Keresés

Részletes keresés

gombóc63 Creative Commons License 2018.10.05 0 0 4970

Szia! Ha mindez évekkel ezelőtti MR felvétel kezdhetsz mindent elölről. Valahol el kell érjed, hogy beutaljanak egy új vizsgálatra vagy kifizeted. Ennek hiányában mehetsz orvoshoz, de csak telik az idő, sűrűsödik a fájdalom. Tb reuma végképp időpazarlás. Ha elégedett voltál az OGK-val és az ottani orvosoddal a legjobb tanácsom, hogy keresd fel. Valami rosszra fordult....addig is ha nem fáj gyógytorna. Egyébként nekem egyedül az Apranax550 csillapítja valamennyire a fájdalmamat. De ha használ a Cataflam akkor az is jó.

Előzmény: sneeblejack (4969)
sneeblejack Creative Commons License 2018.10.05 0 0 4969

Sziasztok !  Nálam évekkel ezelőtt porckorong sérveT igazolt az MRI. A gerincgyógyászati központban azt mondták,hogy a műtét nem indokolt. lÁlló munkát végzek,cca.. 1 hete azt tapasztalom hogy egy rossz mozdulatra,leüléskor erős fájdalom nyilal a hát alsó harmadába. Esetleg tud valaki tanácsot adni,nagyon jól jönne !  Tűzoltás képen hogy tudják dolgozni,a reggelt Cataflam V 50mg oldódó szerrel kezdem..  De hosszú távon ez nem megoldás !!  Előre is köszönöm a hozzászólásaitokat -:))

.ETNA. Creative Commons License 2018.09.29 0 0 4968

Szia!

Igazán nincs mit, egyébként pontosan így történt nálam is, ó, én már olyan laza vagyok, meg sem kottyan egy beadás, aztán addig-addig rakosgattam ide-oda a combomon, amíg a végén amikor nyomtam, elbillent vagy hogy is mondjam a combomon és nekem is kiment a fele. Szerencsére 'igazi' injekciót még nem használtam, mert azt tuti nem tudnám beadni magamnak :-) Nagyon bátor vagy :-)

Előzmény: nemandika (4967)
nemandika Creative Commons License 2018.09.28 0 0 4967

Szia Etna!

Köszönöm szépen a válaszod! Igen, hallgatni fogok a bakimról :-) Mondjuk nem folyt ki az összes, kb a negyede. Gondot nem fog okozni, nincsenek fájdalmaim szerencsére. 

Közben én is rájöttem, hogy annyira izgultam a beadásnál, hogy szorítottam, csíptem ezerrel :-) Tényleg nem kell összecsípni, ez a beidegződés még a szuritól van nekem. Az a vicces, hogy ez volt a 100. Humira beadásom és olyan ünnepi hangulatban álltam neki, izgatott voltam. Tudom, hülyeség :-) Na mindegy, legközelebb figyelek.

Jó egészséget mindenkinek!

Andi :-)

Előzmény: .ETNA. (4966)
.ETNA. Creative Commons License 2018.09.26 0 0 4966

.... ja bocsi, most látom, hogy írtad is, hogy 3 hét múlva kell menned a következőért, addig simán bírod majd szerintem :-)

Előzmény: nemandika (4964)
.ETNA. Creative Commons License 2018.09.26 0 0 4965

Szia!

 

Igen én is a Simponit.

 

Sajnos, Neked ez most "mellément" ... de ezt nehogy megemlítsd az orvosodnak, mert majd jól leszid, hogy a levegőbe nyomtál közel 300ezer  forintot, egyszer már én is jártam így  :-) Reméljük, hogy az állapotodban ez nem fog gondot jelenteni, úgy rémlik, hogy kéthetente kell a Humirát, ugye? Akkor nem lesz gond, simán "kibírtam" én is a következő injekció átvételéig, pedig a Simponit havonta egyszer kell csak..

