Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2018.05.25 0 0 12647

Szia A4-Afn,

 

szerintem mint általában az emlékezőhabos matracok ez is egyoldalas lesz. Az egy másik kérdés, hogy használható-e a másik oldala a matracnak, ezt még ki kell derítenem. Elég sok gyártó (főleg a pillowtop-os) matracok esetében kizárja a másik oldal használatát tekintettel arra, hogy azon az oldalon csak annyi és olyan hab van, ami megtartja a rugózatot stabilan.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: A4-AFN (12645)
Alváskultúra (X) 2018.05.25 0 0 12646

Szia A4-Afn,

 

utána járok.

 

Üdv,

 

PÁlinkás lászló

Előzmény: A4-AFN (12645)
A4-AFN Creative Commons License 2018.05.25 0 0 12645

Szia Alváskultúra!

 

A Moon Soft mtracról több oldalatokon láttam, hogy két oldalas.

A rávarrott nagy cimkén is ott van zárójelben, hogy double sided matress. De sehol sem találom, hogy milyen anyag(hab) van az alján, illetve a felső memory hogy fogja kedvelni, ha alulra kerül?

 

Köszi! 😉

Előzmény: Alváskultúra (12643)
raulista Creative Commons License 2018.05.15 0 0 12644

Köszönöm, már első éjszaka istenien aludtunk rajta!

Előzmény: Alváskultúra (12643)
Alváskultúra (X) 2018.05.15 0 0 12643

Kedves Raulista,

 

alapból ezek a matracok tengelyesen szimmetrikusak, tehát mindegy hogy fej vagy lábvég.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: raulista (12641)
Alváskultúra (X) 2018.05.15 0 0 12642

SZia ,

 

ha egészségügyileg nem indokolt, úgy ne vízzárót. Olyat érdemes keresni, ahlja.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Galahed_ (12640)
raulista Creative Commons License 2018.05.14 0 0 12641

Kedves Pálinkás úr!

Megérkezett ma az Elite Pocket matracunk Önöktől. Már nagyon vártam! Az lenne a kérdésem, hogy jól gondoljuk, hogy a felcímkézett oldal a fejrész? Vagy mindegy?

Galahed_ Creative Commons License 2018.05.11 0 0 12640

A matrac nagyjából körvonalazódott, tudtok ajánlani hozzá matracvédőt? Jó minőségű, pamut stb. (90x200) Persze a guglival sokhelyen találok, de már megint elveszek a részletekben...  (töltet -gramm, poliészter -pamut, vizzáró- szellőző...  stb)

 

Nekem egy jól szellőző minőségi kellene a fent megadott méretben. (akár privátban is jöhet, ha nem akar vki reklámot csinálni.) Előre is köszönöm.  

Alváskultúra (X) 2018.05.10 0 0 12639

Szia Égkék,

 

alapvetően az ágyrácsokat a matrac határozza meg, ahogyan változik a piac és elmegy megint inkább a vastagabb vagy a feszesebb vagy a rugós matracok irányába, úgy egyre inkább a legegyszerűbb 14-16 léces fenyő borda is elegendő, de például a 20 cm környékén lévő zónázott matracok esetében még el lehet -sőt érdemes is tartósság szempontjából- gondolkodni a rugalmas ágyrácsokon de úgy, hogy minimum 26-28 keresztlécből álljon.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: égkék (12637)
égkék Creative Commons License 2018.05.09 0 0 12638

Köszönöm a segítséget :) Mindenképpen elmegyünk  szakboltba,és próbálgatunk. Vannak 2 oldalas matracok is,majd azokat is megnézegetjük, Nem én vagyok 90 kg :D

Előzmény: Hooshee (12629)
égkék Creative Commons License 2018.05.09 0 0 12637

szia:)

 

Nagyon köszönöm a segítséget :) Még annyit szeretnék kérdezni,hogy milyen ágyrács legyen a keretben?

Köszönöm a segítséget.)

