Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 1 órája 0 0 60216

Én is csak addig ugrottam fel, amíg megkel a finom sütemény, amit bedagasztottam... :-D

Előzmény: Párizs73 (60211)
ásítósmacska Creative Commons License 1 órája 0 0 60215

Láthatod..... Nem képes felfogni évtized alatt sem, hogy a fórum NEM a bíróság... :-D

Előzmény: Párizs73 (60203)
ásítósmacska Creative Commons License 1 órája 0 0 60214

Azt hiszi, hogy a jogtudományhoz is elég egy-két kósza hír elolvasása.... Mint ahogy az MLM-es sejtbiológussághoz is elég nekik néhány hétvégi szeminárium..... 

:-D

Előzmény: .Mityu (60202)
ásítósmacska Creative Commons License 1 órája 0 0 60213

ilyen, amikor a hülye okoskodni próbál.... :-DDDDD

Előzmény: Replay (60199)
ásítósmacska Creative Commons License 1 órája 0 0 60212

Megint elfelejted, hogy a nickek nem jogképes jogalanyok... :)))) 

Tehát leírhatja bárki a VÉLEMÉNYÉT, hogy amit a Nick a fórumon művel, az kimeríti a kuruzslás fogalmát. 

Vedd már észre, hogy nem a bíróságon vagy, hanem az Index fórumán. 

Előzmény: gingergirl (60198)
Párizs73 Creative Commons License 3 órája 0 0 60211

Kellemes Raimnanis-gingergirl kabarét kívánok, de nekem ma lesz jobb dolgom is.

Párizs73 Creative Commons License 3 órája 0 0 60210

Ma már változott a helyzet, ugyanis gingergirlt akarja " ügyvédjének": http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145569238&t=9123617

Előzmény: Párizs73 (60209)
Párizs73 Creative Commons License 3 órája 0 0 60209

"nem hiszem, hogy annyira zavarna téged, hogy emiatt rohangálnod kellene jelenteni!" Ezt írta többek között tegnap Rainmanus gingergirlnek. Ez már kabaré.

Előzmény: Párizs73 (60208)
Párizs73 Creative Commons License 3 órája 0 0 60208

Jelenleg gingergirl lett Rainmanus " ügyvédje". Tegnap még Rainmanus határozottan kérte gingergirlt, hogy Ne jelentgessen: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145567843&t=9123617

Előzmény: Párizs73 (60207)
Párizs73 Creative Commons License 3 órája 0 0 60207

Már ott tart, hogy megpróbálta letagadni, hogy az általa ide betett  levélben a Rain termékeket ajánlotta. Azzal védekezett, hogy szokott Ő Nuskin fogkrémet is ajánlani. Pedig a az ide közzé tett levélben benne van: "van egy termék, amit egy amerikai leukémiás alapítvány orvoscsapata fejlesztett ki 16 éves kutatómunka eredményeként magokból egyedülállóan a világon." Ez ugye korábban mindig a Rain termékre írta.  Aztán megpróbálta letagadni, hogy az általa ide betett  levélben gyógyhatást tulajdonított a  terméknek, mert, hogy spontán gyógyulásról volt szó. Ezzel szemben az ide közzé tett levében konkrét gyógyhatást tulajdonított a terméknek: " a sok ajánlásom alapján már van leukémiás és májdaganatos tünetmentes ismerősöm is, aki ennek köszönheti a gyógyulását." Aztán megjelent gingergirl mint " önkéntes ügyvéd" és megpróbálja Rainmanus írását tisztára mosni. Előtte pedig gyakorlatilag bepanaszolta a moderátornál Rainmanust a közzé tett levél kapcsán. Aztán Ő  meg azzal védekezett, hogy nem konkrét ügyben, hanem " általánosságban tett  észrevételt" a modis topikban.  Amit ezek csinálnak az már kabaré. Még a csillagokat is letagadják az égről.

