Keresés

Részletes keresés

otthonülő Creative Commons License 2018.04.08 0 0 69

Köszönjük Csincka!!!

Előzmény: otthonülő (68)
otthonülő Creative Commons License 2018.04.08 0 0 68

Most  megvan! Nem szűnt meg!!!

otthonülő Creative Commons License 2018.04.08 0 0 67

Kedves tecumama1! Nagyon köszönöm, hogy megírtad, bár gondoltam, hogy megszűnt - bánatomra.

Sajnos nekem sem enged topicot nyitni.

Reménykedjünk, hogy előbb-utóbb idetalálnak Betegtársaink, vagy valaki tud egy újat indítani.

Talán nem véletlen, hogy megszűnt??

Előzmény: tecumama1 (66)
tecumama1 Creative Commons License 2018.04.08 0 0 66

Sajnos az a topic megszűnt, ma,nem sokkal ezelőtt!
Kár, mert nagyon hasznos volt, kellene egy újat nyitni, ami ugyanígy napi szinten látogatott!
Valami tipp, hogy lehetne újat nyitni?
Nekem nem enged topic-ot nyitni!

 

Előzmény: otthonülő (65)
otthonülő Creative Commons License 2018.03.19 0 0 65

Szia! Neked is azt ajánlom, hogy gyere át a Leszázalékoltak fórumába. Eggyel lejjebb is ezt ajánlottam. Ide nem nagyon írnak.  Ott pedig sok segítőkész sorstárssal tudsz beszélgetni. Részemről nem merek tippelni. 

Előzmény: Elek ildi (64)
Elek ildi Creative Commons License 2018.03.19 0 0 64

Sziasztok! Volta már lassan 3 hete bizottság elött, várom remegve az eredményt :( .

A véleményetekre lennék kiváncsi!

J4490: Idült obstruktiv tüdőbetegség (COPD)

M6590:Synovitis és tenosvitis kmn

M5110: Lumbalis és más intervertebrális discus rendell. radiculopathiával

M2010: hallus valgus

M2140: lúdtalp

M7740:Metatarsalgia

M5310: Cevicobrachialis syndroma

M4780: egyéb spondylosis

I4990: szivritmuszavar

I10H0: magas vérnyomás betegség

I3400: kéthegyű billentyű elégtelensége

I0710:háromhegyű billentyű elégtelenságe

Q6680: a láb egyéb vele született betegsége (donga láb)

katéter is volt, isiász stb

 

Mire van igy esélyem a a komplex vizsgálat során szerintetek?

otthonülő Creative Commons License 2017.02.16 0 0 63

szia!

gyere át egy másik fórumba.                     Betegek egymásközt  -  Leszázalékoltak fóruma.

szerény véleményem, hogy felülvizsgálatod napján NE legyen munkaviszonyod.

 

másik fórumban biztos kapsz konkrét válaszokat. nekem is sokat segítettek.

c2-es vagyok 2009 óta.  nem dolgozom. 

 

Előzmény: HopeIcu (62)
HopeIcu Creative Commons License 2017.02.15 0 0 62

Sziasztok!

Ma voltam a Rehabilitcios ellátási osztályon,badtam a papírjaim ,majd megyek a bizottság elé.Jelenleg a C1 kategóriába tartozom.Azt mondta az ügyintéző,valószínü elutasítanak,mert dolgozom./ 2 éve arra ösztönöztek,hogy dolgozzak./ Ebben a formában sok könnyítést kapok a munkahelyen,de ha vissza dobnak ez megszűnik.

Mondjak föl a munkahelyen,vagy mit tegyek??? 12 éve megváltozott munkaképességű vagyok... 

Valami okos tanácsot ha tudnátok adni??? 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 0 0 61

Olyan kérdésem lenne, hogy tavaly megállapítottak nálam fruktóz intoleranciát, hasnyálmirigy alulműködést és emésztési zavart.Beigazolt laktóz, glutén intolerancia nincs de mégis panaszt okoz..Ha egy kis stressz ér vagy napi 10 percnél  többet megyek egyből görcsölök hasmenés stb.. Kb 10 éve a két és a háromhegyű billentyűk elégtelensége is felszínre került gyógyszert szedek magas pulzusra.Van esélyem hogy elindítsam a rokkantságit mert így nem tudok most dolgozni sokszor itthon is épp elég ..

drtm Creative Commons License 2016.09.28 0 0 60

Küldj egy privát mailt, és segítek , ha még aktuális.

Előzmény: crashpo (58)
Newdaron Creative Commons License 2016.01.13 0 0 59

Tiszteletem!