Előzmény: Alváskultúra (12630)
Galahed_ Creative Commons License 2018.05.09 0 0 12636

Köszönöm a választ. Amikor utoljára matracot vettem egyharmadot magasságot emlegetett a szakember. Gondoltam megkérdezem, azóta haladt a világ. Nálam 8 cm van igy, mint irod elég lesz. :)   Köszi!

 

 

Előzmény: Alváskultúra (12635)
Alváskultúra (X) 2018.05.09 0 0 12635

Szia Galahed,

 

kényszerpálya miatt az ágyneműtartós felnyílós ágyaknál egy ca. 5cm, de normáll esetben egy ca. 8-10cm süllyedés jó lenne. Ami fontos, hogy ne legyen annyira mélyen a matrac, hogy amikor leülsz, akkor az ágy oldala nyomja a combodat, de olyan keveset se, hogy kicsúszhasson a keretből.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Galahed_ (12633)
_MrB_ Creative Commons License 2018.05.09 0 0 12634

0 cm.

Előzmény: Galahed_ (12633)
Galahed_ Creative Commons License 2018.05.09 0 0 12633

Sziasztok!

 

Egy matracnak milyen magas oldaltámasztás szükséges? Vagy ez tipusonként más és más? Vagy egyáltalán nincs ilyen követelmény? Az ágykeret mélysége miatt kérdezem. Előre is köszönöm. 

Alváskultúra (X) 2018.05.09 0 0 12632

Kedves Borella83,

 

a HR Ultra matrac megszűnt, ez egy akciós készlet volt. A Signum Hard és a MC Premium ca. hasonló alapanyag és keménység, különbség a képeken látható kialakításban van. A MC Premium egSignum Hard viszont két különböző habból álló kétoldalas matrac. 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Borella83 (12631)
Borella83 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12631

Kedves Alváskultúra!

Segítségét kérem abban, hogy az alábbi matracok között komfortban, minőségben, stb. mi a különbség? 

 

RelaXx signum dual medium
RelaXx signum hr climatic
Swiss Dream hr ultra
Medical concept premium

 

Köszönöm a választ.

Alváskultúra (X) 2018.05.08 0 0 12630

Szia Égkék,

 

a legszerencsésebb lenne, ha egy megfelelő szakkereskedésbe el tudnátok látogatni. Olyan helyre, ahol több márka is van és többféle alapanyagot is ki lehet próbálni. A súlykülönbség valóban indokolná, hogy papa-mama matrac legyen, ez egy sor terméknél akár egy nagy matracban is lehetséges. Habok között a Signumok, zsákrugósban az elérhető kategóriában az Eliza Vanessa matracok egy huzat alatt.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: égkék (12628)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12629

A súlykülönbséget nem egyenlíti ki, vagy legalábbis nem úgy, ahogy te itt most mondod. Amit csinál, hogy a mozgásokat nem vezeti tovább az ágy két fele közt (tehát ha te átfordulsz a másik oldaladra, ez a mozgás nem rángatja meg a matrac másik felét is). Ami tényleg tud ilyen kiegyenlítést, az amit lejjebb írtam CoolFlow rendszer, de ott ezt a hatást az eltérő magasságú rugók adják.

 

De ettől még ezeket a matracokat is különböző keménységben gyártják, ami függ a többi rétegtől is, meg a táskarugók keménységétől, amit leginkább a huzalvastagsággal szabályoznak. Ergo ami neked a 90 kilóval kényelmes, az egyáltalán nem biztos hogy a párodnak is jó lesz, és viszont. Ettől persze még simán találhattok olyat ami mindkettőtöknek jó, csak ezért egyáltalán nem kell kizárnod a habmatracokat sem szerintem.

