Keresés

Részletes keresés

Beer Monster Creative Commons License 2018.03.20 0 0 12493

Ilyen tényleg van.


A magyar jog egy lehetetlen dolog. Ha elolvasod a btk-ban a rágalmazás paragrafusát, akkor látod, hogy még igazat sem szabad mondani, csak bizonyos kivételek teljesülése esetén.


Aztán beszélgettem erről több jogásszal, hogy ez persze nem így van, csak ostobán van fogalmazva. Még tankönyvet is mutattak, az a lényeg végülis, hogy a csorba becsület nem csorbítható, ezért ha tisztességtelen embert leplezel le, arra a paragrafus nem alkalmazható, tekintve hogy az állítás nem alkalmas a becsület csorbítására.


Csakhogy állítólag ezt az úgynevezett "bírói gyakorlat" nem mindig követi, magyarul léteznek olyan hülye bírók, akik nem tudják még a tankönyveket sem.

 

 


ÁMDE. Az az állítás, hogy szerinted indokolatlanul drága valami, EGYÁLTALÁN nem tartozik ezeknek a paragrafusoknak már a hatáskörébe sem. Ugyanis a rágalmazás csak tényállítással valósul meg. A vélemény és a tény pedig egymást kizáró dolgok, még az okos jogászok körében is.

 

Előzmény: Alváskultúra (12492)
Alváskultúra (X) 2018.03.20 0 0 12492

Szia BeerMonster,

 

ez egy kicsit bonyolult és nem szeretnék az egyes városok korrupcióról, összefonódásokról írni, mert fölösleges. Ami biztos, hogy egy rágalmazási perben nem vizsgálta egy bíróság, hogy valóban rágalmazás történt-e. Ez alapból egy jogi nonszensz, de az ítélet az ítélet. Ha valakire azt mondom, hogy qrva, ő beperel rágalmazásért és én bebizonyítom, hogy tényleg qrva, akkor ugye nincs rágalmazás...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (12491)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.20 0 0 12491

Ezt azóta sem értem, bebizonyították volna a bíróságon, hogy neked más a véleményed?...

 

Tisztességtelen alakoknak általában tisztességtelen ügyvédeik vannak, akik jog helyett blöffel érvényesülnek.

Előzmény: Alváskultúra (12488)
Alváskultúra (X) 2018.03.20 0 0 12490

Szia,

 

lehet ágyneműtartós is, de akkor magasabb lesz. Van ilyen ágy alap fejvéggel (lifting up), emailben szívesen segítek. Bonell rendszer, de felnyitható ágyneműtartós. Magyar gyártmány, de azért nem olyan rossz.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Hooshee (12489)
Hooshee Creative Commons License 2018.03.20 0 0 12489

Nagyon köszönöm a felvilágosítást :)

 

Megtudtam már a pontos típust a hoteltől még anno, de az nem tűnik beszerezhetőnek (legalábbis innen nehezen). De a paraméterek alapján be tudtam lőni, hogy nagyjából melyik lehet az a kapható vonalból, ami megfelel nekem.

 

Box: akkor sem lehet jó egy ágyneműtartós, ha annyival magasabb is egyben, tehát nem spórolták ki a rugómagasságot közben? Inkább csak kíváncsiság, tényleg nem ragaszkodunk hozzá egyébként.

 

Lehet szentségtörésnek hangzik, de a nagy svéd márkánál van ilyen "box", ami ugyan csak alap, de tulajdonképpen nem néz ki rosszul, és nem is elvetemült módon drága. Ez is lehet akár jó alá, vagy nagyon gyorsan felejtsem el? https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S79132719/#/S59125606

Előzmény: Alváskultúra (12486)
Alváskultúra (X) 2018.03.20 0 0 12488

Szia Hooshee,

 

Csak sajnos az egyik legolcsóbb márkájukból összerakott ágy kijött 2,2 millió forintra.  Egyszer azt bírtam írni az Alváskultúra blogban, hogy "szerintem az utolsó nulla csak a tradíció miatt van ott:_) Persze jött is az ügyvédi felszólítás, hogy...  Mennyibe kerül egy matrac? III. rész.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Hooshee (12483)
Alváskultúra (X) 2018.03.20 0 0 12487

Szia Demo78,

 

