Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

kabipo 2014.04.13 15:01:15 © 4075

Sziasztok!

A férjemnek a methotrexátot 1 éve lecserélték salazopyrinre, azóta a  leletei ugyan jók, de folyamatosan nagyon fáj a térde, a válla, bizonyos izomcsoportok. Egyszer 2 hónapig nem szedte, akkor nem voltak fájdalmai, de romlottak a leletei. Az orvos szerint nem  a gyógyszer okozza. Van valakinek tapasztalata erről  a gyógyszerről?

Köszönettel

.ETNA. 2014.04.11 20:11:00 © 4074

... mármint mi okozhat ... úgy általában ... na ezt jól meg is nézem a neten

A kiskutyinknak is hasnyálmirigy gyulladása volt, csak hiába vittük az első tüneteket követően orvoshoz, félrekezelték, későn vették észre, hogy mi az igazi ok :-( Állítólag valamilyen romlott, vagy fertőzött, kidobott ételt vehetett fel valahol (ez volt az egyetlen olyan dolog, amiről nem sikerült sehogy sem leszoktatni, ja és a cicák kergetése).

Előzmény: .ETNA. (4073)
.ETNA. 2014.04.11 20:08:01 © 4073

Na, bakker, ez így egyszerre, azért nem semmi, jobbulást és kitartás!! Mi okozhatta a hasnyálmirigy gyulladást?

Előzmény: ovics (4071)
ovics 2014.04.10 20:12:48 © 4072

a Medrolt abbahagytam, mert kezdett jelezni az epém. Mennyi újdonság................

ovics 2014.04.10 20:11:30 © 4071

Nem a Trexan okozta, jól tűrtem injekcióban. Ezért nem adnak biol. ter-t.

Fogalmam sincs mitől volt a hasnyálmirigy gyulladás és az epevezeték elzáródás. Semmim nem fájt, csak sárga lettem. 

Nagyon szerencsés vagyok: ha éppen nem akkor kell mennem a 3 havi RA kontrollra, akkor már rég elszálltam volna a hasnyálmirigy gyulladástól és a magas cukortól. .............és ha az onko dokimnak nincs az az ötlete péntek délután, hogy szombaton menjek be a Sürgősségi centrumba, ott mindent megvizsgálnak. Jókor voltam jó helyen, bármily nevetséges.

Most diabetológushoz irányítottak, aki beállitja a cukromat. Házi doki beutaló, szerinte 2-3 napra időpont. ja...................május 15.

Adtam magamnak 1,5 hónapot, hogy totál rendbe jöjjek és újra olyan legyek, mint ezelőtt.

24-én remélem visszakaphatom az injekciómat.

Most átmentem gyerekbe, kaptam izületi fájdalmakra kúpot, azt tolom...........:-)

narancska22 2014.04.09 21:08:15 © 4070

jobbulást...szegény...gondolom mindened fáj. És a biol th? az sem adható? Te -ha kaptál - kaptál biol th-t? használt?

Előzmény: ovics (4068)
yaris49 2014.04.09 19:35:25 © 4069

ovics...

Hát nem semmi amin keresztül mész, de legalább kiderült az oka a magas májfunkciónak... Jobbulást és kitartást:))))

Vigyázz magadra!!!!

Előzmény: ovics (4068)
ovics 2014.04.09 08:30:37 © 4068

Itthon vagyok végre. Meséltem, hogy megemelkedtek a májenzimjeim és leállitották az RA kezelést...................kezdték a kutatást, mitől.A dokinő attól tartott a Trexan az ok.

Kivizsgálások sorozata után besárgulva a sürgösségi centrumban kötöttem ki, ahol ismét átvizsgáltak: heveny hasnyálmirigy gyulladás, epevezeték elzáródás és 22-es cukor. Persze ott tartottak . Inzulinra tettek.Múlt hétfőn megcsinálták az epevezeték megnyitását és betettek egy scent-t, ami tágan tartja. Jövő szerdán hasi ct-n állapitják meg, ki kell-e venni az epehólyagomat. Közben folytonos antibiotikum.

