Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.11.04 0 0 15882

Gondolom a szervo olaj fekete volt mint a szurok-uj automatavalto olaj ami kell bele az meg pirosas, kicsit oylan rozsaszines---, nem ertem a szerviz eloirasba miert nincs benne a csere, a szervoszivattyu mindig megy amikor megy a motor alapjaraton, max fordulatnal mindig.

Ford focusnal lattam mar emiatt komplett kormanymu cseret-nem olcso tortenet 1 napig el lehet jatszani a szervizbe-pörög az oradij,a lenyeg  Nagykanizsan csinaltak Ford markaszervizbe, volt szomszedomnak, azt mondta meg hasznalni akarja az autot,ezert invesztal bele, a gond csak ott volt vele hogy olyan 20 ezer mulva kidolt az uj szervoszivattyu is , amit ujkent szamlaztak, de sorszama szerint bontott volt....birosag, ugyved....

Előzmény: Thomas Webberg (15880)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.11.04 0 0 15881

Ket suzuki szervizbe jarok az orszagba, mindket helyen azt mondtak, ha csak kizarolag suzukit vallalnanak, illetve javitananak, mar reg tonkrementek volna....

Amikor bennt voltam, volt peugeot, ford, fiat, eppen bennt, nemegyszer emlegettek a szerelok a citroen trukkos hibai miatt a le es felmeno szuleit nem eppen szep stilusba a tervezonek....van tehat javitani valojuk boven suzuki nelkul is.

Nekem bevalt,immaron masodik suzukim is ez a liana mar, elotte 94 es swift sedanom, az is jo volt, soha nem robbant le, csak egy baja volt, hosszu uton kenyelmetlen volt, meg nem volt benne klima, szervokormany, sem, hosszu tavra meg azert ha ezek megvannak, jol jon.Ami hianyzik a lianabol, 6 ik sebesseg-motor elbirna boven), meg tempomat-van elvileg Waeco ami utolag beszerelheto, de nincs kedvem bontogatni a motort., 

Előzmény: Thomas Webberg (15880)
Thomas Webberg Creative Commons License 2018.11.03 0 0 15880

Köszönöm a választ  Szervo olajat nem rég cseréltem, nem változott. Igazából nem nagyon ráz, de kicsit zavaró a rezgés, illetve azért kerdeztem, hátha hibára utal. Majd benéznek egy helyi szervízbe, bár Lianát nem nagyon szoktak látni... :) 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (15877)
Thomas Webberg Creative Commons License 2018.11.03 0 0 15879

Köszönöm a választ! Elvileg a gyujtasommal nincs gond, mil lampa nem jelez gondot. Eltarolt hiba sincs. Lehet, hogy csak szokatlan az előző kocsihoz képest. Egyes Clio 1. 2 benzin. 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (15878)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.10.28 0 0 15878

Az enyemben van 290k, de nem lattam ilyet, olyat csinalt, ha csak 3 henger ment, kivillant a check engine, de erotlen is lett a motor, 1 henger minusz.

Előzmény: Thomas Webberg (15874)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.10.28 0 0 15877

Van rogzitheto mikrometer, fix helyre lehet rogziteni--ahol van csavar termeszetesen, de kell hozza referencia ertek, amit a muszer kiad osszehasonlithato legyen, kvazi egy masik elvileg hibatlan liana ami a rossz liana mellett all.Itt meg motortarto bak, mint hiba nem volt, de nem kizart, hogy kifaradhat.Sokan nem nezik meg a szervoolajat sem, az is fekete mint a szurok, tudom nem fugghet ossze ezzel a hibaval de erdmes uj automatavalto olajjal bontas nelkul atcserelni a folyadekot, a kormynazas is valtozik utana.

Elvileg ha hideg a motor, ott mindegyik motor jobban raz, mert magas az alapjarati ford.szam, ami utana csokken.Erdmes szerelovel is beszelni, kocsit, futomevet atnezetni alulrol.

Előzmény: Thomas Webberg (15874)
Peska Creative Commons License 2018.10.26 0 0 15876

Szia!

 

Küldtem linket.

 

 

Előzmény: zn306 (15875)
zn306 Creative Commons License 2018.10.26 0 0 15875

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy 2004-es 1,6-os Lianát. 

Én is szintén keresek  Javítási kézikönyvet, szerelési útmutatót, karbantartási útmutatót az autóhoz

Ha valaki tudna egy feltöltést ,linket ajánlani , nagyon megköszönném. E-mail címem publikus.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv: Zoli

 

Thomas Webberg Creative Commons License 2018.10.22 0 0 15874

Sziasztok! 

 

2003as liana, 1.6 benzin: vibrál a kormány. Álló helyzetben is, alapjaraton is, amikor olyan 1000 a fordulatszám.

 

Motortarto bakok miatt lehet? Mennyire normális ez? Jellemző a típusra? 260000 km van benne. 

Peska Creative Commons License 2018.10.22 0 0 15873

Meg is jött, köszönöm!!

