Keresés

Részletes keresés

ndx Creative Commons License 2018.08.03 0 0 12706

illetve az őszre felálltok vele, az azt jelenti, hogy akár már az ősz elején, szeptemberben is kipróbálható lesz?

Előzmény: ndx (12705)
ndx Creative Commons License 2018.08.03 0 0 12705

Végső megoldásként és kíváncsiságból feküldtem rá a Tempurra, de ő nem megoldás.

Délután megnézem a Signum HR Climatic-ot.

 

LeVital árfekvéséről szabad tudni már valamit?

Őbelőle akkor egyetlen keménységű és sűrűségű változat készül, különböző anyagból készült választható felső rétegekkel?

Előzmény: Alváskultúra (12704)
Alváskultúra (X) 2018.08.03 0 0 12704

Szia Ndx,

 

a szabadalom elkészült, a termék azonban még nincs forgalomban, de dolgozunk rajta, hogy őszre felálljunk vele. LeVital néven a lényeg a link alatt van. Tekintettel, hogy a memoryfoam matracokat kizártad, a Tempur nem tudom hogy kerül a listába, de ha kényelmes és megfizethető, akkor biztosan nem egy rossz választás. A Medical Concept Luxus is lehet egy jó választás a földi árkategóriában, itt két különböző mélységű vállzónánk is van, tehát van választási lehetőség a testalkatnak megfelelően. A listába szerintem belefér még a Signum HR Climatic matrac is. Az hogy bután néz ki egy alacsony fejvéges ágyban egy magas matrac, ez tényleg csak optika, szerintem semmilyen funkcióba nem zavar bele...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: ndx (12702)
ndx Creative Commons License 2018.08.03 0 0 12703

Most láttam egy videót egy matracról, amin bevágások vannak keresztben.

Oldalt fekvésnél az ember bele tudja tenni a vállát, alkarját

Rugalmasan szétnyílik és összehúzódik a bevágás.

Persze kérdés, hogy háton fekvésnél milyen támaszt ad. És szétnyílik e akkor is, ha az ember nem akarja.

De újfajta megközelítés :)

 

 

ndx Creative Commons License 2018.08.02 0 0 12702

Kedves László,

 

2 év után ismét nekifutnék a matrac vételnek. Nem ment könnyen akkor sem. A jelenlegi matracpiaci kínálatból tudnál ajánlani légy szíves?

  • hideghab, táskarugós. (A memóriahabot kizárnám a hőmérséklet miatt.)
  • zónázott
  • lágy-lágyabb kialakítás, különösen vállban
  • Anton ágykerethez
  • 180cm széles
  • kb. 150,000 - 350,000 ft között költenék rá
  • A nehéz pont, hogy vékony vagyok (182cm/75kg), széles vállakkal és oldalt alszom. Kvázi egy háromszög felsőtest és vállban nem igazán tudok belesüllyedni, emiatt elzsibbad a kezem, vagy gyakran pozíciót váltok.

Korábban ezeket a javaslatokat kaptam tőled. Bár még nem mindet próbáltam ki, de mostani tudásod és jelen kínálat szerint miket javasolnál?

  • hab: Signum medium, SenZone Memory medium, Medical Concept Luxus
  • táskarugós: Hilding Cube, Konfor Pocket 5 zone, Yatas Thermo Rest

Saját kútfőből pedig Dunlopillo és Tempur matracokat próbáltam. Azok már majdnem jók voltak.

  1. Egy Anton ágykeretre rárakhatok egy 33 cm vastag táskarugós matracot? Van fizikai akadálya?
  2. Nagyon hülyén néz ki? (A széleken teljesen a fejvég fölé lógna. Bár az esztétika a legutolsó szempont.
  3. Említetted 2016-ban, hogy 4 éve dolgoztok egy új szabadalmon (10805-ös hozzászólás), ami elhozza az "egy matrac mindenkinek" jóvilágot :)
    Ez elkészült?

Köszönöm szépen!

Zeki_ Creative Commons License 2018.08.01 0 0 12701

A jyskes matracokat kerüld.

Előzmény: anorche1 (12698)
Alváskultúra (X) 2018.08.01 0 0 12700

Szia Anorche1,

 

ezek ugye (árkategóriánál fogva is) hasonló termékek. Ha el tudod dönteni, hogyx szeretnél-nem szeretnél memory matracot, akkor sokkal könnyebb az élet. Ha esetleg a táskarugós (inkább puhább lesz szerintem) matracot is kizárjuk, akkor csak kettő marad. Ha nem nem ragaszkodsz a mosható matrachuzathoz (lehet csak matracvédőt is külön venni, nem egy horror összeg), akkor marad a Ceriflex Classic Hard.