Előzmény: ásítósmacska (60145)
Párizs73 Creative Commons License 4 órája 0 0 60206

Párizs73 10 órája
0 0 60195

Nem volt provokáció és nem volt vádaskodás : Ismét idézek leveledből: "van egy termék, amit egy amerikai leukémiás alapítvány orvoscsapata fejlesztett ki 16 éves kutatómunka eredményeként magokból egyedülállóan a világon.( Megjegyzés: Ezt korábban többször a Rain termékről írtad.) A leveledet pedig így folytatod: "Szüleim már majdnem 5 éve, én 3,5 éve fogyasztjuk napi rendszerességgel és a sok ajánlásom alapján már van leukémiás és májdaganatos tünetmentes ismerősöm is, aki ennek köszönheti a gyógyulását." Kérdések Továbbra is tagadni próbálod, hogy az itt  közzé tett levélben a Rain terméket ajánlottad, gyógyhatást tulajdonítva a terméknek? Jogilag vajon nem minősül ez kuruzslásnak?

Előzmény: Párizs73 (60205)
Párizs73 Creative Commons License 4 órája 0 0 60205

Talán ügyvéd nélkül is válaszolhatsz. Ez ugyanis nem bíróság: Kérdések Továbbra is tagadni próbálod, hogy az itt  közzé tett levélben a Rain terméket ajánlottad, gyógyhatást tulajdonítva a terméknek? Jogilag vajon nem minősül ez kuruzslásnak?

Előzmény: Rainmanus (60201)
Párizs73 Creative Commons License 4 órája 0 0 60204

Önkéntes rendőrből Önkéntes ügyvéd lett.

Előzmény: .Mityu (60202)
Párizs73 Creative Commons License 4 órája 0 0 60203

Tehát akkor az EÜ topik moderátora hibát, sőt rágalmazást követett el, amikor Rainmanus sok nickjét kitiltotta a topikból???  Biróssági eljárást kellett volna indítania kuruzslás miatt, és megvárnia a jogerős  ítéletet??? Szerintem nevetséges amit írsz. Ha valaki a topikon kuruzslást csinál akkor nem a bíróság, hanem az illetékes moderátor dönt a dologban. Márpedig én a kérdést egy topikra kitett írás kapcsán tettem fel Rainmanusnak. Egyébként Őt kérdeztem, hogy kuruzslás e? Erre Te  ide jöttél önkéntes ügyvédnek.

.Mityu Creative Commons License 7 órája 0 0 60202

Bizony, s nem kicsit nagy hülyeségeket hord össze!
Tehát amíg pl. egy elhunytról a bíróság nem mondja ki, hogy erőszakos tett miatt murdelt meg, tehát az idegenkezűség már a helyszíni szemle során megállapítható
addig nem az életellenes nyomozók foglalkoznak az adott üggyel, hanem sima közigazgatási eljárásban 

tolják a zsaruk... :D 

Mondtam már pedig neki, nagyon ne jogászkodjon, mert nem megy neki. :D

Rainmanus Creative Commons License 12 órája 0 0 60201

Azt hiszem te leszel az ügyvédem :)

Előzmény: gingergirl (60200)
gingergirl Creative Commons License 13 órája -3 1 60200

Nem védtem senkit. A gyanúsítást (és a vádemelést is) hivatalos szerv végzi és nem magánszemély(ek) a hasukra ütve. Jogállamban élünk, ahol hivatalos szervek folytatnak le eljárásokat és hoznak határozatokat, bizonyítási eljárás során. Ha van itt olyan, aki jogot végzett, bizonyára pontosabb lesz, mint én.

