember sem képes megmozdítani és odébb rakni. Ahhoz legalább egy azonos testsúlyú ember kell... vagy két 50-60 kilós.... egy 200 kg-os ember pedig már könnyedén megemeli, kiváltképpen, ha csupa izom. 

(Az aki/ami közül döntsd el melyik a szimpatikusabb, de ehhez vedd figyelembe azt is, hogy az ,,ami" az anyagi vonatkozású. Az ,,aki", pedig szellemi lényt feltételez. Isten pedig túl van ezeken a vonatkozásokon, mert azért mondjuk ki, Ő a kibocsájtó.)

Ki más. :)

Szóval érveltem, hogy miért nincs Isten. :)

Előzmény: Ferenc Babály (6865)
Ferenc Babály Creative Commons License 2016.03.27 0 0 6865

Tulajdonkèppen azt tudjuk hogy valami van ami nem más mint az energia de ezt mindegy hogy hìvjuk istennek is lehet hìvni de ez nem az amit mi istennek hiszünk

vimester Creative Commons License 2016.03.10 0 0 6864

nem tudom miért gondolják sokan hogy a földi létben a jóknak kell tovább létezni? Hisz nem írják sehol hogy az itt lét valamiféle kiváltság, épp ellenkezőleg... :)

Előzmény: Törölt nick (6861)
No-religion Creative Commons License 2016.01.24 -1 0 6863

A tévedhetetlen funkciót kifelejtetted.....

Előzmény: Peter Altenberg (6855)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.16 0 0 6862

Meglesz!!!

Előzmény: Törölt nick (6861)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.16 0 0 6861

Abban az ertelemben, ahogyan sok ember gondol ra, ahogy a biblia v mas bemutatja, ugy nincs.

Egy kapaszkodo sok ember szamara, h van vlmi erosebb nalunk, ami iranyit minket es biztonsagot ad. Mert ugye "Isten igazsagos, josagos es konyoruletes, stb." 

Azz.. a nagy FASZT AZ!

Nyolc ev alatt ot nagyon  kozeli baratomat, csaldtagomat veszitettem el. Teljesen ertelmetlenul, veletlenekbol kifolyolag vesztettek eletuket. Sorscsapasok igaz?!

Millionyi ember van, akik azt sem erdemelnek meg, h egyaltalan levegot vehessenek. Es meg is a "jok", akik oromot, boldogsagot tudnak nekunk nyujtani egyszeru torodessel es szeretettel azok nincsenek tobbe.

Na meg is hol a kurva anyjaba van az a kibaszott kurva isten?! Sehol, mert nincs. Csak egy szar mese.

De oszinten es tiszta szivembol kivanom, h letezzen. Es minel hamarabb talalkozni akarok vele.

Előzmény: Tauron (-)
Scalea Creative Commons License 2014.08.29 0 1 6860

Nincs, mert nincs. Nem is volt, nem is lesz, nem is van.

Ha lenne, akkor nem engedné azt a sok borzalmat, ami itt van. Persze, majd a mennyországban jó lesz, ha meghalunk, ugye? Persze. És ekkor beleért a bimbibe a kezed...

Peter Altenberg Creative Commons License 2013.12.27 0 0 6859

Az ember nem kb tízezer, hanem kb 100-150 ezer éve tanul (sapiens). De előtte már a neandervölgyi is tanult (kb 2-300ezer év).

Előzmény: mxyzptlk (6857)
Júliannagnes Creative Commons License 2013.12.27 0 0 6858

Tegnap hazafelé jövet úgy gondoltam, vágyok egy fehér audira, amit a páromnak szeretnék. Csakhogy, tegnap valaki az autópályán már össze is törte azt az autót. Sajnálom, én is segíteni szeretnék az álmok megvalósításában, de nem áramlik hozzám vissza a megfelelő anyagi, vágyaim meg kisiklanak. Az én vágyam nem megfelelő a jó irányhoz. Talán, ha segítenétek, sokkal többen élhetnének jobban hazánkban.

