Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2018.03.27 0 0 12522

Kedves Zsocc,

 

szerda intenzív nem erdemes. Nem attól lesz jó egy matrac, hogy zsakrugis vagy ha matrac hanem egy sor más korulmenytol: alapanyag minőség, gyártó hitelessége kényelem, alatamasztas, garancia, stb... 

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: zsocc (12520)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.26 0 0 12521

Vannak habmatracok között is nagyon jók. De azért a rugó az rugó, ezt nem szabad elfelejteni.

Előzmény: zsocc (12520)
zsocc Creative Commons License 2018.03.26 0 0 12520

Kedves László!

 

Köszönöm szépen a válaszát, az ön által ajánlott matracot is ki fogjuk próbálni mielőtt döntünk.

Azonban meg kell kérdeznem, hogy szándékosan nem próbált meg párhuzamot vonni az általam leírt zsákrugós és a HR Ultra között, vagy mert nem lehet vagy mert nem szeretne?

Merthogy azért az igaz kérdés az az, hogy hideghab legyen vagy zsákrugós?

Előzmény: Alváskultúra (12517)
Hooshee Creative Commons License 2018.03.26 0 0 12519

Visszajelzés itt is, bár a projekt még nem zárult le teljesen: Pálinkás úr tanácsát követve végül megnéztük a Collflow Deluxe zsákrugós matracot, és meg is vettük. Sőt, a próbák során már többször találkoztunk vele, és most is nagyon meggyőző volt, vettünk két Tempur Ombració párnát is, azok már haza is jöttek velünk. Bár sajnos a matrac raktáron épp nincs a 180x200as méretben, így várnunk kell, és a 4-6 hét már túllóg a kereten, mivel április közepén költözünk, még egy csereágyat is kaptunk, áthidaló kölcsönként.

 

Hátra van még a matrac alá való box/ágykeret beszerzése, de hamarosan abban is döntés születik majd.

 

 

 

 

Alváskultúra (X) 2018.03.26 0 0 12518

Szia BeerMonster,

 

az egy-két éjszakával én vitatkoznék:

 

- egy új matracot megszokni szerintem több naptól a több héten át időre tehető

- egy-két éjszaka alatt a nagy "hül*eségeket" lehet kiszűrni, de erre meg a felkészült és hozzáértő tanácsadás sokkal célravezetőbb

- néha nem megfelelő matracon is lehet egy-két jó éjszakát eltölteni ha a körülmények a megszokotthoz képest sokkal jobbak (szálloda, nyaralás, nászút, stb)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (12516)
Alváskultúra (X) 2018.03.26 0 0 12517

Szia Zsocc,

 

alapvetően egyes alapanyagokban nektek kell megbízni. Én abból indulnék ki, hogy ca. 10 évente le kellene cserélni egy matracot ha más nem, akkor higiéniai okokból is ajánlatot, hiszen 10 év alatt azért csak összegyűlnek különböző dolgok egy matracban. A bizalom tehát sokat számít, de nem utolsó szempont a komfort, a keménység sem és az sem, hogy mindketten úgy gondoljátok, hogy jó matracot választottatok. Szerintem van egy kis kommunikációs hézag valahol. A HR Ultra egy nagyon jó matrac, sajnos kifutott nem olyan régen viszont ugyanazzal a magassággal, ugyanazzal a matrachuzattal, ugyanazzal a vágással és kétoldalassággal csak sokkal feszesebb komfortban már elérhető a HR Titanium matrac készletről azonnal, kb 80-100m3 lesz a teljes készlet ebből a termékből.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: zsocc (12515)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.25 0 0 12516

Ki kell próbálni, egy-két éjszaka többet mond ezer szónál és fórumbejegyzésnél.

Előzmény: zsocc (12515)
zsocc Creative Commons License 2018.03.25 0 0 12515

Sziasztok!

 

Egy 12 éves 20 cm vastag rugós matracot szeretnénk lecserélni a feleségemmel, mert már komoly gödörben alszunk.

A méret 160x200-as lenne. Voltunk ma nagy matracosnál, és az itt sokak által ajánlott HR Ultra hideghab matracot akartuk elsősorban kipróbálni.

Ezt meg is tudtuk tenni, és nekem szimpatikus is volt, talán egy kicsit puhább mint vártam.

Az eladó ember azonban miután meghallotta hogy jelenleg rugós matracon alszunk, elkezdett rugós matracokat ajánlani.

Ezek közül is kettő van ami nagyon bejött a feleségemnek:

1. LifeSleep Double Comfot

2. LifeSleep Memory Platinum

Nekem is tetszettek ezek a zsákrugósok is de nekem a HR Ultra is bejön.

Az eladó szerint a HR Ultra az 8-10 évig lesz matrac, míg ezek legalább 15 évig matracok lesznek.

Ez tényleg igaz lehet?

