Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

narancska22 2 napja Creative Commons License 4213

köszönöm, ezt ki fogom próbálni...

Előzmény: arin54 (4212)
arin54 2 napja Creative Commons License 4212
Előzmény: narancska22 (4209)
arin54 2 napja Creative Commons License 4211

Köszönöm a gyors választ!

Valamennyire nekem is csökkentek a fájdalmak, de nem lehet megszokni. Én a fájdalmak enyhítésére már régóta használom az un. Magyar családi balzsamot az extra hűsítésűt és az életerő folyadékkal együtt. Olvastam lentebb, hogy hátfájási problémátok van. Sokkal több gyógynövény /10-15 szeres/hatóanyag van benne, mint a patikai kenőcsökben. Olvastam, hogy van akinek az övsömör problémát is megszüntette. Ha még nem ismered a keresőben utána tudsz nézni...én nagyon jónak tartom. A gyulladás csökkentésére a Zyflamend étrendkiegészítőt tanulmányoztam, illetve most próbálkozom vele...ennek is érdemes utána nézni

Előzmény: narancska22 (4209)
batátapalánta 2 napja Creative Commons License 4210

hát részvétem - ezek aztán nem fognak meggyógyítani, örülhetsz, ha esetleg vmennyire csökkennek a fájdalmaid, és közben egyre jönnek majd a mellékhatások... :-/

ajánlom figyelmedbe ezt, amivel egy esélyt kaphatsz arra, hogy megszabadulj a felháborítóan dilettáns, nemtörődöm, lekezelő és hatástalan orvoslástól és módszereitől, már sok krónikus betegnek, köztük RA-soknak, pl. nekem is sikerült:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130025185&t=9124177

Előzmény: arin54 (4208)
narancska22 2 napja Creative Commons License 4209

szerintem az ugyanaz mint a Trexan, csak injekcióban :-(. Nekünk a 2x1 Aflamin igy-ugy bevált, de fájdalom volt mellette mindig csak nem olyan erős. Amikor 48 mg szteroidot szedtünk akkor nem volt, de a szteroidnak sok a mellékhatása. Viszont a biolt. th. mellett egyelőre nincs fájdalom. De nem tudom hova jársz, de szerintem keress fel artritis centrumokat, ill. nagyobb reuma központokat. Én az ORFI-t ismerem, mást nem, az jó szerintem...

Előzmény: arin54 (4208)
arin54 2 napja Creative Commons License 4208

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a hozzászólásokat és sok hasznos tapasztalatot, jó tanácsot szereztem itt. Köszönet mindazoknak, akik megosztották másokkal is. Eddig nem szóltam hozzá, bár nekem is januárban diagnosztizáltak seropoz. RA-t.

Eddig trexan-t, kétszer medrol-t is szedtem, de az mellet is annyit szenvedtem, mint a kutya. Eleinte a kézcsukóim fájtak nagyon, később már mindenütt. Mivel a heti 25 mg trexan sem hatott eléggé, most a metoject injekciót kapom. Elsőt már megkaptam, de annak hatása 4-8 hét után jelentkezik. 

Kérdésem az lenne, hogy ha valakinek van tapasztalata metoject-ről és amíg eléri a hatást, addig ha erős fájdalmak jelentkeznek, milyen fájdalom csillapítót lehet szedni mellette.

Próbáltam visszakeresni, de erre nem találtam választ. Akihez járok reumatológushoz jóformán semmi tanácsot nem ad, mindent magam guberálok ki innen-onnan,a net-ről.

Köszönettel vennék minden tapasztalatot, jó tanácsot.

Mindenkinek fájdalommentes szép napokat!

narancska22 3 napja Creative Commons License 4207

ha mégis övsömör lenne,mint legyengült immunrendszeri mellékhatás, akkor vajon pihentetni kell az injekciót, és mit kell rá szedni? vagy mikor várható, hogy elmúlik. ? 

narancska22 4 napja Creative Commons License 4206

Hatodik enbrel inj. vagyunk tul. Tényleg használ, nincs lábfájdalom, stb. Vitamint szedjük...viszont a baloldali lapockánál egy nagyobb ponton, területen nagyon fáj a háta, és a bőre is. Felhivtuk a dr-nőt, hogy mi lehet ez, lehet-e valami mellékhatás, vagy ilyesmi, és hát szépszerivel el lettünk hajtva, hogy ilyen mellékhatás nincs, nem létezik, és hát fogalma sincs, hogy mi ez a hátfájdalom, és ennyi... Most hova menjünk ezzel a problémával? még a végén hülyének néznek? és hát egyre rosszabb, mert egyre fájdalmasabb az a rész, és hát a bőr is nagyon-nagyon fáj és érzékeny, de nem látszik semmi.... most hova menjünk?tud valaki ajánlani valamit? 

teo23 6 napja Creative Commons License 4205
Én nagyon pozitív vagyok és próbálom ezt ráragasztani a férjemre is.:)
.ETNA. aug. 23. Creative Commons License 4204

:-))

Előzmény: narancska22 (4203)
narancska22 aug. 22. Creative Commons License 4203

Csatlakozom ETNA-hoz, ami az előbbieket illeti!!!! Aki pozitivan tud gondolkodni, az már fél egészség!!!!De tényleg!!!!És ezt mindenkinek ajánlom...leginkább magamnak!!!!!