 

 

Szerintem, NEM KELL összecsípni a bőrt ... nem rémlik, hogy olvastam volna ilyet a betegtájékoztatóban, vagy mondták volna anno, csak simán lefertőtlenítem a sprayvel és ennyi ... olyan felületet kell találni, ahol stabilan tudod, teljes lefedéssel a bőrhöz nyomni.

 

Erősen kell rányomni (olykor kis kék folt is van a combomon, hasamon, mert mindig is hajlamos voltam minden erősebb ütésre/nyomásra "bekékülni") és az utolsó kattanási után még mindig nyomom egy pici ideig. Plusz figyelek arra amit fentebb is írtam, hogy lehetőleg ne olyan helyre tegyem (comb), ahol a csonton, izmon "elbillenhet", vagy hogy is mondjam, mert nekem pl. éppen emiatt történt egyszer az a bizonyos "mellément" eset.

 

Elvileg váltogatva kell beadni: jobb comb, bal comb, köldök alatti terület bal oldalon majd jobb oldalon (úgy, hogy a köldök körül 5 cm-es sugarú körön kívül legyen) ... általában a combjaimba nyomom.

 

 

Előzmény: nemandika (4964)
nemandika Creative Commons License 2018.09.24 0 0 4964

Sziasztok Kedves Fórumozók!

Van itt valaki, aki a Humira szuri toll verzióját használja? Nemrég álltam át a fecskendőről. Tetszik ez az új technika, nagyon egyszerű a beadás. Ma viszont a beadás nem a megszokott módon sikerült. A folyadék adagolása közben már fura sziszegő hangot adott. Mikor elemeltem a bőrömtől a folyadék egy része kifolyt és egy púp keletkezett a bőrömön. Mit rontottam el? Túlságosan rászorítottam a tollat a bőrömre? Vagy túl szorosan csíptem össze a bőrt? 

Hátha van itt valaki, aki tudja az okát. 3 hét múlva megyek a következő adagomért, ezért külön nem mennék be a kórházba.

Köszönöm!

Andi

.ETNA. Creative Commons License 2018.08.20 0 0 4963

... háziorvosod is meg tudja mondani, de szerintem akár egy gyógyszerész is !

Előzmény: .ETNA. (4962)
.ETNA. Creative Commons License 2018.08.20 0 0 4962

Szia!

 

Azt biztosan tudom, hogy RA-s betegként (Simponi injekciós biolt kapok) én nem adhatok (megkérdeztem, mert 0 Rh+ vagyok, adtam olykor még az RA előtt).

 

Sajna, szerintem, Te sem :-( 

Előzmény: jocoka24 (4961)
jocoka24 Creative Commons License 2018.08.17 0 0 4961

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne hogy SPA-s betegként adhatok e vért?

humira injekciót kapok.

Köszönettel

 

J

.ETNA. Creative Commons License 2018.06.26 0 0 4960

... ja, és nem volt "ismételt vizsgálat" ??? Ezt azért szokták kérni, mert pl. a tartósan festékekkel, oldószerrel végzett munka, vagy pajzsmirigy túlműködés stb., stb. is megemelheti - átmenetileg - ezt az értéket.

Előzmény: igneczi jani (4958)
.ETNA. Creative Commons License 2018.06.26 0 0 4959

Szia!

Nem tudom, hogy mennyire jogos és azt sem igazán értem, hogy miért nem kapsz valamilyen másik biol.terápiás szert? Egyébként azt hihették, hogy a tiltás ellenére szoktál alkoholt fogyasztani és ezért "vágtak ki" (az, többek között, emeli az értéket), vagy egészségügyi kockázati oka volt?

 

De ha utóbbi, akkor miért nem küldtek további vizsgálatokra, CT-re, epeutak és máj vizsgálatára, prosztatavizsgálatra (a férfiaknál a prosztatában lévő GGT enzimek miatt is kicsit magasabb a "normál érték", mint a nőknél) stb. ? Mi volt az indok, mint mondott a doki?

