Keresés

Részletes keresés

Straniero..71 Creative Commons License 6 napja 0 0 5563

Jaice és Mostar is max. 1 órára van tervezve,inkább keringés visszaállítás,fagyi,esetleg pár falat,gyos pillantás jobbra-balra,azután gyi tovább. Igazán az út természeti szépségei érdekelnek minket hegyek,kanyargós utak,Neretva völgy...

A valódi városnézős programot mi úgy szeretjük,ha ott ébredünk,de azt majd máskor,ha megtetszik a hangulata...

Én rendszeresen vezetek 1000-1500 km-et egy nap,ez már megszokott rutin. Ha éjfélkor indulunk és este 8 körül a tengernél vagyunk az nekemnnemngond. De ha elálmosodom megállpk balahol aludni egy órát.

Köszi a tanácsokat.

Előzmény: ufonauta2 (5561)
BHJ-962 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 5562
ufonauta2 Creative Commons License 2018.01.13 0 1 5561

Valahogy így. De szerintem (igaz én már nem mai gyerek vagyok) az az esti vacsora az Adriánál igen fáradtan fog lecsúszni. Egy nap alatt megnézni Jajcét és Mostart is plusz még az út nekem már fárasztó lenne. Jajcéban viszonylag egyszerűbb, de Mostarban, bár ott sem bonyolult, de több időbe telik parkolót találni.

Ha van hely ebben a parkolóban, akkor itt árnyékban parkolhatsz igen közel az Öreg Hídhoz:

https://www.facebook.com/ufonauta/videos/10210188729664885/

Előzmény: Straniero..71 (5560)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 5560

Ez jól hangzik, köszi. Akkor éjfél körül indulva reggeli Jajcéban, kis séta Mostarban vacsora az Adriánál.... 

Előzmény: ufonauta2 (5559)
ufonauta2 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 5559

Mindkétszer péntek reggel 6 körül indultam Bp-ről (Alle mellett lakom) és kb. 13-14 órakor értem a jajcei kempingbe. Szombaton reggel 8 körül indultunk Jajcéból és 15 óra körül értem Blaceba. Szerintem idén is így megyek majd. Hazafelé volt vagy reggel 8 óra mikor indultam Blaceból és 17 óra környékén értem haza Bp-re.

Erősen függ az idő a megállásoktól és a határon várakozásoktól. Hazafelé csak a határokon és a pisiszünetekre volt némi megállás, viszont odafelé (ezért is éjszakázom félúton Jajcéban) a látnivalók megnézése (pl. jajcei vízesés, mostari öreg-híd, stb) több időt is elvihet. Nomeg a pisiszünetek is mintha hosszabbak és gyakoribbak lennének néha megállva csak a tájat bámulva (de akkor már pipilünk is egyet). Mindkét útvonalra jellemző, hogy még szombaton sincs dugó. Még a horvát pályákon (A5-A3) sem. De Boszniában ki lehet fogni 1-1 kamiont, ami után lehet kajtatni pár kilométert. Viszont tapasztalatom szerint a kamionosok az éppen aktuális megengedett sebesség felett rongyolnak olyan 10-20 km/h-val. Úgyhogy nem is igen érdemes őket Fittipaldiként előzgetni. Inkább bámulni kell a gyönyörű tájat. :)

Előzmény: Straniero..71 (5558)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 5558

köszönöm szépen! Időben mennyivel hosazabb?

Előzmény: ufonauta2 (5556)
ufonauta2 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 5557

Gradiksa=Gradiska 

Előzmény: ufonauta2 (5556)
ufonauta2 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 5556

Mi tavaly és tavalyelőtt is az alexxvelorex által is javasolt útvonalon mentünk Bosznián keresztül. Mivel nem rajongok az éjszakai indulásért (mert nem szeretek utána két napig használhatatlan lenni), mi meg is szálltunk Jajcéban a Plivsko Jezero kempingben mindkét alkalommal. Így otthonról is (igaz korán) pihenten és Jajceból is reggel pihenten tudtunk indulni. Szerintem idén is ugyanez az útvonalunk lesz. Hazafelé egy seggel Szarajevó felé jövünk. 

Nálunk az útvonal:

Odafelé: Bp-Udvar-Gradiksa-BanjaLuka-Jajce (itt alszunk)-Mostar-Metkovic (Gabela polje)-Blace

Hazafelé: Blace-Metkovic-Mostar-Szarajevó-Samac-Udvar-Bp.

