Keresés

Részletes keresés

A4-AFN Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12550

Különböző magasságúak.

Előzmény: _MrB_ (12549)
_MrB_ Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12549

Két ilyen eltérő súly esetén nem egyiket....

Előzmény: A4-AFN (12548)
A4-AFN Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12548

Valószínű, hogy a Deluxe volt.

Elég rossz érzés azok után visszafeküdni a kifeküdt régi matracokba. Hétfőn megrendelem valamelyiket. 😉

Előzmény: Hooshee (12547)
Hooshee Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12547

Gondolom ami Isbirből tetszett az a Coolflow vagy Coolflow deluxe volt. Na azt vettük mi... már nagyon várom :)

Előzmény: A4-AFN (12546)
A4-AFN Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12546

Na meg volt a próba.

Párom általában ilyesmit 2 perc alatt eldönt.

Ruhát például alig próbál. Tetszik, viszi, nem tetszik, akkor meg nem.

Na ma 1.5 órat hemperegtünk a Giga 1-ben. 

Ami tetszett, az a Medical Concept Luxus, a Swisstech 3D. Pillanatok alatt tettem túl magam a Rottex rugósain. Aztan jöttek az Isbir-ek. Na ott kerültünk bajba. 😁

Azt mondta a parom, hogy azon a pár tízezren nem múlik, eddig is 70-80 körül nézegettük a 90x200 matracokat. Egyöntetű véleményünk, hogy 200 körül parjat nem találtuk a Life Sleep Isbir Moon Soft, Double Comfort, és Memory Platinum matracoknak. Egy volt ami jobb volt, szintén Isbir, a nevét meg sem jegyeztem, de vmi 5-600 db ezres lett volna az ára.

Így visszatértünk a földre, és az előző 3 darabot próbalgattuk meg sokaig. Nem született döntés. Mindhárom más, és mindhárom azért a masért tetszett. Áruk majdnem azonos.

Sakk helyzet van.

Attól tartok, hogy ha a Moon Soft meg picit lágyul, akkor az mar keves lesz alám. A Double Comfort kevesbe engedte be a vállat oldalt fekve, viszont tetszett a határozott tartás. Ezek miatt középút lenne a Memory Platinum, de nem tudom van e sérvem. Ezért a kereskedő azt mondta, amíg ki nem derítem, hogy nincs sérvem, addig nem javasol memóriasat, mert az a tapasztalat, hogy gerincsérv eseten eem válik be.

Na ilyenkor mi van? 😂😂😂

Előzmény: A4-AFN (12542)
_MrB_ Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12545

Néha ezt kell.

Napfénypaplant kérdeztem volna meg, mert ők magyar cégként nagyon rugalmasak, korrektek. Párnáik, paplanaik aki szereti a pehelyt, annak kihagyhatatlanok. Simán kinézem, ha van szabad kapacitásuk, csinálnak neked igényre anyagból, méretre gumis lepedőt.

Előzmény: Hooshee (12544)
Hooshee Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12544

Az lesz a vége hogy az USAból megrendelem, ezekről is lepattantunk... De legalább 15000ért akartak ránkmelegíteni valamit, ami amúgy nem az amit keresünk.

Előzmény: Beer Monster (12543)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12543

Először megigazítod az asszonyt, aztán ő majd megigazítja a lepedőt ;)

Előzmény: Hooshee (12541)
A4-AFN Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12542

Sziasztok!

Addig nézegettem a hab matracokat, hogy sikerült állást foglalnom az egyik legdrágább darab mellett. Ez a Swisstech Dinamyc+.

Tetszik, de nincs az az érzés, hogy ronanok értük ket kilóval a zsebemben, és megveszem. Úgy érzem, hogy holtpontra értem. Egy matrac legyen vagy sokkal olcsóbb, vagy adjuk meg a modját, és lépjünk be a felső(bb) kategóriába. Kerem, javítsatok, ha rosszul pozícionaltam.

 

Ma újra vegig hemperegjük a Gigamatrac ajanlatát. Most már játszanak a zsákrúgók is. Ahogy nezegettem, a fenti két matrac árán olyan matracok is szóbajöhetnek, mint a Ceriflex Pocket Exclusive 25,  a Rottex Allegro összes változata, a Hindling jó par darabja, az Isbir Moon, vagy Double Comfort.

Szóval előről kezdjük az egészet. 😁😂😂

Kérdés, hogy egy olcsóbb Isbir jobb, vagy egy Rottex legjobb darabja? Gondolom ez nem is kerdés. 😁

 

A Ceriflex milyen minőséget képvisel?

 

115-120 Kg közt mozgok 1o éve.