Látom, már régi a bejegyzés ... 

A jelenlegi kezelőorvossal kell először beszélni. Valószínűleg van kapcsolatuk valamelyik Rehabbal, így könnyebben-gyorsabban el tudják ők egymás közt rendezni, hogy átkerüljön.

Esetleg azóta már sikerült ennek utánajárni?

Előzmény: crashpo (58)
crashpo Creative Commons License 2015.12.05 0 0 58

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy súlyos agyvérzésen átesettnek,-4 hónapig volt kómában, de mostmár tudatánál van, de szinte teljesen mozgásképtelen gyomor szondán keresztül táplálják, -szóval hogy hol foglalkoznak rehabilitációval,mert ahol most van az egy ápolási osztály és úgy gondolom hogy neki lassan ennél többre lenne szüksége ahol az állapotának megfelelően többet foglalkoznának vele.Bármilyen tippet ha tudtok adni szívesen fogadom! Lehetöleg Budapesten illetve vonzáskőrzetében. Elöre is köszönöm! 

hófehér-ke Creative Commons License 2014.11.09 0 0 57

 

„Rólunk szól” – „Az Expo szervezésében, a rendezvény lebonyolításában, lehető legnagyobb létszámmal, részt vesznek maguk a megváltozott munkaképességű személyek is”.

 

http://tolerancia.name/interju-kovacs-zoltannal-a-rehab-expo-egyik-szervezojevel/

 

2014. november 12.-én, a Lurdy házban, megrendezésre kerül az első Rehab Expo és Állásbörze. Rendezvényünk elsődleges célja, hogy vendégeink betekintést nyerjenek a megváltozott munkaképességűek világába, kreatív, innovatív ötleteket ismerjenek meg a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásáról, bővítsék ismereteiket a diszkrimináció megszűntetésének lehetőségéről, továbbá szakmai és civil szervezetek segítségének köszönhetően a munkáltatók és munkavállalók egyaránt felkészüljenek a közös, minőségorientált munkára, együttműködésre.

 

A Rehab Expo kapcsán kerestük meg Kovács Zoltánt, aki az Optimum Munkapróba Központ és a Rehab Bank képviseletében válaszolt a kérdéseinkre.

 

 

 

 

Mi a rendezvény célja?

 

 

A rendezvény célja, hogy minél több megváltozott munkaképességű ember tudjon visszatérni a munka világába. A rendezvény összes programja e cél megvalósulását segíti, miközben az egyes szolgáltatásokat igénybevevők sajátos és specifikus kéréseit is igyekszik szem előtt tartani. Jelenleg közel 700.000 ember részesül valamiféle rehabilitációs ellátásban Magyarországon. A rendezvény emiatt jött létre: segíteni egymásra találni a megváltozott munkaképességű álláskeresőket és az őket alkalmazni akaró cégeket.

 

 

Kik lesznek jelen a rendezvényen?

 

- A Rehab Expón megjelenők a téma érintettjeinek szinte teljes spektrumát lefedik: állami szereplők, befogadó cégek, HR és gazdasági vezetői, cégvezetők és döntéshozók, munkatársak. Az expo díszvendégei lesznek az “Év esélyteremtő vállalkozása” díjazottai.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 56

Azért közben ha más fórumot is megnézel akár itt az indexen is, találsz hasznos dolgokat, mint mondjuk ez:

 

Mosolyka - Kerekesszékkel a világ 8 perce

Drágáim! Van egy álláslehetőség a 4. kerületben! Egy kerekesszékes, jó kommunikációval rendelkező hölgyet keresnek! Telefonokat kellene felvenni, rögzíteni néhány dolgot, tájékoztatni az ügyfeleket erről, arról.

Tudom őket ajánlani, nagyon kedvesek és korrektek!

Az önéletrajzokat, "telefonos operátor" címmel küldjétek ide: info@kocsijavito.hu

Nagy ölelés!

 

(Facebookról, illetve itt a leszázalékoltak fórumában Ruth22től)

Előzmény: Luigi50 (54)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 55

Szerintem nem ez a legmegfelelőbb fórum a problémád megoldására (igaz itt is meg kell próbálni!).

Előzmény: Luigi50 (54)
Luigi50 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 54

Ahogy látom itt aztán nem sok segítségre számíthat az ember !!! Pedig nagy a baj.

 

Luigi50 Creative Commons License 2014.03.22 0 1 53

Persze !!! Észt osztani mindenki tud ! De van aki segítt is ???? Mert az ám a valami !!!! A többi csak (duma ).

