Keresés

Részletes keresés

LegottTegel Creative Commons License 2007.04.25 0 0 375
Ez már két éve történt...hogy repül az idő...
Nargile Creative Commons License 2005.04.21 0 0 374
SATIVEX: áttörés a marihuána-gyógyászatban? http://www.drogriporter.hu/index.php?op=contentlist2&catalog_id=1797
NattyDread Creative Commons License 2005.04.21 0 0 373
Akkor úgy tekintik, hogy az övé, de ha megmondja hogy a haveré, az még gázabb! Mert akkor mind a ketten benne vannak.
Előzmény: Kreta (372)
Kreta Creative Commons License 2005.04.21 0 0 372
Akkor mi van, ha valaki másnak nevel kendert? Tehát akinek van egy szép napos szobája, és a haverja növényét is locsolja?
Előzmény: NattyDread (371)
NattyDread Creative Commons License 2005.04.21 0 0 371
Dehonnem! Szekrényben! :o)
Előzmény: Törölt nick (369)
Ali70 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 370

Persze,tudom,hogy nem ez az optimális,de gondolom,kiegyeznénk ezzel is,ha elfogadnák.A lényeg a dekriminalizálás.(Megjegyzem,nekem sem lenne egyszerű megoldani,sőt lehet,hogy nem is tudnám.Talán elköltöztetném a kis növényeimet "albérletbe" valamelyik gondos barátomhoz.) :-)

Szóval szerintem ezzel a verzióval lenne a legkevesebb dolga az államnak,ami gondolom az egyik legfontosabb tényező lehet az adott döntés meghozásában.

Előzmény: Törölt nick (369)
Ali70 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 368
Szerintem,a legreálisabb az "otthoni fogyasztás-limitált otthoni termesztés" variáció lenne.A dolgok jelenlegi állása szerint talán ez váltaná ki a legkisebb ellenállást az ellenzőkből.Persze,erről már beszéltünk...
NattyDread Creative Commons License 2005.04.21 0 0 365
Én olvastam is a bécsi vagy milyen kábítószeregyezmény szövegét régebben a neten, és abban az is benne van, hogy az aláíró országok a saját döntési körükben engedélyezhetik a természetes növényi drogok termesztését és fogyasztását, és példának az ópium- és cannabisszívást és -evést, valamint a kokalevél rágást hozták fel.
Előzmény: Törölt nick (361)
NattyDread Creative Commons License 2005.04.21 0 0 364
Az jó lenne! Úgysem jön már ide a fene se! Horvátországban szívhatnak is, szebb is mint az a pocséta :o) A balatoni ingatlanárak zuhannak mint állat! Ja, és az ország többi fürdő/üdülő övezetének sem jönne rosszul a legál ganja, mert a nálunk termettnek még a hollnadok is csodájára járnak, tapasztalat :o)
Előzmény: Törölt nick (362)
NattyDread Creative Commons License 2005.04.21 0 0 363
József Attila királi! :o)))
Előzmény: Törölt nick (359)
LegottTegel Creative Commons License 2005.04.21 0 0 358
látom ez a primitív dolog szíven ütött minket...:)
LegottTegel Creative Commons License 2005.04.21 0 0 357

meg diplomás szülők.

meg diplomás szülők diplomás gyerekei.

 

a marihuánafogyasztás nem korrelál a "primitívséggel".

 

Abban viszont igazad van, hogy egy teljes körű legalizációt megnehezítené az, hogy a világon mindenhol máshol illegális, sőt az is (amennyire én értek ehhez), hogy az ENSZ egyezmények szerint a pszichotrop anyagoknak azoknak is KELL lenniük. Tehát a drogokat engedélyezni kb. annyi lenne, mint pl. legalizálni az emberiség elleni bűnöket, jogilag (gondolom. Aztán lehet, hogy most nagyot tévedek, de ha lehet, csak olyan javítson ki, aki jogász, és tisztában van a nemzetközi joggal).

