Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2018.03.06 0 0 992

Ezt köszönöm, ezt én is olvastam. De ez csak azt írja, hogy a Posta nem számol fel költséget. És a kis * alul azt írja, hogy a befizető által  a bankja által a vásárlás után felszámolt díjak és egyéb költségek a befizetőt terhelik. Én pont azt szeretném tudni hogy a bank / az otp felszámol -e díjat, illetve, hogy a tranzakciós díj, mint egyéb költség levonódik-e.

Előzmény: pobeda (991)
pobeda Creative Commons License 2018.03.06 0 0 991
Előzmény: vélemény (990)
vélemény Creative Commons License 2018.03.06 0 0 990

Sziasztok!

Tudom, hogy nagyon buta a kérdésem, de még sosem használtam csekkautomatát. OTP bankkártyával akarok csekket befizetni az automatán. Kérdésem, hogy ez pénzfelvételnek vagy vásárlásnak minősül-e. Levonnak-e tranzakciós díjat vagy/és az OTP készpénzfelvételi díját. Mindkettőt, egyiket, vagy esetleg egyiket sem?

Köszönöm, ha valaki válaszol.

Rainmanus Creative Commons License 2017.12.09 -2 1 989

Nem vész el a kamat, mert nincs is rá kamat. Esélyed van nyerésre, ha meg kell, akkor azonnal a teljes összeget megkapod! Ha az otp-be tennél be pénzt, akár lekötve is, akkor 1 év múlva lényegesen kevesebbet kapsz vissza, mint, amennyit betettél. Tehát érdemes venni, ha jobb ötleted nincs.

Előzmény: Balee15 (987)
man311 Creative Commons License 2017.11.12 -2 2 988

Felejtős!

Nehogy vegyél!

Előzmény: Balee15 (987)
Balee15 Creative Commons License 2017.11.12 0 0 987

Sziasztok! Valaki esetleg rendelkezik gépkocsinyeremény betétkönyvvel? És valaki aki nyert is már valaha vele? :) Egy darabot betenni nincsen sok értelme, akinek van, annak mennyi van bent nagyságrendileg? Azt mondják túl sokat sem érdemes betenni, mert elvész a kamat.

ac07 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 986

Nincs mit.

Előzmény: Bucsek (985)
Bucsek Creative Commons License 2017.09.26 0 0 985

köszi,

 

nem, nem nehéz, csak konkrétan ezt a táblázatot nem találtam. Volt minden más, viszont azok tavalyiak,

 

köszönöm, hogy fáradtál vele.

Előzmény: ac07 (984)
ac07 Creative Commons License 2017.09.26 -1 0 984

Ennyire nehéz megnézni?

 

0,3% ( - /5 896 Ft)* 0,4% (282 Ft/5 896 Ft)

*A díjkedvezményt, mentességet a Bank visszavonásig, de legkésőbb a KSH (Központi Statisztikai Hivatal) 2017. évi infláció közzétételét követő 2. hónap első napjáig biztosítja

 

https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/LAK_Bankszamlak_H_20170405.pdf

 

Előzmény: Bucsek (983)
Bucsek Creative Commons License 2017.09.26 0 0 983

Köszi a segítségeket,

 

sajna kp-ban nem tudom megkapni.

 

Otpnél net számlacsomagom van, bankon belül ingyen utalok elvileg a neten... de itt már semmi se biztos :D

svedmalac Creative Commons License 2017.09.25 0 0 982

A 8,5-et a nővéredtől nem tudod megkapni kp-ban esetleg?

Előzmény: Bucsek (978)
Axióma Creative Commons License 2017.09.25 0 0 981

Termeszetesen a MAK-nal ertekpapirszamlarol van szo, plusz 1x el kell egy kormanyablakba (nem feltetlen kp forgalmu) zarandokolni megnyitni, es kerni hozza webkincstar hozzaferest. De a lenyeg, hogy nem valtja ki a sima folyoszamladat, hanem mellette erre a celra megcsinalod, aztan akar meg is maradhat, enni nem ker.