Az odafelé útvonal sokkal szebb, de időben is hosszabb. 

Előzmény: Straniero..71 (5546)
sütöget Creative Commons License 2018.01.11 0 0 5555

Köszönöm, hogy fáradtál a kérdéssel. Reménykedem, hogy a tavaszi hóolvadás és az esők talán ... Ha mégsem akkaor az  idén nem arra megyünk, majd máskor. Mégegszer köszönöm!

Előzmény: emojnarode (5554)
emojnarode Creative Commons License 2018.01.11 0 0 5554

Átnéztem a legutóbbi helyzetet a Rama kapcsán, sajnos nem sok jót írnak. A legfrissebb tudósítás szerint is az elmúlt évi helyzet köszön vissza. Számíthatsz iszapos sekély vízre. Tavaly is tárgyaltuk itt ezt a helyzetet és közismert, hosszú évekre  elintézték a tavat. Talán nyár elején érdeklődj ismét, talán az időjárás tud csodákat csinálni.

Előzmény: sütöget (5553)
sütöget Creative Commons License 2018.01.11 0 0 5553

Kedves Fórumtársak!

Van valakinek infója a Rama tó vízállásáról? No nem hidrológus vagyok, csak szeretném útba ejteni a nyáron, ezért érdekelne. Köszönöm előre is!

Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.08 0 1 5552

köszönöm...

Előzmény: monobombola (5551)
monobombola Creative Commons License 2018.01.07 0 0 5551

Pálya csak Mo-n. Legyek reggel ötre Samacon és utána:  Séta. soha nem sietek sehová. Most már haza sem. Időnk mint a tenger.☺

Előzmény: Straniero..71 (5550)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 5550

Köszi, ez a kép nagyon jó, az ilyen tájakat szeretem. Nem rohanok sehova, elindulok éjjel, úgy időzítve, hogy világosodásra érjünk oda, ahol szép táj. Egy hosszabb megállót tervezek Mostarban, azután meglátjuk, hogy meddig jutunk. 

Előzmény: alexxvelorex (5549)
alexxvelorex Creative Commons License 2018.01.06 0 1 5549

Jó minőségüek a bosnyák utak, mi évek óta erre járunk le az Adriára, a horvát autópálya nekem majdnem Dubrovnikig 70 ezer Forintba lenne oda-vissza és azon sem mehetek 130-140-el a szerelvénnyel, a 90-100-t meg tudsz menni a bosnyák bundáson is, személykocsival még többet is, igaz sűrűn mérnek, de előre jelzik.

Előzmény: Straniero..71 (5548)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 5548

Köszönöm szépen, a tervezésnél figyelembe fogom venni.

ez nem tetszene, akkor tényleg autópálya.

Ezzel nem lesz gond, tavaly az olasz turné során Udine-nél letiltottam a pályát a naviban és csak hazafelé, Szlovéniában mentünk rá vissza. szeretek országúton csavarogni. A pálya nagyon jó, ha egy konkrét célt akarsz a a legrövidebb idő alatt elérni, de mi csavarogni szeretünk, világot látni. 

Előzmény: alexxvelorex (5547)
alexxvelorex Creative Commons License 2018.01.05 0 1 5547

Banja Lukátol a Vrbas völgyén keresztül Jajce, itt pl. gyönyörű helyen van a Jezero kemping, innen tovább Jablanica, Neretva-völgye, majd Mostar, Medugorje,Plocitelj és Metkovics. Visszafelé Foca, Szarajevó! Ha ez nem tetszene, akkor tényleg autópálya.

Előzmény: Straniero..71 (5546)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 5546

Na, akkor áruld el neke, hogy honnantól van látnivaló? Úgy időzítem az utazást majd, hogy ott világosodjon!

Én idén a Neretva völgyét tervezem, Budapestről indulva, az uticép ismét Poljica lesz, de bemegyünk a Peljasacra és alszunk egyet valahol. Csütörtökről péntekre éjjel indulunk, nem foglalok útközi szállást, ha nem találunk valamit, akkor max kocsiban alszunk egy északát. A hazaút még képlékeny, 2016-ban megismerkedtünk egy fickóval Zadarban, belvárosi lakást ad ki, parádésan beszél Magyarul, talán alszunk egyet ott, meg 1-2 ájjel az Isztrián, a párom még nem volt Rovinjban meg a Valatát is meg akarjuk nézni, egy ideje tervben van az is...