 

A HR Ultra az 120 ezer, a Double Comfort az 180 ezer a memory Platinum azt 220 ezer.

 

Kérdésem a hozzáértőkhöz az lenne, hogy jobb matracok a zsákrugósok mint a HR Ultra? 

Egészségkártyával szeretném megvásárolni, igazából az összeg nem számít, de ha mindegy akkor nyilván a legolcsóbbat venném.

 

A feleségem az kicsit szkeptikus a sima habmatraccal, mondván hogy abba nincs rugó ami tart, de saját bevallása szerint is ez jobbára amit van mert most a rugóüs van és azt szokta meg. Mindenesetre ő az árba középsőt a Double Comfortot preferálja emiatt.

 

A másik ami még nem volt jó hír, hogy az eladó szerint akármelyiket is választjuk az 4-6 hét lesz mire megcsinálják.

Nem tudtok olyan boltot ahol lehet ilyesmiket rögtön venni?

Azért 100-200 ezer forint nem a világ, hogy ne lehetne pár darabot tartani legalább a jól fogyókból...

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Alváskultúra (X) 2018.03.25 0 0 12514

Szia Krisztina,

 

fedőmatrac mehet rá nyugodtan, komfortosabb, lágyabb lesz tőle.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Krisztina Pajtli Bereczné (12513)
Krisztina Pajtli Bereczné Creative Commons License 2018.03.25 0 0 12513

Akkor ne fordítsuk arccal lefelé, ok.

 

Ezek szerint nem érdemes rá fedőmatracot venni? Mert ha megfordítjuk 180 fokkal, nekem jó, a férjem nem tud rajta aludni, mert kemény neki. Oda se vegyünk valami puhítót?

 

Vagy csak rossz helyen fekszik. 15 centivel magasabb nálam.

Előzmény: Alváskultúra (12512)
Alváskultúra (X) 2018.03.25 0 0 12512

Szia Krisztina,

 

most már egy kicsit eső után vagyunk az ernyővel... Normál esetben, normális zsákrugós matracoknál a zónák a rugózat váltakozó vastagságával vannak kialakítva. Ha csak a tetejére teszünk valami zónázott komfortréteget, akkor az egy mezei marketing matrac lesz, semmiképpen sem egy igazi zónázott matrac. Az egyoldalas matracokat nem illik forgatni, hiszen a másik (alsó oldalán éppen csak annyi hab van, hogy a zsákrugókat megtartsa, nem alkalmas a hosszú távú használatra, mert nagyon hamar tönkre fog menni a vékonyka szivacs. Normál esetben 10-15 év garancia van az ilyenekhez hasonló matracokra szinte mindenhol, a Kikában (volt itt már téma), hogy csak kettő vagy ilyesmi. Figyeljetek erre és ha bármi picit is tapasztaltok a két éven belül, akkor azonnal bejelenteni, különben lesz egy drága matrac a telekre vagy emelni a következő lomtalanítás műsor fényét.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Krisztina Pajtli Bereczné (12508)
Alváskultúra (X) 2018.03.25 0 0 12511

Szia Jonsyba,

 

szerintem a számla elegendő. Ez annyit jelent, hogy tudod igazolni a vásárlást. Amennyiben 10-12-15 év van a matrac rugózatára, akkor meg kell kifogásolni a Cardo-nál. Amennyiben lepattintanak (erre van esély), úgy Békéltető testület. Veszítenivaló nincs.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: jonsyba (12507)
Alváskultúra (X) 2018.03.25 0 0 12510

Szia Megint Csimav93,

 

sokan nincsenek tisztában azzal, hogy minél vastagabb egy fedőmatrac, annál jobban belép a gipszágy effektus, belesüppedsz, nehézkes benne a mozgás, stb. 4 cm 50-60kg/m3 tömegsűrűségű fedőmatrac már nagyon nagyot dom egy amúgy szerkezetileg ép matracra téve. A másik tapasztalat, hogy az idősebb korosztályból nem mindenki tudja az emlékezőhabot mint közeget befogatni, az esetek többségében ódzkodnak tőle. Lehet, hogy érdemesebb lenne egy kicsit még hozzátenni és fedőmatrac helyett (ami lehet, hogy kidobott pénz lesz) inkább egy matracba beruházni.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: csimav93 (12504)
Alváskultúra (X) 2018.03.25 0 0 12509

Szia Csimav93,

 

30kg/m3 memoryfoam alapanyaggal még soha nem találkoztam. Úgy sejtettem, hogy 40 az alja (szaküzletekben 50 alatt nem igen talál az ember), de úgy látszik, hogy mindig van lejjebb... Ha a matrac vacak a fedőmatrac alatt, akkor viszont az rgész nem ér semmit. Ami gödrös, kifeküdt az az is marad, legfeljebb egy kicsit puhábban lesz gödrös, kifeküdd..

