Keresés

Részletes keresés

yaris49 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 4186

Végül is elképzelhető, hogy ízület mert nekem anno szoktak fájni a borda közti ízületek.... De ha a bőrödön észre veszel valami pirosságot menj orvoshoz mert az övsömör úgy kezdődőik, hogy fáj a bőröd!!!!

Előzmény: narancska22 (4185)
narancska22 Creative Commons License 2014.08.08 0 0 4185

már a 4. Enbrel injekcion vagyunk tul. Elvileg jó, nem fájnak az eddigi izületek. Azonban baloldalon lapockatájon egy kis részen fáj,szur,hasogat, de még a bőr is érzékeny, bár nem látszik rajta semmi, ill. belül is fáj. Mi a véleményetek talán mellékhatás lenne? (persze nem tudom milyen), vagy ez is az RA fájdalom lenne??? Volt már valakinek ilyen?

narancska22 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 4184

és olyan nem lehet, hogy  egy idő után nem kell már adni? Ugy értem, hogy injekció nélkül visszatér a fájdalom,?

Előzmény: yaris49 (4183)
yaris49 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 4183

Nekem mellék hatásként inkább herpesz a szemem környékén egyéb csalán szerű kiütés, de az orvos szerint ettől volt. De nem kell meg ijedni akkor sem, ha esetleg ízületi fájdalmaid lesznek ismét.... Néha a vizeletembe sok a baktérium pl: 30000..... De ez nem jelenti azt, hogy ezek nálad is elő jönnek, van ismerősöm akinek nem voltak még ilyen problémái... Remélem sok sok évig hatásos a készítmény nekem mint írtam 7- év után kellett váltani.....

 

Előzmény: narancska22 (4175)
.ETNA. Creative Commons License 2014.08.05 0 0 4182

Szia!

 

"tudom-tudom" .... ó, egy árva szót sem szólok:-), én sem tudnék nyugton ülni és várni a szakorvosra:-)) Tanácsolni ilyesmit mindig könnyebb, mint betartani, ha rólunk, vagy valamelyik szerettünkről van szó!

 

Hihetetlen, hogy mik ki nem derülhetnek x évvel a születésünk után ... azért remélem, hogy a gyógytorna tényleg segít, mindenképpen kérj fizióra, gyógytornászhoz beutalót. Kíváncsi vagyok, hogy ezen kívül tanácsol-e majd még valamit az orvos.

Előzmény: Brigi03 (4181)
Brigi03 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 4181

Szia!

 

Végül elmentem háziorvoshoz,de ő sem tudott sokkal többet mondani,mint amit én össze szedtem a netről....

11-re van időpontom reumára....

de addig is a neten kértem kiértékelést egy dokitól....(tudom-tudom.....) Ő ezt írta...

 

Kedves Kérdező!

 

Önnek többszörös gerincferdülése van, a nyaki részen a csigolyák nem helyesen állnak, mely a porckorongokat bánthatja. Az ágyéki gerincén fejlődési hiba vagy pedig porckorong betegség látszott (Schmorl impressio) és csigolyaív záródási zavar az első keresztcsonti csigolyán. Ezt az állapotot gyógytornával kezeljük. 

 

Hát ennyi....egyelőre

 

 

Előzmény: .ETNA. (4180)
.ETNA. Creative Commons License 2014.08.02 0 0 4180

Sajnos általában - tényleg nagyon hosszú a várólista, kevésbé költséges vizsgálat esetén mondanám, hogy talán érdemes megkérdezni a kórházban, hogy ha zsebből fizeted, akkor mennyibe kerülnek (mert úgy már akár másnap el is végzik a vizsgálatot), de az MRI nagyon drága ...

Egyébként, mivel szabad kórházválasztás van, érdemes előtte körbetelefonálni egy-két kórházat. Jártunk már úgy, hogy a SOTE-ban 1 hónappal (!) korábbi időpontot kaptunk, mint pl. a Bajcsyban ... így végül oda kértünk beutalót a háziorvostól.

 

Valamelyik kórházban az egyik asszisztens említette egyszer, hogy van lehetőség az orvosilag indokolt sürgősség jelzésére a beutalón, bár a háziorvosok erről sokszor nem is tudnak, vagy nem akarnak tudni, de néhány helyen a sorszámosztóban is azt hiszik, hogy a Marsról jöttél, ha megemlíted ezt az opciót :-)

Előzmény: Brigi03 (4179)
Brigi03 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 4179

igen,a nagyját értem is,csak az utolsó 2-3 mondat ijeszt meg,de ha sérvem is van,azt meg úgyis csak az MRI tudja megállapítani hogy mekkora a baj... az meg szintén hónapok,mire lesz hely....

 

Előzmény: .ETNA. (4178)
.ETNA. Creative Commons License 2014.07.29 0 0 4178

.. szakorvosra ...

