Keresés

Részletes keresés

ad175 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 6923

Elkel gondolkozni,hogy most benne hisztek akinek még a nevét se érdemes kimondanni.....vagy a hinni akarásban hisztek?

T0to Creative Commons License 2017.12.27 0 0 6922

Ne erre alapozd! :)

De vannak információk a világban, amit érdemes figyelembe venni.

Apropó. Most mire alapozod az életedet?

Előzmény: Alapigazság (6921)
Alapigazság Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6921

Hűdeizgi !!

Egy óvodás mesekönyv első oldalán az áll, ha a nagyi beengedi az álruhás farkast akkor az bekapja!

És lám, a harmadik oldalon megtörténik ! Erre fogom alapozni a zéletemet.....

Előzmény: Törölt nick (6920)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6920

Tehát valaki racionálisan megtapasztalta, hogy majd a pora fölött megáll !

Ján.11:

Jézus pedig újra felindulva magában, oda megy vala a sírhoz. Az pedig egy üreg vala, és kő feküvék rajta.39Monda Jézus: Vegyétek el a követ. Monda néki a megholtnak nőtestvére, Mártha: Uram, immár szaga van, hiszen negyednapos.40Monda néki Jézus: Nem mondtam-é néked, hogy ha hiszel, meglátod majd az Istennek dicsőségét?41Elvevék azért a követ onnan, ahol a megholt feküszik vala. Jézus pedig felemelé szemeit az égre, és monda: Atyám, hálát adok néked, hogy meghallgattál engem.42Tudtam is én, hogy te mindenkor meghallgatsz engem; csak a körülálló sokaságért mondtam, hogy elhigyjék, hogy te küldtél engem.43És mikor ezeket mondá, fenszóval kiálta: Lázár, jőjj ki!44És kijöve a megholt, lábain és kezein kötelékekkel megkötözve, és az orcája kendővel vala leborítva. Monda nékik Jézus: Oldozzátok meg őt, és hagyjátok menni.

Előzmény: Alapigazság (6916)
Alapigazság Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6919

Elmélkedni persze lehet....

Előzmény: pk1 (6918)
pk1 Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6918

Ez elég nehezen fordítható résznek tűnik, jómagam a "magam után maradt koszból visszaállít"-ot éppúgy el tudnám fogadni, mint a "tanúskodik porom felett". Az előbbi legalább megtapasztalható - bár lehet, hogy pont ez a hibásabb.

Előzmény: Alapigazság (6916)
Nemhivő Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6917

Nem az a személy a bunykó aki elkezdi a " kedves " szavakat használni ? De bizony !!

Előzmény: tivadar (6914)
Alapigazság Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6916

"és utoljára az én porom felett megáll."

Csak a szokásos idiótizmus.

Tehát valaki racionálisan megtapasztalta, hogy majd a pora fölött megáll !

Hogyan zajlik ez ??

Előzmény: Törölt nick (6911)
Alapigazság Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6915

Nézd szépgyerek, ugye számíthatok rád ha földet kell döngölni,- ha már a magasztos szintedet folytatjuk, de

ne fájjon már ennyire az igazság, ha nem értetted amit írtam akkor tanuld meg a szavak jelentését, vagy kérj

segítséget, csak van ott a környéken egy ovis !! :-))

Szóval a hit és tudás értelmezése. Pedig olyan egyszerű.....

Előzmény: tivadar (6914)
tivadar Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6914

A te stílusod is erősen stagnál -  a kőbunkó szint tájékán. (Több mint 17 éve...)

Előzmény: Alapigazság (6910)
Paleokrites Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6913

Racionális tapasztalatnak semmi köze a hithez...., mert nem hitből tapasztalsz, nem hitből nyered a tudást, nem hitből ered a gyógyulás, sem a racionális dolgok!