Előzmény: .ETNA. (4202)
.ETNA. aug. 22. Creative Commons License 4202

Kedves Teo!

Először is gratula és szorítok, hogy minden rendben legyen!:-) A purin-diéta nem olyan, mint egy szimpla diéta, vagyis gyakorlatilag mindent ehet, csak kicsit a magas purintartalmúakat kell visszafogni, szóval egyáltalán nem árt. Természetesen ez nem köszvény (még, reméljük nem is lesz), hiszen gyakorlatilag még a határ környékén vannak az értékek, de az ilyesmire nem árt odafigyelni ... ha másért nem is, legalább a vesekő elkerülése miatt, mert - állítólag - azt "megszülni" nagyon durva fájdalommal jár:-)

Erről az arthritisről még csak nem is hallottam eddig. Na most jól meg is nézem. Salazopyrint anno én is szedtem egy rövid ideig, gyomornedv ellenálló, vagyis gyomorban nem oldódik fel (ezek szerint akkor a belekben - valószínűleg).

A legfontosabb, hogy ne legyen betegségtudata, vagyis kb. tartson be minden utasítást, szedje a gyógyszit, olvasson utána a neten, hogy ki mivel próbálkozik (ha ésszerűnek tűnik próbálja ki), de NE FOGLALKOZZON ezzel többet, mint amennyit "érdemel". Persze a bébi miatt erre gondolom, hogy amúgy sem lesz "affinitása" mostanság:-) Nem kell a betegségről többet beszélni, mint amennyit feltétlenül muszáj .... az agy sok mindenre képes, akár regressziót is "előidéz", plusz a sok boldogsághormon a bébi miatt ... tuti "receptnek" tűnik:-)

Előzmény: teo23 (4200)
narancska22 aug. 21. Creative Commons License 4201

A köszvénynél a húgysav szint nem a normál érték felső határánál mozog, hanem sokszorosa annak...és ha Salazopyrint kapott azért vigyázzatok, hogy diétáztok-e és hogy milyen diétát. Szóval én azt tanácsolom hogy mindennemű diétával csak óvatosan bánjatok ilyen gyógyszerek mellett. És ha reaktiv arthritis, annak nyilván meglesz az oka, mert azt ugy tudom valami okozza, ugyhogy ha meglesz az oka, akkor jobban fogják tudni (célirányosan) kezelni. Jobbulást a férjednek!!!

Előzmény: teo23 (4200)
teo23 aug. 21. Creative Commons License 4200
Köszönöm a segítséget. Etna köszönöm,hogy felhívtad a figyelmemet,hogy a mostani vérerdménybe a húgysav is magasabb az optimálisnál.A diétát a mai diagnózistól függetlenül elkezdjük.
Ma az ORFIban Balogh Zsolt drúrtól kaptunk diagnózist:reaktív arthritis
Megegyező tünetek a vélemény szerint: fiatal férfiakat támad,alsó végtagokban jellemzően nem szimetrikusan.Kolbász ujjak,sarkok,forgók fájdalma és gyulladása.
Azt mondta,hogy fertőzéstől alakul ki és nagyon komoly betegség. Kezelhető,de meg kell találni hogy mivel. Legrosszabb esetben biológiai terápiával.
Most salazopyrin 500mg gyógyszert írt ki fájdalomcsillapítóval és vért vettek.

Várunk és reméljük hamarosan nekünk is lesz megoldás,különösen mert a kisfiúnk a kiírás szerint 2 hét múlva érkezik.Erős anyára és apára lesz szüksége.

Leírom majd,hogy mi történik velünk a jövőben és ha van köztetek akinek van tapasztalata vagy tudása ezzel a betegséggel kapcsolatban szívesen veszem a tanácsaitokat.
Brigi03 aug. 20. Creative Commons License 4199

Sziasztok!

Már 2x vettem be Aflamint,amit a doki írt fel a gerincemre,ami tényleg nagyon jó,mert szinte teljesen elmúlik a fájdalom....

Viszont....még órákkal később is nagyon erős hányingerem van tőle és gombóc van a torkomban...