RA-s dokinő fellélegzett, hogy nem a kezelés okozza, hiszen jól tűrtem. De addig, mig a májenzimek nem állnak vissza normál tartományba nem ad semmit. Falat kaparva könyörögtem, így kaptam Medrolt 3 napig 2x1, majd napi 1. Most vagyok a 3. napnál és kezd nem használni.

24-én megyek vissza hozzá, remélem addig rendben lesz és el kezdheti újra a karbantartást.

narancska22 2014.04.08 20:59:40 © 4067

mi március első napjaiban kértük hogy vérvételre mennénk, mert állapotfelmérés lesz...azt mondták május vége....felhivtam egy másik lehetséges helyes, szintén májust mondtak... mondtam, hogy nekem ápr. elejére KELL...őket nem érdekli, de ha kifizetjük, akár melyik nap mehet....nos akkor hogy is van ez? Kifizettem... mert kellett...

Előzmény: .ETNA. (4064)
batátapalánta 2014.04.08 20:24:52 © 4066

Sztem RA-ban megbetegedni és orvoshoz fordulni, az már önmagában egy rémregény. :-)

Ugyanis meggyógyítani soha nem fognak (jelentkezzen olyan, akit orvosok gyógyítottak meg!), kínlódni fogsz, szenvedni egész életedben, egyre rosszabb állapotba kerülsz, mindezt ha nem a betegséged miatt, akkor a gyógyszerek mellékhatásai miatt.

.ETNA. 2014.04.08 19:04:50 © 4065

betegségre kért spec. vérvétel, gyors és egyértelmű diagnózis ... elírtam, bocsi

.ETNA. 2014.04.08 19:03:36 © 4064

Olyan rémregényeket olvasok, ilyenkor egyre inkább azt érzem, hogy valóban tenyerén hordoz az Isten, vagy egy profi őrangyal vigyáz rám, mert az egész RA-sztorim alatt, minden úgy ment, mint a karikacsapás. Gyors és már a háziorvos által tökéletesen felismert betegségre kért spec. diagnózis stb.stb. Nem tudom, hogy ehhez mi kell, biztosan nem mindegy, hogy melyik rendelő, milyen háziorvos, melyik kórház stb.stb., persze az életben a szerencsének mindig van szerepe :-)

Egy ismerős kért ma időpontot pajzsmirigy ultrahangra, két helyre mehet, ezért megkérdezte mindkét helyen, hogy mikorra van időpont: az egyik május 27-re a másik csak június elejére ... lehidalok. Persze nem kapacitás, vagy szakember hiány miatt, hanem azért, mert az OEP naponta csak meghatározott számú vizsgálatot térít nekik. Ez felháborító, hiszen másfél hónap alatt akármi is történhet ...    

batátapalánta 2014.04.08 18:07:57 © 4063

Pontosan, a szerogenativitás miatt. Nekem az összes értékem jó volt mindig, CRP-től süllyedésen át a rheuma-faktorig. Többször megmondták a nagyokosok, hogy "kihűlt" a betegségem. Érdekes, mégis frankón, lassan de biztosan tönkrementek az ízületeim. Labor semmit nem jelent.

Csak nekem még pluszban nem hitt az orvos sem (lásd a beteg hülye, azt se tudja, mit érez), reumatológusként nem jutott eszébe, hogy létezik szeronegativitás is... aztán miután lenyomott a nyakamba egy injekciókúrát, (ami töktotál felesleges volt, hiszen csak fájdalomcsillapító, de ha gyulacsökkentő lett volna, akkor is csak tüneti kezelés, nem oki), mivel naná, hogy nem használt, nagy nehezen elküldött csontizotópos vizsgálatra, ami közepes és erős gyulladásokat mutatott testszerte. Plusz mikor arra is rámutattam (nem az ő kérdésére), hogy némár, hát deformálódott xy ízületem pár hónap alatt. Ja, jóvanakkor menjen a bázis-th.

Csak addig tönkrement a nyakízületem is (-> atlantoaxialis subluxatio, egy életveszélyes szövődmény, gugli a barátod, utána lehet nézni), kösz b+. Többek között ekkor döntöttem el, hogy nem bízok meg feltétel nélkül az orvosokban, hanem legalábbis ellenőrzöm, alternatív gyógymódokat, módszereket keresek. Mert vannak. És működnek.