érdemes lenne elmenni egy-két szakkereskedésbe. Azért, mert a 10cm vastak talán már nem újszerű szivacsot "átüti" az ember 90 kiloval még nem biztos, hogy egy puha matrac lesz a megoldás. 90kg környékén azért már kell némi alátámasztás és amennyiben emeljük a matrac magasságát (márpedig 18-20cm vastagság alatt szerintem nem érdemes matracot vásárolni), úgy a hab komfortja, formakövetése, stb is emelkedik majd... Szóval azt kellene kideríteni, hogy Neked pl mi a "puhább" matrac, mi az az irány amiben lehet gondolkozni...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Demo78 (12485)
Alváskultúra (X) 2018.03.20 0 0 12486

Szia Hooshee,

 

jellemzően a hotelekben "projekt matracok" vannak. Ezt azt jelenti, hogy van 3-4 nagy gyártó - pl Simmons -, ezeknek vannak termékeik, de jellemzően van külön Hotel szériájuk is. Itt többnyire vannak olyan előírások is, amik a lakossági felhasználásban nem annyira fontosak (égésgátoltság pl.) Amennyiben én szeretnék bele egy ilyen matracba, úgy megkeresném a szállodát, hogy adja meg a típust. Vagy még egyszerűbb: megkeresni a Simmons-t, hogy melyik típus van abban a szállodában -és behozatnám. Még ha lassan ér is ide, de az lesz. A görög Sealy-vel senkinek nincs tapasztalata, alig érkezett még be az országba. Hogy milyen box van alatta -szerintem mindegy. Persze legyen bonell és legyen rendesen megcsinálva, az sem baj, hogy ha a fejvég ugyanolyan színű és anyagú mint a box:-) Alap értelmezésben a boxspring ágy rendszerekben nincs ágyneműtartó, persze van már ilyen változat, de nem a legszerencsésebb...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Hooshee (12483)
Demo78 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 12485

Sziasztok!

 

Matrac vásárlásban kérném a segítségeteket.Most szivacsmatracon alszom(90x200-as) az oldalamon.

90 kiló vagyok,40 éves.Gerinc ferdülésem van.Puha matracot szeretnék ami nem nyomja a hátam.

A keretem rá 50-70000 Ft.A mostani matrac kb 10 cm.Köszönöm előre is.

 

Hooshee Creative Commons License 2018.03.18 0 0 12484

Ja, és az oldalunkon alszunk általában.

Előzmény: Hooshee (12483)
Hooshee Creative Commons License 2018.03.18 0 0 12483

Egy kicsit hosszabb lesz ez a poszt, remélem lesz olyan nálamnál kiképzettebb kolléga, aki végül meg tudja adni a lökést a helyes irányba.

 

Kezdjük a kályhánál, tavaly a nászutunkon volt szerencsénk egy Simmons Beautyrest matracon tölteni pár éjszakát, amikre életem legjobb alvásaiként emlékszem.

Most eljött az ideje az ágyvásárlásnak, ugyanis költözünk, és többé kevésbé szabad a kezünk.

 

Neki is szaladtam a dolognak, hamar szembesülve vele, hogy Simmons nemhogy itthon, de európában sincs (van, de nem az ami kint). Megpróbáltam kinti forrásokból beszerezni, nem is lehetetlen éppen, de egyfelől ott is elég sok a modell, és próbálni ugye nem tudunk, másrészt csak konténeres úton működne a dolog, kb két hónap alatt, mert senki nem hajlandó ekkora árut hozni, kivéve a fedex, az ágy árának úgy háromszorosáért (mondjuk akkor szerdára itt lenne :D)

 

Úgyhogy felmértem az itthoni terepet, és ellátogattam a Maxcitybe, ahol azért egész sok mindent ki lehet próbálni.

A Sealy Lavish matraca tulajdonképp meg is felelne, de persze ez sem az amerikai Sealy, hanem a görög leány.

 

És ugye akkor meg vagyok lőve az aljával. A Simmonshoz adnak rugós boxot is, alá, 9 inch magasat. Ez itthon külön tétel, sőt, igazából nem is nagyon találok. Komplett ágyat persze igen, de egyfelől bitang drágák, másfelől hozzáértés híján, és mivel nem tudom összepróbálni a matraccal, kicsit meg vagyok lőve.