Vannak mas olcso utalasu szamlak, cib-nel is ha me'g nyithato volt valami ahol a tr.dijat se kerik, de az nem biztos hogy a te helyzetedben hosszutavra erdemes valtani. Foleg nem elore... a bankok ha nem is tehetik kotelezove, kondilista "trukkos" kifaragasaval meg szoktak oldani, hogy ahol a lakashiteled van, ott tarts fent egy folyoszamlat is. Ugyhogy majd ha megvan a hitelezo bank, akkor ugyis ujra tema lesz ez nalad valoszinuleg.

Előzmény: Axióma (980)
Axióma Creative Commons License 2017.09.25 0 0 980

Muszaj hogy bank legyen? MAK-nal lehet szamlad, ingyen fenntartas, es onnan

- utalaskor csak a 3 ezrelek max. 6e dij van, osszegtol fuggetlenul

- kp-ben felveve is! ilyen mashol nemigen van... (persze ezt be kell jelenteni + megyenkent talan 1-2 helyen)

Raadasul ha nem surgos es a tesodnal is koltseget akarsz csokkenteni, akkor o se kell a sajat bankjabol utalasi dijat fizessen, ha van netes vasarlasra alkalmas kartyaja es azzal vesztek a te szamladra diszkont kincstarjegyet, kevesebb mint 3 het mulva utalasra keszen lehet a szamladon. Nemreg 4M-t utaztattunk igy az ismerosi korben, sokkal olcsobb lett.

 

Előzmény: Bucsek (978)
ac07 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 979

Esetleg elsőre nézz utána, hogy milyen számlacsomagban vagy - és akkor a kondíciós lista alapján meg tudod nézni, itt mennyibe kerülne egy átutalás.

Csak azután érdemes továbblépni, hogy máshol érdemes-e számlát nyitni.

Előzmény: Bucsek (978)
Bucsek Creative Commons License 2017.09.25 0 0 978

Sziasztok,

OTP banknál vagyok, ide kapom a fizut.

 

A jövőben szeretnénk a párommal házat/lakást venni.

Van nekem a nővéremmel 50-50%-ban egy lakásunk. Megállapodtunk, hogy kifizet 8,5 millával. Ha megkapom ezt a pénzt, és pl. a foglalót utalni kell, vagy később az önerőt akkor hogy tudnám megúszni úgy, hogy ne kelljen sokat levonnia a banknak? Mert pl elutalok 5 millát majd, mint önerőt, a bank levonhat több százezret is? Vagy maximum mennyit?

 

Hogy lehetne kikerülni? Létezik olyan számlacsomag, akár más banknál is, ahol nincsenek ilyen kezelési költségek? Mert kicsit undorítónak tartom, hogy levonnak több tízezret a csóró magyartól.... :(

 

köszi előre is

vladiszlav Creative Commons License 2017.08.21 0 0 977

Köszönöm a választ, segítetett tisztábban látni és az a belinkelt írás is!

Előzmény: Ványi Norbert (976)
Ványi Norbert Creative Commons License 2017.08.19 0 1 976

Nem hiszem, hogy pikkelne rád, csak mivel látta, hogy mutatsz hajlandóságot a hitelkártya felé, onnantól kezdve megpróbálja azt végigvinni, mert a banknak az jobb biznisz, és valószínűleg tényleg kap jutalékot, ha el tudja adni. Elvileg az ebben a kérdésben mellékes, hogy hány éve vagy ügyfél, mekkora forgalmat bonyolítasz a céges számlán, mert magánszemélyként igényled a hitelkártyát, ennek pedig az a feltétele, hogy munkaviszonyból vagy nyugdíjból legyen havonta rendszeres jövedelmed (ez lehet nekik egyfajta biztosíték, hogy ha nem fizeted vissza a hitelkártya-tartozásodat, akkor legyen olyan havi fix bevételed, ahonnan a behajtáskövetelő majd le tud fogni valamit).

