Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 15 órája 0 0 12866

Kedves Enigma,

én több matracot találtam a link alatt, így nem tudom, hogy melyikre gondol. Pár szóban ezért fussunk egy kört csak az elméletekkel:

- szerintem nincs olyan, hogy valaki ajánl egy matracot. Az lehet hogy jó, de csak neki. Ez nem egy film vagy egy könyv, amit érdemes ajánlani

- a listából az F90-ről nehéz megmondani, hogy milyen (ez nagyban függ a habtól)

- a többi matracról látatlanban azt gondolnám, hogy túl kemények (vagy a kókusz vagy pedig a ragasztott-darélt heterogén hab miatt)

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: enigma69 (12862)
Alváskultúra (X) 15 órája 0 0 12865

Kedves Dávid,

elméletileg a Medical Concept Classic, Premium és Luxus matracok, továbbá 3 LeVital mintamatrac a héten beérkezik, így jövő héten remélhetőleg már próbálhatók.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12859)
Alváskultúra (X) 15 órája 0 0 12864

Kedves Balázs,

nem bocsi, benéztem. Sleep Culture (antiallergén) matrachuzatból tudunk készíttetni Bármilyen méretet, így ezeket a standard méreteket is. Akár emailben is folytathatjuk.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: vasijazzes (12863)
vasijazzes Creative Commons License 17 órája 0 0 12863

Valami rosszat írtam Pálinkás Úr,hogy nem válaszolt? :( 

Előzmény: vasijazzes (12860)
enigma69 Creative Commons License 21 órája 0 0 12862

Szasztok!

En is nagy dilemmaba vok.

Lassan 2 eve csinaltattam egy karpitossal az agyam tetejere tehat nem keretbe egy 20 cm vastag matracot ami szivacsbol van. Ez volt a nagy hiba. :(

Mert az elso par honapba iszonyatosan fajt a derekam aztan enyhult,de a fajdalom a fordulasnal mindig is megmaradt.

A hetvegen lomtalanitottunk itthon es rasegitettem a derekamra mert azota folyamatosan be akar csipodni ezaltal a "matracon" valo alvas rettenetes, foleg a megfordulas. Plusz a parom is rosszul alszik a szivacstol,mert reggelente olyan fajdalmai vannak h kette tudna torni a dereka.

Van 1 amit ajanlottak:

https://jysk.hu/haloszoba/matracok/habszivacs-matracok/plus/matrac-120x200- 

De erdekel a velemenyetek errol es masrol is.

Szoval szeretnem lecserelni a "matracot" de milyenre? 

Ezekkel a "parameterekkel " rendelkezunk:

- en molett vok a parom atlagos testalkatu

- derekfajosak vunk bar lehet h ettol a matractol, igaz en fodrasz vok ő pedig sofor

- korunk: 31 es 44

Koszonom szepen a segitseget. :)

Step napot. ;)

Alváskultúra (X) 1 napja 0 0 12861

Kedves Dávid,

utánanézek. Árban egyenlőre nem lesz változás.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12859)
vasijazzes Creative Commons License 1 napja 0 0 12860

Tisztelt Pálinkás Úr!

Igen,pontosan arra van szükségem ami középen cipzáros és teljesen "körbeveszi" a matracot a huzat.A Matracmag mérete: 90x200x15 cm. Vagyis mértem 89.5 cmx199.5 cmx14,5 cm-t.... De gondolom,hogy ez lesz a 90x200-as általános standard méret. 

Köszönettel: Bődi Balázs

Előzmény: Alváskultúra (12858)
Dávid Pálfi Creative Commons License 1 napja 0 0 12859

Kedves László!

Elsősorban köszönöm a folyamatos segítsèget.

Esetleg van màr informàció arról, hogy mikor kapjàk meg a próba matracot?Illetve a termèk àràt már esetleg lehet tudni?

Köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (12852)
Alváskultúra (X) 1 napja 0 0 12858

Kedves Balázs,

hogy múlik az idő.... Nem biztos, hogy jól értem, de ha jól veszem ki, akkor nem matracvédőre van szükség, hanem a matracot kompletten körbeölelő matrachuzatokra. Ha igen, akkor pontosan mi a matracmag mérete?

Üdv,

Pálinkás László

Előzmény: vasijazzes (12856)
Alváskultúra (X) 1 napja 0 0 12857

Szia,

húha! Szerintem ez kártolatlan poliészter flíz. Matracnak éppen nem való, de normál esetben nem káros az egészségre, hiszen hasonló van a matrachuzatok steppelésében is.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: universaltool (12855)
vasijazzes Creative Commons License 2 napja 0 0 12856

Tisztelt Pálinkás Úr!

Még 2012-ben vásároltam a Bio-Hometól Dunlopillo Anima Sensa Basic Szettet 2 DB-ot...

