Keresés

Részletes keresés

Baranyai. Creative Commons License 1 napja 0 0 12871

Sziasztok!

Ágykeretekkel kapcsolatban érdeklődnék. Ami 200*90-es méretű, az pont ekkora matrac befogadására képes? Nem szokott picit nagyobb lenni a keret belmérete? Mert a matrac nem pont ennyi, van némi differencia. Szélessége kb 1,5 centivel szélesebb. Új Ceriflex matrac, nincs eldeformálva. Nem volt még matracom és ágykeretem sem, nem vagyok ezekkel tisztában.

Köszönöm!

Bálint 14 Creative Commons License 1 napja 0 0 12870

Elnézést, előző kérdésembol kimaradt. Gondolkoztunk az Isbir Cool flow Deluxe-on is, de a memória habrol (itt topper) még nem tudjuk eldönteni, hogy tetszik-e. A King is ezért 3., mert ott is a topper memory.

Ha az Isbir mellett döntünk, jó megoldás lehet adott esetben később venni rá egy Álom fresh cellpur memory fedőmatracöt? Azt olvastam, hogy a Cellpur memória hab kifejezetten jó és amúgy a matrac és a topper külön külön olcsóbb is lenne, mint egyben a deluxe :). Köszönöm és elnézést a sok kerdesert :) Balint 

Bálint 14 Creative Commons License 1 napja 0 0 12869

Tisztelt Pálinkás Úr!

Segítségére lenne szükségünk. Jövő héten matracot szeretnénk vásárolni. Kétszer voltunk már próbálni és alapvetően 3 befutó van. 1. Isbir Cool flow, 2. Yatsan Ophelia, 3. Morpheus King. Ezek közül én a legerősebben at elsőben gondolkozom, viszont egy dolgot nem tudok eldonteni. Parom 50, én 70 kg vagyok. Kérdés, hogy - mivel kevés a súly különbség és nehezek sem vagyunk - megéri-e ilyen vastag, sok rugoval rendelkező matracot vennünk vagy ennek a két dolognak nincs köze egymáshoz es jó választás lehet az a isbir? Igazából az érdekel, hogy ki tudjuk-e használni, megéri-e az árát a matrac vagy gondolkozzunk kevesbe széles matracban? A 3 matrac közül (ezek voltak számunkra kifejezetten kenyelmesek) Ön ajánlaná valamelyiket nekunk, figyelemmel a fent leirtakra? :)

Elore is köszönöm a segítséget!

Udvozlettel: Bálint 

Alváskultúra (X) 5 napja 0 0 12868

Kedves DÁvid,

természetesen igyekszem mihamarabb...

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12867)
Dávid Pálfi Creative Commons License 5 napja 0 0 12867

Kedves László!

Nagyon szépen köszönöm, várom már, hogy kipróbálhassuk az új matracokat.

Olyan kérésem lehetne, hogy amint kipróbálhatóak az új matracok, akkor jelezne nekem itt a forumban.

Köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (12865)
Alváskultúra (X) 6 napja 0 0 12866

Kedves Enigma,

én több matracot találtam a link alatt, így nem tudom, hogy melyikre gondol. Pár szóban ezért fussunk egy kört csak az elméletekkel:

- szerintem nincs olyan, hogy valaki ajánl egy matracot. Az lehet hogy jó, de csak neki. Ez nem egy film vagy egy könyv, amit érdemes ajánlani

- a listából az F90-ről nehéz megmondani, hogy milyen (ez nagyban függ a habtól)

- a többi matracról látatlanban azt gondolnám, hogy túl kemények (vagy a kókusz vagy pedig a ragasztott-darélt heterogén hab miatt)

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: enigma69 (12862)
Alváskultúra (X) 6 napja 0 0 12865

Kedves Dávid,

elméletileg a Medical Concept Classic, Premium és Luxus matracok, továbbá 3 LeVital mintamatrac a héten beérkezik, így jövő héten remélhetőleg már próbálhatók.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12859)
Alváskultúra (X) 6 napja 0 0 12864

Kedves Balázs,

nem bocsi, benéztem. Sleep Culture (antiallergén) matrachuzatból tudunk készíttetni Bármilyen méretet, így ezeket a standard méreteket is. Akár emailben is folytathatjuk.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: vasijazzes (12863)
vasijazzes Creative Commons License 6 napja 0 0 12863

Valami rosszat írtam Pálinkás Úr,hogy nem válaszolt? :( 

Előzmény: vasijazzes (12860)
enigma69 Creative Commons License 6 napja 0 0 12862

Szasztok!