 

Az, hogy fizess be havi 180 ezret, szerintem önmagában nem elég. Ezt úgy érthette, hogy a KFT neked, mint alkalmazottnak/tulajdonosnak fizessen ki ennyit havonta munkabérként (rendesen leadózva persze), amit már figyelembe tudnak venni a hitelbírálatnál. Hitelkártyát amúgy már 75 ezres nettó jövedelemmel kaphatsz az OTP-től, ez a 180-as összeg azt mutatja, hogy arany kártyát akar neked adni, amivel magas hitelkeretet kaphatsz (ha jól tudom, 2,5 millió a plafon), de ezért sokat is fizetsz (kártyadíj, számlavezetés ezeknél éves szinten kb 20 ezer akkor is, ha nem csinálsz semmit). Amúgy előfordulhat, hogy elég egy olcsóbb MasterCard betéti kártya is a célodra, de valóban hallani olyan körülményekről, amikor csak a hitelkártya működik, szóval nem feltétlenül baj, ha kiváltasz egy ilyet.

 

Ez a cikk egyébként olyasmi eseteket ír le, amibe belefutottál:

 

http://www.azenpenzem.hu/cikkek/hitelkartya-trukkozd-ki-a-rendszert/4248/

 

Előzmény: vladiszlav (974)
czll Creative Commons License 2017.08.19 0 1 975

Egy betéti kártyánál biztosíték? Arra való a kártyaautorizáció, hogy csak számlaegyenlegig  lehet költekezni! Nem értettél félre valamit, nem csak a hitelkártya feltételeit mondták  el neked?

Egyébként a bankok olyanok lettek, mint a szatócsbolt és mindig  rád akarnak sózni valamit…..

Előzmény: vladiszlav (974)
vladiszlav Creative Commons License 2017.08.17 0 0 974

27. éve vezetem a KFT-m bankszámláját az OTP-nél, havi több milliós forgalommal. A feleségemmel közös lakossági bankszámlánkat meg tizen valahány éve. Eddig nem volt ún. dombornyomott bankkártyánk, csak sima Maestrónk és a héten úgy döntöttem, hogy váltok egy Mastercard Standard kártyát. Szállás foglalást pld.csak ilyennel tudok intézni. Az első 5 perc az ügyintéző hölggyel azon ment, hogy meg akart győzni, hogy nekem tul. képpen hitel kártya kell, mert a sima bankkártyát már nem nagyon szeretik. A továbbiakban meg felvázolta, hogy hozzak jövedelem igazolást, illetve fizessek be a lakossági számlánkra 180.000 Ft-ot (amit másnap levehetek), csak így működik. Mondom neki, hogy 27 éve KFT, tizenéve lakossági itt maguknál,  itt van vagy félmillióért gépkocsi nyeremény betétkönyv stb. Miért kell ezeket végig csinánom mint régi ügyfél? Hajthatatlan. Most vagy énrám pikkelt, hogy nem váltottam nála hitelkártyát, (ami neki jutalék lett volna valószínű), vagy valóban ennyire szigorú ez a dolog? Nem hogy örülne neki, hiszem minden tranzakción keres, amit a kártyával csinálok.

nano123 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 973

Ez egy vicc kategória az 5. pont. Szeretik nevén nevezni a dolgokat... Fogd a nőt és fuss :)

Előzmény: Ványi Norbert (972)
Ványi Norbert Creative Commons License 2017.07.03 0 0 972

"Its like walking into a coffee shop and drinking a coffee, but they won't tell you the price of it until you have already drunk it..."