90X200-ast és csupán 15 cm a vastagsága. Euroflex KF ágyrácsokon vannak a matracok.Eredeti Aloe Vera Matracvédő huzat van rajt ami két darabból áll és cipzáros körben középen.Tönkrement és szeretném kicserélni.A Matracok jók azzal nincs gond de 2 új antiallergén huzatra lenne szükségem ugyanolyanra ami középen cipzáros. A Matracguru oldalán sajnos nem találtam. Vagy rossz helyen kerestem?Melyiket ajánlaná? Válaszát és segítségét előre is köszönöm: Bődi Balázs

universaltool Creative Commons License 2 napja 0 0 12855

Ez lenne

Előzmény: Alváskultúra (12853)
Alváskultúra (X) 2 napja 0 0 12854

Szia Krisz,

hát alapvetően nem olcsók, szerintem ilyen piaci kínálat mellett mindenképpen érdemes körülnézni más gyártók között is..

Üdv,

Pálinkás László

Előzmény: Krisz101 (12851)
Alváskultúra (X) 2 napja 0 0 12853

Szia egy linket vagy egy képet meg tudnál adni?

Üdv,

Pálinkás László

Előzmény: universaltool (12850)
Alváskultúra (X) 2 napja 0 0 12852

Kedves Dávid,

a matrac neve nem fog változni, bizonyos elemei változnak a matracnak, így az nem lesz teljesen ugyanaz. Az új gyártótól várunk mintamatracot és már csak erre a termékre veszünk mjd fel megrendelést a jövőben.

Üdvözlettel:

Pálinkás lászló

Előzmény: Dávid Pálfi (12849)
Krisz101 Creative Commons License 3 napja 0 0 12851

bocsi de a cardo nem alapból túlárazott a legtöbb termékére? mármint nem azt mondom h feltétlenül rosszak, csak ua a minőséget indokolatlanul drágábban adják mint más gyártó.... 

Előzmény: Alváskultúra (12843)
universaltool Creative Commons License 4 napja 0 0 12850

Kedves László, nem tudod véletlenül, miből lehet az a gyermek matrac (200x90x10), valamilyen fehér,  szálás anyagból van (két réteg egymáson) és engem a kőzetgyapotra emlékeztet.. Ha érdemes cserélni, mire? Gyerek még kicsi. Ezt a matracot  ajándékba adták az ágyhoz..

Előzmény: Alváskultúra (12848)
Dávid Pálfi Creative Commons License 4 napja 0 0 12849

Köszönöm szépen!

Az Eurofarm által gyártott matrac már kipróbálható üzletükben, vagy már egy ideje ők gyártják és nem a medical concept?

Illetve a Matrac neve is változni fog?

Szinte biztossá vált, hogy ezt a matracot rendeljük, mert nem nagyon találtunk ebben az árkategóriában másik ilyen lágy és rugalmas hideghab matracot.(esetleg önnek ha van pár tippje azt szívesen fogadom :)

Gyártás átvétele mikor történik meg azt azért kérdeztem, mert ha ez a matrac mellett döntünk akkor érdemes-e várni a rendeléssel, hogy az új gyártó által gyártott matracot kapjuk vagy a régi gyártó által készített matrac is teljesen ugyanaz.

Válaszát előre is köszönöm!

Előzmény: Alváskultúra (12848)
Alváskultúra (X) 5 napja 0 1 12848

Kedves Dávid,

a Medical Concept Luxus matrac megmarad szinte úgy ahogyan van, a jövőben ezt a termékünket is az Eurofoam fogja gyártani. Minden gyártónak meg vannak a hab típusai, gyártó váltáskor az eddig használt habokat kell kiváltani, helyettesíteni, így ebben az értelemben új termék lesz, de a matrac lényegét tekintve nem lesz szerkezeti változás.

Üdvözlettel:

pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12847)
Dávid Pálfi Creative Commons License 5 napja 0 0 12847

Kedves László!

Köszönöm válaszát, ezek szerint akkor meggátolja a memória hab melegedését.

,,A termékben változás lesz és egy még különlegesebb gélhab lesz a legfelső réteg"

Ezek szerint egy új modell kerül/került a forgalomba?

Köszönöm!

Üdvözlettel,

Pálfi Dávid

Előzmény: Alváskultúra (12846)
Alváskultúra (X) 5 napja 0 1 12846

Kedves Dávid,

egyetlen panasz sem volt melegedésre a viscocool anyaggal kapcsolatban. A termékben változás lesz és egy még különlegesebb gélhab lesz a legfelső réteg, ami természetesen ugyanúgy nem melegszik.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Dávid Pálfi (12845)
Dávid Pálfi Creative Commons License 6 napja 0 0 12845

Sziasztok!

Érdelődnék, hogy milyen matracot ajánlanátok a következő kitételekkel:

-Hideghab és lágy legyen a matrac.50-100k között.

Eddig az alábbi matracokat néztük:

-Medical Concept Luxus.Ezzel kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy valóban nem melegszik a gél réteg miatt, sőt hűvősebb is?

-sorriso soft matrac volt a másik amit kinéztünk.

Köszönöm előre is!

NINhun Creative Commons License 2018.10.04 0 0 12844

Kedves László,

Köszönöm szépen a véleményét és az ajánlásokat is!