 

Bementünk a Luxurybedshez is. Alapvetően nem rosszak az ágyaik, de az áraik nem kicsit pofátlanok. Oké, értemén hogy kézzel, meg bennevanazanyag, mindent értek. Csak sajnos az egyik legolcsóbb márkájukból összerakott ágy kijött 2,2 millió forintra. És nem azért sokallom, mert ennyit ágy nem ér, hanem azért, mert ha kicsit utánamegy az ember, akkor angliában (ahonnan már simán hazaszállíttatom egybelátható összegért), ugyanaz a cucc 7-800e forintnak megfelelő fontra jön ki. NEm azt mondom hogy a kereskedő ingyen dolgozzon, tartson készletet, stb, de 200% árrést egy ilyen terméken pofátlanságnak gondolok. Emellett nálam azok a hívószavak, hogy ebben csak természetes anyagok vannak, lószőr, gyapjú, mittudomén, nem nagyon találnak be, vagyok annyira technokrata, hogy azt gondoljam hogy ebben a témakörben a mesterséges anyagok vannak olyan jók, sőt, jobbak. Végülis az autóinkon sem kaucsukból van a gumi, és nem is hiszem hogy bárki visszasírná azt az időszakot. Visszatérve, itt mondták azt, hogy matracot és boxot külön venni emberiség ellen való vétek, hiszen ezeket együtt fejlesztik, stb stb. A gyártó láthatólag ezt nem így gondolja, mert természetesen abszolút vásárolható minden eleme külön.

 

Szóval akkor a kérdéseim csokorban:

 

-A Sealy európai (görög gyártás) zsákrugós matracaival van valakinek tapasztalata, vagy véleménye?

-sima, láb nélküli de rugós boxot árulnak valahol külön (180x200)?

-Van-e valakinek más ajánlata? NAgyjából az adatok: 180x200, zsákrugós, zónás matracos ágy kellene. A feleségem kb 65 kiló, én 125 (és csökken) :D

-Ágyneműtartó jó ha van, de megvagyunk nélküle.

-Olyan ágy kéne, aminek nem vastag a fejtámlája (ha van), mert hosszában azért mérsékelt a mozgástér (a teljes ágyhossz 215 centinél nem kéne sokkal több legyen)

 

_MrB_ Creative Commons License 2018.03.16 0 0 12482

Akkor menj el szemészhez. Ne haragudj.

Előzmény: Beer Monster (12481)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.16 0 0 12481

Hát ezen viszont én nagyjából semmit se látok, de legkevésbé a tetejét meg az alját.

Előzmény: _MrB_ (12480)
_MrB_ Creative Commons License 2018.03.16 0 0 12480

Itt látszik, hogy a spirálrugók is össze vannak egymásba akasztva.

Előzmény: Beer Monster (12479)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.16 0 0 12479

Tudnál betenni egyet? Én egyedül csak a spiráldrótos megoldásról találok képeket.

Előzmény: _MrB_ (12478)
_MrB_ Creative Commons License 2018.03.16 0 0 12478

Magukat a rugókat egymásba tekerik. Google, bonell rugó képek, látni fogod, hogy össze vannak egymásba fűzve a rugók. Alul fel meg még egy keret is összefogja őket, amihez rögzítve vannak.

Előzmény: Beer Monster (12477)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.16 0 0 12477

A bonellrugókat mindig hosszú spirállal kötik össze? Mert akkor azt ki lehetne tapintani soronként. Olyan nincs, hogy a bonelrugókat csak összedrótozzák egyenként felül, vagy kis karikákkal kötik a szomszédaihoz?

Előzmény: Alváskultúra (12476)
Alváskultúra (X) 2018.03.16 0 1 12476

SZia BeerMonster,

 

az epeda valahol a bonell és a zsákrugó között helyezkedik el. Jobb, mint a bonell, olcsóbb és rosszabb, mint a zsákrugó. Ha a matrac közepénél egy ujjal vagy egy seprűnyéllel lassan, erőteljesen elkezded nyomni és két-három tenyérnél nagyobb rész "hajlik" a matracból, akkor biztos, hogy bonell... Ugyanis az egyik rugó húzza magával a másikat.. Ez a nagyon vastag matracoknál ellenőrizhetetlen, de jellemzően az epedás matracok nem voltak túlzottan vastagok...

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (12474)
Kronter Creative Commons License 2018.03.16 0 0 12475

esetleg éles kés, tapétavágó? első ránézésre nekem még belülről sem volt nyilvánvaló, csak amikor megmutatták a rugótestek közötti átkötéseket, akkor láttam.

 

epeda jobban nyikorog, ha mozogsz rajta. szerintem másból nem nagyon.

Előzmény: Beer Monster (12474)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.16 0 0 12474

Apropó, kívülről hogyan állapíthatom meg egy matracról, hogy epeda vagy bonell?

