Keresés

Részletes keresés

Messinia Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3641

Sziasztok!

Horvátországban jellemzően csak a szombaton van inkább tumultus a pályán? Mi kedden mennénk - valószínű, hogy csak reggel 6-7 körül indulnánk - mondjuk ez is turnusváltós nap, legalábbis a ennél az irodánál.

Gyerekkel megyünk, nem szivesen álldogálnánk órákig. Nem szoktunk nappala utazni, de most délután 5 körül lehet majd elfoglalni a szállást, illetve cirka 7 óra alatt kint vagyunk (a 15 órás utakhoz vagyunk szokva:)). No meg a párom örül, hogy végre nem éjjel kell vezetnie. :)

Rég voltunk már, kijöttünk a horvát gyakorlatból. :)

hul Creative Commons License 2016.03.15 0 0 3640

Beleolvastam a Konzuli Szolg. tájékoztatójába, persze minden előfordulhat és bizonyára van probléma. Különösen a mai átjáróház helyzetben bármi lehet, a nyári turista szezon is lehet érintett. A horvát emberek nagyon vendégszeretők és barátságosak -ez is általában igaz! biztos volt, akinek más tapasztalata is van - nálunk volt már kulcs a lábtörlő alatt, többnyire kínálnak, keresik, hogy tudnak segíteni, ha kell. Ráadásul tudják, ott a tengernél ebből élnek... Aztán írnak a tájékoztatóban földrengésről, bizony nagyon komoly bozóttüzek voltak, egyes helyeken a kígyók is megélnek, szóval épp olyan veszélyes hely mint bármelyik mediterrán hely. A személyes tapasztalataim jók és remélem így is marad. 

 

Előzmény: L.Albert (3639)
L.Albert Creative Commons License 2016.03.15 0 0 3639

Szia hul!

 

Köszönöm a gyors és megnyugtató választ.

A Konzuli Szolgálat honlapján a közbiztonság első bekezdése egy picit elbizonytalanított .

 

Közbiztonság

  1. A rendőrség erőfeszítései ellenére az utóbbi években nőtt az autólopások száma, elsősorban BMW és AUDI, de általában német gyártmányú járművek esetében.

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?horvatorszag

Előzmény: hul (3638)
hul Creative Commons License 2016.03.15 0 0 3638

Azért is szeretem Horvátországot, mert közel 30 év alatt, mióta járok, soha nem történt esemény velünk, autófeltörés, lopás. Soha nem nyúltak semmihez, autóhoz, a felszereléshez a kempingben és a partokon sem. 

Biztonságosan lehetett parkolni bárhol ebből a szempontból, városban, parton, üzletnél, piacnál.

Persze bizonyára megtörténnek egyes dologok, csak sokkal ritkábban fordulhat elő. Azt hiszem itthon nagyobb "veszélyben" vagyunk, bevásárlóknál, a fővárosban, a nálunk ismert rablások, lopások nem jellemzőek Horvátországban.

Előzmény: L.Albert (3637)
L.Albert Creative Commons License 2016.03.15 0 0 3637

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon és egy kérdésem lenne hozzátok.

Először megyünk Horvátországba autóval, a szállásunk Zadar városában van.

Az a kérdésem, hogy egy ilyen viszonylag nagyobb városban mennyire kell tartani az autó lopástól vagy feltörésétől,

ugyanis a parkolás csak közterületen oldható meg.

lborli Creative Commons License 2015.11.17 0 0 3636

Köszönöm, Zsolti!

Előzmény: AZS (3634)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3635

Most egy ilyet tesztelgetek androidos telefonon... 

AZS Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3634

Nekem egy Smarty-m van, annak ugyan kisebb a felbontása, de nem torzít (és a gps-en kívül 3d-s giroszkóp is van benne). És a lényeg, hogy az eredeti célon kívül én is élménymegőrzésre használom, elég intenzíven (de az eredeti célja vonatkozásában is tett már jó szolgálatot).

Úgyhogy hajrá mindenkinek, fedélzeti kamerát az autókba! ;-)

Előzmény: lborli (3633)
lborli Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3633

értem, vagy mégsem?

az 1 terabájt fedkamera megvéd a szférikus torzítástól? az első a memória kapacitás mértékegysége, nem optikai kifejezés, vagy nem jól tudom?

(ha bizalmas, megírhatod privátban a te kamerád típusát, köszönöm)

 

Előzmény: AZS (3632)
AZS Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3632

nekem majdnem 1 terabájt fedélzeti kamerás video van a gépemen, tudom, miről beszéltek ;-)

Előzmény: lborli (3630)
Bujazliz Creative Commons License 2015.11.10 0 2 3631

Imádok fotózni, az idei 3 napos őszi hétvégi kiruccanáson is több mint 600 képet készítettem. Ennek ellenére egy ilyen kis kamerával készített videót megnézve a TV-n téli hideg estéken, jóleső érzés visszaemlékezni a nyári utazásokra.