Parom 60Kg. 40 evesek vagyunk, de neki reggelre mindig zsibbad a keze, fáj a dereka. Nekem derekam, neha neha nyakam.

Legyen kenyelmes, számunkra "egészséges", és évekig TARTÓS!

Kettőnkere jelenleg 200 körül szánnek, és ez már a kitolt keret.

 

Minden ötletet, véleményt meghallgatok.

Hooshee Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12541

NA, ezt kihagynám :)

 

Na mindegy, max rendelek az USAból, ha máshonnan nem jön össze. De kaptam egy tippet  (Billerbeck álomstúdió), megnézzük ma.

Előzmény: Beer Monster (12540)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12540

Egyébként mi csak lelógatjuk arasznyit körbe, nem szoktuk a matrac alá tűrni. Valóban egy-két naponként kicsit igazítani kell rajta.

Beer Monster Creative Commons License 2018.04.07 0 0 12539
Előzmény: Hooshee (12538)
Hooshee Creative Commons License 2018.04.06 0 0 12538

Vagy félreértettél, vagy nem tudom: a gumis alatt azt értettem, hogy a széle van gumizva (néhol körmugisként hívják). Ettől még lehet pamut, vászon, akármi ,csak a széle gumis. Angolul ami nekem kéne az deep pocket fitted, csak épp itthon nemigen találok ilyesmit, a jysknek van 40 centise, de a 38as matrachoz az karcsú lesz.

 

Őszintén szólva ha épp nem ilyet akarnék (de ilyet akarok, mert a rosseb fog vesződni az állandó aláhajtogatással), akkor se lenne sokkal egyszerűbb a kérdés, ugyanis a legnagyobbak amiket találtam 240x260 körül vannak, namost a matrac 180x200, szóval marad oldalanként 30 centi, ami megintcsak kevés...

Előzmény: Beer Monster (12537)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.06 0 0 12537

Gumis lepedő :)

Gyerekeknek való, hogy ne gyűrjék össze. Jó lesz arra a pamut vagy lenvászon is, vagyis főleg az lesz jó ;)

Előzmény: Hooshee (12536)
Hooshee Creative Commons License 2018.04.06 0 0 12536

Miután a matrac és a párnák meglettek, sikerült az ágykeretet is megrendelni, így teljes a készlet, node! jött a 100 forintos kérdés: lepedő :) ugye 38 centis a matrac, és persze gumisat szeretnék, szóval olyan kéne ami legalább olyan 45 centi magas oldalú... csak nem nagyon találok :) Ötlet valakinek?

Zeki_ Creative Commons License 2018.04.05 0 0 12535

:)

És az van meg a leggyorsabban. :)

Előzmény: Alváskultúra (12534)
Alváskultúra (X) 2018.04.05 0 0 12534

Szia Zeki_

 

állítólag az egyik legősibb írásos emlék (talán kínai?) így szól: "Minden úgy jó, ahogy van

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Zeki_ (12533)
Zeki_ Creative Commons License 2018.04.05 0 0 12533

Hja, sok hajam volt.... anno. 

:)

Előzmény: Alváskultúra (12532)
Alváskultúra (X) 2018.04.05 0 0 12532

Szia BeerMonster,

 

kezd kihalni a világból a tisztelet... Anno minden jobb volt:-)

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (12531)
Beer Monster Creative Commons License 2018.04.04 0 0 12531

Pedig még arra is ügyelt a derék marketinges, hogy a szóvégi rag ne legyen része a linknek. Nem tiszteled te a gondos munkát ;)

Előzmény: Alváskultúra (12530)
Alváskultúra (X) 2018.04.04 0 0 12530

Szia A4-Afn,

 

logikailag szerintem jó a gondolatmenet. Előtte egy kicsit a tegnapi válaszomhoz. Már tegnap is éreztem, ma meg visszaolvasva meg is győződtem, hogy egy kicsit erős volt. Írtam is a kedves Modiknak, hogy legyenek kedvesek törölni. Ezek nem ide tartozó dolgok. 

 

A habrugók esetében szerintem egy kicsit más a helyzet. Egy részről ugye a habrugók (többnyire) HR habokból vannak, amiknek nagyobb a tömegsűrűsége és sokkal rugalmasabb, mint egy átlagos normál hab. Más részről minden habrugónak van egy karakterisztikája. Ez egy nyomás alatt mért és felrajzolt görbe és egészen meglepő módon ugyanabból az anyagból vágott ugyanolyan méretű habrugók karakterisztikája is eltér a rugó vágási mintájában. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy egy matrac esetében az alapanyag és a vágás nagyon sok mindent befolyásol. Olyan egy kicsit, mint a jin-jang. Normál habokhoz a vágással és egyéb megoldásokkal (know-how) sokat kell hozzátenni, hogy jó matracot kapjunk és egy remek HR habból is lehet vacak matracot csinálni...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: A4-AFN (12529)
A4-AFN Creative Commons License 2018.04.03 0 0 12529

😁😁😁

Zajlik az élet...