Alváskultúra (X) 2018.03.16 0 0 12473

Szia Kronter,

 

egy kicsit nem értek valamit. Szerintem a bonell az bonell. mindenki 2-2,4 rugókkal dolgozik és egy bonellrugós rendszerben semmi olyan "megfejtés" nem lehet, amire azt mondhatnánk, hogy azonos magasság mellett az egyik szerkezet jobb lenne mint a másik. Ezek bonellrugók, össze vannak kötve egymással és van rajtuk párnázóréteg meg huzat. A kérdés inkább az, hogy -ca azonos ár mellett- pár centi (vagy még az sem) magasság különbség miatt miért választ az ember egy volkswagen képességű autó helyett egy kispolskit... A két rendszer között használati értékben ca. ennyi különbség azért fellelhető.-)

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Kronter (12472)
Kronter Creative Commons License 2018.03.16 0 0 12472

Köszönöm a válaszokat. A NOVA-t korábban próbáltam, emlékeim szerint egész jó volt. Arra nem emlékeztem, hogy csak 22 centi. Megnézem még egyszer.

 

Beer Monster: Tudtommal epedát csak kézzel lehet fonni és (valódi) kézi rugós matracot még nem láttam millió alatt. Ahol eddig láttam hirdetésben epedát, ott a gyártó honlapján kiderült, hogy az valójában bonell. Viszont, hogy a bonellt említed, úgy emlékszem, a Yatasoknál dicsérték (ráadásul nem is a forgalmazó), hogy igényes a bonellek kivitele, lehet azokat is kipróbálom, mert azok valóban jóval alacsonyabbak.

 

Beer Monster Creative Commons License 2018.03.15 0 0 12471

Persze epedát akartam írni. A bonellt minden sarkon utánad dobják.

Beer Monster Creative Commons License 2018.03.15 0 0 12470

Vagy talán a bonell. Nem igazán tudom, milyen néven szerezhető be.

Előzmény: Kronter (12468)
Alváskultúra (X) 2018.03.15 0 0 12469

Szia Kronter,

 

a magasság sajna nagyon behatárol tényleg. Szerintem a kétoldalas Billerbeck Bahama Nova zsákrugós matrac jó megoldás lehet, cirka mindenben stimmel a leírtakkal, szerintem a HyperSense matracnál feszesebb, de nem beton.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Kronter (12468)
Kronter Creative Commons License 2018.03.15 0 0 12468

Szervusztok,

 

Köszönöm a múltkori segítséget, HyperSense lett belőle.

Adódott egy másik probléma: Másik ágyba is keresek hasonló feltételekkel matracot:

 

- zsákrugó

- inkább kemény

- semmiféle memóriahab ne legyen benne

- 100+ kg

 

A probléma az, hogy az ágy adottságai miatt 20, maximum 24-25 centi vastag matrac mehet bele.

Úgy látom, a méret miatt le kell mondanom a zsákrugós megoldásról.

 

Mit (gyártó vagy termék)  ajánlanátok helyette, ami tényleg minőségi, tartós lehet és közelébe érhet egy zsákrugós rendszernek. Gondolom, valamilyen HR a megoldás? Nem különösebben lenne probléma az ár.

Alváskultúra (X) 2018.03.12 0 0 12467

Szia Csaba,

 

persze. Különben is az időt csak mi találtuk ki:-)

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: xlor (12466)
xlor Creative Commons License 2018.03.12 0 0 12466

Szia Laszlo!

 

Ne is mond eszmeletlen, lehet oregszunk?

Utobbi csak koltoi kerdes volt, orok gyerekek maradunk. :D

 

 

Respect,

Csaba

Előzmény: Alváskultúra (12462)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.11 0 0 12465

"magyarul: beteszed a matracot az ágyba, szembe állsz vele. Az egyik oldala lágyabb, a másik oldala keményebb..."

 

Az lehetett a félreértés oka, hogy a matrac két oldala az alját és a tetejét jelenti. Nem úgy a két fele, már ha 2 személyesről beszélünk. 

Megtévesztő lehet még, hogy ami a matrac két fele, az viszont a franciaágynak a jobb és bal oldala. :)

 

Legalábbis magyarul.

Előzmény: Alváskultúra (12429)
Beer Monster Creative Commons License 2018.03.11 0 0 12464

"Én 130+kg vagyok, nejem kb. 65. Mindketten szeretjük a keményebbet."

 

Meg is értem.

Előzmény: lufi77 (12426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!