Keresés

Részletes keresés

Esteban2014 Creative Commons License 2018.08.18 0 0 12721

Üdvözletem!

 

Matracvásárlás előtt állok, és segítséget szeretnék kérni. 90x200-as ágykerethez lenne, 80 kg vagyok.

Táskarugó(zsákrugó), bonellrugó vagy hideghab szivacs? Max. 50 ezerig tudnék rá költeni.

A hideghab nem gödrösödik túl hamar?

 

Köszönöm előre is!

vierzs Creative Commons License 2018.08.17 0 0 12720

Úgy látom a honlapjukon egészségpénztári számlára is lehet vásárolni matracot. Kérem vegye figyelembe ezt is.

 

Előzmény: vierzs (12719)
vierzs Creative Commons License 2018.08.17 0 0 12719

Kedves Pálinkás Úr!

Matracvásárlás előtt állunk, holnap Pestre mennénk a boltjukba e célból. Én is elveszek a sok információban és a segítségét kérem.
Ami adott az az ágykeret amibe egy 140x200-as vastag (magas) zsákrúgós, zónázott matracot szeretnénk amit forgathatunk (egyik oldala csak hétvégén van használatban ) és jól szellőzik.

95 kg idős hölgy vagyok GERINCSÚSZÁSom van, gyakran fekszem le napközben és a  TV-t is gyakran nézem ágyból. Éjszaka mindketten oldalt alszunk. Nekem még a nyakammal is van problémám, ezért  a vállamnak kényelmesen kellene elhelyezkedni.

A férjemnek enyhe allergiája van ezért jó lenne mosható huzat, de azt  lehet beszerezni külön is.

Nem igen izgat a memoryhabos variáció, egyszerűen csak feleljen meg a célnak, de nem tudom milyen borítást válasszunk

Allegro Moderato-ról olvastam pl. ami árban is megfelelne, mert láttam horror áron is egyebeket.
Üdvözlettel Erzsébet

Alváskultúra (X) 2018.08.10 0 0 12718

Kedves Gyula,

 

ugyan az Aerial matracok megszűntek a Dunlopillo cég a közeljövőben minőségi hideghab matracokkal képviselni fogja magát ismét Magyarországon, ez ca. szeptember vége-október eleére tehető. A két említett matrac között alapvető nagy különbség, hogy a HR Titanium matrac meglehetősen (nagyon) HR hab matrac, a két különböző keménységi oldala között ugyan van különbség, de még a lágyabb oldala is nagyon feszes. A ísignum HR climatic matrac a "jóöreg" Signum matracok HR hab változata, így ez a matrac két tényleg jobban érezhető keménységi oldalból ál, hét ergonómiai zónából és minden elemében nagy rugalmasságú HR habból.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László 

Előzmény: numenore (12717)
numenore Creative Commons License 2018.08.10 0 0 12717

Tisztelt Pálinkás Úr! 

 

Matrac vásárlás előtt állok. Nagyon sokat nézelődtem, bevallom kicsit már bele is zavarodtam a sok információba. Sajnálattal olvastam, hogy a Dunlopillo cég csődbe ment és nincsenek ezután matracai. Eddig egy Aerial HD matracom volt, ahelyett keresnék másikat. 

A segítségét szeretném kérni, hogy a következő két matrac között pontosan milyen különbség van. 

Az egyik a Swiss Dream HR Titanium, a másik a Signum HR Climatic lenne.

 

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm. 

 

Gyula 

Alváskultúra (X) 2018.08.10 0 0 12716

Kedves István,

 

sajnos ilyen rugórendszerrel nem ismerek olcsóbb árfekvésű matracot, viszont amennyiben zsákrugós nem emlékezőhabos matracot keresünk, úgy akár az Isbir többi terméke vagy a Hilding táskarugós matracai is nyugodtan szóba jöhetnek.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Steve1984 (12714)
raulista Creative Commons License 2018.08.09 0 0 12715

Mi ezt vettük pár hónapja és nagyon meg vagyunk vele elégedve. A mi elvárásaink is azok voltak, mint a tiétek.

https://www.matracguru.hu/termek/life_sleep_elite_pocket_zsakrugos_matrac

Előzmény: Steve1984 (12714)
Steve1984 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 12714

Kedves Laszlo!