Ami nekem még tettszett a kamera felvételeiben az, hogy hiába mentem gyorsan nem "mosódtak el" az útszéli jelzések. Ez újabb segítség lehet, ha a videó visszanézése során olyan leágazást, jelzést veszünk észre amit vagy kihagytunk mint látnivalót , vagy legközelebb ha arra járunk ezek után szétnézünk ott is.

Egy kép a videóból ami mutatja amiről írtam:

lborli Creative Commons License 2015.11.09 0 2 3630

Szférikus torzítás ide, szférikus torzítás oda, a képek szépek. Másként mondom, nekem tetszenek.

Ilyen kamerával készült felvételekkel nem akarok semmilyen fotós versenyen indulni, ha visszanézem emlékezem, úgyis csak nekem fontos, mást nem érdekel, osz' ennyi.

Előzmény: AZS (3626)
lborli Creative Commons License 2015.11.09 0 0 3629

Hvala!

Előzmény: Bujazliz (3628)
Bujazliz Creative Commons License 2015.11.09 0 1 3628

http://autos-kamera.arukereso.hu/overmax/camroad-6-1-p229192231/#termek-leiras

Széles látószögű, nagy felbontású.

Amiért vettem mert, nagyon jó képminőség mellett beépített GPS-el, a hozzáadott szoftverrel számítógépen utólag megnézve a szép, vagy érdekes helyeket, Google Map felhasználásával mutatja az akkor aktuális koordinátát és helyet (Így utólag könnyen megtalálható a kérdéses vido geometriai helye). 32GB-os SD kártyára 6-8 óra utazási videó fér fel. A Budapest-Primosten ut 30,5 GB-on fért el.
A képrészleti fehéregyensúly állítás miatt a szembesütő napnál is szép, világos a video.

Egy rövid video a primosteni kiruccanásról (apartmantól a kikötőig):

Előzmény: lborli (3625)
S-900 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 3627

Köszi a képeket.

Előzmény: Bujazliz (3624)
AZS Creative Commons License 2015.11.08 0 0 3626

??? azért itt a szférikus torzítás terén igencsak vannak problémák...

félreértés ne essék, egy fedélzeti kamera igencsak hasznos tud lenni, sokféle szempontból, de a minőségről azért ne csevegjünk hosszasabban.

Előzmény: lborli (3625)
lborli Creative Commons License 2015.11.07 0 0 3625

Milyen kamerát használsz? Már csak a képek kiválósága miatt kérdem.

Előzmény: Bujazliz (3624)
Bujazliz Creative Commons License 2015.11.07 0 3 3624

Ebben a ködös időszakban melengető őszi képek Primostenből és környékéről, autós kamerából:

Előzmény: S-900 (3623)
S-900 Creative Commons License 2015.09.09 0 2 3623

Sziasztok!

 

Megtörtént a Vir szigeti kiruccanásunk. Nos a sok negatív kritika ellenére szerencsére nekünk jól telt az egy hét. A strand aminek közvetlen a partján "laktunk," (csak egy út választott el a tengertől) mesterségesen homokkal lett feltöltve, így szerencsére tengeri sünökkel nem találkoztunk, de azért a strand cipőt mindig felvettük, mivel a partot apró zúzott kővel szórták fel. A partot minden reggel takarították, a telepített növényeket locsolták. Ezt az erkélyről láttuk minden nap reggelizés és kávézás közben. A szemétszállító kukás autót is többször láttam a parton, amint a kitett kukákat ürítették, tehát nem tapasztaltam, hogy szemetesek lennének az utcán. Az utcákon valóban sok helyen hiányzik a járda és valóban szűkösek, na de voltam én már más felkapott üdülő helyen is, ahol hasonlóak voltak a méretek, mégsem estem kétségbe. Együtt lehet élni vele.

Az árak viszont valóban drágák. Beültünk egy étterembe mondván, hogy azért valami tengeri halat is együnk már, ha itt vagyunk, hát elcsodálkoztam az étlapon, amikor a 250 kunás árat láttam.

A fagyi, a csevap és az óriáspalacsinta viszont remek volt.

Szóval nekünk tetszett ez az egy hét, szerencsére az időjárás is jó volt, sokat fürödtünk. Az apartmanunk tökéletesen megfelelt az igényeinknek, tágas nappalinak mondható konyhával, működő hűtővel, klímával, hatalmas tengerre néző erkéllyel rendelkezett.

Csak keveset csavarogtunk, megnéztük Nin-t és Zadart. Mindkettő tetszett.

Ha legközelebb is adódik a mostanihoz hasonló lehetőség mi biztosan ismét ellátogatunk ide. Majd akkor megnézzük talán ami most kimaradt!

Még egyszer szeretném megköszönni a nyaralás előtt feltett kérdéseimre érkező, segítőszándékú válaszokat.

További szép napot mindenkinek.

 

blokkos Creative Commons License 2015.09.07 0 0 3622

Üdv!