A gyulladások egyértelműen csökkenthetők ill. megszüntethetők gyógyszer nélkül is, de például ez a degenerációs folyamat szintén leállítható, de legalábbis nagyban lassítható, mint ahogy nálam meg is történt.

Előzmény: .ETNA. (4062)
.ETNA. 2014.04.07 10:36:19 © 4062

Van szeronegatív RA is, amikor még az antiCCP (ellenanyag) sem mutatható ki, mégis RA-ról van szó.  Gőzöm sincs, hogy miért fáj valakinek 8-as vérsüllyedéssel és miért nem fájt nekem pl. 24-el ... tényleg nem tudom, ahogy azt sem, hogy a biol. miért nem hat egyformán ... nem vagyunk egyformák.

Az biztos, hogy a régi jó mondat igaz: nem a vérképet, hanem a beteget gyógyítjuk ... vagyis nem a vérkép a lényeg, hanem a tünetek megszüntetése ...

Előzmény: narancska22 (4061)
narancska22 2014.04.06 19:13:06 © 4061

de nem értem, hogyha gyulladás (süllyedés) nincs, mert normális, mégis miért fáj a lábujja, térde, stb....? akkor nem javulni kellene és csökkenni a fájdalomnak? mert jön egy kis időjárás változás, és már lőttek a "jólétnek"

Előzmény: .ETNA. (4060)
.ETNA. 2014.04.05 08:20:38 © 4060

Ez akkor javulás, gratula!! Nekem 0,3-0,8 szokott lenni a CRP és 13-21 között a süllyedés, pedig - mivel sokat vagyok Németországban a férjemmel (lényegében: ingázok Bp és a kinti lakásunk között),  ezért sok a kihagyás és a Trexant is sokszor elfelejtem bevenni :-)) na nem mintha az a heti 2 szem sok lenne. ...

Előzmény: narancska22 (4058)
batátapalánta 2014.04.04 14:56:49 © 4059

épp ellenkezőleg, biolra fel! majd az jól lerontja az összes értéket. amikor meg abba akarnád hagyni, a CRP és a süllyedés lesz megint az egekben.

:-DD

Előzmény: narancska22 (4058)
narancska22 2014.04.04 12:18:42 © 4058

hát 1 éve 59 CRP 36 süllyedés volt, aztán csökkent, utoljára 8,5 CRP 10 süllyedés, jelenleg 1,5 CRP 5 süllyedés...És mindegy egyéb jó (máj, vese,)teljesen neg. Igaz, hogy vagy háromnegyed éve az egyik legjobb (számomra) multivitamint etetem vele....talán ez is számit? Most vagyunk a biol. th. előtt, de hát igy .....????

Előzmény: .ETNA. (4055)
.ETNA. 2014.04.03 21:01:28 © 4057

Ja ... és mindenképpen csináltass egy teljes vérképet ... a gyulladást azonnal kimutatja ... de ezt úgy is csináltat majd a reumatológus, vagy ortopéd doki....

Előzmény: cs.csabi (4048)
.ETNA. 2014.04.03 20:58:28 © 4056

A Proenzi3-ban valóban glükozamin-szulfát van, de a napi előírt adag a betegtájékoztató szerint, felnőtteknek 1 tabletta ... amiben csak 400 mg glü.-szulf. van ..

Előzmény: batátapalánta (4052)
.ETNA. 2014.04.03 20:55:11 © 4055

Ha a korábbihoz képest javult, akkor igen, nagyon is(!!!), ha eddig is negatív volt ... akkor ... akkor azért nem annyira.

Előzmény: narancska22 (4053)
.ETNA. 2014.04.03 20:54:21 © 4054

Szia!

A kattanás aligha porckopás ... a porckopás eleinte nem is fáj, a későbbi stádiumban pedig már annyira, hogy minden mozdulatnál iszonyat ... lényegében csont a csonton súrlódik, mert az ízületi belhártya stb. elkopik, reggelente merev az ízület, a porcban a repedések már kimutathatóak, mivel fájdalmas a mozgatás, előbb-utóbb (inkább előbb) beszűkül a mozgás is. De ha csak néha-néha "bekattan" ... az inkább az ízületi szalagokkal vagy inakkal van összefüggésben.