En is nagy dilemmaba vok.

Lassan 2 eve csinaltattam egy karpitossal az agyam tetejere tehat nem keretbe egy 20 cm vastag matracot ami szivacsbol van. Ez volt a nagy hiba. :(

Mert az elso par honapba iszonyatosan fajt a derekam aztan enyhult,de a fajdalom a fordulasnal mindig is megmaradt.

A hetvegen lomtalanitottunk itthon es rasegitettem a derekamra mert azota folyamatosan be akar csipodni ezaltal a "matracon" valo alvas rettenetes, foleg a megfordulas. Plusz a parom is rosszul alszik a szivacstol,mert reggelente olyan fajdalmai vannak h kette tudna torni a dereka.

Van 1 amit ajanlottak:

https://jysk.hu/haloszoba/matracok/habszivacs-matracok/plus/matrac-120x200- 

De erdekel a velemenyetek errol es masrol is.

Szoval szeretnem lecserelni a "matracot" de milyenre? 

Ezekkel a "parameterekkel " rendelkezunk:

- en molett vok a parom atlagos testalkatu

- derekfajosak vunk bar lehet h ettol a matractol, igaz en fodrasz vok ő pedig sofor

- korunk: 31 es 44

Koszonom szepen a segitseget. :)

Step napot. ;)

Alváskultúra (X) 2018.10.15 0 0 12861

Kedves Dávid,

utánanézek. Árban egyenlőre nem lesz változás.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12859)
vasijazzes Creative Commons License 2018.10.15 0 0 12860

Tisztelt Pálinkás Úr!

Igen,pontosan arra van szükségem ami középen cipzáros és teljesen "körbeveszi" a matracot a huzat.A Matracmag mérete: 90x200x15 cm. Vagyis mértem 89.5 cmx199.5 cmx14,5 cm-t.... De gondolom,hogy ez lesz a 90x200-as általános standard méret. 

Köszönettel: Bődi Balázs

Előzmény: Alváskultúra (12858)
Dávid Pálfi Creative Commons License 2018.10.15 0 0 12859

Kedves László!

Elsősorban köszönöm a folyamatos segítsèget.

Esetleg van màr informàció arról, hogy mikor kapjàk meg a próba matracot?Illetve a termèk àràt már esetleg lehet tudni?

Köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (12852)
Alváskultúra (X) 2018.10.15 0 0 12858

Kedves Balázs,

hogy múlik az idő.... Nem biztos, hogy jól értem, de ha jól veszem ki, akkor nem matracvédőre van szükség, hanem a matracot kompletten körbeölelő matrachuzatokra. Ha igen, akkor pontosan mi a matracmag mérete?

Üdv,

Pálinkás László

Előzmény: vasijazzes (12856)
Alváskultúra (X) 2018.10.15 0 0 12857

Szia,

húha! Szerintem ez kártolatlan poliészter flíz. Matracnak éppen nem való, de normál esetben nem káros az egészségre, hiszen hasonló van a matrachuzatok steppelésében is.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: universaltool (12855)
vasijazzes Creative Commons License 2018.10.14 0 0 12856

Tisztelt Pálinkás Úr!

Még 2012-ben vásároltam a Bio-Hometól Dunlopillo Anima Sensa Basic Szettet 2 DB-ot...

90X200-ast és csupán 15 cm a vastagsága. Euroflex KF ágyrácsokon vannak a matracok.Eredeti Aloe Vera Matracvédő huzat van rajt ami két darabból áll és cipzáros körben középen.Tönkrement és szeretném kicserélni.A Matracok jók azzal nincs gond de 2 új antiallergén huzatra lenne szükségem ugyanolyanra ami középen cipzáros. A Matracguru oldalán sajnos nem találtam. Vagy rossz helyen kerestem?Melyiket ajánlaná? Válaszát és segítségét előre is köszönöm: Bődi Balázs

universaltool Creative Commons License 2018.10.14 0 0 12855

Ez lenne

Előzmény: Alváskultúra (12853)
Alváskultúra (X) 2018.10.14 0 0 12854

Szia Krisz,

hát alapvetően nem olcsók, szerintem ilyen piaci kínálat mellett mindenképpen érdemes körülnézni más gyártók között is..