 

A két hét múlva életbelépő értékpapír hirdetménybe beleraktak egy ilyen tételt, hogy érezzük a törődést :)

 

5. Egyéb fizetési kötelezettség (pl. díj, adó, illeték, stampduty, költség):

Az OTP Bank Nyrt. felhívja az Üzletfél figyelmét arra, hogy egyéb külföldi szabályozott piacra bevezetett termékre vonatkozó megbízással kapcsolatosan előfordulhatnak olyan előre nem várható helyzetek, amikor a jelen hirdetményben és a jelen hirdetményben hivatkozott további hirdetményekben, kondíciós listákban írt megbízási díjon felül további díj vagy költség merül fel a megbízás végrehajtásával kapcsolatosan, amiről az OTP Bank Nyrt. tájékoztatja az Üzletfelet. Abban az esetben, ha az érintett pénzügyi eszköz vonatkozásában az egyedi ügylet alapján a megbízás végrehajtása során egyéb fizetési kötelezettség is érvényesítésre kerül, ezt az összeget az OTP Bank Nyrt. az üzletfél terhére felszámítja és az üzletfél köteles az összeget megfizetni.

 

https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/Ertekpapir_H_20170715.pdf

Előzmény: nano123 (961)
Axióma Creative Commons License 2017.07.03 0 0 971

Es ezen dijak kozul (fuggetlenul attol, hogy botranyos vagy sem) melyik nem volt ismert elotted szerzodeskotes _elott_, amikor te _valasztottad_? [Megjegyzem, nem az otp-t vedem, hanem a penzugyi termek ismerethianyat ekezem. Eloszor is nem az igenyeidnek megfelelo termeket valasztottal, ebbol ered az akcios dij es a hitel zarasi dijanak felszamolasa. Masreszt meg szeretnem kerdezni, hogy ha forditva lett volna, beraksz 1,2M-t, akkor mi lenne az a kamatmertek (osszegszeruleg, a 2 evre), kockazatosnak szamitva hiszen te az voltal nem egy bankbetet, megelegedtel volna. Ezt add hozza az 1.2-hoz, es vond le a zarasi dijat meg az akciosat, ami a te hibad hogy aktualis lett. Mennyire kapsz mas szamot?]

Ugy mellesleg 2 evre me'g majdnem belefer, foleg jelen inflacios kornyezetben, de alapvetoen nem adunk ossze kulonbozo idopontokban esedekes osszegeket jelenertekesites nelkul.

Előzmény: cmfanatik (970)
cmfanatik Creative Commons License 2017.07.01 0 0 970

Megszabadultam végre az OTP-s szab.felhaszn. jelzálog hitelemtől.

Egy kis matek:

 

felvett összeg 1.200.000

240.000 ft befizetett törlesztés.

a végtörlesztési igazoláson fennálló tartozás+végzárási díj:1.233.000 Ft

+

91000Ft visszafizetendő akciós díjak

 

két év alatt 360000 ft-t fizetem be.

 

Botrányos ahogy kisemmizik az embereket!

Ványi Norbert Creative Commons License 2017.06.22 0 0 969

Köszi, hogy megírtad. Igen, ez tényleg jobb, mint ahogy kinézett. A Chase oldalán ugyan nem sikerült találnom kondíciós listát, de az online utalás demóban is az a 40 dolláros költség jelenik meg, amit találtál (bár a demóban ez az az eset, amikor a Chase az A bank, nem pedig a közvetítő).

Előzmény: nano123 (968)
nano123 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 968

Hi, megérkezett az utalás, 1 munkanap alatt jóváírták az összeget és 13,55usd volt a költség. Otp 0,55usd vont le, 13usd-t meg a levelező bank. Baráti.   

Előzmény: nano123 (967)
nano123 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 967

Itt egy 2016-os cikk, ahol amcsi bankok utalási költségeit boncolgatják:

https://www.nerdwallet.com/blog/banking/wire-transfers-what-banks-charge/

20usd-től 50usd-ig megy a "Outgoing international wire" ami engem illet a Chase Bank 40usd-ért továbbit.  