 

Érdemes lenne persze próbálgatni őket ha van lehetőséged...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: anorche1 (12698)
Alváskultúra (X) 2018.08.01 0 0 12699

SZia Korrekt65,

 

szerintem keresd meg a Billerbecket. Ez egészen biztosan egy projekt matrac és erre a projektre készült. Ha megíros nekik, hogy melyik szálloda, akkor tudni fogják.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: korrekt65 (12697)
anorche1 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 12698

Szeretnek venni egy uj matracot.

140x200 -as meretben, 70kg -hoz. Kemenyebb feluletek szeretem, szonyegen is kenyelmesen tudok aludni, meg fiatal vagyok :)

Max. 50-60ezret tudok raszanni.

E kozul a 6 kozul melyik lenne a legjobb vetel?

 

Jysk PLUS S25 DREAMZONE

https://jysk.hu/haloszoba/matracok/rugos-matracok/plus/matrac-140x200-plus-s25-dreamzone

 

Ceriflex Classic Hard vákuummatrac

https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_classic_hard_vakuummatrac

 

Ceriflex Classic Memory 13+2 vákuum matrac

https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_classic_memory_132_vakuum_matrac-1191

 

Hard Comfort hideghab matrac

https://www.matracguru.hu/termek/hard_comfort_hideghab_matrac-776

 

Ceriflex Classic Memory 13+4 vákuum matrac

https://www.matracguru.hu/termek/ceriflex_classic_memory_134_vakuum_matrac-1198

 

BodyLine Memory 12+2 matrac

https://www.matracguru.hu/termek/bodyline_memory_122_matrac-426

 

 

korrekt65 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 12697

Sziasztok!

 

Matracot-ágybetétet vennék.
Most voltunk nyaralni és a hotelben nagyon jó ágyak voltak,Billerbeck Feelings volt ráírva de a kereső fedőmatracokat hoz erre.Rugós volt az biztos mert megtapogattam.

Mit ajánlanátok,nekem ez a rugós nagyon bejött de így nem tudom milyet keressek,az ár nem számít mert rájöttem most milyen xar matracom van(asziszem cardo szivacs 15 cm vastag kb.)

 

Üdv!

Alváskultúra (X) 2018.07.26 0 0 12696

Kedves Ultra,

 

amennyiben úgy gondolja, hogy a matrac valóban garanciális problémával bír, akkor mindenképpen érdemes egy garanciális bejelentést tenni (az 1cm szerintem még nem ez az eset, de majd a Hilding eldönti) fényképekkel, papírokkal mellékelten.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: ultra 2016 (12695)
ultra 2016 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 12695

Kedves László!

Tavaly novemberben vásároltam Önöknél egy Hilding Select Multi 140x200-as matracot. 2 heti használat után csak idén márc-ápr körül volt ismét használva, azóta folyamatosan. Egyedül használom 50 kg-os súllyal. Miután éreztem, hogy jobban besüpped a kezdetekhez képest, ráfektetett léccel megnéztem, a testnél cca 1cm teknősödés alakult ki, máshol semmi. A memory oldalon használom. Nem volt forgatva, hiszen gyakorlatilag mindez kb 4 hónap alatt alakult ki. Érdemes a cégükhöz fordulni, volt-e már ennél a matracnál ilyen probléma? Fényképek vannak.

Köszönettel.

Mrmg Creative Commons License 2018.07.25 0 0 12694

Kedves László!

 

Én is efelé hajlottam, köszönöm a megerősítést.

 

Üdv.:

Gábor

 

Előzmény: Alváskultúra (12693)
Alváskultúra (X) 2018.07.25 0 0 12693

Szia Mrmg,

 

szerintem a Junior vital még egy darabig jó lenne, a másik kettő azért csak felnőtt matrac felnőtt súlyhoz igazodó keménységgel...

 

Üdvözlettel,

 

Pálinkás László

Előzmény: Mrmg (12692)
Mrmg Creative Commons License 2018.07.24 0 0 12692

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy 7 éves gyereknek (kb. 21 kg most) érdemes-e még Junior Vital Premium matracot venni?

(nekem nagyon szimpatikus ez a matrac)

Vagy inkább egy komolyabb Ceriflex Selena Comfort 22 esetleg Best Dream Siglo matrac.

Ezzel kapcsolatban az lenne az kérdésem, hogy nem lenne-e túl kemény a  gyereknek?

 

Köszönöm.

Alváskultúra (X) 2018.07.12 0 0 12691

Szia,

 

ergonómiailag szerintem fontos lenne, hogy ne egy ugyanolyan matrac legyen, hiszen elég jelentős a testsúly különbség a szüleid között. Van egy sor olyan matrac, ahol egy nagy méretben két különböző keménységi oldal található, így akár egy matracban is meg lehet oldani két különböző komfortot, keménységet. Tapasztalatom szerint a kicsit idősebb korosztály a feszesebb és nem modern alapanyagokat kedveli, de a legjobb lenne ha elmennétek velük egy-két szakkereskedésbe, hiszen mégis csak az ő matracuk lesz.