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: csimav93 (12502)
Krisztina Pajtli Bereczné Creative Commons License 2018.03.25 0 0 12508

Vettünk tavaly  a Kikában egy zsákrugós, 7 komfort zónás matracot. A komfort zóna csak a felső felén van, és annak is csak az egyik oldalán van vállzóna, a másikon nincs. Erre akkor jöttünk rá, amikor megfordítottuk 180 fokkal a matracot, és nem volt olyan kényelmes, mint előtte. 

 

Elvileg a matracot forgatni kellene, hogy minél tovább tartson, vagy rosszul tudom? Mert azt a matracot nem lehet forgatni, mert nem kényelmes.

 

Fejtetőre meg egyáltalán nem tudjuk fordítani, mert azon meg nincs komfort réteg, nagyon kemény, azt is próbáltuk már.

 

Mit csináljunk? Hagyjuk így, ahogy kényelmes, aztán tart, amíg ki nem feküsszük?

 

Vagy esetleg vegyünk rá fedőmatracot, és akkor tudjuk forgatni a matracot? Mert abban az egy pozícióban szuper, a többiben kemény.  Láttam, van zónázott hideghab fedőmatrac is, érdemes olyat venni, vagy a sima is jó? Memoryt nem szeretnénk, a férjem így is izzadós.

 

Köszönöm!

jonsyba Creative Commons License 2018.03.24 0 0 12507

Mivel többször szerepel, hogy nincs elég visszajelzés, leírom, hogy 9 évvel ezelőtt vettünk egy Cardo 7 zónás 180x200-as matracot, viscojel top stb.

Meg is voltam vele elégedve, de sajnos pár éve elkezdte megadni magát - ami abban nyilvánul meg, hogy az alattam levő rugózat két helyen is megsüllyedt, mára teljesen használhatatlanná vált...

80 kg a súlyom (tíz éve folyamatosan...) és mivel mindenhol azt olvasni, hogy 10-15 év garancia van a rugókra, ezért eléggé csalódott vagyok.

Az, hogy a top megváltozik, az természetes, de azt nem gondoltam volna, hogy 80 kilót már nem tud kezelni hosszútávon a matrac.

Hozzáteszem, hogy a feleségem 50 kg, az ő oldala ma is használható...

 

Annyit minimum tanultam belőle, hogy most már 2 db 90x200-as matracot veszek és nem egy 180x200-asat...

 

Nincsenek illúzióim a vásárlói panaszok kezelésével kapcsolatban, de ha valaki tud példát arra, hogy a Cardo kicserélte volna bárkinek a gyatra matracát, akkor örülnék ha megírná.

/számla még megvan, garancialevelet nem találtam/

csimav93 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 12506

Mivel nem vagyok szakértő, csak annyit tudok mondani, hogy egy kárpitossal, bútorossal csináltatott fa ágy, 'beépített' matraccal. Már régi, 15-20 éves, és kemény. Más baja nincs.

Öregek meg sokszor úgy kelnek fel, hogy ez fáj, az fáj, elaludja a nyakát, fáj a válla, és kitalálták, hogy kellene valami, ami kényelmesebbé tenné az alvást és a reggeli ébredés nem járna akkora fájdalmakkal. 

Előzmény: _MrB_ (12505)
_MrB_ Creative Commons License 2018.03.24 0 0 12505

Kezdjük előröl. Meglévő ágy mi, milyen és mi baja?

Ha az megsüllyedt már, vagy deformitása van, akkor sajnos azt cserélni kell, nem takargatni.

Ha csak annyi a baja, hogy kemény, akkor lehet fedőmatracban gondolkodni lágyításilag, de oldalt fekve mennyit kellene besüllyedjen vállnál cspőnél, hogy a derék felüljön rendesen. Na olyan magas kellene legyen a puhább réteg minimum.

Előzmény: csimav93 (12504)
csimav93 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 12504

Köszi a gyors választ.

És akkor mit érné meg venni 28-30 ezer Ft környékén?

Full suta vagyok ezekhez a memóriahabos dolgokhoz, de arra rájöttem, hogy ez, amit a Jysk árul 30 kg/m³ minőségű, miközben interneten találtam pár fedőmatracot, hasonló árban, de azok 50-55 kg/m³-esek. Gondolom azok jobbak. 

Illetve csak egy meglévő ágyat szeretnének kényelmesebbé tenni vele. 

Egy ilyen pl. nem lenne jobb? Bár ez meg nem memória.... http://www.agy-matrac.hu/alom_premium_green_zonas_fedomatrac_090x200x6cm/

Előzmény: _MrB_ (12503)
_MrB_ Creative Commons License 2018.03.24 0 0 12503

8 cm... ez arra elég, hogy nyáron kifekszel rá 1-2 órát. Ezen aludni egy éjszakát elég törődötté tesz.