 

koszonom tanacsat. Ez a cool flow matrac egy nagyon magas arkategoria.

Tudna kisebbet is ajanlani? A cool flowt hol tudnam kiprobalni?

Koszonettel 

 

Istvan

Előzmény: Alváskultúra (12711)
azegeza Creative Commons License 2018.08.05 0 0 12713

Üdvözlök mindenkit!

 

Matracot szeretnék vásáloni. Az alábbit néztem ki:

 

https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_selena_comfort_22_vakuummatrac

Ebben az árban (vagy kicsit akár olcsóbban :) ) van jobb ajánlatg ennél?

 

Köszönöm!

Alváskultúra (X) 2018.08.04 0 0 12712

Szia Gyuri,

 

amennyiben ennyire bejött ez a termék, úgy lehet hogy fel kellene venni a kapcsolatot a gyártóval, hogy a megszűnt C121 helyett mi lett az utódmodell. Egyébként a márka belépőkategóriás bonellrugós matraca volt anno. Ami segíthet az az, hogy tech 1450-es rugózat volt benne, ez egy standard méret, biztosan csinálják most is.

 

Üdvözlettel:

Pálinkás László

Előzmény: gogen (12708)
Alváskultúra (X) 2018.08.04 0 0 12711

Szia István,

 

szerintem elég sok zsákrugós matrac van a piacon, persze nem mindegyik felelne meg az elvárásodnak. Amennyiben nem túlárazott marketing-termékról van szó, úgy az ár emelkedésével természetesen a minőség, a matrac tudása, a felhasznált alapanyagok minősége és egyéb hozzáadott értékek is változnak. A Cool Flow vagy a Cool Flow Deluxe mindenképpen megérne egy misét, ha más nem csak kipróbálás szinten....

 

Üdvözlettel:

 

PÁlinkás László

Előzmény: Steve1984 (12707)
Alváskultúra (X) 2018.08.04 0 0 12710

szerintem ez inkább október eleje...

Előzmény: ndx (12706)
Alváskultúra (X) 2018.08.04 0 0 12709

Szia Ndx,

 

a 90-es méret lesz olyan 150 körül. Alapvetően igen egyféle alsó tartószerkezet és különböző komfortrétegek. Persze ez sem egészen igaz, mert a LeVital alapja (tartószerkezet) országonként változni fog tekintettel, hogy a különböző országok különböző keménységű piacok, így lehetőségünk van a terméket piacspecifikusan az adott ország keménységi igényeire "szabni"

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: ndx (12705)
gogen Creative Commons License 2018.08.03 0 0 12708

Tisztelt Pálinkás László!

 

20 éve vásárolt Cardo C121 sz. matracunkat helyett szeretnénk újat vásárolni. Az említett termékkel meg voltunk elégedve, most azonban megérett bennünk a csere gondolata.

Milyen matracot ajánl helyette? Szeretnénk zsákrugósat. 

Nem tudom, a régi matracunk milyen kategóriába sorolható (kemény, félkemény) de számunkra nagyon pihentető volt rajta az alvás.

Köszönöm szépen a választ.

Üdv, Gyuri

Steve1984 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 12707

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Párommal szeretnénk egy zsákrugós aránylag kemény matracot vásárolni ami nagyon fontos lenne hogy nagyon jól szellőzőn mert a mostani matracunkba rendszeresen beleizzadunk. Tehát valami hűsítő matracot szeretnénk. Memory habot azt nem szeretjük.

Milyen matracot tudnátok ajánlani? Illetve milyen márkákat érdemes nézni?

 

Köszönöm a segítséget

 

István

ndx Creative Commons License 2018.08.03 0 0 12706

illetve az őszre felálltok vele, az azt jelenti, hogy akár már az ősz elején, szeptemberben is kipróbálható lesz?

Előzmény: ndx (12705)
ndx Creative Commons License 2018.08.03 0 0 12705

Végső megoldásként és kíváncsiságból feküldtem rá a Tempurra, de ő nem megoldás.

Délután megnézem a Signum HR Climatic-ot.

 

LeVital árfekvéséről szabad tudni már valamit?

