Keresés

Részletes keresés

Titi_28 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 39

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Samsung TS 72 digitális fényképezőgépről?

Mert tegnap néztem a Media Markt webáruházában az Őrült Ősz akcóban és nagyon megtetszett. Főleg,mert most még kártyán vissza is kapom a vásárlásom egy részét,ami jól jönne,főleg mert lassan itt a karácsony.

Előre is köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 38

Sziasztok

 

Vettem tegnap egy WB200f gépet. 

 

Segitsetek már abban, hogy mi a helyzet a HDR moddal?

 

A leirásban van Rich tone mód néven, de a gépen a menuben nem találom (legújabb firm van rajta).

 

Elképzelhető hogy alapból van benne bekapcsolva?

 

Régi sony gépnél (hx9V) külön van, és a shutter többet kattan, számolja is a képernyőn a képeket, amiből összerakja azt az egyet.

De itt ennek nincs nyomja.

 

Szomorú lennék ha nem lenne benne...

 

Róka69 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 37

Samsung Galaxy Camera (GC-100)

adok hozzá 2db gyári aksit dobozában mint az új, garancia 2014.3 hó..ig.

ÁR:65e Ft.

adam64 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 36

Hello!

 

Új versenyző vagyok ebben a topicban. VP-353-as gépem pihen a szekrény alján mert bedöglött. Már nem garis és a haver tv szerelő azt mondta ,hogy a képalkotó bizbaz ment tönkre és kb 20000ft a javítása. Kicsit fáj ez az ajánlat. A hiba úgy nyilvánul meg hogy a felvétel közben nem ad ki képet sem az lcd képernyőn se a kukkolón. Nagyon jó felvételeket csinált nem volt különösebb problémám vele. Négy kazettát töltöttűnk tele de azóta "pihen". Ha van valakinek tippje vagy valami tanácsa szívesen elfogadom. A havar még annyit monditt, hogy nem szabad a szekrényben tartani hanem renszeresen használni , akkor nem megy tönkre!

 

Üdvözlettel...adam

henee Creative Commons License 2010.08.10 0 0 35

Köszönöm a segítséget, ezt az oldalt még nem ismertem.

 

Azért ha van valaki, akinek van tapasztalata erről a gépről szívesen elolvasnám!

Előzmény: peti550d (34)
peti550d Creative Commons License 2010.08.10 0 0 34
Van most a www.pixinfo.hu n egy részletes teszt belépő kategóriás gépekből, sztem az segítene a választásban.
Előzmény: henee (33)
henee Creative Commons License 2010.08.09 0 0 33
 

Sziasztok!

 

Látom itt sok a segítség kérő és segítőkész ember! Én is örülnék az okos véleményekért!

Természetesen gépet szeretnék vásárolni.

Amit én néztem az a Samsung WB550. Vélemény és ellenvélemény is nagyon érdekelne. Ha esetlek valaki az "ellene" táborba tartozik, az ajánlana helyette másikat?

 

Előre is köszönöm!!

bakter1120 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32
Rendben, köszi a tanácsot.
Előzmény: photosam (31)
photosam Creative Commons License 2010.06.09 0 0 31
Szívesen. Ahhoz tökéletes lesz; gondoltam, hogy videóhoz kell.
Ha megvetted valamelyik állványít, lazítsd ki a fejet minden irányban és tekergesd.
A gyári sorját így leszeded és panorámázásnál nem fog akadozni. Szóval "koptasd be" és jó lesz.
Előzmény: bakter1120 (30)
bakter1120 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 30
Rendben köszönöm szépen, igazából azért szeretnék hozzá venni mert szoktam vele kisebb videokat készíteni.
Előzmény: photosam (29)
photosam Creative Commons License 2010.06.09 0 0 29
Bár nem igen kell hozzá, de 4e Ft. alatt bármelyik megteszi, pl. Hama, tokkal együtt 3600 körül van, 125cm-re kihúzható, panorámafejes, szintezős. Egy ilyen kis géphez luxus, de olcsóbban új nemigen van. Panorámafej meg szintező most már szinte mindegyiken "tartozék". Electroworldben láttam mostanában, HAMA Star 700. De lehet, hogy találsz olcsóbban máshol, keress utána.
Előzmény: bakter1120 (28)
bakter1120 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 28
Sziasztok lenne egy kérdésem vásároltam egy samsung es 15-ös gépet és szeretnék hozzá állványt vásárolni, a kérdésem az lenne hogy hol és mennyiért tudom beszerezni??
Válaszotokat előre is köszi.
photosam Creative Commons License 2010.05.25 0 0 27
Szívesen, sok sikert !
Előzmény: Shiro (24)
photosam Creative Commons License 2010.05.25 0 0 26

A Samsung 2 féle kivitelben ("Kategóriában") forgalmaz: az alap mindíg SAMSUNG objektíves, a "profibb" pedig Scneider-Kreuznach. Akár ugyanabban a típusban is néha előfordul.