Előzmény: égkék (12627)
égkék Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12628

Találtam egy jónak tűnő zsákrugós matracot itt a neten,és ha megyünk matracot vásárolni,akkor mindenképpen utána kérdezek,és ha van,akkor  megpróbálom  mennyire kényelmes :)

 

Hilding Original Multi Medicott Silver zsákorugós matrac
Alapanyag:     Zsákrugós rendszer
Gyártó:     Hilding
Rugók száma:     400db/m2
Zónák száma:     7 ergonómiai zóna
Garancia:     10 év
Szállítási határidő:     3-7 munkanap
Komfortréteg:     Komforthab
Huzat anyaga:     Medicott-Silver
Téli-nyári oldal:     Nem
Szerkezet:     Zsákrugó 400db/m2
Matracmagasság:     23cm
Komfort:     Félkemény
Huzat típusa:     Mosható 60C°-on
Milyen a termék:     Quality of Sweden

 

Esetleg van valakinek ilyen matrac,és vélemény róla? :)

égkék Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12627

Először is nagyon köszönöm a  tanácsokat,és a segítséget :)

Igen egy matracot szeretnénk. A mostani ágyunk egy ülősarok kihúzható ágyrésze,és rajta egy 5 cm vastag dormeo szivacs,ami kényelmes,de maga az ágy nagyon nem kényelmes :))

Mindenképpen elmegyünk egy szakboltba,és kipróbáljuk a matracokat,de a táska rugósra azért esett a választásunk,mert ez állítólag kiegyenlíti a súly különbséget. Bonell rugóst próbáltuk,azt semmiképpen nem szeretnénk.

kb 100 ezer forintot tudnánk most rászánni,és ebből nem tudom melyik fajtát tudnánk kihozni,ami azért elég jó fajta lenne :) Gondolok a rugó fölötti rétegre,mert gondolom az is számít,mennyire lesz tartós,és kényelmes :)

Ilyen dolgokban próbálnék még tanácsot kérni.

Előzmény: Hooshee (12626)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12626

Hát, ugye 30kg súlykülönbség azért nem kevés, itt felmerül az a kérdés hogy azonos matracot akartok-e, vagy inkább 2x80 centi szélest.

 

Nálunk még kicsit nagyobb is az eltérés (bár csökken, és nem a feleségem hízik :D), épp ezért javasolta Pálinkás úr az Isbir Lifesleep Coolflow matracokat, mert abban olyan a rugózat, hogy ki tudja egyenlíteni a különbségeket (egymás mellett vannak 10 és 15 centis rugók, ha jól értettem, én a tisztességesebb súlyommal összenyomom mind a kettőt, míg a feleségem valószínűleg csak a 15 centiseken alszik. Fölöttük persze még mindenféle rétegek vannak, majd valaki hozzáértőbb kifejti, ha érdekel, a lényeg, hogy nálunk 3 hete van itt, és isteni jókat alszom :) Az elején kicsit szokni kellett a memory réteget rajta (mi a deluxe változatot vettük, az annyiban más mint a sima, hogy van benne egy 5 centis memory réteg), de az pár nap alatt megvolt.

 

Szóval én személyes tapasztalat alapján ezt merem ajánlani. Amíg nem jött meg amúgy a matrac, addig kaptunk egy kölcsönmatracot a cégtől, az sem volt rossz egyikünknek sem, de ezen csak 3-4 napot töltöttünk, hosszú távú tapasztalatom nincs róla:

 

https://www.gigamatrac.hu/matracok/zsakrugos-matracok/yatas-wedding-premium-matrac

 

De amúgy meg szabaduljatok be egy nagyobb bemutatóterembe, és feküdjetek végig pár darabot, annál jobb ajánlat úgysem lesz, mint amit magad érzel :)

Előzmény: égkék (12625)
égkék Creative Commons License 2018.05.08 0 0 12625

Sziasztok :)

 

Matracot szeretnénk venni a párommal. Az ágykeret egy Cintia nevű fa ágykeret lesz, 160x200 matrac méret jó bele :) Szivacsosat nem szeretnénk,ezért én innen tőletek,és netes oldalakról a táskarugós matracot néztem ki magunkat. Ha valakinek van ilyen,és leírná nekem a tapasztalatait,annak nagyon hálás lennék. És nem tudom,hogy 90 és 60 kg-os személyeknek jó választás lenne ez?