Kijelenteni bármit lehet, mint Jób, hogy tudja, ám ez nem hit, a tudás nem hitre épül, vagy tudja az ember, hogy pl. Isten létező, vagy hiszi, de a kettőt ne ötvözze az ember, mert hamis zagyvasággá válik, ahogyan sajna ma a kereszténységben is divat!

pk1 Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6912

Semmi nem tudás, ami transzcendens, mert nincs eszköz az ellenőrzésére. Jób tudása is hit, még a a bibliai szöveg szerint is, mert a héber változat, amiből fordították, nem a "tudom", hanem a "tudni fogom" alakot használja. Tehát hisz abban, hogy tudni fog. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.20 0 0 6911

mi a különbség a hit és a tudás között....

Ha a hit meggyőződésen, racionális tapasztalaton alapul, az már tudás

Pl:

Jób könyve:19:25Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.

Előzmény: Alapigazság (6910)
Alapigazság Creative Commons License 2017.12.19 0 0 6910

" Az emberiség egyik része hisz (sőt tud!) az örök létezésben/ről "

A 17 év alatt nem sokat tanultál arról mi a különbség a hit és a tudás között....

Előzmény: tivadar (6909)
tivadar Creative Commons License 2017.12.19 0 0 6909

Ahogy bárhol a világban, itt a fórumon is, és ebben a topicban is világosan kirajzolódnak a frontvonalak. 17 éve vagyok (kisebb-nagyobb megszakításokkal) a valifiliben, de a helyzet egy jottányit sem változik - miért is változna?

Az emberiség egyik része hisz (sőt tud!) az örök létezésben/ről, a másik része meg nem.   Vannak persze mindkét oldalon fokozatok, de a lényeg ugyanez. S ez mindent meghatároz.

Az egész hozzáállásunkat az élethez, a többi emberhez való viszonyulásunkat, s a mindennapi cselekedeteinket.

Éppen ezért ezeknek a vitáknak, beszélgetéseknek csak akkor van értelmük, ha valódi érveink vannak, miközben őszintén kíváncsiak vagyunk a többiekére is.  "Sekély a kéj", ha a másik, régen meghaladott hitregéit ostorozzuk melldöngetve, miközben az újabb szempontokat megfontolás nélkül elutasítjuk. Lehetőleg a másik szellemi képességeinek leminősítésével egyetemben...

Vitatkozni csak úgy érdemes, ha megengedjük magunknak, hogy esetleg a vita következtében módosulhat az addigi véleményünk. Ennek hiánya csupán gyűlölködő gittrágást eredményez.

(A topic utolsó 50 hsz. olvasván számos primitív és igaztalan felvetéssel találkoztam, "okos", "megfontolt" valamint "tudományos" díszcsomagolásban...  Valódi eszmecsere helyett.)

RELP Creative Commons License 2017.12.19 0 0 6908

Miért kellene magamnak hazudnom? Elég másoknak, nem látnak a fejembe. Ezért ostobaság az ilyen jellegű mártírhalál. Csak mond amit hallani akarnak és megmenekülsz, ez többet jelent, mint az értelmetlen halál. Túléled és okosan, ügyesen többet tehetsz a változásért mint holtan.

Előzmény: Törölt nick (6907)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.18 0 0 6907

hogy hazudtam az életemre törőknek

Nem nekik, magadnak........

Előzmény: RELP (6906)
RELP Creative Commons License 2017.12.18 0 0 6906

Miért kellene lelkiismeret-furdalásomnak lennie amiatt, hogy hazudtam az életemre törőknek? Ha neked ilyesmit tanít a vallásod, az egyenlő a testi-lelki bántalmazással.

Előzmény: Törölt nick (6904)
T0to Creative Commons License 2017.12.16 -1 0 6905

Semmi okosság?

Pedig úgy érvelnék.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.08 0 0 6904

Igen, hazudnék a hitemről, hogy megmentsem az életemet, nem is értem ez miért lenne rossz dolog? 

Van lelkiismereted? Le tudod győzni? Tudnál úgy élni, hogy mindennap legszívesebben szembeköpnéd magad?

Előzmény: RELP (6903)
RELP Creative Commons License 2017.12.08 0 0 6903

Igen, hazudnék a hitemről, hogy megmentsem az életemet, nem is értem ez miért lenne rossz dolog? Senkinek nem esik bántódása ettől és még én is megmenekülök. Tiszta nyereség. Mit számít az, hogy olyan embereknek hazudok, akik meg akarnak gyilkolni? Ha az életemre törnek onnantól úgy vélem nem kötelességem őszintének lenni hozzájuk...