Ha a szalagok meglazulnak, akkor az ízületi fej mozgása megváltozik ... kileng, vagy nem is tudom, hogy mondjam, remélem érted:-) Ha csak kattogna az nem lenne gond, de hogy fáj is ... hát egy reumatológiai, vagy ortopédiai kivizsgálás nem ártana, csak azért, nehogy valami kezeletlen gyulladás is (!) legyen a háttérben. Az, hogy a röntgenen nincs semmi ... pozitívum, de ne hagyd ezzel abba a kivizsgálási folyamatot.

A porcépítő ilyen-olyan szerek egészségeseknek lehet, hogy jó, ízületi betegségben szenvedőnek már olyan "legyintéses" kategória, ha pedig nem is a porccal, hanem a szalagokkal, inakkal van összefüggésben a "kattogásod", akkor azon nem segít. mondjuk nem is árt:-)

Egyébként a glükozamin nem minden formája hatásos (glükozamin-szulfát legyen benne!!), nem minden gyógyszi egyformán jó, csak mert "porcépítő". Ezek lényegében nem gyógyszerek, így ki tudja, hogy van-e benne annyi (pl. 1500 mg/nap a minimum adag), de ha glükozamin-szulfát van benne, s a napi ajánlott adag legalább 1500 mg ... akkor kipróbálhatod, de legalább 3 hónapig kell szedni, mert csak így van terápiás hatása.

Előzmény: cs.csabi (4046)
narancska22 2014.04.03 14:07:45 © 4053

lehet jó jel a teljesen negativ vérkép ? (CRP, és sülyledés is teljesen negativ)....??

batátapalánta 2014.04.03 00:52:57 © 4052

miért, mi a bajod már a Proenzivel is? azért is én vagyok a hibás? pedig bizisten nem én gyártom és a mindennapos TV-reklámokat se én fizetem. :-D

ja, jó, hogy eszembe juttattad, ideje betennem a paleót megint! :-))

Előzmény: narancska22 (4049)
batátapalánta 2014.04.03 00:50:33 © 4051

csak ilyet tapasztaltam. 35 évig. :-) nem vagyok "szaki".

ez elég gyakori probléma. ha egyébként, mozgás nélkül nem fáj, nincs begyulladva, nem meleg stb. akkor sima porckopás. lehet, magától is elmúlik. de porcvédő nem árt.

heepuriah 2014.04.02 18:29:03 © 4050

Sziasztok!

Szed közületek valaki zaldiart? Elötte fortedolt szedtem,de most ezt írták fel,állítólag erősseb.Mik a tapasztalatok?

narancska22 2014.04.02 08:03:30 © 4049

szia

Bár sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, hogy mi lehet ez a vállban, akár lehet izületi gyulladás is szerintem, de azt tudom, hogy az előttem válaszadóval már senki nem áll szóba, mert a Proenzi után a paleo étrend ajánlata jön, meg még ki tudja, hogy mi... Üdv.

cs.csabi 2014.04.01 20:20:54 © 4048

Köszi. De ez ilyen nagy fájdalommal jár? Már előre félek, hogy ismét mikor jelentkezik, hiszen oldalirányú kicsi mozdulatnál is belenyilallik. Te egyébként szaki vagy? Vagy tapasztaltál korábban ilyent?

Előzmény: batátapalánta (4047)
batátapalánta 2014.04.01 20:05:40 © 4047

porckopás. szedj porcépítőt, pl. Proenzi3.

ennél nagyobb bajod sose legyen.

Előzmény: cs.csabi (4046)
cs.csabi 2014.04.01 18:28:22 © 4046

Segítség!

Vállam kb 3 hete egészen pici mozdulatra is kattan egyet, ekkor éles hang hallatszik, és nagy fájdalommal jár. Mi lehet ez? Ma voltam röntgenen és csak annyit írtak rá, hogy nincs törés.

Ha valakinek volt hasonló tapasztalata, írjátok meg. Mit lehet tenni?

Köszi.