 

2010-ben Horvát országból hazafelé tartva az A1-en Zagrabi fizetőkapuhoz érkezve jobbra láttam egy sávot Hungary Budapest jelzéssel, hát behajtottam. Előttem sorompó, ami közeledtem nyílott, azonban fizetőhely nem volt, így tovább haladtam. Jó pár száz méteren fizikailag elkülönített párhuzamos sávban mellettem az autópálya tovább, s utána a fizetőkapu, ahová mindenki más beállt, de előttem már csak szabad út, ami újra összefonódott az autópályával. Így később az A4 Letenye felőli végén kihajtáskor már két kártyám volt, mivel az A1-ét korábban nem volt alkalmam rendezni. Nyújtom mindkettőt a mukinak, hogy én fizetek kérem, de az értetlenül néz rám, a korábbit visszaadja, s csak az A4-re való díjat szedi be. 

Pár hete jártam újra ott, kerestem a korábbi lehetőséget, de nem találtam.

 

Tudja valaki mi volt az akkor? Miért nem kellett akkor fizetnem?

Yv21 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 3621

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! 😊

Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.08.31 0 0 3620

Ha a hasunkra ütve becslünk, akkor keressünk szép feszes hasat, amin pontosan tudunk becsülni :-))

 

Ha Horvátországban mégy végig, akkor a következőket kell fizetni:

 

Letenye -  Zágráb : 42 kuna

Zágráb  -  Rijeka  : 70 kuna

Ucka alagút + Pazinig az út : 33 kuna

(Pazintól nem érdemes a fizetős Y úton menni Porecbe.)

 

Ez így együtt 145 kuna, oda vissza 290 kuna, azaz 11 900 Ft.

 

Szlovénia felé a horvát/szlovén határtól (Kastel) Porecbe menve meg lehet úszni a horvát autópálya díjat tehát csak a szlovén díjat, 30 eurót, azaz 9300 Ft-ot kell fizetni.

 

A kettő közötti különbség egy nyaralás költségvetését tekintve elhanyagolható. Inkább azt érdemes nézni, hogy kinek merre a rövidebb és arra érdemes menni.

Előzmény: hbe (3619)
hbe Creative Commons License 2015.08.31 0 0 3619

Még úgyis olcsóbb, mert oda-vissza kb. 15000 Forint Porec a horvátokon keresztül, szlovénokon át meg vagy 4500 vagy 9000 attól függően, hogy egy hétbe belefér-e. Szeptemberben ez kevésbé aktuális, de szezonban időben is sokkal jobb Isztriára, mert a szlovén útvonalon csak a szlovén-horvát határ környékén van torlódás. Kelet-Isztria esetében szerintem egyértelműen a szlovén útvonal a nyerő.

Előzmény: Pierr_Kardán (3618)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.08.31 0 0 3618

Ha csak a hétvégére megy, akkor jó ötlet Szlovénia felé menni, mert olcsóbb a heti matrica.

 

Viszont Szlovéniában a heti matrica tényleg csak 7 napra szól, tehát ha valaki szombaton reggel kimegy és a következő szombaton délután jön vissza, akkor már újabb 15 eurós matricát kell vennie (vagy egy havit, ami meg 30 euró)!!!

Előzmény: hbe (3617)
hbe Creative Commons License 2015.08.31 0 0 3617

Porec-be mehetsz Szlovénián keresztül is, 15 Euró a heti matrica. Inkább mint horvát főútvonalon átgondolni az élet nagy kérdéseit, mire leérsz.

Előzmény: Yv21 (3616)
Yv21 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 3616

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nem igazodom ki rendesen a neten.

Budapestről mennénk szombaton Porecba. Végig ki tudjuk kerülni az autópályát vagy valamennyit muszáj belekalkulálni? Lehet rosszul számoltam, de nem nagyon szeretnék kb 15 000 ft fizetni csak oda a fizetőkapuknál, sokallom.

Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot!

pupákdézi Creative Commons License 2015.08.31 0 0 3615

50 kuna/fő/nap. Ebben viszont nincs benne szállás, útiköltség, étterem. Ennyiből ki lehet bekkelni a nyaralást.

Előzmény: Blonde76 (3614)
Blonde76 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 3614

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Szerda este indulunk Horváthországba egy hosszú hétvégére négyen. Vasárnap este indulunk vissza. Mennyi költőpénzzel (kúna) számoljak egy főre? Nem vagyunk nagy étterembe járók, inkább kirándulósak.

 

Köszönöm!

 

B.

sylke55 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 3613

köszönöm

Előzmény: Pierr_Kardán (3612)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.08.29 0 1 3612

4 (azaz négy!) hozzászólást kellett volna visszaolvasnod, hogy választ kapj arra a kérdésedre, hogy lehet-e euróval fizetni az autópálya díjat.

 

A többi kérdésedre is mindre megtalálod a választ, ha visszaolvasol.

Előzmény: sylke55 (3611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!