Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

bando53 Creative Commons License 20 perce 0 0 31383

A MAUSER els.szerk. talpának négy sarkát előre átfúrtam 5 mm-es fúróval és csak akkor reszelem le a négy sarki varratot, ha sikerült felpöccenteni a négy csavar véget a légtárra, pozicionálva a gyári állapotot!

Akkor keresem mzoli-t.

Előzmény: Magna Charta (31382)
Magna Charta Creative Commons License 2 órája 0 0 31382

Nagyon jó ötlet!

Ha lehetne ereszd ki hozzsabbra,mint a csővég-a toldatot és helyezd a végére a célgömböt!

Van Mauser célgömtartó  köpenyvég,ami két csavarral rögzíthető a csővégen jó rá a mau zártirányzék(is),mert oda készült,de a HW-é is a Dianáé is.-nő az irányzóvonal!!!Itteni fórumtárs

mzoli bá-t kellene keresned,megoldotta a gondot.

Előzmény: bando53 (31381)
bando53 Creative Commons License 3 órája 0 0 31381

Szia!

A nyomógomb ellendarabja gyárilag forrasztva volt és az lazult fel. Arra gondoltam, hogy az egyik csövet a tok és az ellendarab közzé teszem, az ellendarab felforrasztása után a rövidebb csövet a tunellházig engedem és végig lesz a csőköpeny. A léghengerbe központosan megfúrt danamit puffer megy a sűrítő tér térfogatát megfelelő mértékben lecsökkentve.

A töltőcsap gyógyítás még hátra van! Ha tudsz valakit, aki megbízhatóan elvégzi a "csap műtétet"annak elérhetőségét légy szíves elküldeni privátban, vagy sms-ben.

Előzmény: Magna Charta (31376)
bando53 Creative Commons License 4 órája 0 0 31380

Köszönöm, a lehetőséggel élni fogok! Privátban elküldöm a méreteket és az üzleti részét is egyeztetjük. Akkor a belső átmérőbe nem lóg bele a varrat?

Előzmény: szimizso1 (31374)
Magna Charta Creative Commons License 8 órája 0 0 31379

Nincs mit.Mindent a "köz"-ért" meg a jókaratú légpuskás emberekért.

Előzmény: Lampel (31378)
Lampel Creative Commons License 9 órája 0 0 31378

"...a rajz knicset ér!..."

Tudom, ezért tettem közzé :-)

...és köszönjük a kiegészítéseket!

Előzmény: Magna Charta (31377)
Magna Charta Creative Commons License 10 órája 0 0 31377

Ez a rajz knicset ér!

a 10fokot én 11-12 közé vettem és az alsó 180fokos élen is  0,3mm-t "nyestem" le szög alatt a teljes sik végére érve.

a felső kis támasztó élen is visszaköszörültem egy hangyafaxányit

az akasztó fülecs(ek) élszögén is picit módosítottam-0,5-1 foknyit(növeltem) a csücsot pedig  leíveltem és felpoliroztam

Előzmény: Lampel (31375)
Magna Charta Creative Commons License 10 órája 0 0 31376

üdv!Rendeben.Na,az egy "bivalybőrőssel" hihetetlenül kezelhetővé válna,Többeknek juttattam a fórumon ezekből-de visszajelzés még annyi nem ért be,amennyit "eljótékonykodtam".A nyomógombos LP az egy szuper,a legszuperebb karrögzitéses megoldás volt a három közül-annyira jó és ésszerű,hogy -tán még a HW 97 is azt "copyzta"-kicsit "átfésülve".Ha fellazult-az talán stiftelve volt(sajna,csak a másik kettőhöz volt szerencsém-és azok nem is jöttek be.-forrasztani kéne rá.

köpenycső csak a clg-é ami 15-ös,de oda valami vastagabb falú cucc kéne,hogy az elméletileg létező"ostorcsapást" ellensúlyozza.

Előzmény: bando53 (31372)
Lampel Creative Commons License 12 órája 0 0 31375

Akinek van ingerencája, tehet egy-két próbát az elkészítéssel...

Előzmény: Magna Charta (31364)
szimizso1 Creative Commons License 12 órája 0 0 31374

Szervusz!

Nekem maradt még egy pár méter cső amit a puskámhoz vettem. Köszörült varratos, a belső átmérője 16mm, falvastagság 2,5mm. Én a csövet a két végénél gumi O gyűrűvel támasztottam meg így nem ér a két cső egymáshoz, és nem görbíti el egyik a másikat. Ha pesten jársz adok belőle szivesen.

Üdv. M.