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Petra & Molly (12690)
Petra & Molly Creative Commons License 2018.07.12 0 0 12690

A szüleim ágyát szeretnénk lecserélni, nézegettünk ágykereteket is, de nyilván a matrac a fő kérdés.

180 cm szélességben gondolkozunk, viszont fölmerült a kérdés, hogy 1 matrac legyen, vagy két 90 cm széles. Anyukám 63 kg, apukám közel 100. 

Van e bármi előnye / hátránya, ha kettőt rakunk egymás mellé, vagy jobb ha egy nagy van?

Alváskultúra (X) 2018.07.12 0 0 12689

Kedves Xxx777,

 

normál esetben nem kellene, hogy így legyen még állandó, tartós használatnál sem. Ettől persze nem elképzelhetetlen a dolog. Be kellene jelenteni garanciális panaszként. Tekintettel, hogy a Yatas céggel nincs kapcsolatunk, így az ügymenet kicsit döcögős, de mindent megteszünk, hogy megoldódjon. A garancia@matracguru(pont)hu mail címre kellene egy levelet küldeni és valahogyan lefényképezni úgy a matracokat, hogy látszódjon a probléma.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: xxx777 (12688)
xxx777 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 12688

Üdvözlöm László!

 

Szeretném megkérdezni, hogy vettem Önöktől januárban 2 matracot. Az egyik egy Yatas duchess comfort, a másik egy Zero Gravity. Mindkettő fedő rétege elkezdett "besüllyedni" gyarolatilag egy lyuk keletkezett rajtuk. Ez normális lenne? Egyik matrac sem voolt túl sokat használva, mivel nyaraló(k)ban vannak, és kizárólag én és a párom használjuk őket.Az ő oldalán nincs ilyen jelenség.

almaleveske Creative Commons License 2018.07.09 0 0 12687

Kedves László!

 

Köszönöm a tájékoztatást.

 

Üdv. a

Előzmény: Alváskultúra (12686)
Alváskultúra (X) 2018.07.06 0 0 12686

Szia Almaleveske,

 

megbízható feszes, de nem túl kemény téli-nyári oldalas olasz vákuummatracnak a maga kis 22cm vastagságával és 15 év garival ott lenne a Ceriflex Selena Comfort matrac 83 800-ért vagy olcsóbban ugyanebből a termékcsaládból a Classic Hard.

 

Üdvözlettel:

 

Pálikás László

Előzmény: almaleveske (12685)
almaleveske Creative Commons License 2018.07.05 0 0 12685

Hello Mindenki!

 

Szeretnék 160cm*200cm matracot venni, közepes keménységűt és nincs sok pénzem, sem időm kipróbálgatni.

Mit ajánlotok?

 

Előre is nagyon köszi a segítséget.

Alváskultúra (X) 2018.07.04 0 0 12683

Szia Parci,

 

ez elég menő:-) Amúgy tényleg jónak tűnik, van is benne gondolat és tényleg szabadalmi védettséget élvez. Viszont tényleg nem olcsó.... egy motoros ágyrács is lehetne legalább ilyen megoldás, ha gondolod árban segítek szívesen, valamennyivel fölötte lesz, de még sem egy darab (egyébként jól átgondolt és nagyon használhatónak látszó) szivacs-kombinációért fizetsz 30k-t.

 

off

 

A diéta egyszerű: autoimmun protokoll diéta

 

Eléggé meredek, a következő dolgokat  nem szabad enni minimum 30 nap, ha terminátor vagy akkor 60 nap, brutál üzemmódban 90 nap: 

 

- semmilyen gabona (rizs sem!)

- semmilyen mag és azok olaja (olíva, kókusz, pálmaolaj mehet)

- tejtermék minden fajtája

- tojás valamint minden hüvelyes (bab, borsó, minden ami szója, stb)

- burgonyacsalád (burgonya, paradicsom, paprika, padlizsán). Ez én a lecsószezon után csinálnám tekintettel, hogy a pirospaprika is ugrik:-)

- ha nagyon szigórúan veszed, akkor a csirke is ugrik

 

Persze jön a kérdés, hogy mi marad? Vörös húsok, a maradék zöldség és bármilyen gyümölcs. Valaki azt tanácsolta, hogy olyan dolgokat egyél, amin nincs címke...

 

Mikor van szükség az Autoimmun Protokoll (AIP) étrendre, és mennyi ideig?