Előzmény: Veber77 (15872)
Veber77 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 15872

elileg küldtem a megosztást drive-ra

Előzmény: Peska (15871)
Peska Creative Commons License 2018.10.22 0 0 15871

Szia!

Esetleg 1.6-oshoz is tudnál küldeni? 2004-es. Emailom publikus.

Köszi előre is!

Előzmény: Veber77 (15870)
Veber77 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 15870

Hi

 

üdv, adj email címet és küldöm.

Előzmény: 9Miklós9 (15869)
9Miklós9 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 15869

Szép Napot

Mindenkinek !

 

Miklós vagyok,

Most nemrégiben vásároltam egy Suzuki Liana-t

2001-es 1.3-as motorral.

Ehhez keresek Javítási kézikönyvet, szerelési útmutatót, karbantartási útmutatót.

Egy linknek, egy feltöltésnek nagyon örülnék.

 

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm. 

 

Üdv

Miklós

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.10.14 0 0 15868

Biztos ami biztos, megnezek egy kiszerelt injektort, hogy van bekotve a vezerles, de en bitztosra megyek, vszek mintat a motorolajbol, megvettem a potlast, ha mondjuk a felet leszivom szivatyyuval, a maradek uj megy ra, problema megoldva.

elvileg minden injektor kap aramot, külön külön, amit nem tudunk ha nincs gyujtas, nincs befecskendezesm kvazi 3 hengerrel megy e az auto, de a motorolaj nem higul fel...

Előzmény: Schnitt (15867)
Schnitt Creative Commons License 2018.10.13 0 0 15867

Tapasztalat szerencsére nincs, de azt gondolom, ha a 21. században egy japán technikánál nincs leprogramozva ecu-ban az hogy ha gyújtás hiba van, blokkolni kell az injektort, akkor ott van baj az autógyárban...

Előzmény: VoltKatona(Lee) (15866)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.10.11 0 1 15866

Ilyen kart meg nem lattam, az uj lianaba lehet, gondolom.

Megint eg a check engine, a gyertyaba van 2 ev es 25ezer km, denso iridiumos, gyujtotekercs 100 ezret futott jimnybol van, abban is m16a motor van, hetvegen megnezetem.

Amitol felek, ha nincs szikra tovabb is injektal benzint, de nincs eges, lemegy a benzin az olajba.Van vkinek tapasztalata?Nemreg csereltem az olajat, felek megint kell, ha behigul mert nem jo az eges.

Előzmény: bitisbitis (15863)
Veber77 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 15865

Hi

 

sumosuzuki vagy suzuminn pl.

Előzmény: bitisbitis (15864)
bitisbitis Creative Commons License 2018.10.07 0 0 15864

bitisbitis Creative Commons License 2018.10.07 0 0 15863

Sziasztok !

Eltört a Lianám csomagtartó nyitó karja. Hol lehet ilyet venni?

cicesz98 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 15862

Pár héttel ezelőtt írtam,hogy az első lambdaszonda fűtése tönkrement.Maga a szonda adott jelet csak  check engine  sárga lámpa világított,  ami nagyon zavart . Építettem  egy nagyon egyszerű műterhelést(adott volt) 24 V-os fényszóró izzóból a tompított és távolsági pontot kötöttem párhuzamosan a fűtésre.Ennek az ohmos értéke  kb. az előírtnak, áram alá helyezve persze ennek változik az értéke.Azt nem tudom ,hogy az ECU mit figyel,valószínű áram felvételt.Ellenőriztem az izzót 13,8 V-on 1,1 A vesz  fel és csak parázslik ami nem zavaró a motortérben.Beépítettem ,sárga lámpa alszik,szóval elfogatta az elektronika.Első meglepetés az izzó pulzálva parázslik ami annyit jelent,hogy az Ecu "hullámokban " adja az áramot,gondolom így védi a fűtést vagy ellenőrzi.A túl nagy áram felvételt elvettem ,mert a számolt érték 2,4A  jó fűtésnél

kb. 2,6A körül.Második meglepetés:fűtés folyamatos megy.  Azt hittem csak  a motor üzem meleg állapotáig fűt .Mindegy ,check   lámpa nem világít,néha figyeltem androidos apk-val a jelet a szondák jelei üzem meleg állapotban álltak be az előírt értékekre.500-600 km megtétele után egyik reggel  új hiba: inaktív lambdaszonda és  tényleg 0,1-0,2V fölé nem megy a jel ez teljesen elromlott, nincs más lehetőség ,csere.Eltekertem a közelben vásároltam(baroker) egy Denso univerzális 234-4000 szondát ,elsőre nem sikerült kitekernem ,szereznem kellet egy rövid 22-es kulcsot és cső hosszabbítókat is be kellett vetnem ,de meg adta magát.