De én azt kifogásolom, ahogy előadod. Hogy "örömmel" hazudnék "nagyokat". Úgy írod, mintha kifejezetten élvezném a hazugságot, pláne furcsa hogy halálos fenyegetésekről beszélünk. Furcsa képet festesz arról, hogy hogyan gondolkodnék és érzenék egy ilyen szituációban. Az is sokat sejtet, hogy úgy tűnik nem érzed ezt problémásnak.

Előzmény: Törölt nick (6902)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.07 0 0 6902

Látod, mégiscsak lett volna más választásuk, megmenthették volna magukat, egyszerűen hazudniuk kellett volna, letagadni a hitüket a nyilvánosság előtt.

Ezt mondtad, mint a mártírok menekülési útvonalát. Ebből következtettem, hogy te ezt tetted volna

Előzmény: RELP (6901)
RELP Creative Commons License 2017.12.07 0 0 6901

Miből gondolod hogy "örömmel" csinálnék bármit is halálos fenyegetés kényszerítése alatt? Sokat sejtet a benned levő sötétségből, ha valóban ilyen borzalmas véleménnyel vagy rólam.

Előzmény: Törölt nick (6900)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.07 0 0 6900

Látod, mégiscsak lett volna más választásuk, megmenthették volna magukat, egyszerűen hazudniuk kellett volna, letagadni a hitüket a nyilvánosság előtt.

Bezzeg te örömmel hazudnál nagyokat

Előzmény: RELP (6892)
RELP Creative Commons License 2017.12.07 0 0 6899

A világon sok öngyilkos terrorista merénylő van, mégis mind egy szálig muszlim - ez sem véletlen.

Előzmény: isabellee (6898)
isabellee Creative Commons License 2017.12.07 0 0 6898

az öngyilkos merénylőnek kifejezett célja a mártírhalál, mert a vallása azt mondja hogy így a Paradicsomba jut.

A vilagon van kb. 7 milliard ember, es ezen belul rengeteg muszlim. Ehhez kepest alig van ongyilkos muszlim merenylo.

A muszlimok ugy is a Paradicsomba juthatnak, ha nem lesznek ongyilkos merenylok.

Es vannak, akik depressziosak, es ongyilkosok lesznek. Valoszinunek tartom, hogy kozuluk valasztjak ki az ongyilkos merenyloket.

Előzmény: RELP (6896)
T0to Creative Commons License 2017.12.06 -1 0 6897

Megfigyelhető, hogy az ilyen jellegű (Istenről, hitről szóló) topikokban vannak a legindulatosabb hozzászólások és jellemzően a nem hívők részéről.

És ez természetes. Tudjátok miért?

Azért, mert a belső, mindenkiben ott lévő örök, isteni lényükkel még nem találták meg a kapcsolatot, tagadják, hogy egyáltalán lenne ilyen, és ez a felsőbb Én és a tudatos én "külön léte" hozza fel ezeket az indulatokat.

Az isteni belső kapcsolatot akar teremteni a "gazdájával", de az nem hajlandó tudomást szerezni róla, és mivel a tudatos én teljesen szabad akarattal rendelkezik, ezért csak ő kezdeményezheti, hogy gyümölcsöző kapcsolatba kerüljön isteni forrásával.

RELP Creative Commons License 2017.12.06 0 0 6896

"vagy megtagadjak a hituket (de akkor az milyen hit?)"

Milyen az a hit? Egészséges. Letagadni a hitemet, hogy a saját, vagy mások életét megmentsem normális. Hazudni, hogy életet mentsek normális, mi több: erkölcsös és morálisan kívánatos.

Az a nem normális, ha valaki képtelen letagadni a hitét, hogy megmentse a saját életét. Beteges, káros, önpusztító és erkölcstelen az ilyen hit.

Az olyan mártír, aki megmenekülhetett volna egy egyszerű hazugsággal bolond és nem érdemel semmi tiszteletet, legfeljebb szánakozást az agymosottsága miatt.

