Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2018.05.28 0 0 12655

Szia Zoli,

 

a garanciális probléma egyáltalán nem jellemző a Ceriflex matracokra, így egy kicsit értetlen vagyok. Mindene esetre a termékhez tartozik garancia, érdemes lenne érvényesíteni. A matrac alátámasztása, az ágyrács léceinek sűrűsége is lehet egy probléma, le kellene csekkolni azt is.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Resolve (12650)
Zeki_ Creative Commons License 2018.05.27 0 0 12654

Jaja, ha nem vitaminozok, akkor 1-2 hét után bejön az izomgörcsre ébredés, a vádlimban.

Előzmény: Törölt nick (12653)
Zeki_ Creative Commons License 2018.05.26 0 0 12652

Magamon letesztelve: valóban nem mindegy milyen matracon alszok, de ha este lefekvés előtt bekapok egy ásványianyagos multivitamint, akkor reggel vagy nem fáj, vagy nem annyira fáj a vállam, hátam. 

Nojan Creative Commons License 2018.05.26 0 0 12651

Sziasztok,

 

Mit gondoltok a Yatas Ergocoil Infinityről ( http://www.matrackiraly.hu/ergocoil_infinity  és  https://vimeo.com/163933680 ) ?

A kényelem nagyon megvan a vastag topper miatt (ami ráadásul egészben lecipzárazható, és mondjuk pár év múlva cserélhető), de miféle rugórendszer ez? Valami újabbfajta bonell? Vagy inkább keressek egy megszokott táskarugóst?

Kedves Laci, fogjátok ezt forgalmazni a közeljövőben?

 

Köszönettel,

N.

 

Resolve Creative Commons License 2018.05.25 0 0 12650

 

Szia!

 

Sajnos új matracot kell vennem a mostani Ceriflex Selena Comfort helyett, mert nagyon hamar elkezdett kigödrösödni. A végén már hetente forgattam.

Forgatás után két éjszakáig volt kényelmes, a harmadik éjszaka után már hátfájással ébredtem.

Feszesebb és keményebb matracot keresek és legfőként tartósabbat. (65 kg vagyok, és legtöbbször az oldalt fekve alszom)

 

Üdv: Zoli   

Előzmény: Alváskultúra (12649)
Alváskultúra (X) 2018.05.25 0 0 12649

Szia Parci,

 

alakul csak lassan. A legbonyolultabb, hogy Ausztriában készül a hab és a váágás is, de az oisztrák komfort egészen más mint a magyar vagy a többi kelet-európai ország és nehezen találják el, hogy mi milyen keménységet szeretnénk. Ehhez hozzáadjuk a majdnem 500km távolságot és kész a bonyodalom:_)

 

Szerintem őszre már egy-két országban -többek közözz Magyarországon is- felállunk a Levital matrac választékkal.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Törölt nick (12648)
Alváskultúra (X) 2018.05.25 0 0 12647

Szia A4-Afn,

 

szerintem mint általában az emlékezőhabos matracok ez is egyoldalas lesz. Az egy másik kérdés, hogy használható-e a másik oldala a matracnak, ezt még ki kell derítenem. Elég sok gyártó (főleg a pillowtop-os) matracok esetében kizárja a másik oldal használatát tekintettel arra, hogy azon az oldalon csak annyi és olyan hab van, ami megtartja a rugózatot stabilan.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: A4-AFN (12645)
Alváskultúra (X) 2018.05.25 0 0 12646

Szia A4-Afn,

 

utána járok.

 

Üdv,

 

PÁlinkás lászló

Előzmény: A4-AFN (12645)
A4-AFN Creative Commons License 2018.05.25 0 0 12645

Szia Alváskultúra!

 

A Moon Soft mtracról több oldalatokon láttam, hogy két oldalas.