A Samsung objektíveknek elég kicsi a fényereje--jelen esetben F3.5 a kezdő (nagylátöszögű állásban), ami azt jelenti, hogy magasabb érzékenységet kell használni a felvételekhez. Ez pedig egyértelműen magasabb számú ISO-értéket jelent--egyben nagyobb képzajt és magasabb szoftveres belső (kamerán belüli) zajszűrést, amit a gépek aut. végeznek, abba beleszólásod nincs.

Namármost ezt vagy jól vagy rosszabbul végzik, de mindenképpen az apróbb képrészletek elmosását jelenti valmilyen szinten.

Egyébként az általános paramétereit tekintve minden amatőr-fotós területet lefed, az 5x optikai zoom nagylátószögtől a 135-ös teléig egész jó tartomány. Azonkívül a VGA hangos videó közben lehet vele zoomolni, ami videónál azért fontos, mert a képkomponálásra ott menet közben is szükség van, gondolj pl. egy átlós irányú mozgás lekövetésére, stb. Viszont az egyszerűbb gépekhez hasonlóan a videó-zoom állítása közben nincs hang, ami elég zavaró.

A Samsungok képminősége egyébként átlagban jó, és családi dolgokhoz, rendezvények megörökítéséhez, útiélményekhez, de akár közeli felvételekhez is egy jó átlagképességekkel rendelkező kis kamera.

Hogy a képminősége milyen, azt neked kell eldöntened, az átlag kis gép mindenképpen a normális, jobb kategóriába tartozik.

Ha mód van rá, olyen üzletet keress a vásárlásra, ahol ki is tudod próbálni.

Nézd meg a piros meg a bőr színvisszaadást automata állásban, és jó ha van egy sűrű rács vagy sűrűn csíkozott valami, amire rá lehet állni, mert akkor érdekes dolgokat lehet látni a keresőben, ami utal az objektív rajzára ("elrajzára...") és torzítására.

Előzmény: sz72 (25)
sz72 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 25
Sziasztok!
Tudna nekem valaki infót adni a SAMSUNG ES65 fényképezőröl?Megbizhatóság,szép képek,jó akku?
Shiro Creative Commons License 2010.05.21 0 0 24
köszönöm szépen a gyors és kimerítő választ... igen, a képek jók, csak az áramot eszi, ahogy írtad is. megpróbálkozunk néhány szervizzel, hátha...
mégegyszer köszi a tanácsot
üdv, s.
Előzmény: photosam (21)
photosam Creative Commons License 2010.05.21 0 0 23
Ha mindíg ugyanott "foltos" vagy "csíkos", akkor CCD-csere. Ha változó helyen és formában, akkor egy belső tisztítás is elég.
Előzmény: by-169 (19)
photosam Creative Commons License 2010.05.21 0 0 22
Nem. Gyárilag 512 MB-ra van "hangolva", de talán az 1 gigást még megbízhatóan kezeli.
Előzmény: HANGÁR (18)
photosam Creative Commons License 2010.05.21 0 0 21
Mutasd meg egy-két szervízben és kérj árajánlatot, de valószínűleg nem fogod otthagyni....
A régebbi típusok egyik hibája, hogy a szintszabályzó áramkörök "megbízhatatlanok", sok már új korában is eszi az áramot. Ha a képek egyébként jók, akkor "csak" az a panel szállt el (nincs CCD,LCD hiba), és azt cserélni kellene. De ez egyrész általában több hét, másrészt többe kerül a leves, mint a hús. Tehát valószínűleg olcsóbb lesz egy másik Sámsont venni. Nem véletlenül ma már a legtöbb Sámson egyedi akkus, és nem AA-elemeket/akkukat használ. Nagyon jó kis gépeket csinál a Sámson, de az energiaszint még ma is az egyik gyengéje a cég mérnökeinek. Bár ez ma már szerencsére egyre javuló tendencia.
Szervízt ajánlani nem tudok, mivel én egyszer szorultam rá, és miután több, mint 2 hét alatt hozzá sem nyúltak, soha többet. Eladtam hibásan, alkatrészként és vennem kellett egy másikat, ami egyébként nem sokkal volt drágább, mint az előzetesként megbeszélt javítási költség.
De soha nem lehet tudni, sok szerencsét !
Előzmény: Shiro (20)
Shiro Creative Commons License 2010.05.21 0 0 20
Sziasztok!