Az új szondával már 45-50 celsius víz hőmérsékletnél már beálltak az előírt jelek,kb. 1,5 éves adatokat vissza nézve csak üzem meleg állapotban álltak be  a jelek  ,szóval már akkor döglődött a szonda.Egyik ismerős szintén univerzális szondát cserélt neki fél évig bírta( nem tudja milyen márkájú lett beépítve),remélem  én nem így  járok bírni fogja évekig.Egy két kép a régi és új szondáról és a szerelésről.

cicesz98 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 15861

Átmenő kábelek eltörnek tőben ahol a legjobban van kitéve a mozgásnak..Valamikor nem látható mert a szigetelés még tart ,de belül a réz már el szakadt. Ez más márkáknál előszokott fordulni.Persze  ilyen hibám még nem volt ,nekem sedan typ4-es van gégecső + műanyag  kábelvezető is van védelemnek

Előzmény: AGazdi (15860)
AGazdi Creative Commons License 2018.10.07 0 0 15860

Üdv,

A hátsó ködfény + rendszámtábla világításom nem működik.

Azt kimértem, hogy nem kap testet. Ha a megfelelő kábelt letestelem, világít szóval tuti hogy az a baj.

 

A csomagtartóba futó kábelek csatlakozója a csomagtartóban jobb kézre találhatóak a kárpit alatt. A csatlakozót széthúzni csak hegyes csavarhúzóval, a pöcök benyomásával lehet.

 

Most járok ott hogy átnézzem a huzalozását, ha valaki netán már találkozott ilyennel, és tudja a megoldást jelezze, hogy ne kelljen nekem keresgélni. Ha megvan a megoldás, felteszem.

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.10.02 0 0 15859

Egyebkent ez turbos motorba is, ma neztem mas auto miatt a mol olajkeresojet, turbos motorhoz is ezt adta ki.En maradok telen a 5w40 nel, nyaron a 10w40 nel, olcsobb is meg olyan max 7000km nel ugyis kicserelem.15K  kilometer nem jon ossze szerintem minosegbe egy olajjal sem, mert ott a gond, ha behal a gyujtas, vag yinjektor nem eg el az uezemanyag, mar benzin kerul be az olajba, ami lemosodik a hengerfalrol, be a karterbe.

Előzmény: bitisbitis (15851)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.10.02 0 0 15858

Ja meg szerelo mondta, kis tulontes nem veszelyes mert kering az olaj a rendszerbe, tul sok nem jo mert kimehet a fotengely szimmering, a atul keves sem jo, mert elvileg a min.max vonas kozt van 1 liter, tehat az mar erezheto egy motornak, ha 1 liter olaj hianyzik belole.

Előzmény: Törölt nick (15854)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.10.02 0 0 15857

Ez meg itt nem volt kerdesnek, mivel olyan volt mar, hogy vki klima nelkulibe akart tenni sima manualis klimat, anyagilag az se olcso, de annal ha jol tudom, tehat a manualisnal nincs erzekelo az utasterbe.Arba az se volt olcso,de kivitelezheto.

Nem tudom, nem lattam meg szetszerelve ezt a vezerlot sem nekem sima manualis van, azzal elvagyok.

Előzmény: 2007 D4D (15856)
2007 D4D Creative Commons License 2018.09.30 0 0 15856

Sziasztok!
Egy érdekes kérdés foglakoztat.
A manuális klímát át lehet-e alakítani automatáva?
Bontott automata klímavezérlőt (amin a három tekergethető gomb van) be lehet szerezni. Már, ha ebben az egységben van a klmavezérlő vagy lehet, hogy még más is kell hozzá. Ami szerintem még biztos, hogy kell: A műszerfal tetejére egy napfény érzékelő és egy hőmérséklet érzékelő. Ha csak ennyi kell, hozzá, akkor viszonylag könnyen és olcsón megvalósítható. Ha több, akkor felejtős a projekt.
Várom a tőlem okosabbak véleményét!

VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.09.30 0 0 15855

Az eredeti kezelesi utasitasba van benne, 4,1 liter,szurovel egyutt, tehat ha szuro is feltoltodik.

Előzmény: Törölt nick (15854)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.29 0 0 15854

Az 1.6-os Lianába  3.8 liter kell, de én mind a 4 liter beleöntöm, amit venni szoktam.  Már a 4 liter után is picit nívón felül van. Honnan van ez a 4.2-es adat? Az tutira nem lehetséges.

Előzmény: VoltKatona(Lee) (15853)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2018.09.29 0 0 15853

A teljesitmenyszint sokszor fontosabb, es sn/cf et hasznalok, a trukk olyan 10 w40 esbe , ezert kell nagyon figyelni.A honlapot megneztem, kivancsi voltam, 4,1 liter kell bele, 5w30 ast is felkinalja, en osszehasonlitanam a meglevo kannat, a castrol jeloleseivel es mehet az olajcsere.Egyebkent nekem 1,6 os lianam van, abba kell 4,2 liter, valszeg az olajtekno, szivattyu ugyanaz lehet.

Előzmény: bitisbitis (15851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!