Legalabb olvashattunk egy szép verset.

 

Ha már a kifekvesnél tartunk. A habrugós matracoknál ez mennyire jellemző? Laikusként azt hihetné az ember, hogy nagyobb terhelés jut egy egy kisebb darabra, mintha egy nagy tömbből van a matrac, és valamennyire eloszlik ugyanaz a terhelés.

Előzmény: Alváskultúra (12528)
Alváskultúra (X) 2018.04.03 0 0 12527

Kedves Tücsök-koma,

 

amennyiben a táskarugós matracok 15 évig jók voltak, úgy nem biztos, h érdemes váltani. Táskarugós matracokból óriási kínálat van a magyar piacon, így a Swiss Tech 3D mellett még egy sor matrac szóba jöhet. A legérdemesebb lenne elmenni egy szakkereskedésbe és próbálgatni. Sokszor egyy nagyon  -elméletileg- befutó matrac úgy esik ki a rostán, mint ha ott sem lett volna... Szóval a legbiztosabb mégis csak a próba...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Tücsök-koma (12525)
Tücsök-koma Creative Commons License 2018.03.30 0 0 12525

T. Pálinkás László!

 

Én is matraccsere előtt állok. Jelenleg egy 160*200-as Rottex táskarugós  van, ami már 15 éves....

 

Én most a hideg hab matracokkal szemezgetek. Medical Concept Luxus, illetve Swisstech Dinamic+ matracot néztem. Van ezekkel tapasztalatuk?

Illetve az örök téma létezik a Swisstechnek táskarugós+hideg hab matraca is SwissTech 3D Premium matrac néven.

 

Ön mit javasol, az ár nem elsődleges szempont, mert nyilván hosszú távra vásárol az ember. Én 80kg vagyok 184cm, a párom 167 és 54kg.

 

Előre is köszönöm a válaszát.

 

 

Előzmény: Alváskultúra (12524)
Alváskultúra (X) 2018.03.29 0 0 12524

Sziasztok,

 

ha esetleg valakit érdekel, akkor a 2018.04.04-i római Bob Dylan koncertre családi okok miatt van két jegyem eladó.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2018.03.27 0 0 12523

Bocsi telefonról írok, utálom...:) Szóval nem érdemes alapanyagokat hasonlítani...

Előzmény: Beer Monster (12521)
Alváskultúra (X) 2018.03.27 0 0 12522

Kedves Zsocc,

 

szerda intenzív nem erdemes. Nem attól lesz jó egy matrac, hogy zsakrugis vagy ha matrac hanem egy sor más korulmenytol: alapanyag minőség, gyártó hitelessége kényelem, alatamasztas, garancia, stb... 

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: zsocc (12520)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.26 0 0 12521

Vannak habmatracok között is nagyon jók. De azért a rugó az rugó, ezt nem szabad elfelejteni.

Előzmény: zsocc (12520)
zsocc Creative Commons License 2018.03.26 0 0 12520

Kedves László!

 

Köszönöm szépen a válaszát, az ön által ajánlott matracot is ki fogjuk próbálni mielőtt döntünk.

Azonban meg kell kérdeznem, hogy szándékosan nem próbált meg párhuzamot vonni az általam leírt zsákrugós és a HR Ultra között, vagy mert nem lehet vagy mert nem szeretne?

Merthogy azért az igaz kérdés az az, hogy hideghab legyen vagy zsákrugós?

Előzmény: Alváskultúra (12517)
Hooshee Creative Commons License 2018.03.26 0 0 12519

Visszajelzés itt is, bár a projekt még nem zárult le teljesen: Pálinkás úr tanácsát követve végül megnéztük a Collflow Deluxe zsákrugós matracot, és meg is vettük. Sőt, a próbák során már többször találkoztunk vele, és most is nagyon meggyőző volt, vettünk két Tempur Ombració párnát is, azok már haza is jöttek velünk. Bár sajnos a matrac raktáron épp nincs a 180x200as méretben, így várnunk kell, és a 4-6 hét már túllóg a kereten, mivel április közepén költözünk, még egy csereágyat is kaptunk, áthidaló kölcsönként.

 

Hátra van még a matrac alá való box/ágykeret beszerzése, de hamarosan abban is döntés születik majd.

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!