A holnapi napon megyünk is kipróbálni a matracokat a Matracguru üzletbe! :)

Előzmény: Alváskultúra (12843)
Alváskultúra (X) 2018.10.04 0 0 12843

Kedves Ninhun,

csak néhány gondolatot, szakmai meglátást engedjen meg elöljáróban:

- az ilyen minőségű és főként ilyen vastagságú matracoknál a legritkább esetben fordul elő garanciális probléma a rugótestekkel

- ezen az analógián haladva a Cardo 2 év garanciája nekem egy kicsit karcsúnak tűnik (mert ugye csak a rugótestre van a hangzatos 15 év)

- fogalmam sincs, hogy zsákrugós matracok esetén mit jelent a Cardo egészség center, a bonell matracaiknál (legutolsó infóm szerint) ez a deréktáji bonellrugók közé állított habszivacs szelet

- a Cardo 250db/m2 zsákrugó rendszerrel dolgozik, ez a legáltalánosabb sűrűség, ennél kevesebb csak nagyon kevés (főleg multis-akciós) matracban van, tehát messze nem kiemelkedő

- normál esetben zsákrugós matracoknál az 5 ergonómiai zóna úgy kerül elérésre, hogy különböző keménységű-vastagságú rugókat tesznek az egyes zónákba. A Cardo matracok teljes felületében ugyanazok a rugók vannak, csak az egyes szelvényekben másként rendezik el azokat:

Ezeket tényeknek gondolnám inkább, mint egy olyan termék kritizálásának, amit már nem forgalmazunk. Ettől eltekintve azért szerencsére vannak olyan matracok például a piacon, ahol kedvezőbb árban akár 650db/m2 rugótesttel készül a matrac, mini zsákrugókkal, valódi ergonómiai zónákkal, antiallergén Quallofill-Allerban szövettel (a Tencel matrachuzat valóban nagyon jó, de nincs antibakteriális hatása, így a legjobban akkor teljesít ha levehető és mosható a matrachuzat). Egy ilyen példa lehet a LifeSleep HyperSense matrac is, de ca. 30%-kal kedvezőbb árban a 65kg/m3 memoryfoam komfortréteggel és 7 ergonómiai zónával készülő Memory Platinum matrac is felveheti a kesztyűt és biztosan találunk még szép számmal az említett matracnál lényegesen jobb teljesítménnyel, kedvezőbb ár-érték arányban másik lehetőséget is.

Tényleg igyekeztem objektívan válaszolni a kérdésére...

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: NINhun (12842)
NINhun Creative Commons License 2018.10.03 0 0 12842

Tisztelt Pálinkás László!

Matrac vásárlás előtt állunk és szeretném a véleményét kérni.

Cardo matracokat próbáltunk Budapesten a mintaboltban (Váci út).

A mi szempontjaink, 180 x 200cm , kemény matrac.

Itt a ”Gold” termékcsaládból a Therapy elnevezésűt választottuk, kényelmes volt számunkra. Erre most akció is lenne (21%) így az ár 325.265 Ft.

(https://www.cardo.hu/termekeink/matracok/cardo-gold-matracok/therapy-matrac)

Független rugózású, 5 zónás zsákrugós rendszer, stabil alátámasztás a matrac szélein.

Extra Pillow Top külső kényelmi párnázat hideghab és extra latex réteg kombinációjával: magas szintű komfortérzet.

Érdeklődnék Ön ebben az árkategóriában tud-e másik gyártót vagy konkrét típust javasolni? Meglehetősen sok a gyártó és az elnevezések, amiket nem nagyon látok már át.

Segítségét előre is köszönöm!

pointbreak Creative Commons License 2018.09.27 0 0 12841

Kedves László,

köszönöm a gyors választ! Valóban kétoldalasat néztem, azért is szimpatikus, mert hagy némi mozgásteret a vásárlás után is. A matracvédős ötletet köszönöm, mindenképp veszek ilyet!

Előzmény: Alváskultúra (12829)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2018.09.26 0 0 12840

Köszönöm a gyors és egyértelmű választ!

Előzmény: Alváskultúra (12833)
Alváskultúra (X) 2018.09.26 0 1 12839

Szia Krisz,

igen, kicsit felpörgünk egy sor terméknél hamarosan.

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: Krisz101 (12837)
Krisz101 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 12838

köszi, sajna nem nagyon kapható már, 140esben főleg nem. kipróbálni sem tudtam úgy emlékszem, pedig akartam.

Előzmény: Zeki_ (12835)
Krisz101 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 12837

köszönöm, szerintem Önöknél néztem a napokban, Dózsa Gy út. Az nekem extrém kemény, mint egy asztallap.

a signum dual hard és medical concept pedig túl puha volt. 

pont ez a gondom, h a kettő keménységi szint között óriási az ugrás. 

mondjuk a derekam zseniálisan kilazítottam, de aludni nem tudnék azon a keménységen.

a kollégái nagyon segítőkészek és jó fejek voltak amúgy. sok matracot megpróbáltam, rászántam az időt.

azt is említették h a dynamic+-al készülnek vmire h ne kelljen majd ennyit várni rá, de konkrétumot még nem tudtak. 

Előzmény: Alváskultúra (12836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!