(Vagy hívjam segítségül a magyarok Istenét?)

mxyzptlk Creative Commons License 2013.12.25 0 0 6857

Miért lenne az az Isten, amit te annak gondolsz? Ez mind csak fantázia, és az egyik feltételezés pont annyira helytálló, mint a többi.

Isten akár lehetne gumicukor is. /megjegyzem, abban is benne van a matematika/

Lehet, hogy nem is mindenható, csak nagyon régóta tanulja a világot. 

2000 évvel ezelőtt, ha helikopterrel érkeztem volna, Istenként néztek volna rám.

Gondolj csak az amerikai kontinens meghódítására, és az indiánokra.

Teremtő? Te is tudsz alkotni. Összerakhatsz egy széket pl. 

Akkor már isten vagy? Nem valószínű. Az ember még csak pár tízezer éve tanul. Mi lenne ha ez a folyamat millió éve menne? 

Pater Pirandello Creative Commons License 2013.12.25 0 1 6856

Ebből különösen a "Jóságos" alaptétel (?) kétséges.

Előzmény: Peter Altenberg (6855)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.12.25 0 0 6855

Akkor (nyilván mások már ezerszer)

Az "Isten" fogalom lényege. 1) Teremtő 2) Mindenható 3) Jóságos 4) Céljait nem ismerjük (kifürkészhetetlen)

Erre kéne szorítkozni.

mxyzptlk Creative Commons License 2013.12.24 0 0 6854

Érdekes kérdés.

Két dolog jutott eszembe:

1. Van Isten, de nem a bibliai Isten. Nem egy öreg, jóságos bácsi.  Isten, a matematika.

Mindenütt ott van, mindenható, mert mindenhol hat. Képzelj el egy  hihetetlenül bonyolult képletet. Na, az az Isten. Mindenhol ott van. 

2. Nem a matematika az Isten, ez csak az Ő nyelvezete. Ő így beszél.

Egy rend, egy törvény, melynek nem az a lényege, hogy hogyan van, hanem az, hogy van. Egy entitás. 

Ha van, senki soha nem fogja megtudni, mert ha Ő teremtett mindent, akkor eleve teremthetett minket egy olyan világba, ahol Ő nem megérthető. Soha nem fogsz megoldást találni, vagy mindig csak rosszat.

Régi kérdés ez, de talán ennél fontosabb az, hogy miért vagyunk? Mi a cél? Semmi? Az se baj. Rendkívül összetett sorozatok véletlen terméke vagyunk. De mihez kezdünk ezzel a tudással.

Másrészt, lehet, hogy nincs, de ez mellékes. Emberek millióinak ad valamit az életéhez. És ez pont elég ahhoz, hogy a politika és a tudomány megengedje, hogy legyen. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6853

Akkó ne nekem címezd, írd külön hsz-be. :)

Előzmény: Júliannagnes (6852)
Júliannagnes Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6852

Lehet. Nem dolgom a tulajdonviszonyokat firtatni.

Előzmény: Törölt nick (6849)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6851

Ha hinni lehet a régi történeteknek, őt még egy kis birkafaggyúval is! :-D

Előzmény: Never Man (6850)
Never Man Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6850

Émmeg azt tanultam, hogy pénzzel majdnem mindent el lehet intézni, talán még az úristent is le lehet fizetni.

Előzmény: Júliannagnes (6846)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6849

Drágám, nekem egy szál bankom nincs.:)

Előzmény: Júliannagnes (6848)
Júliannagnes Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6848

Banktulajdonosok, hova tűnt a Lelkiismeretetek? Az AXA nem a mi házunk Ura. A mi házunk Ura, az Élet Ura, az Élet Ura a Halál.

Előzmény: Törölt nick (6844)
Júliannagnes Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6847

A családom nem eladó!

Júliannagnes Creative Commons License 2013.06.22 0 0 6846

Gyakorlatilag azért nincs Isten, mert, ha Istem perpillanat lenne, nem engedné a kormány mellé azt, aki lehet, hogy nem sokat ivott, de legalább erős kábító hatású gyógyszert szed, oszt egyszerre megöl négy embert. Viszont azt tanultam, hogy soha nem késő megbocsátani.