Előzmény: Luigi50 (52)
Luigi50 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 52

Sziasztok ! Fejérben keresek munkát !!!!!! 60 % ban vok rehabos. (infarktus és sporiázis ) Pikkelysömör. Vezetni mozogni tudok, kereskedelemben dolgoztam középfokú rendészeti tűzrendészeti végzettségem van érettségi. Nyitott vagyok az új dolgokra is. 

kisséideges Creative Commons License 2014.03.17 0 0 51

Hello mindenkinek!

Kissé meghasonlottam a minap bent a nyugdíjasoknál.

A lényeg, hogy az ügyintéző szerint nem vagyok jogosult semmilyen alapon valamiféle ellátásra, még csak komplexre beadni se. Reményeim szerint csak kifogtam egy "jó" munkás embert vagy igazat szólt?!

Leírom itt a helyzetet (esetleg valaki ellát pár tanáccsal)

Olyan genetikai betegségem van, ami meg van anyámnak is (tőle örököltem) és őt ezzel 84%-ra rokkantosították. Na mármost, én 29 éves fejjel próbálom magamat is erre az útra terelni.26 éves korom óta csak gyűlnek az orvosi papírok (kezelő lapok, ambuláns lapok, zárójelentések, MR, CT...stb) Folyamatosan járok mozgásszervi rehabra (vízitorna, fizikó, TENS...stb) Több orvoshoz is járok beteggondozás címszóval (neurológus, rehabos, foglalkozásügyi, genetikus...stb) A betegséget magyarországi genetikai vizsgálatokkal nem tudják kimutatni, csak egy részét tudják vizsgálni reagens hiányában. Voltam már kétszer is komplexen, de emiatt nem ütöttem meg a mércét. Jelenleg egyetemi hallgató vagyok jó rég óta (sajna a betegség miatt) Dióhéjban ennyi! Ha valami hiányzik a leírtakból, privátban társaloghatunk róla!

Remélem itt jó emberek vannak és nem visznek be a jogi susnyásba! :D

Köszönöm előre is!

"ha lehet, magyarul és érthetően" jeligére

Gy5902 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 50

Tisztelt válasz adó!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy 2014 jun elején le jár a rehabilitációs járadékom. Szeretném Újra felülvizsgálatra beadni a kérvényemet. Munkát ez idáig nem tudtak ajánlani a munkaügyi központ, és én sem találtam. Igaz nemis igen tudok dolgozni , mert menni is alig bírok . Az lenne még a kérdésem mi van akkor ha nem kapom meg a jelenlegi százalékomat? Vagy egyáltalán  milyen ellátás jár arra az időre ami után megszünik a rehab járadékom? Mire számíthatok?

 

Nagyon szépen köszönöm a válaszát! Üdv. Gy5902

olwexya Creative Commons License 2013.08.16 0 0 49

Tisztelt B Júlia!

 

2012. jan. 1-jén rehabra kerültem szoc. járadékról, ami 27.000  Ft volt. Beadtam a komplex felülvizsgálatra a papírt, de még a mai napig nem hívtak be. Azóta tavaly kézműtétem volt, refluxos lettem. 12 féle betegségem van, nem tudok dolgozni. Mit tegyek, ha a jövő évben sem hívnak be? Megszűnik 2014. dec.-ben a rehab. ellátásom és 2015. jan. 1-től ellátás nélkül maradok. Érdeklődtem, és azt mondták, hogy várjak. A hivataltól még azt az infót kaptam, hogy megszűnt az állapotrosszabodás. Milyen lépést tegyek, ha nem hívnak be a fenti időpontig? Köszönöm segítségét és várom válaszát.

3szt3r Creative Commons License 2013.08.15 0 0 48

Üdv. Mindekinek! :)

 

Lehet, hogy ez már volt itt téma, ha igen, elnézést érte.

Rehabilitációs járádékos vagyok már 3 éve, ami idén októberben lejár. A rehab. határozatom szerint a kötelező felülvizsgálat ideje ez év szeptember.

Szeretném tudni, hogy ha a felülvizsgálatra nem hívnak be időben, akkor van-e valami teendőm, illetve azt, hogy - bár a meghatározott 3 év lejár - , a rehab. járadékot folyósítják-e egészen addig, amíg meg nem történik a felülvizsgálat?

 

Speedfitness Centrum Creative Commons License 2013.08.02 0 0 47

A Speedfitness Centrumban Kocsis Orsolya gyógytornász és humánkineziológus, illetve Csuba Adrienn személyi edző várják Önöket, hogy segítséget nyújtsanak a rehabilitációban!