Szerintetek ha használok mellé gyomorvédőt az enyhíti ezt a mellékhatást? .....evés után szedem be,gyomorégést nem igazán érzek....

Csak ez a gombóc érzés+hányinger....

Jó lenne ha ezt tudnám szedni....

+gyógytorna+bioptron lámpakúra imádkozom hogy hasson,mert 2 és fél hét múlva el kell kezdenem dolgozni,és nagyon félek hogy nem fogom bírni...

Köszi

yaris49 aug. 20. Creative Commons License 4198

Végül is ennek a szurinak a lényege az immunrendszert minél jobban elnyomni. Igen ha láz torokfájás nyílt seb kiütések, herpesz akkor nem szabad adni még ezek a tünetek nem múlnak el...... Azért egy fél évet kell adni az egésznek és reménykedni, hogy használ, de ha nem akkor még kb 5 félét tudnak próbálgatni, valamelyik csak beválik!!!!!

Előzmény: narancska22 (4195)
.ETNA. aug. 20. Creative Commons License 4197

A CRP meglehetősen magas és a húgysav is a "még normál" felső határához (420 azt hiszem) közelít. A húgysav köszvényt okoz (zömében férfiaknál fordul elő), a vesében kikristályosodik .. így pl. okozhat vesekövet. Normál esetben a veséken keresztül kiürül, de amikor vagy a termelés fokozódik, vagy a kiválasztás lassul, akkor kikristályosodik ... ráadásul pont az ízületekben rakódik le, ez okozza a fájdalmat. Kezelhető. Purin-mentes vagy alacsony purin tartalmú ételeket kell fogyasztani!

A férjemnek volt egyszer ilyen, valamilyen M betűs gyógyszit kapott rá, fizioterápiára jár (térde és válla fájt, először azt hittük, hogy kopás ... mivel tinédzserként súlyemelő volt) és a netről töltöttem le anno egy listát, amely a különböző élelmiszerek purin tartalmát mutatta. Néhány hónap alatt normalizálódott, elmúlt a fájdalom, a húgysav szintje visszaállt a normálisra, azóta már a diétára sem figyel ... miután pl. a bab az egyik kedvence:-) (ebben igen magas a purin tartalom)

Ajánlják a bőséges folyadékfogyasztást (veseműködést serkenti, gyorsabban kiürül a szervezetben keringő húgysav), purin-tartalmak figyelését, diétát (pl. bizonyos halakat, vöröshúst, babot stb. vissza kell szorítani), testsúly csökkentését.

Csodálkozom, hogy a doki nem mondta ilyen húgysav szint mellett, hogy azonnal kezdje el a diétát! Eszembe jutott, talán Milurit volt a gyógyszi neve ... és igen ... megnéztem a neten mi ez a gyógyszi és tényleg ezt írják fel magas húgysavszintre ... most nem azért, de a memóriám ... hm... pedig vagy 8 évvel ezelőtt szedte  :-)) Az ízületi gyulladások kialakulásának oka a legtöbb esetben ismeretlen, speciel a köszvény a jól kezelhető ízületi gyulladások közé tartozik, bár ha pl. genetikai tényező is közrejátszik és nem csak valami rövid ideig tartó "kisiklásról" van szó, akkor a diétát tartósan kell alkalmazni.

Kíváncsi leszek, hogy mit mond majd a doki. Szerintem nem árt, ha addig is odafigyel a purin-tartalomra, kicsit olvass utána a neten Te is, beszúrok két linket:

http://rozsadiet.qwqw.hu/?modul=oldal&tartalom=1121683

http://napidoktor.hu/blog/korkep/belgyogyaszat/mit-ehet-a-koszvenyes-purintartalmu-etrend/

Előzmény: teo23 (4192)
narancska22 aug. 19. Creative Commons License 4196

nekünk térd, csukló, lábujj volt és mindig vándorolt...aztán állkapocs társult hozzá....és teljesen negatív a reumafaktor, minden. a Dg. RA. lett a végén, jelenleg biologiai terápiát kapunk...

narancska22 aug. 19. Creative Commons License 4195

hát mi lehet addig se fogjuk. Már láz van, gyengeség...azt hiszem "lepukkant" az immun......de hát várunk. Azt mondta a dr-nő, ha valami ilyesmi van, akkor nem szabad beadni, várni kell....hát nem tudom mi lenne a jobb....tanácstalan vagyok...de nagyon...

Előzmény: yaris49 (4194)
yaris49 aug. 19. Creative Commons License 4194

narancska....

A szuri helyét meg szoktad picit masszírozni, ettől a folyadék, előbb szét oszlik!!! Egyébként ez nem gond!!!! Nekem 7 év után váltottak, de van ismerős aki csak pár hónapig bírta.....

