Keresés

Részletes keresés

Franz Von Werra Creative Commons License 2011.07.15 0 0 239

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni.Megbüntettek a 173-as buszon,sajnos bepánikoltam és odaadtam a személyimet.Tudom,nem kellett volna...A büntit persze nem akartam befizetni,erre jött egy ügyvédi felszólítás (Dr.Mihályi László,vagy Szabolcs),fizessek be 24 000.Ft-ot 5 napon belül.Mit csinálhatnak legrosszabb esetben?Nincsen semmim,se kocsim,se házam,diák vagyok.Sz.rjak rá?

Flacika Creative Commons License 2011.01.17 0 0 238

Én csak azt próbáltam kérdezni, hogy ha nem te voltál, akkor lehetett-e más a te adataiddal? Érdemes lehet utánajárni, hogy hol, mikor és honnan vették fel az adatokat.

Előzmény: desert inside (237)
desert inside Creative Commons License 2011.01.16 0 0 237

mostanság nem hagytam el semmit. fiatal koromban voltak botlásaim, tanultam belőle, azóta nem bliccelek.(szerintem a régi büntetéseim már abszolút elévültek, ha jobban utánanézünk...)

de munkanélküli vagyok, hitellel a nyakamon, most nem tudok befizetni a BKV-nak semmit. egyszerűen lehetetlen, nincs kapacitásom:/

Előzmény: Flacika (236)
Flacika Creative Commons License 2011.01.15 0 0 236

Nem volt esetleg függőben lévő (eddig nem rendezett) ügyed? Esetleg egy "jó" ismerősöd is bemondhatta a címedet (bár akkor kevéssé valószínű, hogy bemondásra mindjárt ügyvédtől kapsz felszólítást). Valamelyik igazolványodat nem vesztetted el (diák, személyi, útlevél, jogsi, stb.)?

Előzmény: desert inside (235)
desert inside Creative Commons License 2011.01.13 0 0 235

én már nagyon rég nem blicceltem. legalább öt éve nem. nem is értettem ezt az új levelet...

Előzmény: Flacika (234)
Flacika Creative Commons License 2011.01.13 0 1 234

Ez az, blicceljetek csak nyugodtan, fasza dolog! A következményt meg ne vállaljátok! Fúj...

Előzmény: desert inside (233)
desert inside Creative Commons License 2011.01.12 0 0 233

a BKV új kamuügyvédje: Dr. Szabó Gergely.

 

ne vegyétek át a tértivevényes/ajánlott leveleit!

sat5 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 232

Én is kaptam ettől a Dr. Bartus Ildikótól levelet, nálunk a postaládába volt bedobva, de hogy a postás dobta-e be vagy az ügyvédi iroda megbízottja, azt nem tudom. Sima levél, nem ajánlott, sem tértivevény nincs hozzá! Mi a franc ez az egész?? Utoljára kb. 3 éve büntettek meg az ellenőrök (a pontos dátumot már nem is tudom), és akkor én kifizettem a büntetést. Mi a francot akarnak még?

Írtam egy e-mailt ennek az ügyvédnőnek, mivel a levélben nem szerepel sem a tartozás összege, sem az, hogy ez mikori keletű. Még semmi válasz nem érkezett. Furának tartom, hogy csak e-mailen keresztüli kommunikálást ajánlott fel, csak rendkívüli esetben hívható telefonon (mi számít rendkívüli esetnek???, mert ugye ezt sem közli.) A BKV-tól semmilyen értesítést nem kaptam, hogy tartozásom lenne, úgyhogy egyszerűen nonszensznek és felháborítónak tartom ezt az egészet!!

R.u.d.i. Creative Commons License 2010.11.15 0 0 231

Sziasztok!

 

 

Kérdésem lenne, hogy az hogy lehetésges, hogy kb 2-3 hónappal ezelött mentem metróval, nme volt jegyem.