Elvileg így nézne ki a költség:

Inditó "A" Bank (nálam ez 10USD) "B" bank (Chase eseten 40USD) fogadó "C" Bank (Otp 0,5-5 EUR-nak megfelelő USD).

Ha minden igaz... aztán majd kiderül.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: nano123 (966)
nano123 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 966

Hi, csak sikerült megszülni a dolgot félig meddig :)

otp levél:

"Amerikából történő USD utalás esetén bankunk köztes bankja a J.P.Morgan Chase Bank, menlynek SWIFT kódja:  CHASUS33"....."

amennyiben az indító fél nem vállalja az idegen banki költséget, abban az esetben az Ön számlájáról kerül levonásra, ennek megfelelően kevesebb összeg érkezik majd a számlájára. Bankunknak azonban nincs információja az idegen banki költségekről, mert ezek a díjak minden banknak a saját Hirdetményében szerepelnek"....

Jelen hatályos Hirdetmény a Lakossági fizetési számlák (bankszámlák) kamatairól és díjairól, melyet honlapunkon a 

https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/LAK_Bankszamlak_H_20170405.pdf  / oldalon találhat meg, melynek 3. oldalán a -- Jóváírások, Készpénzbefizetés -- címszó alatt. Amennyiben deviza számlára érkezik a bankon kívüli utalás, és a számla pénznemével egyező devizában, abban az esetben az átutalások jóváírása --- EUR 100-ig díjmentes, EUR 100 fölött 0,50 EUR (kedvezményes díj esetén -- A díjkedvezményt, mentességet a Bank visszavonásig, de legkésőbb a KSH (Központi Statisztikai Hivatal) 2017. évi infláció közzétételét követő 2. hónap első napjáig biztosítja), normál díj esetében pedig 5.00 EUR."  

 

Ennyi...

Ványi Norbert Creative Commons License 2017.06.20 0 0 965

Én is egyszer használtam, kb két hete, és akkor feltűnt, hogy külön kérik a névegyezőséget, mert egyébként továbbküldés helyett visszafordítják a pénzt. Ez azért is érdekes, mert ahogy ők tárolják a first/last name párost, az nem egyezik azzal, ahogy a magyar banknál van, de végül is átment a fordított sorrend is probléma nélkül (sőt, furcsa módon a küldő nevében lehet ékezet, a címzettében már nem, de az ékezet nélküli fordított sorrend sem fogta meg az utalást, hanem megérkezett gond nélkül).

 

Kikerestem, erre gondoltam:

 

https://transferwise.com/help/article/2123669/profile-email-and-password/matching-your-name-on-transferwise-and-your-bank-account

 

Szóval ha a bróker egy számláról tud kifelé utalni, akkor neki kell egy TransferWise business account, és akkor lehetne rajta keresztül kiutalni USD-től eltérő devizában olcsón (valószínűnek tartom, hogy ilyenbe nem mennek bele).

Előzmény: Axióma (964)
Axióma Creative Commons License 2017.06.20 0 0 964

Nem tudom, en 1x hasznaltam mikor ebay elado mashogy nem volt hajlando fogadni a penzt. Es az sajatrol volt.

Olyanba mar en is futottma bele, hogy allamkincstari szamlarol nem akartam a bankszamlamra es utana tovabb az eg.pt-ba utalni, a kozlemeny fele eltunt, felhivtak hogy mi ez... de amugy nem problemaztak rajta.

Előzmény: Ványi Norbert (963)
Ványi Norbert Creative Commons License 2017.06.19 0 0 963

A TransferWise-nál nem követelmény, hogy ugyanolyan névvel regisztrálj hozzájuk, mint amilyen névre a számlaszám szól, amiről a befizetést teljesíted? Mert ha így van, és a bróker cég egy szervezeti számlaszámról utal, akkor ott bukik a dolog.

Előzmény: Axióma (962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!