Előzmény: csimav93 (12502)
csimav93 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 12502

Sziasztok!

Nagypapamek Jysk-bol néztek ki fekvőbetétet. 
'Fekvőbetét 90x200 GOLD T65 WELLPUR' 27500 Ft
Ez jónak számít ennyiért? 

 

 

Nem nagyon értek ezekhez, de szeretném, ha 80 éves mamám kényelmesebben tudna aludni esténként. 

Ha jól látom amit kinéztek 30kg/m3-es sűrűségű, ami talán kevésnek számít.


Szóval mit lenne érdemes megvenni 25-30 ezer Ft között?



Nagyon szépen köszönöm a segítséget. 

Beer Monster Creative Commons License 2018.03.23 0 0 12501

60 nap + 15 év + 27 cm + határozottan kemény + 150 kg ... az egy elegáns ajánlat. Tudsz ilyent rugós matracból?

Előzmény: Alváskultúra (12500)
Alváskultúra (X) 2018.03.23 0 0 12500

Kedves Gerike89,

 

Best Dream Siglo, Seriflex Selena Comfort, ha még masszívabbat keresünk, akkor a 60 nappos visszavásárlási garanciával forgalmazott Ceriflex Levander matrac is szóbajöhet.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Gerike89 (12499)
Gerike89 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 12499

A dolog "bio" része igazából egyáltalán nem érdekel minket, egy viszonylag kemény matracot keresünk, ami tartós tud lenni, és nem feküdjük ki 1 év alatt (a mostanival sajnos ez a helyzet..). Ilyen feltételek mellett tudnál esetleg más alternatívát ajánlani, kb. 120e Ft-ig? (Jelenleg "farugós ágyrács" van az ágyban, ezt ha kell, hajlandóak vagyunk cserélni fix-re, gondolom pl. táskarugós matrachoz ilyen kellene)

Előzmény: Alváskultúra (12498)
Alváskultúra (X) 2018.03.23 0 0 12498

Szia Gerike89,

 

én alapból nem vagyok kókusz matrac párti és szerintem nincsenek biomatracok sem, hiszen a felhasznált re butadiénből van.. Persze ha kényelmes mindkettőtöknek, belefér a büdzsébe, akkor meg van a matrac. 

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Gerike89 (12497)
Gerike89 Creative Commons License 2018.03.22 0 0 12497

Sziasztok! Matracot keresnék 180x200-as méretben két ember részére, kb. 80 és 100kg-ról lenne szó. Rottex márkaboltban próbálgattunk, ott a Rottex LC-K-t ajánlották, és az alapjába véve szimaptikus is.. Ez mennyire ajánlott? Tartós lehet ez a matrac? Esetleg más ajánlott alternatíva? A kemény matracot részesítenénk előnyben.. Előre is köszönöm!

Demo78 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 12496

Szia!

 

Köszönöm.Amint időm engedi ellátogatok majd boltokba.

Előzmény: Alváskultúra (12487)
Zeki_ Creative Commons License 2018.03.20 0 0 12495

Az a Levital érdekesnek tűnik.

Előzmény: Alváskultúra (12494)
Alváskultúra (X) 2018.03.20 0 0 12494

Szia BierMonster,

 

a kis sajátságos blog stílusomban én csak azt állítottam, hogy lemásoltak es csomó termékünket. Ezért került a LeVital System európai és amerikai szabadalma ca. 4 évbe és nagyon alsó hangon 30M-ba:-)

 

Na ezt nyúlják le:-)

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (12493)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.20 0 0 12493

Ilyen tényleg van.


A magyar jog egy lehetetlen dolog. Ha elolvasod a btk-ban a rágalmazás paragrafusát, akkor látod, hogy még igazat sem szabad mondani, csak bizonyos kivételek teljesülése esetén.


Aztán beszélgettem erről több jogásszal, hogy ez persze nem így van, csak ostobán van fogalmazva. Még tankönyvet is mutattak, az a lényeg végülis, hogy a csorba becsület nem csorbítható, ezért ha tisztességtelen embert leplezel le, arra a paragrafus nem alkalmazható, tekintve hogy az állítás nem alkalmas a becsület csorbítására.


Csakhogy állítólag ezt az úgynevezett "bírói gyakorlat" nem mindig követi, magyarul léteznek olyan hülye bírók, akik nem tudják még a tankönyveket sem.

 

 


ÁMDE. Az az állítás, hogy szerinted indokolatlanul drága valami, EGYÁLTALÁN nem tartozik ezeknek a paragrafusoknak már a hatáskörébe sem. Ugyanis a rágalmazás csak tényállítással valósul meg. A vélemény és a tény pedig egymást kizáró dolgok, még az okos jogászok körében is.

 

Előzmény: Alváskultúra (12492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!