Az autoimmun eliminációs étrend (Autoimmun Protokoll) az egyik eleme annak az életmód- terápiának, ami nagy sikerrel alkalmazható az összes olyan, szisztémás gyulladásos hátterű krónikus egészségügyi probléma esetén, mint az autoimmunitás. Az autoimmun protokoll elsődleges célja, hogy az étrendből eltávolítsa azokat a gyulladást keltő és toxikus elemeket, amelyek hozzájárulnak a szisztémás gyulladások fenntartásához, ugyanakkor sejt szintről táplálja a szervezetet a bevitt ételek tápanyag- és antioxidáns tartalmának maximalizálásával. Ez tulajdonképpen egy tápanyag-maximalizált, gyulladáscsökkentő, gyógyító étrend, ami ugyanakkor intenzív bélrendszeri regeneráló hatással is bír! A bélrendszeri egészség helyreállítása kritikus fontosságú, hiszen az immunrendszerünk közel 80%-a bélben helyezkedik el, tehát amikor az összezavarodott és hibásan működő immunrendszer helyreállítása a cél, akkor a problémák gyökeréről, a bélrendszerről és annak egyensúlyának helyreállításáról sem szabad megfeledkeznünk, sőt, ezzel kell kezdenünk! Az Autoimmun Protokoll betartása ezt a kettős célt szolgálja (intenzív gyulladáscsökkentés és bélrendszeri regenerálás). A gyulladásos és emésztőrendszeri tünetek enyhülésétől függ, hogy kinek mennyi ideig érdemes tartania az étrendet. Ez lehet pár hét, pár hónap, de akár évek is.

 

 

 

Az alap AIP diéta ennél megengedőbb, az én tapasztalatom, hogy a krumpli (többek között: glükoalkaloid) is és az étolaj is két elképesztően rossz hatású élelmiszer... Ha átgondolod, akkor meredeknek tűnik. Az is, de 2-3 hét alatt annyira átáll fejben az ember, hogy nem okoz gondot. Én a pirospaprikával csaltam egy kicsit végig, így a házi kolbász nekem belefért:-)

 

Üdvözlettel,

 

Pálinkás László

 

 

Előzmény: Törölt nick (12682)
Alváskultúra (X) 2018.07.03 0 0 12681

Szia Parci,

 

szerintem alapból is lehet reflux párnákat kapni, de tudunk vágatni is neked a kívánt méretet. Szerintem nem a legjobb  megoldás, oldalt fekve pl nem túl kényelmes plusz "lecsúszik" az emer ösztönösen róla. Lehetne az ágykeret rácstartó léceit is ferdén felcsavarozni (gyártottunk már ilyet is) vagy a két hátsó lábat emelni és kihézagolni a közép tartólábat (könyvvel, bármivel).

 

Én pl toltam egy 3 hónapos diétát. Rennie-t úgy kapkodtam, mint a cukorkát már a végén. Azóta semmilyen panasz nincs. Ok, a diéta elég brutál, de szerintem megéri (már csak a mínusz 20kg önmagában is:-)

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Törölt nick (12679)
_MrB_ Creative Commons License 2018.07.01 0 0 12680

Én anno Laciék Váci úti üzletén át vágattam pár szivacspárnát.

Előzmény: Törölt nick (12679)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.01 0 0 12678

Köszönöm a tippet a használton kívül a többit megnézem. 

Előzmény: Alváskultúra (12677)
Alváskultúra (X) 2018.07.01 0 0 12677

Szia B&S,

 

szerintem nem. esetleg olyannal lenne érdemes futni egy kört, hogy használt matrac, üzletekben kiállítási vagy szállítási sérült matracok.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Törölt nick (12676)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.30 0 0 12676

Sziasztok, elérhető árban van használható matrac 6 és 8 éves gyerek alá? Mondjuk 10-18 / db áron?

Alváskultúra (X) 2018.06.25 0 1 12675

Szia,

 

szerintem matracot hosszú távra vesz az ember és amennyiben már Pest közelben vagyunk, úgy szerintem érdemes elmenni egy-két szakkereskedésbe is, próbálgatni a matracokat, próbálgatni az alapanyagokat, hogy melyik hogy viselkedik alattad, mennyire mozog, stb...

 

Szóval érdemes lenne egy kicsit körüljárni jobban a dolgot. A gyerekek meg már vannak abban a korban, amikor ki tudnak választani egy matracot maguknak, lehet hogy némi terelgetés mellett rájuk kellene bízni a választást, mégis csak az ő matracuk lesz:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: FŰKASZAARÉNA (12673)
Hooshee Creative Commons License 2018.06.24 0 0 12674

Ha tényleg nem ragaszkodsz az Ikeáshoz, szerintem kaphatsz itt jobb ajánlatot ár/érték arányban.

Előzmény: FŰKASZAARÉNA (12673)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!