Van egy samsung digimax fényképezőgépünk, ami eszi az elemet. Eleinte még kibírt két ceruzaelemmel fél-egy napot, most már csak néhány percet, max egy órát, ha sokszor kikapcsolom. Akut egyáltalán nem bírja, az merül le leghamarabb benne. Még eddig a legtovább (nem kinevetni) az IKEÁ-s elemek bírták benne.
Mi lehet a gond? Érdemes szervizbe vinni, vagy szokjunk hozzá, hogy egy kisebb város ceruzaelem készletét kell magunkkal vinni egy-egy nyaraláshoz?

Köszi, ha válaszoltok, S.
by-169 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 19

Sziasztok 2 éve vettem és most ilyen csíkos képeket csinál mi lehet a baj? Hol lehet megcsináltatni? Samsung digimax A4 a gép.
HANGÁR Creative Commons License 2008.10.08 0 0 18

Hali!

 

Tudja valaki, hogy a Samsung Digimax 360 kezel-e 2 GB-os SD kártyát?

 

Előre is kösz!

paragabika Creative Commons License 2008.07.29 0 0 17
Sziasztok!
Kaptam felélesztésre egy digimax i5-öt.
Az a baja, hogy rossz képeket készít :-)
egyrészt beégett, túlexponáltképeket autó módban is és manualban is.
Ezt lehet valahogy szoftware frissítéssel egyszerűen javítani?
Másrészt csíkosak a képek, mintha egy zokni layer-t eresztenék a képekre :-)
Vagy van egy jó szervíz tippetek?
Előre is köszi:
Paragabika
Lebenstod Creative Commons License 2007.11.12 0 0 16
Samsung NV-11
Lebenstod Creative Commons License 2007.11.12 0 0 15
UP!
Halott topik, kelj fel, és járj!

Samsung NV (New Vision) sorozat. Az újról (NV11) lelkendező ismertetés az aug-i
Digitalis Foto-ban!
pribilla Creative Commons License 2006.03.25 0 0 14
Hello Scotus! Nekem is A6-osom van.Csak az a baj,hogy elvesztetem a használati utasítást.Esetleg el tudnád nekem küldeni? ha van rá módod?Tudom,hogy hosszú de nagyon kéne.Vagy az is jó lenne ha volna egy oldal ahonnan le lehetne tölteni.Köszi.
fireman122 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 13

Sziasztok!

Karácsonyra vettem Samsung Digimax A50-est, sd kártyát most akarok venni és ezzel kapcsolatban érdeklődöm, hogy tudja-e valaki kezeli-e ez a gép az 1 Gb-os sd-t?...nehogy megrendekjem aztán itthon derüljön ki a bibi.

adam_89 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 12
Nem csak te nyúltál félre...
Nekem is volt egy Fujifilm A203-asom, nagyon jól megvoltam vele. Később vettem egy Ssg DM A400-ast, és arcomra fagyott a mosoly. 1600x1200-nál még tűrhető, de efölött már interpolál, illetve elég zajos a kép. A kijelző elvileg tényleg 2 colos, de gyakorlatilag nagyon rossz a felbontása. Akármit állítok, ugyanolyan rossz a kép. A beépített témák ramatyok, az automata beállítás egy fabatkát sem ér. Ráadásul elemcserémél (akármilyen gyors vagyok) elfelejti a dátumot/időt, és nemegyszer a belső memória is letörlődött. Videózásnál a kép akadozik, a hangról ne is beszéljünk...
Senkinek nem ajánlom a gépet, sőt a Samsung fényképezőgépekkel se vagyok megelégedve. Inkább Fujit vagy Nikont vegyen az ember, abban van legalább minőség.
Adam89
Előzmény: nyman (9)
gizi95 Creative Commons License 2005.09.04 0 0 11

Sziasztok!

Samsung Digimax A 400-hoz keresek magyar nyelvű kézikönyvet!

Tudna segíteni valaki?

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.24 0 0 10

A fehéregyensúly-beállás színtorzításai jól láthatóak, de ha ezek már amúgy is kezelt képek, nem segítenek az összevetésben.

 

Natúrban (azonos beállítások, távolság, tárgy, fényviszonyok) szépen látszik a különbség a Samsung A6-os és a Pnetax SV által felvett képek színvisszadásáában is.

 

Ezzel együtt én nagyon meg vagyok elégedve a Samsung géppel.

Előzmény: nyman (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!