Előzmény: bando53 (31372)
roland7 Creative Commons License 22 órája 0 0 31373

Köszönöm az infókat!

bando53 Creative Commons License 23 órája 0 0 31372

Öreg harcos, mielőtt felétek járok  előtte rádcsörgök!

Az egyik LG 14-em " lemezből ikresített" sütőelemeit évekkel ezelőtt ívhegesztővel összepontoztam és ezután egyből hihetetlenül finomra lehetett állítani a sütését. Ahogy írtad, hogy a kapcsolódó elemek nem külön-külön működnek, hanem egyben.

Az egyik LP 424-em nyomógombos felhúzókar csövön lévő akasztó gyűrűje meglódult, így tennék rá csőköpenyt (rögzítő gyűrű előtt és utána részletekben), ha találnék 15 mm belső méretű varrat nélküli  csövet.  Én  az orr nehéz puskákat szeretem, ezért kellene rá a csőköpeny és akkor egy nagyszerű gyári szabad irányzékos sziluett lövő puska lehetne belőle.

A Mauser/LG14/  elsütő szerkezet mobil le és felszerelését 4 db M5 csavar felhegesztésével rövidesen megoldom, így nem kell  görcsölni az elsütő szerkezet szét-össze szerelésével egy dugattyú tömítés csere alkalmával.

Előzmény: Magna Charta (31371)
Magna Charta Creative Commons License 24 órája 0 0 31371

Ja,és "jó vagy nálam" 1-2 szett "bivalybőrösre" is alkalomadtán!!!

Előzmény: bando53 (31367)
Magna Charta Creative Commons License 24 órája 0 0 31370

üdv!

Köszönöm,hogy felvállaltál Öreg Cimbora!

Én nem akartalak exponálni...

Nem is rád gondoltam a tapasztalatok megosztásával,hiszen a nyerő tippeket nem szabad elárulni,mert még mindig vágynálak látni valami jó dobogós helyen,kezedben egy magyar lg-vel(vagy egy clg-vel!!!)

Azokon az elemeken azért nem csak annyi van ám,hogy "lekoppintódott" az lg lemezes szerkentyúje 1:1-ben.a 3. vagy 4. proto lett aztán a 10-es sorozat alapja-és több se készült belőle.

volt ott a szögekkel is meg a síkokkal is valami kis trükközés,meg a méretekkel is lett agyalva.

lényeg,hogy "nyomáspontos" lett a sütés,nem egy nyúlós valami-ami hobbyra is teljesen jó egyébként,csak hát a fenen nagy igényeink..meg a jobbátétel!az biztos,hogy a sütés annyira fontos eleme a talaálatnak,mint egy jó "csokkolt"cső meg egy azonos lövedéksebbességet sűrítő légtár

Ha ez a 3 együtt van,akkor mindegy,hogy ki gyártotta a légpuskát szerintem.Egyébként megjegyzem,hogy a mostani meg akár a régi gamo sütésektől még mindig fényévekkel jobb a széria LG FÉG sütés is-az lP 424 meg a csőtördelős "nagymarlákról" nem is szólva,mert azok egyenesen klasszis!!!!

Előzmény: bando53 (31367)
lg.prof Creative Commons License 24 órája 0 0 31369

Igen!

Előzmény: atiapo65 (31365)
dészáz Creative Commons License 24 órája 0 1 31368

eccerű,kell venni egy lgv-t, rúg is csőtörős is,és nem kell reszelni mint a sz@r magyart.

bando53 Creative Commons License 25 órája 0 0 31367

Amit kaptam tőled, az nagyon hibátlanná teszi az LG sütését. A "készlet" nélkül is marad a pontonkénti összehegesztéses megoldás, csak nem szabad, hogy a kapcsolódó alkatrészek kilágyuljanak!

Előzmény: Magna Charta (31364)
Magna Charta Creative Commons License 25 órája 0 0 31366

Lg.prof a támfülecsek tetején lévő kb  5fokos szög alatti lemarás "sarkainak" legömbölyítésére gondol(t)

Vigyázni  kell   vele,mert ha olyan z osztása az elemeknek,nem támaszt alá kellőképp az "U"-profilnak és  meg sem "akaszt" a z akasztó mű.

hosszú  "L" betű rövidebb szárán lévő felület.

atiapo65 Creative Commons License 25 órája 0 0 31365

Ezen a részén gondolod az ívesítést?

Előzmény: lg.prof (31363)
Magna Charta Creative Commons License 25 órája 0 0 31364

Sokkal jobb lett.verseny sütésűvé vált az lg.

a10db szettből 5-öt egyben vitt el egy neves szaktársunk,2 egy volt cimbihez került,aki puskástól eladta-az egyik Tatabányára került,a másik meg..máshová

elvileg 3 szett maradt még,de gyakorlatilag csak egy felet találtam meg még eddig.Asszem 3,5 e ft-ért adogattam /szettet.