Előzmény: hul (5545)
hul Creative Commons License 2018.01.05 0 1 5545

Az idén (tavaly) végre Bosznián mentünk keresztül, lefelé. A lánycsapat 1+2 fő,  nem nagyon díjazta a hosszú utat és nem akart semmit látni... Kamaszokkal nehéz. A kompon "nyugodtak meg", az már döfi volt nekik is. Évtizede éjjel, pályán járunk és az jobban bejött eddig. Mondjuk nekem mindegy, de a Neretva csodás területeit nagyon is akartam -már megint- látni. És még sok mást is, de sajnos meghiúsult, sok lúd disznót győz. Át kell szerveznem a dolgokat...már látom. 

Amit mondanék még, hogy mire a nagyszerű vidékig elérünk... az út első része... hát írtózatos szegénység, romhalmaz, rendetlenség. Szóval értem én, hogy lakókocsival erre van értelme, meg kisbusszal horrol pénz a HR autópálya, meg Mostárt és a vízeséseket min. látni kell. De az út nagy része piszokul nyomasztó szárazföldi látvány. Szóval az IS van arra. 

Hazafelé elautóztunk Splitig, este 9 után pedig sipirc haza. A határ előtt 50 km-re kb. a szokásos ázás, itt majdnem mindig esik. Most kitartott a Balcsi mentén is, de a késői reggeliig még aludtunk is egy sort itthon. 

Előzmény: Straniero..71 (5543)
monobombola Creative Commons License 2018.01.05 0 0 5544

Persze kicsit "mikor örül a bolond" érzésem van ha Boszniában járok, de valahogy azt gondolom, hogy ezek az emberek még mindig közelebb állnak hozzánk. Nagyrészt kedvesek és segítőkészek. Mert ahogy mi hát ők is örülnek, hogy élnek.☺

Előzmény: Straniero..71 (5543)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.04 -2 2 5543

Nem off ez, hiszen utazás és sajna már ez is hozzá tartozik...

Tavaly, az olasz körutazás végén beestünk Umag-ba, ott töltöttük az utolsó éjjszakát! Este sétáltunk egy angyot és felüdülés volt, hogy nem jöttek füstösök, virágot, szelfibotot, miegymást tolva az arcomba, mint Olaszország szerte. Riminiben 20m-re laktunk attol a strandtól, ahol szeptemberben szegény lengyel párt összevertés és a lányt megerőszakolták. Mi is sokat sétáltunk ott éjjelente. A pályaudvar felé csak mi ketten voltunk fehérek, a járdán durva szemét, eldobott fecskendő.

La Spezi belvárosában van egy tér, ahol este nem tanácsos átmenni, a közeli utcákon sem nagyon látsz fehér embert.Kosz, szemét, ürülék és vizeletszag.

A szállásadónk panaszkodott, hogy a franciaországba tartó migránsok esténként ellepik a strandokat, tábort vernek a napágyakon, tüzet raknak, gyakran a napernyőkből is, oda piszkítanak mindenhova, törnek-zúznak, másnap használhatatlan a strand, a fizetős vendégek elmennek.

Felüdülés volt Horvátország.

Idén Bosznián keresztül szeretnénk menni, pont az itt olvasottak miatt.

Megnézni Sarajevot, Mostart. Autózni a Neretva völgyében, gyermekkori emlékeket kergetve.

És reménykedünk, hogy a Balkán egy része talán megmarad nekünk....

Előzmény: monobombola (5542)
monobombola Creative Commons License 2018.01.04 -1 0 5542

OFF:

No igen. Amit néha sajnálok: Kedvenc városom volt Trieszt. Leparkoltunk, vásároltunk (akár leértékelt gucci cipőt,...) ittunk egy kávét, beszélgettünk a piacon, a kávézóban. Elidőztünk, nézelődtünk, sétáltunk. Ám tavaly tavasszal ismét mentem vásárolni "Fabricióhoz". Igaz húsz éve nem láttam, de emlékezett ránk. Jó nincs már határ. Meg parkolóhely sem. És ezer más sincs már. Még nyugalom sem. Olaszokat se nagyon láttam. Beszédet is csak angolt hallottam született színesektől. (nálunk is már roma a cig*ny - ezért az "átnevezés", erre még nem rasszistáznak le)

Röviden: ki a bűnös? Hát a város. Már nem is szeretem.

Áltatom magam, hogy ha majd a horvátok is itt járnak, akkor még Bosznia, Montenegró, Albánia - ugye Görögország már megint nem.