Legyen baleset, betegség vagy bármilyen egyéb ok, mi kimagasló eredményeket tudunk elérni a gyógyulásban!

Stúdiónkban az EMS (elektromos izom stimuláció) technológia, -amit a német miha bodytec gyártónak köszönhetünk-, illetve edzőink szakértelme segíti Önt a gyógyulás felé!

 

Elérhetőségünk: +36-30/974-3521

Speedfitness Centrum: 1015 Budapest, Ostrom u. 29.

paki 1968 Creative Commons License 2013.07.20 0 0 46

Jogosult lehet-e a férjem a rehabilitációs járadékra,ha volt őstermelői bevétele?Most volt felülvizsgálaton egy hónapja.Ekkor járt le a 3 éves rehabilitációja.Ma bent volt az illetékes NYUFIG-nál érdeklődni.ahol azt a választ adták neki,hogy még nem tudnak semmit,mert vissza van az ellenőrzés az APEH-nál.Az idén őstermelői nemleges nyilatkozattétele volt,vagyis meghaladta a bevétele a 600000 ft-ot.Kaphat ettől függetlenül rehabilitációs járadékot,vagy ez miatt elutasítják?A munkaügyi központban azt mondták munkanélküli segélyre csak akkor jogosult.amennyiben nem kap semmit a rehabtól-ha az őstermelői bevétele nem éri el a 600000 ft-ot.mert ha igen,akkor már van jövedelme szerintük.Mert hát ha a bevétel 750000 ft,akkor abból még lejönnek a ktg-ek és akkor már nem sok marad,de abból meg lehet élni.Ezért gondoltam,hogy ha ennek néznek utána,akkor nem fog kapni semmit mert elérte a 600000-t?Amikor még csak a szociális járadékra volt jogosult,addig nem kaphatta meg,amíg az őstermelőit le nem adta,és nem létesített új munkaviszony és azt meg nem szüntette.De ha ezzel is így van,ki fogja 2-3 napra alkalmazni?

puffff Creative Commons License 2013.01.17 0 0 45

azt szeretném meg kérdezni hogy én most ez év január -2-án voltam mozgáskorlátozzot vizsgálaton de csak 24-százalékot értem el ez mire elég? ezzel mit tudok intézni? várom mindenki válaszát a lakerzso@citromail.hu email cimemre köszönöm

dr.alexa Creative Commons License 2012.10.14 0 0 44

Sziasztok! 

 

Olvasom az oldalt és sokan kerestek privát gyógytornászt. Én 10 éve dolgozom itthon és külföldön. Számos továbbképzésen vettem részt és a legújabb technikákat használom különböző betegségekkezelésére. 

Ha úgy érzitek a kórházi körülmény nem kedvez a felépülésednek vagy otthonodban tornáznál, akkor hívj bátran!

 Érden, Törökbálinton, Diósdon és Budapesten dolgozom.

 

Profilom: gerinc- és izületi fájdalmak, reuma, ortopédia, traumatológiai problémák rehabilitációja. Stroke, amputáció.

 

A jó eredmény lényege a minél előbbi segítség!

 

http://tornazzonvelem.webnode.hu/

 

Fülöp Niki

fémecske Creative Commons License 2012.07.07 0 0 41

42 éves mozgássérült fiatalember vagyok. Mind két lábam lebénult, deformált. Térdem nem tudom kinyújtani, lábefejem deformált. Gyógytornászt keresek, aki tornásztatná merev lábfejem, és nyujtaná zsugorodott térdem. Miskolcon élek. Gyógytornász tamulók jelentkezését is várom.

fémecske Creative Commons License 2012.04.06 0 0 40

Igen én azt szeretném a privát jönne hozzám valaki, az sem baj ha nem szakképzett. Kérlek írj, hol érhetlek el?

Előzmény: Melles-leg-nő (35)
fémecske Creative Commons License 2012.04.06 0 0 39

Szia! Én azt szeretném ha hozzám kirárnának. Mert nem tudok bejárni a kórházba. Csak most tudtam ezt az oldalt elérni, remélem nem késső! Megadom az Email címem: Ott megbeszélhetnénk mindent, köszönö! efnagypenge316@gmail.com

Előzmény: Melles-leg-nő (35)
Másenka56 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 38

Üdv.!

Szerintem mindenképpen megfellebbezni!

Egészségi állapotra vonatkozó vélemény vagy orvosi indoklás van benn? A betegségek stimmelnek?

Előzmény: bandi0499 (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!