Nagyon köszönöm előre is a tanácsokat..)

Galahed_ Creative Commons License 2018.05.07 0 0 12624

Amúgy persze itt van a Cardo is, (győri cég) de aranyárban vannak a táskarugós matracai, valamint a naturelle matracok is eléhetőek, azokat itt gyártják Bősüsü-n. Hirtelen ezeket találtam, de sajnos véleményeket sehol sem tudtam róluk beszerezni...  gondoltam hátha itt... :) A matracdepo-t meg már emlitettem.

 

 

Persze, nem vettem piszkálásnak, honnan is tudhattad volna, hogy röghöz vagyok kötve :)

 

Előzmény: Hooshee (12622)
Galahed_ Creative Commons License 2018.05.07 0 0 12623

Nem, nem akarok próba nélkül vásárolni. Ezért kérdezem a matracdepo matracairól a véleményeteket. Az kb 25 percnyire van tőlem. 

Előzmény: Hooshee (12622)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.07 0 0 12622

Oké, értettem. Félre ne érts, nem piszkálni akartalak, csak szempontot adni, de természetesen érthető a dolog :( Csak így elég nehéz dolgod van, mert próba nélkül matracot venni biztosan nem szabad.

Előzmény: Galahed_ (12621)
Galahed_ Creative Commons License 2018.05.07 0 0 12621

Kérdésedre válaszolva: igen, jelenlegi élethelyzetemben sajnos teljesen megoldhatatlan, hogy belátható időn belül 3-4 óránál tovább legyek/legyünk távol lakóhelyünktől. 

Előzmény: Hooshee (12620)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.07 0 0 12620

Szia,

 

matracügyben én itt inkább a kérdező, mint a válaszoló oldalon lennék, de mint ilyen, kérdeznék is tőled valamit:

 

most készülsz kiadni 80e forintot egy matracra, amit 5-6 évig azért előreláthatólag használni fogsz, és ahol a következő éveid kb harmadát eltöltöd majd.

Tényleg annyira megoldhatatlan egy budapesti utazás egy akár hétvégi napon, mert a nagyobb boltok némelyike még vasárnap is nyitva van, a matrac árának kb 5%áért? Mármint lehet teljesen jó az a matrac is, amit helyben kapsz, de azért nem érné meg sokkal jobban tisztában lenni a kínálattal, több eladóval beszélni, több véleményt hallani, és a legfontosabb, saját tapasztalatot gyűjteni?

Előzmény: Galahed_ (12618)
Alváskultúra (X) 2018.05.07 0 0 12619

Szia Galahed,

 

a pingvines matracokra nincs garancia (azért érdemes elolvasni a papírokat), hanem a matracra szavatosság van. 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Galahed_ (12618)
Galahed_ Creative Commons License 2018.05.06 0 0 12618

Sziasztok!

 

 

Matracvásárlás elött álok , eddig egy Jysk Dreamzone Gold matracom volt, mára már elégggé megteknősödött...Sokan dicsérik, de nekem valahogy nem jó...ráadásul kb 6 éves. (ez habmatrac féle..) Elvileg 25 év garanciát adtak rá, de gondolom vissza nem vihetem hogy nem jó hat év után.

 

Sajnos nem tudok Pestre utazni, mert beleolvasván a topikba látomsokan azokat a boltokat ajánljátok.

A közelemben, Győrben, a Matracdepo van, lengyel termékekkel. Nektek mi a véleményetek az általuk forgalmazott matracokról

 

Mivel kb 110kg vagyok, kissé derékfájós, a táskarugós matracokban gondolkodom. a keret rá (90x200) 70-80ezer Ft lenne. Kipróbálni ott ki tudom őket.

A webről lehetne talán jobbat rendelni, de nem merem próba nélkül (pl matracvasarlas.hu)

 

Szóval:  matracdepo vélemények?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!