Előzmény: .ETNA. (4177)
.ETNA. Creative Commons License 2014.07.29 0 0 4177

Brigi: szerintem menj el a háziorvosodhoz ... egy olyan időpontban, amikor nincsenek nála sokan, vagy eleve kérj időpontot hozzá. Biztosan segít "lefordítani", mond el, hogy még sokat kell várnod a szakorvoshoz és szeretnéd tudni, hogy mi az eredmény. Ezt egy háziorvos is el tudja mondani.

 

Egyébként jó hír, hogy ha a " konvex sc., megtartott lordosis." beírjuk a keresőbe, akkor a nlcaféra írt hsz-ed adja ki elsőnek, hátha lesz, aki válaszol:-) Bár, szerintem a házidoki tutibb megoldás ....

Előzmény: Brigi03 (4176)
Brigi03 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 4176

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni a leletem értelmezésében?

Nagyon fontos lenne.....a dokihoz majd csak később lesz időpont....

a nagyját értem,de az a derék rész ott,az nagyon ijesztő....

:((

 

Nyak:nyaki borda nincs. Balra konvex scoliosis.A nyaki lordosis ive kiegyenesedett. A csigolyák jó mésztartók, a zárólemezk épek.A porcrések megtartottak.


Hát:enyhe s alakú scoliosis,megtartott kyphosis.A csigolyák jó mésztartó, zárólemezek épek.


derék: enyhe balra konvex sc., megtartott lordosis. Az SI hátsó ívén spina bifida. az LIII-IV. alsó zárólemezén Schmorl-impressio.Értékelhető spondylosis nincs.
Köszönöm!

narancska22 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 4175

Jaj de jó, hogy valaki válaszol, mert van tapasztalata....És milyen mellékhatások lettek? 

Mi a második injekciónál járunk, de volt fájdalom, nincs fájdalom, és még hajlik is aminek hajolnia kell....Most örülünk, de én sem tudom, hogy mire számithatok....ezért érdeklődöm....

Előzmény: yaris49 (4174)
yaris49 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 4174

7-évig jó volt most volt váltás, voltak mellék hatások, de azokat el kell viselni a fájdalom mentesség miatt....

Előzmény: narancska22 (4171)
.ETNA. Creative Commons License 2014.07.24 0 0 4173

Hm, jó kérdés, a röntgenen ugye nézik az ízületek állapotát ... engem utána csontsűrűség vizsgálatra is küldtek .. ultrahangra nem. Ultrahanggal szoktak nézni (pl. sportolóknál) ínhüvelygyulladást, ínsérüléseket, a lágyrészeket, s az ezeken lévő "erezettséget", plusz az idegeket, az un. "alagút szindrómát" stb.

 

Egyébként pl. ultrahang-vezérléssel szívnak le különböző vérömlenyeket, vagy pl. a pajzsmirigyben a cisztákat.

 

Majd kiderül, hogy mit szeretnének még pluszban ellenőrizni. Szerintem ez a röntgenhez képest plusz vizsgálat, nem hinném, hogy a röntgenképet akarják ultrahanggal is igazolni, ennek nem sok értelme lenne - gondolom:-) Ez inkább kiegészítő, újabb vizsgálatnak tűnik ... majd írd meg, hogy mi volt.

Előzmény: Törölt nick (4172)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.23 0 0 4172

Ha arthritiszes kezrol csinalnak rongen felveteleket, es utana egy honappal behivnak ultrahang vizsgalatra, kez-csuklo .... (Anglia) - akkor ez mit jelent?

 

Mit neznek ultrahanggal?

narancska22 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 4171

Az enbrel biologiai th-ról tud valaki valamit? 

.ETNA. Creative Commons License 2014.07.16 0 0 4170

http://palyazatfigyelo.info/2014/06/15/adokedvezmenyek-2-az-osszes-betegseg-amiert-adokedvezmeny-jar.php

Felsorolják a cikkben a betegségeket (BNO kódokat), amelyekre adókedvezmény jár!

.ETNA. Creative Commons License 2014.07.07 0 0 4169

:-) dehogy, ilyenkor mindig "uborka-szezon" van:-)

Előzmény: Törölt nick (4168)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.05 0 0 4168

sziasztok,

remelem nem en fagyasztottam be a topikot ?

.ETNA. Creative Commons License 2014.06.29 0 0 4167

Kedves Jesurun, az előzményeit nem ismered, már lejátszottam vele ezt néhány éve, mindig belém köt, de hogy még mindig miért erőlködik,  nem értem, de ettől függetlenül én nem x-elek SENKIT - eddig se, ezután se, ennyi.