Őbelőle akkor egyetlen keménységű és sűrűségű változat készül, különböző anyagból készült választható felső rétegekkel?

Előzmény: Alváskultúra (12704)
Alváskultúra (X) 2018.08.03 0 0 12704

Szia Ndx,

 

a szabadalom elkészült, a termék azonban még nincs forgalomban, de dolgozunk rajta, hogy őszre felálljunk vele. LeVital néven a lényeg a link alatt van. Tekintettel, hogy a memoryfoam matracokat kizártad, a Tempur nem tudom hogy kerül a listába, de ha kényelmes és megfizethető, akkor biztosan nem egy rossz választás. A Medical Concept Luxus is lehet egy jó választás a földi árkategóriában, itt két különböző mélységű vállzónánk is van, tehát van választási lehetőség a testalkatnak megfelelően. A listába szerintem belefér még a Signum HR Climatic matrac is. Az hogy bután néz ki egy alacsony fejvéges ágyban egy magas matrac, ez tényleg csak optika, szerintem semmilyen funkcióba nem zavar bele...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: ndx (12702)
ndx Creative Commons License 2018.08.03 0 0 12703

Most láttam egy videót egy matracról, amin bevágások vannak keresztben.

Oldalt fekvésnél az ember bele tudja tenni a vállát, alkarját

Rugalmasan szétnyílik és összehúzódik a bevágás.

Persze kérdés, hogy háton fekvésnél milyen támaszt ad. És szétnyílik e akkor is, ha az ember nem akarja.

De újfajta megközelítés :)

 

 

ndx Creative Commons License 2018.08.02 0 0 12702

Kedves László,

 

2 év után ismét nekifutnék a matrac vételnek. Nem ment könnyen akkor sem. A jelenlegi matracpiaci kínálatból tudnál ajánlani légy szíves?

  • hideghab, táskarugós. (A memóriahabot kizárnám a hőmérséklet miatt.)
  • zónázott
  • lágy-lágyabb kialakítás, különösen vállban
  • Anton ágykerethez
  • 180cm széles
  • kb. 150,000 - 350,000 ft között költenék rá
  • A nehéz pont, hogy vékony vagyok (182cm/75kg), széles vállakkal és oldalt alszom. Kvázi egy háromszög felsőtest és vállban nem igazán tudok belesüllyedni, emiatt elzsibbad a kezem, vagy gyakran pozíciót váltok.

Korábban ezeket a javaslatokat kaptam tőled. Bár még nem mindet próbáltam ki, de mostani tudásod és jelen kínálat szerint miket javasolnál?

  • hab: Signum medium, SenZone Memory medium, Medical Concept Luxus
  • táskarugós: Hilding Cube, Konfor Pocket 5 zone, Yatas Thermo Rest

Saját kútfőből pedig Dunlopillo és Tempur matracokat próbáltam. Azok már majdnem jók voltak.

  1. Egy Anton ágykeretre rárakhatok egy 33 cm vastag táskarugós matracot? Van fizikai akadálya?
  2. Nagyon hülyén néz ki? (A széleken teljesen a fejvég fölé lógna. Bár az esztétika a legutolsó szempont.
  3. Említetted 2016-ban, hogy 4 éve dolgoztok egy új szabadalmon (10805-ös hozzászólás), ami elhozza az "egy matrac mindenkinek" jóvilágot :)
    Ez elkészült?

Köszönöm szépen!

Zeki_ Creative Commons License 2018.08.01 0 0 12701

A jyskes matracokat kerüld.

Előzmény: anorche1 (12698)
Alváskultúra (X) 2018.08.01 0 0 12700

Szia Anorche1,

 

ezek ugye (árkategóriánál fogva is) hasonló termékek. Ha el tudod dönteni, hogyx szeretnél-nem szeretnél memory matracot, akkor sokkal könnyebb az élet. Ha esetleg a táskarugós (inkább puhább lesz szerintem) matracot is kizárjuk, akkor csak kettő marad. Ha nem nem ragaszkodsz a mosható matrachuzathoz (lehet csak matracvédőt is külön venni, nem egy horror összeg), akkor marad a Ceriflex Classic Hard.