Üdv,

Pálinkás László

Előzmény: Krisz101 (12851)
Alváskultúra (X) 2018.10.14 0 0 12853

Szia egy linket vagy egy képet meg tudnál adni?

Üdv,

Pálinkás László

Előzmény: universaltool (12850)
Alváskultúra (X) 2018.10.14 0 0 12852

Kedves Dávid,

a matrac neve nem fog változni, bizonyos elemei változnak a matracnak, így az nem lesz teljesen ugyanaz. Az új gyártótól várunk mintamatracot és már csak erre a termékre veszünk mjd fel megrendelést a jövőben.

Üdvözlettel:

Pálinkás lászló

Előzmény: Dávid Pálfi (12849)
Krisz101 Creative Commons License 2018.10.13 0 0 12851

bocsi de a cardo nem alapból túlárazott a legtöbb termékére? mármint nem azt mondom h feltétlenül rosszak, csak ua a minőséget indokolatlanul drágábban adják mint más gyártó.... 

Előzmény: Alváskultúra (12843)
universaltool Creative Commons License 2018.10.12 0 0 12850

Kedves László, nem tudod véletlenül, miből lehet az a gyermek matrac (200x90x10), valamilyen fehér,  szálás anyagból van (két réteg egymáson) és engem a kőzetgyapotra emlékeztet.. Ha érdemes cserélni, mire? Gyerek még kicsi. Ezt a matracot  ajándékba adták az ágyhoz..

Előzmény: Alváskultúra (12848)
Dávid Pálfi Creative Commons License 2018.10.12 0 0 12849

Köszönöm szépen!

Az Eurofarm által gyártott matrac már kipróbálható üzletükben, vagy már egy ideje ők gyártják és nem a medical concept?

Illetve a Matrac neve is változni fog?

Szinte biztossá vált, hogy ezt a matracot rendeljük, mert nem nagyon találtunk ebben az árkategóriában másik ilyen lágy és rugalmas hideghab matracot.(esetleg önnek ha van pár tippje azt szívesen fogadom :)

Gyártás átvétele mikor történik meg azt azért kérdeztem, mert ha ez a matrac mellett döntünk akkor érdemes-e várni a rendeléssel, hogy az új gyártó által gyártott matracot kapjuk vagy a régi gyártó által készített matrac is teljesen ugyanaz.

Válaszát előre is köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (12848)
Alváskultúra (X) 2018.10.12 0 1 12848

Kedves Dávid,

a Medical Concept Luxus matrac megmarad szinte úgy ahogyan van, a jövőben ezt a termékünket is az Eurofoam fogja gyártani. Minden gyártónak meg vannak a hab típusai, gyártó váltáskor az eddig használt habokat kell kiváltani, helyettesíteni, így ebben az értelemben új termék lesz, de a matrac lényegét tekintve nem lesz szerkezeti változás.

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12847)
Dávid Pálfi Creative Commons License 2018.10.11 0 0 12847

Kedves László!

Köszönöm válaszát, ezek szerint akkor meggátolja a memória hab melegedését.

,,A termékben változás lesz és egy még különlegesebb gélhab lesz a legfelső réteg"

Ezek szerint egy új modell kerül/került a forgalomba?

Köszönöm!

Üdvözlettel,

Pálfi Dávid

Előzmény: Alváskultúra (12846)
Alváskultúra (X) 2018.10.11 0 1 12846

Kedves Dávid,

egyetlen panasz sem volt melegedésre a viscocool anyaggal kapcsolatban. A termékben változás lesz és egy még különlegesebb gélhab lesz a legfelső réteg, ami természetesen ugyanúgy nem melegszik.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12845)
Dávid Pálfi Creative Commons License 2018.10.10 0 0 12845

Sziasztok!