Előzmény: Törölt nick (4165)
.ETNA. Creative Commons License 2014.06.29 0 0 4166

Ugyan már, annyit sem ér, nincs is miért, annyira azért nem izgat, figyelmen kívül szoktam általában hagyni, amit ír, de most "rosszkor" szólt be - bocsi  :-)

Előzmény: GeriSoft07 (4164)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 4165

Egyetertek az elottem szoloval. Mindketten hasznos tacsot adtak nekem, amit nagyon koszonok es nincs ertelme a veszekedesnek. <3

Előzmény: GeriSoft07 (4164)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 4164

Ne haragudj, a tag neve melletti piros x jellel kapcsold ki, hogy lásd a szólásait, ha zavar, de ez rohadt fárasztó már, ugyanezt javaslom bátapalánta evicke tagnak is!

Előzmény: .ETNA. (4162)
.ETNA. Creative Commons License 2014.06.28 0 0 4163

Igazán nincs mit, mindenki maga dönt, de azért azt láttad, hogy "lyme-arthritis"-ről magyar netes hírt nem is olvashatsz? Ennek - szerintem - az az egyszerű oka, hogy nálunk "lyme-kór" alatt fut, angolul pedig MAGÁNAK A BETEGSÉGNEK (értsd: lyme-kór) az elnevezése lyme-arthritis ... legalábbis így tűnik logikusnak, de ahogy írtam, - szerencsére - ebben a "kórságban" nem vagyok otthon:-)

 

Ha tehát a reumatikus fájdalmaid nem autoimmun eredetűek, csak a lyme-kór "szokásos" velejárója, ha kikezelnek az a lyme-ból (úgy ahogy), akkor ez is megszűnik. De mivel az erős immunrendszered elég sokáig harcolt (valószínűleg) a lyme-al, ahogy írtad is, esélyes lehet az is, hogy az immunrendszered működésében fellépő zavart is ez a végeláthatatlan küzdelem okozta és ezért támad (a lyme-on felül, azon túl) a saját immunrendszered a saját sejtjeid ellen (autoimmun). Ez a kezelés végére kiderül, a reuma faktor igen magas szintje még nem jelent automatikusan autoimmunt, de ha az anti-ccp is jelentős ... az már sajnos ... no de majd kiderül! Majd írj, hogy érzed magad, amikor már a kezelés hosszabb ideje tart ....

 

Az immunrendszerről sok minden olvashatsz Antal Vali oldalán, pl.:

http://antalvali.com/hirek/influenza-vedekezes-immunrendszer-termeszetes-erositese.html

Előzmény: Törölt nick (4159)
.ETNA. Creative Commons License 2014.06.28 0 0 4162

Na megjött már megint ez a nagyon okos ... ahelyett, hogy a saját életével törődne és a fenekét verdesné a falhoz, már megint rám akar akaszkodni, szánalmas kísérlet Evicke, pont lexarom, hogy mi a véleményed.

ovics Creative Commons License 2014.06.28 0 0 4161

Ne erősitsd az immunrendszeredet, mert akkor hatástalan lesz az artritiszre adott kezelés!

Előzmény: Törölt nick (4159)
ovics Creative Commons License 2014.06.28 0 0 4160

Én is diagnosztizált artritiszes vagyok....tavaly Lyme-os is lettem. Kaptam 12 hétig Doxycyklint és kikezeltek. Bár ez sosem múlik el, de azóta is rendben vagyok, nem kell folytatni a Lymes kezelést.

Előzmény: Törölt nick (4140)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.28 0 0 4159

Mindkettoknek koszonom a valaszt, Etna es Balantapalanta!

Az angol reumatologus akarja felirni nekem ezt, de csak akkor ha vege van a lyme elleni ab kuranak, utana.

1 honapom van meg a kovetkezo idopontomig. 

Addig meg megragom magamban a dolgot.

Ha segit a lyme kezeles az artritiszemen is, akkor jo, akkor lehet vissza sem megyek a reumatologiara.

Az angol tajekoztatoban olvastam h immunrendszer csokkento, ami nem szimpi nekem, mert en az immunrendszeremet folyamatosan erositeni probalom, ezert is vagyok szerencses helyzetben a lyme-korral, h nagyon sokaig tunetmentes voltam, es most sem dontott agyba h elojottek a tunetek.

Lehet inkabb az angol helyett elmegyek egy magyar reumatologushoz, aki talalkozott mar lyme-artritisszel es megnezem o mit mond.

 

:) 

batátapalánta Creative Commons License 2014.06.27 0 0 4158

már megint a paranoiád....

1 betű PR nem volt a hsz-omban, csak tettem egy megjegyzést arra az ótvaros biológiai terápiára + kijavítottam 1 baromságodat.

Előzmény: .ETNA. (4147)
batátapalánta Creative Commons License 2014.06.27 0 0 4157

ja, kifelejtettem, hogy mivel sejtméreg, erősen visszafogja a gyorsan osztódó sejtek szaporodását, így előbb-utóbb durva csontritkulásra is készülnie kell a páciensnek, plusz alaposan betesz a májnak, vesének....

Előzmény: batátapalánta (4155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!