 

Nem fizettem be a csekket, majd most kiküldtek egy 100.000ftos csekkete?

hegeri Creative Commons License 2010.11.12 0 0 230

Köszi, ezek szerint kénytelen leszek befizetni :)

Előzmény: Flacika (229)
Flacika Creative Commons License 2010.11.11 0 0 229

A helyszínen illetve 2 munkanapon belül a Pótdíjirodán befizetve 6000 Ft(/fő). Utána 30 napig 12000 Ft. A csekk 12 ezerről szól, a 6 ezerhez be kell meni az Akácfa u. 22-be, mert azt nem lehet csekken. Szombaton délelőtt is nyitva vannak, bankkártyával is lehet fizetni.

Előzmény: hegeri (228)
hegeri Creative Commons License 2010.11.11 0 0 228

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, talán tudtok segíteni/tanácsot adni. (még nem olvastam vissza)

13 és fél éves lányom barátnőjével utazott a buszon, a nagy beszélgetésből az ellenőr zökkentette ki őket, kiderült jegyük van, csak nem kezelték...

12ezer forintos bírságot kaptak.

Lehet ez a helyszínen ennyi? Nagyon sokallom az összeget, lehet valamit tenni ellene, csökkentetni? Mi van, ha be sem fizetem?

Előre is köszi!

e

P.Abelii Creative Commons License 2010.09.06 0 0 227
Ok, köszi, akkor intézzük!
Előzmény: Flacika (226)
Flacika Creative Commons License 2010.09.05 0 0 226
Elég rosszul tette. A bérletbemutatás 2000 Ft lett volna 8 napon belül, így kimegy majd a 12000 Ft-os csekk... Mivel érvényes diákból vették fel az adatokat, ha nem fizet, peresíthetik is, mivel van név és cím. Az, hogy nem írta alá és nem vette át a csekket, nem számít.
Előzmény: P.Abelii (225)
P.Abelii Creative Commons License 2010.09.05 0 0 225
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ismerősömet elkapták, mert előző nap járt le a bérlete, és megírták a diákja alapján a csekket, de nem írta alá és nem is kapta meg. Ilyenkor mi a helyzet? Amúgy már vett azóta aznapra bérletet.
Előre is köszi!
Üdv!
MPDC Creative Commons License 2010.08.14 0 0 224
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy bár nem BKV-n, de MÁV-on megbüntetett az ellenőr, mert érvénytelen volt a diákom. Azt mondták fizessem be a 20.000.-ft-os büntit, vagy különben továbbküldik a rendőrségre az ügyemet. Az lenne a kérdésem, hogy ha nem fizetem be, viszont a felszólító levelet sem veszem át, akkor tudnak e valamit kezdeni, vagy jobb ha befizetem?
ik282 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 223

HELLO!

Figyeljetek csak, ez a Bartus Ildikó féle szekszárdi iroda nagyon nagy kamu, és rendkívül hiteltelenek. Becsönget egy Suzukis szaralak, és tértivevény nélkül átad nekem egy levelet, ahol nincs megadva a konkrét jogosulatlan utazás, és arról szól, hogy ÉN keressem meg őket, "tartozásom" rendezése érdekében. Értitek? Se tértivevény, se ajánlott levél; nem a postás hozta. Három hete kelt. Hosszú lehetett az út Szekszárdról.
bice-bóca' Creative Commons License 2009.12.10 0 0 222
Ott dolgozik és kiadta az erélyes felszólításra, hogy be van fizetve, de még folyik másik ügyvédi irodánál ugyan ez.
Flacika Creative Commons License 2009.12.04 0 0 221
Ha jól sejtem, az első ügyvéd már nem dolgozik a BKV-nak, de lehet, hogy tévedek.
Előzmény: bice-bóca' (220)
bice-bóca' Creative Commons License 2009.12.03 0 0 220
Az első csekket a júniusi elkapásért dr Bartus Ildikó küldte, amit befizettünk, most másik ügyvéd kéri ugyanezért a büntetési díjat. Hogy van ez?
P.Abusalam Creative Commons License 2009.09.17 0 0 219
Ez a Bartos Ildi kamunak tűnik, olvas el ezt a cikket:

BKV botrány: kétszer fizessen az adós?
Előzmény: Ordas (211)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.12 0 0 218
Na voltam tegnap a bkv-nál h megnézzem a büntetéseket... elém rakott az ügyintéző nő 6db büntetést amiből 1et elismertem h az enyém! A többi 5-re mondtam h nem az enyém bár nagyon hasonló volt az aláírás mégsem az enyém. Na most az 5db büntetésből az egyiken rossz házszám volt írva még 2 db-on az aláírásomban volt hiba (a vezeték nevemben nincs ékezet ebben a 2 aláírásban  2 különböző helyen volt ékezet). a maradék 2büntetésre ez volt írva "jegy nélkül utazott" és az adataimmal kitöltve a lap...(ha jegy nélkül utazom akkor hogy kerül oda az elhagyott diákom adatai?) Úgyhogy holnap megyek a rendőrségre ismeretlen tetes ellen feljelentést tenni h visszaél az adataimmal mert ugye elhagytam a diákomat... És most mi lesz a következö lépése a BKV-nak? Írásszakértő? Per? Vagy mit akarnak csinálni? 
**BPO-700** Creative Commons License 2009.08.10 0 0 217
Menj be és tisztázd magad! Ez még ingyenes!
Előzmény: Törölt nick (216)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.10 0 0 216

Sziasztok!

Nekem lenne 1 olyan problémám, hogy 2007-ben elhagytam a diákigazolványomat és a múlt hónapban kijött 1 levél a BKV-tól 140.000 Ft összegről. Mióta elhagytam a diákigazolványomat jeggyel járok és egyszer sem büntettek meg, de nem jelentettem h elhagytam a diákigazolványomat gondoltam mivel arcképes nem tudnak visszaélni vele...erre tessék! Most ilyen helyzetben mi a teendő mert én ezt a nagy összeget nem vagyok hajlandó kifizetni pláne h nem is engem büntettek. Felhívtam az ügyvédet és kértem irat megtekintést azt mondta az ügyvéd h telefonon jelentkezik majd elmondja mikor lehet elmenni megnézni a papírokat. Azóta nem hívott! Segítsetek légyszi h mit csináljak ebbe a helyzetbe! Nem akarok abba a hibába esni h bíroságra viszik a dolgot aztán mégis a nyakamba varrják az ügyet és akkor még a per díjat is ki kell fizetnem... Köszi előre is a segítségeteket

Flacika Creative Commons License 2009.08.04 0 0 215
Sajnos, lehet, hogy valaki a Te nevedet és címedet mondta be. :( Ezt a legegyszerűbben a pótdíjirodán tudod elintézni (Bp. VII. Akácfa u. 22.), ott meg is mutatják az aláírást. Mivel több adatot is meg kell adni (születési hely és idő, anyja neve, stb.), a hivatalos papírokból kiderül, ha az illető rossz adatot is mondott. Egy barátom lányával fordult elő ilyesmi több évvel ezelőtt. A név és cím stimmelt, a születési év és ha jól emlékszem a hónap is, de a többi hibás volt, így egyértelmű volt a visszaélés és megszüntették az eljárást.
Előzmény: toMOner (214)
toMOner Creative Commons License 2009.07.31 0 0 214
Sziasztok!

Mai napon erkezett nekem egy csekk, hogy fizessek be 24500 Ft-ot, ami egy ugyvedi irodan keresztul erkezett a bkv-tol.

Kerdesem, hogy mit tudnak tenni akkor, ha en meg azt mondom, hogy nem is voltam jelen az esetnel es nem is irtam ala? Mert az esetrol nincs tudomasom, nagyon meglepodtem mikor elolvastam a levelet.
Veletek mar tortent ilyen?
Buntettek mar meg a bkv-sok, ugyhogy az adataim a rendelkezesukre allnak, letezik, hogy visszaelnek vele?
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 213
Sziasztok,

Nemtom jó topikba írom -e, hátha válaszol valaki...