A rávarrott nagy cimkén is ott van zárójelben, hogy double sided matress. De sehol sem találom, hogy milyen anyag(hab) van az alján, illetve a felső memory hogy fogja kedvelni, ha alulra kerül?

 

Köszi! 😉

Előzmény: Alváskultúra (12643)
raulista Creative Commons License 2018.05.15 0 0 12644

Köszönöm, már első éjszaka istenien aludtunk rajta!

Előzmény: Alváskultúra (12643)
Alváskultúra (X) 2018.05.15 0 0 12643

Kedves Raulista,

 

alapból ezek a matracok tengelyesen szimmetrikusak, tehát mindegy hogy fej vagy lábvég.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: raulista (12641)
Alváskultúra (X) 2018.05.15 0 0 12642

SZia ,

 

ha egészségügyileg nem indokolt, úgy ne vízzárót. Olyat érdemes keresni, ahlja.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Galahed_ (12640)
raulista Creative Commons License 2018.05.14 0 0 12641

Kedves Pálinkás úr!

Megérkezett ma az Elite Pocket matracunk Önöktől. Már nagyon vártam! Az lenne a kérdésem, hogy jól gondoljuk, hogy a felcímkézett oldal a fejrész? Vagy mindegy?

Galahed_ Creative Commons License 2018.05.11 0 0 12640

A matrac nagyjából körvonalazódott, tudtok ajánlani hozzá matracvédőt? Jó minőségű, pamut stb. (90x200) Persze a guglival sokhelyen találok, de már megint elveszek a részletekben...  (töltet -gramm, poliészter -pamut, vizzáró- szellőző...  stb)

 

Nekem egy jól szellőző minőségi kellene a fent megadott méretben. (akár privátban is jöhet, ha nem akar vki reklámot csinálni.) Előre is köszönöm.  

Alváskultúra (X) 2018.05.10 0 0 12639

Szia Égkék,

 

alapvetően az ágyrácsokat a matrac határozza meg, ahogyan változik a piac és elmegy megint inkább a vastagabb vagy a feszesebb vagy a rugós matracok irányába, úgy egyre inkább a legegyszerűbb 14-16 léces fenyő borda is elegendő, de például a 20 cm környékén lévő zónázott matracok esetében még el lehet -sőt érdemes is tartósság szempontjából- gondolkodni a rugalmas ágyrácsokon de úgy, hogy minimum 26-28 keresztlécből álljon.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: égkék (12637)
égkék Creative Commons License 2018.05.09 0 0 12638

Köszönöm a segítséget :) Mindenképpen elmegyünk  szakboltba,és próbálgatunk. Vannak 2 oldalas matracok is,majd azokat is megnézegetjük, Nem én vagyok 90 kg :D

Előzmény: Hooshee (12629)
égkék Creative Commons License 2018.05.09 0 0 12637

szia:)

 

Nagyon köszönöm a segítséget :) Még annyit szeretnék kérdezni,hogy milyen ágyrács legyen a keretben?

Köszönöm a segítséget.)

Előzmény: Alváskultúra (12630)
Galahed_ Creative Commons License 2018.05.09 0 0 12636

Köszönöm a választ. Amikor utoljára matracot vettem egyharmadot magasságot emlegetett a szakember. Gondoltam megkérdezem, azóta haladt a világ. Nálam 8 cm van igy, mint irod elég lesz. :)   Köszi!

 

 

Előzmény: Alváskultúra (12635)
Alváskultúra (X) 2018.05.09 0 0 12635

Szia Galahed,

 

kényszerpálya miatt az ágyneműtartós felnyílós ágyaknál egy ca. 5cm, de normáll esetben egy ca. 8-10cm süllyedés jó lenne. Ami fontos, hogy ne legyen annyira mélyen a matrac, hogy amikor leülsz, akkor az ágy oldala nyomja a combodat, de olyan keveset se, hogy kicsúszhasson a keretből.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Galahed_ (12633)
_MrB_ Creative Commons License 2018.05.09 0 0 12634

0 cm.