"a martir abszolut nem akarja, hogy masok is meghaljanak, meg bosszubol sem"

Ez legfeljebb a kereszténység kontextusában igaz, de itt nem csak a kereszténységről beszélünk. (Egyébként bibliai példa is van, Sámson öngyilkos merénylő volt - igaz ő fogságban volt és nem sok reménye volt már a menekülésre.)

"Te a vallast hozod fel az "ongyilkos merenylok" okanak. En pedig pont az ellenkezojet latom."

Nem én hozom fel, ŐK MAGUK mondják! Benne van a "szent" írásaikban. Meglehet nem tisztán vallási okokból ölnek, de azért hajlandóak eldobni az életüket, mert a vallásuk ezt tanítja.

"Az onkentes halalnak sokkal inkabb vannak nem-vallasi okai: haza, szabadsag, valamilyen nem-vallasi vilagnezet, stb."

Van különbség aközött, hogy valaki beáll egy hadseregbe védeni a hazát, vagy valami eszmét és aközött, hogy bemegy egy tömegbe és felrobbantja magát. A katonák többsége nem akar meghalni, az öngyilkos merénylőnek kifejezett célja a mártírhalál, mert a vallása azt mondja hogy így a Paradicsomba jut.

"De ha a Koran irasai ennek teljes mertekben megfelelnek, miert nem minden muszlim ongyilkos terrorista?"

Mert a muszlimok nagy része sem őrült és nem hajlandó erre. A Korán és a Hadisz amúgy sem buzdít öngyilkos merényletekre közvetlenül, csak biztosítja a híveket a jutalomról. Továbbá az Iszlám sem egy homogén vallás, különféle doktrínák és értelmezések élnek.

"Egyaltalan nagyobb-e a muszlimoknal az ongyilkos merenylok aranya, mint egy masik nepessegben? Mondjuk Amerikaban eleg sok terror cselekmeny tortent, nem muszlimok altal."

Ismét mondom: tömeggyilkosságok nem összekeverendőek a terrorizmussal. Amerikában a terrorista cselekmények többségét muszlimok követik el.

Előzmény: isabellee (6893)
diamandula Creative Commons License 2017.12.05 0 0 6895

"Szerintem Isten targyalasanal az egy primitiv szint, hogy "Isten azert nem letezik, mert van szenvedes, halal, balesetek, es nem csodalatos mindenki elete"."

Tökéletesen egyetértek Veled!

Sőt még ennél is van egy primitívebb szint: mikor valaki aljasságból hazudik, kiforgat szöveget!

Hsz-emben egy kurva szó sem volt, akár létezésről, akár nemlétezéséről valamiféle istennek, sőt semmiféle kapcsolatot nem szőttem  e fogalom és a "szenvedes, halal, balesetek," között.

Tehát csak megerősítettétek:
Ha az Isten másra nem is jó, de arra, hogy elhomályosítsa az agyat, arra alkalmas.

Előzmény: isabellee (6887)
isabellee Creative Commons License 2017.12.05 0 0 6894

Mint mondtam: a Korán és a Hadisz írásainak teljes mértékben megfelelnek.

Nem ismerem a Korant, igy nem tudok nyilatkozni. De szerintem a Korant hasonlo tamadas eri, mint a Bibliat. De ha a Koran irasai ennek teljes mertekben megfelelnek, miert nem minden muszlim ongyilkos terrorista? Vagy legalabb 90%, vagy legalabb 50%, esetleg 10%, 1%. De meg ennyi sincs - meg 1% se.

Egyaltalan nagyobb-e a muszlimoknal az ongyilkos merenylok aranya, mint egy masik nepessegben? Mondjuk Amerikaban eleg sok terror cselekmeny tortent, nem muszlimok altal.

Akkor viszont ugyanaz az ok: a vallasosoknal es nem-vallasosoknal: mentalis problemakkal kuszkodnek, elborul az agyuk, stb. Itt van pl. az a nemet pilota, akinek akkor jutott eszebe, hogy ongyilkos legyen, amikor egy repulot vezetett.

Előzmény: RELP (6892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!