Ma a Deák téren az egyik ellenőr szivatott egy malajziai csoportot, akik közül az egyiknek csak szakaszjegye volt, és két megállóval többet utazott vele, mint szabadott volna...

Fogadott (második számú) tolmácsként bizonygattam az ellenőrnek, hogy első nap vannak itt, nincs forintjuk (tényleg nem volt), és pont pénzt váltani mennek... Az ellenőr csak hajtogatta azt, hogy márpedig fizetniük kell, ott helyben, és punktum.

Aztán bekamuzott egy rendőrhívást (beszélgetett 1 percig a telefonjával, aztán semmi sem történt :>), és végülis elengedte a csoportot, persze közben végig anyázva engem, hogy megkárosítottam a bkv-t 6000 forinttal...

Azért rám volt kibukva az öreg, merthogy én erősködtem, hogy nem kellene a külföldieket szivatni, főleg ha tisztán látszik a jóhiszeműség (szegényeknek fogalmuk sem volt, hogy mi a gond...)

A kérdésem: a bkv-figyelőn többször megjelent szabály valóban létezik? Vagyis, jóhiszemű külföldit nem kéne pótdíjazni, ugye? Mert én ezt bizonygattam az ürgének :> Igaz, ötszöri kérdés után sem tagadta a szabály létezését, csak engem szidott, hogy én ne szóljak bele, ő itt intézkedni akar, és én ebben akadályozom őt (angolul persze nem tudott, szal nélkülem kíváncsi vagyok h hogyan intézkedett volna :D)

A kérdéses szabály:
http://bkvfigyelo.blog.hu/2008/06/26/ezek_nem_jartak_tanfolyamra
http://bkvfigyelo.blog.hu/2008/04/21/ellenor_szabalyzat

Előre is köszi a választ,
Üdv,
Zs
Flacika Creative Commons License 2009.06.23 0 0 212
Minden lehetséges, sajnos... Meg kellene tudni, hogy mikori eseményről van szó. Egy telefon vagy egy érdeklődés az Akácfa 22-ben a pótdíj irodán, és kiderül, mi a helyzet.
Előzmény: Ordas (211)
Ordas Creative Commons License 2009.06.23 0 0 211

Sziasztok!

 

Nekem is elkelne a segítség. Nem Kováts Sebestyéntől, hanem Bartus Ildikótól jött egy levél, miszerint tartozásom van a BKV felé. 14.000 Ft-ról szól. Állítólag többször megkerestek már, de nem reagáltam. Nos ez nem igaz, BI levele az első, ami elért hozzám.

 

Semmilyen utalás nincs róla, hogy mit és mikor követtem el.

 

Persze büntettek már meg ellenőrök az elmúlt években, de azokat lehető legrövidebb időn belül leróttam.

Legutóbb 2008. áprilisában büntettek, mert otthon hagytam a bérletemet, de ma is megvan az Akácfa utcai szelvény, hogy fizettem. Évekkel ezelőtt is büntettek az Arany János utcánál, de ott helyszínen fizettem (lejárt bérlet - nem figyeltem). Ez utóbbinak nincs meg a papírja.

 

Tehát benne vagyok a rendszerben, akik már követtek el bűnt a BKV ellenében.

 

Kérdésem: ez a levél nem ajánlva jött. Reagáljak rá? Kérjem be az ügyvédtől ennek a büntetésnak a papírjait? Lehet, hgy visszaéltek a nevemmel, címemmel?

 

Üdv

h99 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 210

bkv buntetésnél hogy van az elévülési ido?
2007 márc ban elkaptam buszon
2008 máj metron
idáig nemtom hogy jött e levél a buntetésről most jött egy AJÁNLVA ez az első ami ajánlva jött
jah és az ajánlott levél se az én cimemre jött mert én a 8 ba lakok a levél meg a 2be szol (ir szám utca stimm) De mivel vidéki vagyok az a kurva postás jo helyre hozta...
annak ellenére hogy csak 2 buntim van elég huzos az összeg számora vmi 55 000HUF..
ugy olvastam hogy buszon 1év mig metron3 nem? vagy roszul tudom
help me

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!