Ilyen lalás vagyok.

ON:

Előzmény: Straniero..71 (5540)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 5541

bocs a sok elütésért,mobilról pötyögök!

Előzmény: Straniero..71 (5540)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.04 0 4 5540

Egyábként szerintem az egyetlen értelmetlen pénzkiadás az,ha kölcsön adsz valakinek,mert legtöbbször ellenséget veszel magadnak. Mikor adod a pénzt hálás,mikor vissza kell adni gyűlöl...

Minden pénz,amit magadra költessz megéri,ha bármiféle élménytnvásérolsz magadnak. Így ötvenhez közeledve,14 évesbkorom óta dolgozva gyakran két állásban,éjjel-nappal egyre jobbanbtudok értékelni minden apró örömöt,anivel megajándékozom magam. Egy méregdrága kolbász a karácsonyi vásárban,egy finom kávé a San Marcon,életem legdrágább fagyija a Dubrovniki kikötőben,a párom ujjongása,mikor megtaláltuk az "álommatracot",ami hálós és a teste félig vízben van,ha rajtabfekszik,a Poljicai házigazdával iszogatott fügepálinka egy balzsamos nyári este,arra ébredni,hogy "lötyög a tenger az ablaktól 20 méterre.... Sorolhatnám.

Nekem az utazás adja a legnagyobb élményt,persze az,ha a párommal közösen utazgatunk....

Előzmény: fekvőrendőr (5537)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.04 0 2 5539

Látod,pár tréfának szánt sorból életfilozófia lett...

Egyébként tavaly nyáron a megspórolt cigipénzből elég kellemes Olasz körutazás lett,9 nap,3700 km.

:-)

Most az idei nyaralást tervezem,ezért olvastam vissza itt 15 oldalt. A szokásos,Trogir melletti,közvetlen vízparti házba készülünk,de be akarok menni a Peljasac-ra,megkeresni a partszakaszt,ahol megtanultam úszni 77-ben...:-)

hul Creative Commons License 2018.01.04 0 0 5538

Tehát Péter, minden Szlovákiában megvett sör, (amivel hála istennek megkínálsz a Peljesacon- ha sikerül ott lennem), egy értelmes, extra, és szükséges pénzkiadásod. De jó ezt olvasnom! :-) 

fekvőrendőr Creative Commons License 2018.01.04 0 0 5537

Ez a cigis dolog teljesen igaz. Én soha életemben nem cigiztem, így minden értelmetlen, extra, fölösleges pénzkiadásomat azzal nyugtázom, hogy ez elmehetett volna cigire is, ennek mégis több az értelme.

Előzmény: Straniero..71 (5536)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.01.04 0 1 5536

Sokat autózom Europában,sajnos igazat kell adnom neked a dugókat illetően. Mindenhol beszívhatja az ember. Az autóhurcigálás miatt a Kelet- Nyugati gericutvonalakon mindennapos a tetön álló román autószállító,óriási dugókkal,de a német pályák háromsávosítása miatti építkezések is parádés dugókat okoznak. A nyári turnusváltós napokon az olasz pályán is előfordul száz kilóméteres dugó,a velence környéki  mellékutak káoszáról nem is beszélve.

Horvátországban sem ritka a dugó,2016 nyarán erdőtűz miatt leterelték a pályát a 8-as útra,onnan Biogradnál vissz,mert ott is égett az erdő,közben feltámadt a szél és le kellett zárni a Sveti Rock utáni szerpentint,mindezt szombaton. Mikor láttam a közlekedési infókat lementem a tengerpartra,fürödtünk,ettünk és csk hajnalban indultunk el Trogir felé. Én ha szabin vagyok nem vagyok hajlandó idegeskedni,pont elég a hétköznapokon,mikor időre autózom.

Az,hogy kinek mi a drága? 

Nekem az,ha az értékes szabadidőmet szinvonaltalan helyekre,programokra pazarlom. 

Ha egy szállás,szolgáltatás vagy étterem drágább,de jó,azt el tudom fogadni.

Persze nekem könnyű...30 év után eldobtam a cigit,évi min.365 000-et spórokok,szinte ingyen nyaralok...:-)

Előzmény: hul (5476)
Szajci Creative Commons License 2017.12.30 0 1 5535

Mindenkinek boldog új évet kívánok előre is :)

72Marcsi Creative Commons License 2017.12.14 -1 0 5534

Oké köszönöm mindenkinek,

Előzmény: -Mosquito- (5533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!