Előzmény: narancska22 (4191)
Jesurun aug. 19. Creative Commons License 4193

"Lábujj,sarok,achilles,térd fájdalom és gyulladás vándorol. Foghúzás és mandulaműtét nem használt."

Tipikus lyme kor tunet, bar a lyme nagy immitator es sokfele betegseget tud utanozni.

Probaljatok meg vervetel alapjan lyme wizsgalatot is vegeztetni.

A Lyme korral rengeteg esetben egyutt jar a reuma, de csak a kroniklus lyme 3-ik szakaszaban.

teo23 aug. 19. Creative Commons License 4192
Sziasztok!

Másfél évi tortúra után van időpontunk az ORFIba.
Röviden összefoglalva.Lábujj,sarok,achilles,térd fájdalom és gyulladás vándorol. Foghúzás és mandulaműtét nem használt.Szerológiai vizsgálat negatív. Napi 3db flektorral tudjuk elérni,hogy sántikálva élhető legyen az élete. Most van friss véreredménye amivel megyünk,de nem gondolom hogy reumára utaló lenne. Volt valakinek hasonló véreredménnyel reumás vagy bármi más diagnózisa hasnonló tünetekkel?
Ti mit gondoltik?
Köszönöm

Vérsüllyedés 11
CRP 16,7
Reuma faktor 9,4
Szérum hugysav 419
narancska22 aug. 15. Creative Commons License 4191

Van valaki köztetek, aki nem birta az Enbrelt, vagy aki nem birta a biológiai terápiát? Ja és az injekció helye is mindig feldagad és piros-ödémás lesz, persze az elmúlik kb. pont egy hét alatt, amikor újraszurjuk...

narancska22 aug. 15. Creative Commons License 4190

hát a hát bőrén (inkább bal lapocka) fáj a bőr, és kicsit olyan "érzéketlen" is a fájdalom óta, és azóta, mióta enbrelt adjuk...de semmi bőrpirosság, semmi nincs. Ez is lehet övsömör? Vagy valami mellékhatás??? és hát a hát egyre jobban fáj, meg bele-bele hasogat, ami eddig nem volt sosem...ez miféle mellékhatás lehet? Valakinek volt valami hasonló tapasztalata az enbreltől?

Előzmény: yaris49 (4186)
narancska22 aug. 14. Creative Commons License 4189

Ez szerintem a Salazopyrin mi szedtük, mellékhatásként afták jöttek ki, Trexannal kombinálva nem volt rossz... de igazából teljesen jó sem....

Előzmény: Jesurun (4188)
Jesurun aug. 13. Creative Commons License 4188

sziasztok,

nekem felirtak egy gyogyszert az arthritiszes kezeimre, a neve:

Sulfasalazine GR EC 500mg (angolul)

tablets

Valakinek van tapasztalata errol?

Fokozatosan kell elkezdenem szedni, napi 1 tabletarol napi max 4-re 4 het alatt, es a 12-iki heten kezdi el kifejteni a hatasat.

2 hetente vervetelre kell mennem, mert komoly valtozasokat okozhat, es akkor abba kell hagyni.

Minden tapasztalat erdekel ezzel a gyogyszerrel kapcsolatban.

Koszonom elore is.

yaris49 aug. 10. Creative Commons License 4187

Nem tudom nem hiszem mert nekem volt már rá példa, hogy egyéb okok miatt nem adhattam és egyből kezdődtek a tünetek, és az orvosom is ezt mondta, hogy ez nem lehet abba hagyni mert ez nem meg gyógyít csak lassítja a folyamatot, és a fájdalmat, teszi tűrhetőbbe, mert azért néha lesznek, de nem kell meg ijedni....

Előzmény: narancska22 (4184)
yaris49 aug. 10. Creative Commons License 4186

Végül is elképzelhető, hogy ízület mert nekem anno szoktak fájni a borda közti ízületek.... De ha a bőrödön észre veszel valami pirosságot menj orvoshoz mert az övsömör úgy kezdődőik, hogy fáj a bőröd!!!!

Előzmény: narancska22 (4185)
narancska22 aug. 8. Creative Commons License 4185

már a 4. Enbrel injekcion vagyunk tul. Elvileg jó, nem fájnak az eddigi izületek. Azonban baloldalon lapockatájon egy kis részen fáj,szur,hasogat, de még a bőr is érzékeny, bár nem látszik rajta semmi, ill. belül is fáj. Mi a véleményetek talán mellékhatás lenne? (persze nem tudom milyen), vagy ez is az RA fájdalom lenne??? Volt már valakinek ilyen?

narancska22 aug. 6. Creative Commons License 4184

és olyan nem lehet, hogy  egy idő után nem kell már adni? Ugy értem, hogy injekció nélkül visszatér a fájdalom,?

Előzmény: yaris49 (4183)