 

Érdemes lenne persze próbálgatni őket ha van lehetőséged...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: anorche1 (12698)
Alváskultúra (X) 2018.08.01 0 0 12699

SZia Korrekt65,

 

szerintem keresd meg a Billerbecket. Ez egészen biztosan egy projekt matrac és erre a projektre készült. Ha megíros nekik, hogy melyik szálloda, akkor tudni fogják.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: korrekt65 (12697)
anorche1 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 12698

Szeretnek venni egy uj matracot.

140x200 -as meretben, 70kg -hoz. Kemenyebb feluletek szeretem, szonyegen is kenyelmesen tudok aludni, meg fiatal vagyok :)

Max. 50-60ezret tudok raszanni.

E kozul a 6 kozul melyik lenne a legjobb vetel?

 

Jysk PLUS S25 DREAMZONE

https://jysk.hu/haloszoba/matracok/rugos-matracok/plus/matrac-140x200-plus-s25-dreamzone

 

Ceriflex Classic Hard vákuummatrac

https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_classic_hard_vakuummatrac

 

Ceriflex Classic Memory 13+2 vákuum matrac

https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_classic_memory_132_vakuum_matrac-1191

 

Hard Comfort hideghab matrac

https://www.matracguru.hu/termek/hard_comfort_hideghab_matrac-776

 

Ceriflex Classic Memory 13+4 vákuum matrac

https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_classic_memory_134_vakuum_matrac-1198

 

BodyLine Memory 12+2 matrac

https://www.matracguru.hu/termek/bodyline_memory_122_matrac-426

 

 

korrekt65 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 12697

Sziasztok!

 

Matracot-ágybetétet vennék.
Most voltunk nyaralni és a hotelben nagyon jó ágyak voltak,Billerbeck Feelings volt ráírva de a kereső fedőmatracokat hoz erre.Rugós volt az biztos mert megtapogattam.

Mit ajánlanátok,nekem ez a rugós nagyon bejött de így nem tudom milyet keressek,az ár nem számít mert rájöttem most milyen xar matracom van(asziszem cardo szivacs 15 cm vastag kb.)

 

Üdv!

Alváskultúra (X) 2018.07.26 0 0 12696

Kedves Ultra,

 

amennyiben úgy gondolja, hogy a matrac valóban garanciális problémával bír, akkor mindenképpen érdemes egy garanciális bejelentést tenni (az 1cm szerintem még nem ez az eset, de majd a Hilding eldönti) fényképekkel, papírokkal mellékelten.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: ultra 2016 (12695)
ultra 2016 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 12695

Kedves László!

Tavaly novemberben vásároltam Önöknél egy Hilding Select Multi 140x200-as matracot. 2 heti használat után csak idén márc-ápr körül volt ismét használva, azóta folyamatosan. Egyedül használom 50 kg-os súllyal. Miután éreztem, hogy jobban besüpped a kezdetekhez képest, ráfektetett léccel megnéztem, a testnél cca 1cm teknősödés alakult ki, máshol semmi. A memory oldalon használom. Nem volt forgatva, hiszen gyakorlatilag mindez kb 4 hónap alatt alakult ki. Érdemes a cégükhöz fordulni, volt-e már ennél a matracnál ilyen probléma? Fényképek vannak.

Köszönettel.

Mrmg Creative Commons License 2018.07.25 0 0 12694

Kedves László!

 

Én is efelé hajlottam, köszönöm a megerősítést.

 

Üdv.:

Gábor

 

Előzmény: Alváskultúra (12693)
Alváskultúra (X) 2018.07.25 0 0 12693

Szia Mrmg,

 

szerintem a Junior vital még egy darabig jó lenne, a másik kettő azért csak felnőtt matrac felnőtt súlyhoz igazodó keménységgel...

 

Üdvözlettel,

 

Pálinkás László

Előzmény: Mrmg (12692)
Mrmg Creative Commons License 2018.07.24 0 0 12692

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy 7 éves gyereknek (kb. 21 kg most) érdemes-e még Junior Vital Premium matracot venni?

(nekem nagyon szimpatikus ez a matrac)

Vagy inkább egy komolyabb Ceriflex Selena Comfort 22 esetleg Best Dream Siglo matrac.

Ezzel kapcsolatban az lenne az kérdésem, hogy nem lenne-e túl kemény a  gyereknek?

 

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!