Érdelődnék, hogy milyen matracot ajánlanátok a következő kitételekkel:

-Hideghab és lágy legyen a matrac.50-100k között.

Eddig az alábbi matracokat néztük:

-Medical Concept Luxus.Ezzel kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy valóban nem melegszik a gél réteg miatt, sőt hűvősebb is?

-sorriso soft matrac volt a másik amit kinéztünk.

Köszönöm előre is!

NINhun Creative Commons License 2018.10.04 0 0 12844

Kedves László,

Köszönöm szépen a véleményét és az ajánlásokat is!

A holnapi napon megyünk is kipróbálni a matracokat a Matracguru üzletbe! :)

Előzmény: Alváskultúra (12843)
Alváskultúra (X) 2018.10.04 0 0 12843

Kedves Ninhun,

csak néhány gondolatot, szakmai meglátást engedjen meg elöljáróban:

- az ilyen minőségű és főként ilyen vastagságú matracoknál a legritkább esetben fordul elő garanciális probléma a rugótestekkel

- ezen az analógián haladva a Cardo 2 év garanciája nekem egy kicsit karcsúnak tűnik (mert ugye csak a rugótestre van a hangzatos 15 év)

- fogalmam sincs, hogy zsákrugós matracok esetén mit jelent a Cardo egészség center, a bonell matracaiknál (legutolsó infóm szerint) ez a deréktáji bonellrugók közé állított habszivacs szelet

- a Cardo 250db/m2 zsákrugó rendszerrel dolgozik, ez a legáltalánosabb sűrűség, ennél kevesebb csak nagyon kevés (főleg multis-akciós) matracban van, tehát messze nem kiemelkedő

- normál esetben zsákrugós matracoknál az 5 ergonómiai zóna úgy kerül elérésre, hogy különböző keménységű-vastagságú rugókat tesznek az egyes zónákba. A Cardo matracok teljes felületében ugyanazok a rugók vannak, csak az egyes szelvényekben másként rendezik el azokat:

Ezeket tényeknek gondolnám inkább, mint egy olyan termék kritizálásának, amit már nem forgalmazunk. Ettől eltekintve azért szerencsére vannak olyan matracok például a piacon, ahol kedvezőbb árban akár 650db/m2 rugótesttel készül a matrac, mini zsákrugókkal, valódi ergonómiai zónákkal, antiallergén Quallofill-Allerban szövettel (a Tencel matrachuzat valóban nagyon jó, de nincs antibakteriális hatása, így a legjobban akkor teljesít ha levehető és mosható a matrachuzat). Egy ilyen példa lehet a LifeSleep HyperSense matrac is, de ca. 30%-kal kedvezőbb árban a 65kg/m3 memoryfoam komfortréteggel és 7 ergonómiai zónával készülő Memory Platinum matrac is felveheti a kesztyűt és biztosan találunk még szép számmal az említett matracnál lényegesen jobb teljesítménnyel, kedvezőbb ár-érték arányban másik lehetőséget is.

Tényleg igyekeztem objektívan válaszolni a kérdésére...

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: NINhun (12842)
NINhun Creative Commons License 2018.10.03 0 0 12842

Tisztelt Pálinkás László!

Matrac vásárlás előtt állunk és szeretném a véleményét kérni.

Cardo matracokat próbáltunk Budapesten a mintaboltban (Váci út).

A mi szempontjaink, 180 x 200cm , kemény matrac.

Itt a ”Gold” termékcsaládból a Therapy elnevezésűt választottuk, kényelmes volt számunkra. Erre most akció is lenne (21%) így az ár 325.265 Ft.

(https://www.cardo.hu/termekeink/matracok/cardo-gold-matracok/therapy-matrac)

Független rugózású, 5 zónás zsákrugós rendszer, stabil alátámasztás a matrac szélein.

Extra Pillow Top külső kényelmi párnázat hideghab és extra latex réteg kombinációjával: magas szintű komfortérzet.

Érdeklődnék Ön ebben az árkategóriában tud-e másik gyártót vagy konkrét típust javasolni? Meglehetősen sok a gyártó és az elnevezések, amiket nem nagyon látok már át.

Segítségét előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!