Keresés

Részletes keresés

OszyPeti Creative Commons License 2005.06.17 0 0 4
tényleg van ilyen. Ha érdekel dobj egy mail-t, megírom hol van rá lehetőség. Üdv.
Előzmény: kyra42 (3)
kyra42 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 3
És ha olyan helyre raknád a pénzed, ahol a teljes összegre bankári felelősségbiztosítás van kötve? Valamelyik banknál olvastam róla...
a cigányok sátora... Creative Commons License 2005.05.28 0 0 2

Köszi, de ott se lettem okosabb.

Nagy udvariaskodó, ketetteljes, üres hablaty.

Írtam nekik és Jusztnak is.

Előzmény: OszyPeti (1)
OszyPeti Creative Commons License 2005.05.27 0 0 1

www.oba.hu

 

remélem kielégíti a kíváncsiságod! üdv.

 

Előzmény: a cigányok sátora... (-)
bindera Creative Commons License 2005.05.27 0 0 0
nulla
a cigányok sátora... Creative Commons License 2005.05.27 0 0 topiknyitó

Van állami visszafizetési garancia, felelősségvállalás, vagy nincs? 

 

Felhívom figyelmüket egy jelenségre.

Ha berakom (és más is) egy bankba, pénzintézetbe kamatozni a pénzem, akkor a legalapvetőbb szerződési feltételt nem írják be az előre megfogalmazott szerződésbe a bankok.

Az állami felelősség vállalást, az OBA garanciát!

(Az EU belépés után állítólag 6 millióra vállalnak kezességet.)

Azt mondják, hogy minden bankba ki van függesztve, érjem be ennyivel. Hol láttak még ilyen egyoldalú megállapodást, ahol csak az egyik fél feltételei érvényesülhetnek? A szponzor, a pénz tulajdonos hunyászkodjon meg, fogadja el, hogy kivan függesztve, de nincs a szerződésben! Ami kivan függesztve, azt le is lehet onnan venni. A szó (a kifüggesztés) elszáll, az írás megmarad.

A pénzinézeti felügyelet is mimóza, következetlen, mert a legalapvetőbb feltételt, a befektető biztonságát, írásban nem szabatoltatja, nem követeli meg a bankoktól. Hímeznek, hámoznak.

Ha kérem a bankokban, hogy legyen benne a szerződésben, írják bele utólag, csak nyöszörögnek, ne tököljek már.

 

Egy bankártól megtudtam, hogy az a bizonyos állami biztosíték, az OBA garancia nem is olyan egyértelmű.

Azt mondta, hogy "sortartó", tehát, ha gubanc van, akkor várhatunk a kifizetésre, mint nem is oly régen, a károsultak.

Majd egyszer kifizeti valaki, ha kifizeti.

 

Jó lenne a bankvilág körmére nézni, hogy hogyan is van ez a garancia ügy.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!