Előzmény: igneczi jani (4958)
igneczi jani Creative Commons License 2018.06.22 0 0 4958

Sziasztok! 18 éve pikkelysömöröm van, mely izületi gondokkal is párosult. 10 év után biológiai terápiában részesültem de a ma már 8 éven át kapott Humira injekciómat (biológiai terápia) leállították mert a Gamma -Gt-m 112 volt. Az nem számított, hogy a GOT csak 38, a GPT szintén 38, az Alkalikus foszfatáz is csak 63, melyek mind a máj állapotát mutatta jó eredménnyel. Szerintetek megérdemelten rúgtak ki a Humirából? Azóta újra tele vagyok, fényre járok és kenőcsözök gyenge eredménnyel.

gombóc63 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 4957

Simán.

Előzmény: csak egy vev (4956)
csak egy vev Creative Commons License 2018.05.20 0 0 4956

A Bio Glucosamine + Msm+ ginseng Szedhető együtt aspirinnel?

.ETNA. Creative Commons License 2018.04.11 0 0 4955

Már régen tudom (itt szereztem én is az infót anno), hogy jár a kedvezmény, de pl. azt, hogy arra az évre is jár, amikor nem dolgoztad végig az évet ... azt csak most vettem észre :-)

 

Vagyis, ha pl. 5 hónapot dolgoztál csak tavaly, akkor 2017-re 12 havi kedvezményt igénybe vehetsz! Vagyis minden (!) olyan hónapra jár a kedvezmény, amikor a betegség fennállt ... ha szerencsés vagy, volt abban az évben befizetett adód, amiből visszaigényelheted az adott összeget, ami ugye minden évben más, mert az adott évben érvényes minimálbérhez mért százalékos arányú a havi adókedvezmény!

Előzmény: helena9 (4954)
helena9 Creative Commons License 2018.04.08 0 0 4954

Nem mintha ez lenne a legfontosabb a betegséggel kapcsolatban, de mivel lassan itt az adóbevallás, aki rendelkezik a "szükséges" diagnózissal, az ne felejtse el érvényesíteni az adókedvezményt amire jogosult, a gyógyszerekkel kapcsolatos kiadások így kevésbé jelenthetnek anyagi terhet. Csak azért írom be megint, ahogy tavaly is, mert én például csak az előző évben szembesültem azzal, hogy jár nekem is, hátha másnak is elkerülte a figyelmét eddig.

.ETNA. Creative Commons License 2018.01.23 0 0 4953

Szia!

Írtam e-mailt ...

Előzmény: Luigi50 (4952)
Luigi50 Creative Commons License 2018.01.22 0 0 4952

Tiszteletem mindenkinek ! Trexan-t keresek ha lenne valakinek elfekvőben. Lajos

 

.ETNA. Creative Commons License 2018.01.18 0 0 4951

Küldheted a glemese@freemail.hu e-mail címemre ...

Előzmény: sneeblejack (4950)
sneeblejack Creative Commons License 2018.01.17 0 0 4950

Igen,Gmail !!

Előzmény: .ETNA. (4949)
.ETNA. Creative Commons License 2018.01.17 0 0 4949

Hm ... nem értem miért, pedig feljön az ablak, hogy honnan (gmail stb.) szeretnéd küldeni :-)

 

glemese@freemail.hu

Előzmény: sneeblejack (4948)
sneeblejack Creative Commons License 2018.01.17 0 0 4948

Kedves ETNA !        En hiaba kattintok az adatlapodon a ,KULD,feliratra,nem tortenik semmi ...

Előzmény: .ETNA. (4947)
.ETNA. Creative Commons License 2018.01.17 0 0 4947

Kedves Sándor, az e-mail címem publikusra van állítva. Rá kell kattintanod a nicknevemre, az .ETNA-ra, ekkor kinyílik az adatlapom, ahol az e-mail cím mellett ott van a "küld" felirat ... így tudsz e-mailt küldeni.