Replay Creative Commons License 13 órája 0 0 60199

Ja akkor a levezetésed szerint, ha még nincs jogerős itélet, akkor a gyanúsítás, vádemelés is rágalmazásnak számít. Jó nagy hülyeséget írtál. Ennyire elvtelenül nem kellene védeni senkit, mert csak lejáratod magad.

gingergirl Creative Commons License 13 órája -3 1 60198

Szerintem akkor minősül "kuruzslásnak", ha végigment a jogi procedúrán, tehát

ˇ hivatalosan gyanúsítás és nyomozás történt

ˇ megtörtént a vádemelés és tárgyalás, ami alatt

ˇ bizonyítva lett, hogy a gyógyhatásra vonatkozó kijelentést megtette és a másik ugyanezt értette alatta

ˇ bizonyítva lett, hogy a vásárlás létrejött és az is, hogy az ajánló javadalmazást kapott a termék eladásából

ˇ az ítéletet a bíróság hozta meg és jogerőre is emelkedett

ˇ bonus: ki lett szabva a büntetés

Amíg ezek nem teljesülnek, kósza szóbeszédnek minősül.

Kuruzslásnak kizárólag a bírósági ítélete nevezheti a cselekményt, és addig az adott személyt ért mindennemű nem bizonyított kijelentést rágalmazásnak hívják.

Előzmény: Párizs73 (60195)
Párizs73 Creative Commons License 14 órája 0 0 60197

A stílusod kapcsán sem vádaskodtam, csak szóvá tettem, hogy az Eü topikon folytatott tevékenységed kapcsán rákos beteg, idős  emberekkel máshogy kellett volna viselkedned. Ez a véleményem.

Előzmény: Rainmanus (60194)
Párizs73 Creative Commons License 14 órája 0 0 60196

A levelet a mai napon ezen a topikon tetted  közzé.

Előzmény: Párizs73 (60195)
Párizs73 Creative Commons License 14 órája 0 0 60195

Nem volt provokáció és nem volt vádaskodása : Ismét idézek leveledből: "van egy termék, amit egy amerikai leukémiás alapítvány orvoscsapata fejlesztett ki 16 éves kutatómunka eredményeként magokból egyedülállóan a világon.( Megjegyzés: Ezt korábban többször a Rain termékről írtad.) A leveledet pedig így folytatod: "Szüleim már majdnem 5 éve, én 3,5 éve fogyasztjuk napi rendszerességgel és a sok ajánlásom alapján már van leukémiás és májdaganatos tünetmentes ismerősöm is, aki ennek köszönheti a gyógyulását." Kérdések Továbbra is tagadni próbálod, hogy az itt  közzé tett levélben a Rain terméket ajánlottad, gyógyhatást tulajdonítva a terméknek? Jogilag vajon nem minősül ez kuruzslásnak?

Előzmény: Rainmanus (60194)
Rainmanus Creative Commons License 14 órája 0 0 60194

Így, hogy egészen másba kötsz bele, legalább látjuk, hogy beláttad, hogy a provokációd is, a vádaskodásod is alaptalan volt!

Előzmény: Párizs73 (60192)
Rainmanus Creative Commons License 14 órája 0 0 60193

Te miről beszélsz már megint?

Előzmény: Párizs73 (60191)
Párizs73 Creative Commons License 14 órája 0 0 60192

Kuruzslásnak minősülhetne, de én biztos nem megyek panaszt tenni.

Előzmény: Rainmanus (60190)
Párizs73 Creative Commons License 14 órája 0 0 60191

Nem vonta vissza, de ha te  kockáztatni akarsz tegyed.

Előzmény: Rainmanus (60189)
Rainmanus Creative Commons License 14 órája 0 0 60190

Mert alaptalanul vádaskodtál és ezekre a levelekre hivatkoztál! A stílusomat kifogásoltad látatlanban, tehát a stílust kellett értelmezned a levél alapján! 

Előzmény: Párizs73 (60188)
Rainmanus Creative Commons License 14 órája 0 0 60189

Az régebben volt....

Előzmény: Párizs73 (60187)
Párizs73 Creative Commons License 14 órája 0 0 60188

Ide ma tetted közzé.

Előzmény: Rainmanus (60186)
Párizs73 Creative Commons License 14 órája 0 0 60187

Mivel az illetékes az írta, hogy kivág mindenkit, ha ott folytatjuk a műsort. A szó szerinti szöveget megtalálod.

Előzmény: Rainmanus (60184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!