Előzmény: Galahed_ (12633)
Galahed_ Creative Commons License 2018.05.09 0 0 12633

Sziasztok!

 

Egy matracnak milyen magas oldaltámasztás szükséges? Vagy ez tipusonként más és más? Vagy egyáltalán nincs ilyen követelmény? Az ágykeret mélysége miatt kérdezem. Előre is köszönöm. 

Alváskultúra (X) 2018.05.09 0 0 12632

Kedves Borella83,

 

a HR Ultra matrac megszűnt, ez egy akciós készlet volt. A Signum Hard és a MC Premium ca. hasonló alapanyag és keménység, különbség a képeken látható kialakításban van. A MC Premium egSignum Hard viszont két különböző habból álló kétoldalas matrac. 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Borella83 (12631)
Borella83 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12631

Kedves Alváskultúra!

Segítségét kérem abban, hogy az alábbi matracok között komfortban, minőségben, stb. mi a különbség? 

 

RelaXx signum dual medium
RelaXx signum hr climatic
Swiss Dream hr ultra
Medical concept premium

 

Köszönöm a választ.

Alváskultúra (X) 2018.05.08 0 0 12630

Szia Égkék,

 

a legszerencsésebb lenne, ha egy megfelelő szakkereskedésbe el tudnátok látogatni. Olyan helyre, ahol több márka is van és többféle alapanyagot is ki lehet próbálni. A súlykülönbség valóban indokolná, hogy papa-mama matrac legyen, ez egy sor terméknél akár egy nagy matracban is lehetséges. Habok között a Signumok, zsákrugósban az elérhető kategóriában az Eliza Vanessa matracok egy huzat alatt.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: égkék (12628)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12629

A súlykülönbséget nem egyenlíti ki, vagy legalábbis nem úgy, ahogy te itt most mondod. Amit csinál, hogy a mozgásokat nem vezeti tovább az ágy két fele közt (tehát ha te átfordulsz a másik oldaladra, ez a mozgás nem rángatja meg a matrac másik felét is). Ami tényleg tud ilyen kiegyenlítést, az amit lejjebb írtam CoolFlow rendszer, de ott ezt a hatást az eltérő magasságú rugók adják.

 

De ettől még ezeket a matracokat is különböző keménységben gyártják, ami függ a többi rétegtől is, meg a táskarugók keménységétől, amit leginkább a huzalvastagsággal szabályoznak. Ergo ami neked a 90 kilóval kényelmes, az egyáltalán nem biztos hogy a párodnak is jó lesz, és viszont. Ettől persze még simán találhattok olyat ami mindkettőtöknek jó, csak ezért egyáltalán nem kell kizárnod a habmatracokat sem szerintem.

Előzmény: égkék (12627)
égkék Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12628

Találtam egy jónak tűnő zsákrugós matracot itt a neten,és ha megyünk matracot vásárolni,akkor mindenképpen utána kérdezek,és ha van,akkor  megpróbálom  mennyire kényelmes :)

 

Hilding Original Multi Medicott Silver zsákorugós matrac
Alapanyag:     Zsákrugós rendszer
Gyártó:     Hilding
Rugók száma:     400db/m2
Zónák száma:     7 ergonómiai zóna
Garancia:     10 év
Szállítási határidő:     3-7 munkanap
Komfortréteg:     Komforthab
Huzat anyaga:     Medicott-Silver
Téli-nyári oldal:     Nem
Szerkezet:     Zsákrugó 400db/m2
Matracmagasság:     23cm
Komfort:     Félkemény
Huzat típusa:     Mosható 60C°-on
Milyen a termék:     Quality of Sweden

 

Esetleg van valakinek ilyen matrac,és vélemény róla? :)

égkék Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12627

Először is nagyon köszönöm a  tanácsokat,és a segítséget :)