Előzmény: powerline (4946)
powerline Creative Commons License 2018.01.16 0 0 4946

Kedves ETNA !  Elnézésedet kérem a zavarásért..  Azt szeretném megkérdezni,hogy privát miként tudnánk levelezni ?  Persze én csak egy másik opciót kérek,amennyiben lehetséges ! Persze nekem végül is az index is megfelel.. Netán olyan kérdésem volna hozzád ami kifelé nem publikus,akkor hova írhatok neked ?  Várom megtisztelő válaszodat :  Sándor

Előzmény: .ETNA. (4944)
sneeblejack Creative Commons License 2018.01.16 0 0 4945

Szia..  A Lyrica-t az idegek  károsodás miatt kialakult makacs,hosszan tartó fájdalom kezelésére alkalmazzák többek között.                                         Létezik 150 mg-os kiszerelés is,ami értelem szerüen még erősebb hatásu.     En 75mg szedtem napi 2x..  Kb., egy het utan kezdtem erezni aldasos hatasat..  Hatekonyabban csillapitotta a fajdalmat,mint a tobbi tabletta.    Ezen kivul legalabb tudtam aludni tole,ellenben mellekhatast nem ereztem.                        Nekem csak jo tapasztalataim vannak a Lyricaval kapcsolatban..   Most mar csak 1x este szedek..                                                                                Vannak ehhez hasonlo eros szerek,de azok nagyon kiutik az embert..  Amikor elkeztem szedni,,az elejen gyenge almossagot okozott.  A terapias hatas elerese utan,mar az almossag erzes megszunt !         Csak ajanlani tudom mindazon betegtarsaimnak,akik hasonlo betegseggel kuzdenek..

Előzmény: gombóc63 (4943)
.ETNA. Creative Commons License 2018.01.16 0 0 4944

Kedves Sándor!

 

Igen, ezért is ugrott be, amikor említetted az "öregujj" elnevezést, hogy én ezt bizony már olvastam valahol és adott csigolyához (hogy melyikhez, arra nem emlékeztem) kapcsolódó tünetként szerepelt valamelyik cikkben.

 

Remélem és szívből kívánom, hogy megtaláld a számodra legmegfelelőbb módszert arra, hogy a tünetmentesség hosszabb időn keresztül megvalósulhasson!

Megnézem majd a gyógyszer betegtájékoztatóját és hogy mit írnak róla, ami azt illeti, nem ismerek túl sok gyógyszert, csak amit én, vagy a családom tagjai szedtek már, vagy ajánlották nekünk.

Előzmény: sneeblejack (4942)
gombóc63 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 4943

Ugye tudod, hogy ez a gyógyszer csak tüneti kezelés? Hasonlót adtak nekem a neurológián, nem vettem be, mert nem érek el sokat a tüneti kezeléssel.  Életem végéig nem szedhetem, a problémát kell orvosolni. Egyébként S1-L5 valamint L4-L5 között van sérvem.

Előzmény: sneeblejack (4942)
sneeblejack Creative Commons License 2018.01.16 0 0 4942

Kedves ETNA !  L5                            LIV–LV                                   Tibialis, Posterior reflex         Öregujjfeszítés, M. tibialis anterior       Öregujjon    Ez abszolut stimmel,hiszen az MRI is IV-V csigolyanal igazolt elterest..     A Lyrica nevu gyogyszerrol meg nem is hallottal ??     Pillanatnyilag az egyik legkomplexebb gyogyszer,az ilyen es hasonlo problemakra..    Orulok nagyon annak,hogy kapcsolatba kerulhettem veled -:))                                               Ha idod engedi,akkor keress ra az emlitett gyogyszerre,es kivancsi vagyok a velemenyedre !               Koszonettel :  Sandor            

Előzmény: .ETNA. (4939)
.ETNA. Creative Commons License 2018.01.16 0 0 4941

"g) Tibialis posterior reflex: a térdelő vagy hátán fekvő betegen felkeressük a belső boka felett a tibia felé haladva a m. tibialis posterior inát. Az ínra ütve a lábfej befelé fordul vagy az ín megfeszül. Íve a L5-szelvényben kapcsol át."

 

 

Csigolyákról, elnevezésükről stb. információ:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Gerinc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!