Le voltak edzve,cementálva,mit tudom én-30 éve készültek,egy anyagból kimarva.

Volt még egy apró más trükk is:gyengébb nyomórugó került beépítésre.

aki tesztelte-annak nem áll érdekében(?)elmondani az objektív véleményét-pedig megtehetné,mivel nincs több eladó db-om..Igy csak az enyémre lehet támaszkodni

Előzmény: lg.prof (31363)
lg.prof Creative Commons License 25 órája 0 1 31363

Biztos el lehet vele szórakozni,csak annyival nem lesz jobb mint ha csak a gyárin finomítasz,az akasztón meg nem sok értelme van,azt úgy is elengedi ha a támasztó kiakad,ott azon van a hangsúly érezd hogy gördülékenyen menjen.

Előzmény: Magna Charta (31361)
lg.prof Creative Commons License 25 órája 0 0 31362

A furattól balra eső rész tetején enyhén ívesre,a fotón ahogy látod az alsó részén nem csak a felső részén.

Előzmény: atiapo65 (31360)
Magna Charta Creative Commons License 26 órája 0 0 31361

üdv,Zsiga Bá!

Hát,én megcsináltam  még anno vagy 10 szettet és mind működött.

Ha megtanulmányozza valaki a müködését,látja,hogy az "u"-profilban lévő két köröm "akaszt be"-egy nyomó rugó ellenében a  dugattyúnak,a billentyűben lévő két "támfülecs" támasztja meg vagy alá

amikor elkezdődik a "ravasz2 elhúzásamakkor a rugó nyomul össze-a támfülek meg fordulnak ki az "U" profil alól,ami lesúllyed,igy a két köröm kiakad a dugattyú kiréseléséből

A FÉg-eknél a két akasztónak és a két tám elemnek egyszerre kéne működnie

de:van-sót,mindig úgy van,hogy az egyik támasztó lassabban fordul ki,mint a másik,ill.az egyik köröm még "fog",mikor a másik már nem..

Ezért nyúlós és nem annyira érezhető a "sütési pont(töréshatár")

Az is megoldást jelent,ha ezeket az elemeket párosával -co,AWI hegesztéssel "összepöttyintik"

megváltozik a történet..

Előzmény: lg.prof (31359)
atiapo65 Creative Commons License 26 órája 0 0 31360

Melyik részén kell az igazítást végezni?

Előzmény: lg.prof (31359)
lg.prof Creative Commons License 26 órája 0 0 31359

Annak semmi értelme hogy másikat készítsen egy darabból,azzal semmivel nem lesz jobb sütés.A képen a középső alkatrészen kell egy kicsit igazítani ívesre.

Előzmény: Magna Charta (31358)
Magna Charta Creative Commons License 27 órája 0 0 31358

igen.Az is.meg a megakasztó ház "U"-profilljában billegő (kettő darab)megakasztó fülecs(köröm) is

e két elemet célszerű  egy kellő olyan vastagságú lemezből kireszelni,kialakítani,ami edzhető és azokat beedzetni.Tehát ugyan ezekre a profilokra és illesztő furatokkal csak egyetlen anyagból

Aztán lehet a megakasztó köröm dőlésszögén csiszolással,polirral minimálisan alakítani,ill. a billentyúben lévő elem (támasztó)profilján is "finomitani"

Egész helyre kis sütést lehet ám összeeszkábálni

Fanatiek viszont más oldalról közeliti meg ezt a témát.

Előzmény: Lampel (31357)
Lampel Creative Commons License 28 órája 0 0 31357

fotón a középső alkatrész, eredetileg két azonos méretű darabból áll...

Előzmény: roland7 (31355)
Magna Charta Creative Commons License 30 órája 0 0 31356

Fanatiek biztosan szívesen segit.Dolgozik valami megoldáson-serényen.

Előzmény: roland7 (31355)
roland7 Creative Commons License 30 órája 0 0 31355

Köszi. Közben szöveges formátumban megtaláltam, de kép nélkül még nem látom át a dolgot teljesen. :)

Előzmény: Magna Charta (31352)
tüskés70-3 Creative Commons License 1 napja 0 0 31354

Akár. Mert ahogy látom, ezt hirdeti a férfiak játékboltja is.
Az eredeti Gamo tömítés vajszínű. De nem a szín számít.

Előzmény: HFTA_felvarró (31353)