Igen egy matracot szeretnénk. A mostani ágyunk egy ülősarok kihúzható ágyrésze,és rajta egy 5 cm vastag dormeo szivacs,ami kényelmes,de maga az ágy nagyon nem kényelmes :))

Mindenképpen elmegyünk egy szakboltba,és kipróbáljuk a matracokat,de a táska rugósra azért esett a választásunk,mert ez állítólag kiegyenlíti a súly különbséget. Bonell rugóst próbáltuk,azt semmiképpen nem szeretnénk.

kb 100 ezer forintot tudnánk most rászánni,és ebből nem tudom melyik fajtát tudnánk kihozni,ami azért elég jó fajta lenne :) Gondolok a rugó fölötti rétegre,mert gondolom az is számít,mennyire lesz tartós,és kényelmes :)

Ilyen dolgokban próbálnék még tanácsot kérni.

Előzmény: Hooshee (12626)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12626

Hát, ugye 30kg súlykülönbség azért nem kevés, itt felmerül az a kérdés hogy azonos matracot akartok-e, vagy inkább 2x80 centi szélest.

 

Nálunk még kicsit nagyobb is az eltérés (bár csökken, és nem a feleségem hízik :D), épp ezért javasolta Pálinkás úr az Isbir Lifesleep Coolflow matracokat, mert abban olyan a rugózat, hogy ki tudja egyenlíteni a különbségeket (egymás mellett vannak 10 és 15 centis rugók, ha jól értettem, én a tisztességesebb súlyommal összenyomom mind a kettőt, míg a feleségem valószínűleg csak a 15 centiseken alszik. Fölöttük persze még mindenféle rétegek vannak, majd valaki hozzáértőbb kifejti, ha érdekel, a lényeg, hogy nálunk 3 hete van itt, és isteni jókat alszom :) Az elején kicsit szokni kellett a memory réteget rajta (mi a deluxe változatot vettük, az annyiban más mint a sima, hogy van benne egy 5 centis memory réteg), de az pár nap alatt megvolt.

 

Szóval én személyes tapasztalat alapján ezt merem ajánlani. Amíg nem jött meg amúgy a matrac, addig kaptunk egy kölcsönmatracot a cégtől, az sem volt rossz egyikünknek sem, de ezen csak 3-4 napot töltöttünk, hosszú távú tapasztalatom nincs róla:

 

https://www.gigamatrac.hu/matracok/zsakrugos-matracok/yatas-wedding-premium-matrac

 

De amúgy meg szabaduljatok be egy nagyobb bemutatóterembe, és feküdjetek végig pár darabot, annál jobb ajánlat úgysem lesz, mint amit magad érzel :)

Előzmény: égkék (12625)
égkék Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12625

Sziasztok :)

 

Matracot szeretnénk venni a párommal. Az ágykeret egy Cintia nevű fa ágykeret lesz, 160x200 matrac méret jó bele :) Szivacsosat nem szeretnénk,ezért én innen tőletek,és netes oldalakról a táskarugós matracot néztem ki magunkat. Ha valakinek van ilyen,és leírná nekem a tapasztalatait,annak nagyon hálás lennék. És nem tudom,hogy 90 és 60 kg-os személyeknek jó választás lenne ez?

Nagyon köszönöm előre is a tanácsokat..)

Galahed_ Creative Commons License 2018.05.07 0 0 12624

Amúgy persze itt van a Cardo is, (győri cég) de aranyárban vannak a táskarugós matracai, valamint a naturelle matracok is eléhetőek, azokat itt gyártják Bősüsü-n. Hirtelen ezeket találtam, de sajnos véleményeket sehol sem tudtam róluk beszerezni...  gondoltam hátha itt... :) A matracdepo-t meg már emlitettem.

 

 

Persze, nem vettem piszkálásnak, honnan is tudhattad volna, hogy röghöz vagyok kötve :)

 

Előzmény: Hooshee (12622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!