Rezešová megúszhatja a 10 év börtönt

A 4 ember haláláért felelős milliomos szerint nem az alkohol ütötte ki, hanem az erős gyógyszerek. Tovább »

forrás: Index.hu

GosuMicroFTW Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6845

Egy dolgot elmondhatunk: Isten nincs jelen számunkra személyesen és érzékeinkkel felfoghatóan.

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 6844

Na, de arról van szó, hogy egy sincs aki jót cselekedne. Én nem vennék erre mérget. Szerintem mindig volt ilyen ember a földön, tehát ez csak üres kifogás.

Előzmény: Júliannagnes (6843)
Júliannagnes Creative Commons License 2013.05.31 0 0 6843

Isten nem engedi át a csalást.

Előzmény: propur (6832)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.31 0 0 6842

Az értelem.:)

Előzmény: Black Veil Bride (6841)
Black Veil Bride Creative Commons License 2013.05.15 0 0 6841

"...az ész pl és az értelem..."

- Ezek nem létezők, hanem fogalmak.

Tehát szerinted a saját eszed az nem létező?

És! Az "ész" fogalmát mi alkotta meg?

Előzmény: MageGuild (6840)
MageGuild Creative Commons License 2013.05.15 0 0 6840

"Nemcsak az érzékek által észlelhető jelenségek léteznek..."

- De csak.

"...az ész pl és az értelem..."

- Ezek nem létezők, hanem fogalmak.

"...ami nem érzék ugye hanem na mi?"

- Fogalmak. :)

Előzmény: Ultracentrista (6837)
Perzsian Creative Commons License 2013.05.15 0 0 6839

Nem igazán értem, most ezzel bizonyítani akarod isten létét, vagy egyetértesz velem abban, hogy ameddig a valamiféle isten nem bizonyítja valamiféle módon a létét, addig felesleges feltételezni, hogy létezik?

Előzmény: Ultracentrista (6837)
Ultracentrista Creative Commons License 2013.05.13 0 0 6837

Ugyan, millió módon bizonyíthatná a létét. Akár úgy, hogy a holdat kékre színezné, és egy világító feliratot futtatna körbe, hogy "létezem". Vagy bármi olyat, ami nem vezethető vissza semmire, amit ismerünk."

Ezek szerint a találmányi hivatalban van, mint szabadalom? Nemcsak az érzékek által észlelhető jelenségek léteznek hanem az ész pl és az értelem ami nem érzék ugye hanem na mi? é r z é k f ö l ö t t i , mert van az 5 érzék és van a kis esze mindenkinek na és akkor innen már csak  néhány kisebb könyvtár és nem mondunk ilyen alpári ostobaságot legalább hogy teherbe ejt egy földi nőt.

Egy élmény volt.

Előzmény: Perzsian (6836)
Perzsian Creative Commons License 2013.05.13 0 0 6836

"Hiszen amennyibe létezik, végtelenségének megismerésére, vagy felfogására, végességünk okán, képtelenek lennénk, nincsennek eszközeink alátámasztásához, ugyanakkor, ha nem létezik Isten, miden bizonygatás hasztalan."

Ugyan, millió módon bizonyíthatná a létét. Akár úgy, hogy a holdat kékre színezné, és egy világító feliratot futtatna körbe, hogy "létezem". Vagy bármi olyat, ami nem vezethető vissza semmire, amit ismerünk.

"Nem véletlen tehát, hogy Isten nem-létének bizonyításával még nem próbálkoztak."

Mert minek? Nemlétező dolgok önmagukat cáfolják a nemlétezésükkel.

"A hit Plton szerint magasabb rendű tudás, akarat kell hozzá."

Platónt akartál írni? Demiurgosz egy elég passzív isten, és szándékosan nem vesz részt a világ dolgaiban semmiolyen módon. A bibliában viszont idejön, dirigál, komplett népeket ölet meg csecsemőkkel és terhes asszonyokkal együtt pusztán vallási alapokon, medvéket uszít fiatalokra, és sült husi kell neki áldozatnak, majd teherbe ejt egy földi nőt, hogy fia szülessen, akit megölhet mint áldozatot, majd feltámaszthat, ezzel vissza is vonva azt. Többek között.

Előzmény: Törölt nick (6834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!