 

Tehát a probléma, amit felvetsz, jogos. Sajnos még nem tartunk ott, és ebben az Egyesült Államok a hibás, hogy a drogproblémát racionálisabban szemléljük, emiatt az ENSZ nem is fogja megváltoztatni az álláspontját. Erre maximum akkor kerül majd sor, ha a liberalizálódó európai drogszabályozás annyivl hatékonyabb lesz az amerikai modellnél, hogy odaát a szakemberek körében is kialakul az a kritikus tömeg, akik szemében az eredmény többet ér annál, hogy igazuk legyen, és belátják, nincs értelme a szélmalomharcnak ilyen eszközökkel...

 

Na mindegy, erre max. 2008 után kerülhet sor, amikorra is kitűzték a "drogmentes" világ célját...persze a valós eredményeket látva, valszeg. a reakció az lesz, hogy "még több pénzt a drogellenes harcra", nem a stratégia újragondolása, de ha esetleg igen, az nagyszerű lenne...

 

Addig viszont tényleg nehéz diplomáciai helyzetben lenne az állam, a legális szerek miatt. Ezért is lehetne indokolt, hogy a nagyobb kockázatű drogokat (pl. heroin, kokain) ne patikában vagy kereskedelmi üzletekben lehessen beszerezni, hanem PSZICHIÁTER írja fel, aki előzőleg elbeszélgetett a pácienssel (és meggyőződik róla, hogy magyar állampolgár, tehát nem drogturista). Ilyen mennyiségben pedig szerintem az állam tudna vásárolni a környező országok rendőrsége által lefoglalt készletből. Orvosi célra (mint ahogyan megoldható a kutatási célra beszerzett drog, valamin a tudósoknak is kell kísérletezniük).

 

Előzmény: action (354)
NattyDread Creative Commons License 2005.04.21 0 0 355
Tudod coppy-top, a koka nálunk nem igazán őshonos, ellentétben a kenderrel.
Előzmény: action (354)
action Creative Commons License 2005.04.21 0 0 354

Jó, és a kokacserjével mi lesz?

Meg él a növény a magyarországi éghajlat mellett?

Ha nem, gondolkodjunk mekkora vámot, ÁFA-t  tegyünk rá?!

Ki lesz jogosult a vámkedvezményekre? Ha felajánlja az importőr, hogy itthon feléépít egy tisztítóüzemet és munkát ad 150 embernek akkor még a helyi iparűzési adót is elengedjük?

Nevetséges!

Mégis, hogy gondoljuk mi, ha az egész világon tiltott akkor majd mi legális mederbe helyezzük a kábítószert?

Szerintem primitív szülők, primitív gyerekei nyúlnak a droghoz! 

Előzmény: NattyDread (347)
NattyDread Creative Commons License 2005.04.18 0 0 353
Ez részegre van. Antoine de Saint Exupery: Kis Herceg. Ez az alkohol természete, bocs, de fűre abszolúte nem jön be, az más dolog.
Előzmény: tobbias (351)
tobbias Creative Commons License 2005.04.18 0 0 351

Egy taj siker alak támasztja a falat. Valaki megkérdezi, miért iszik/szív? Mert bánatom van. És mi a bánata? Az, hogy iszok/szívok.

 

Már nem tudtok ujat mondani, ÉN SEM. BY,BY.

NattyDread Creative Commons License 2005.04.18 0 0 347
Még egy: nemtom hol miféle dílerek vannak, de mifelénk ez úgy megy, hogy van néhány termesztő itt-ott a környéken, és az ő cuccukat veszik meg általában 100g-jével, és ezt árulják némi felárral. Tehát én errefelé nem tudok semmiféle "fűmaffiáról", csak vállalkozó szellemű termesztőkről és árusokról. Ez legálban is simán menne, nem sok átszervezés kellene hozzá, és legális mederbe lehetne terelni a dolgot.
Előzmény: Siphersh (338)
Ali70 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 346
...mármint Felsőbbrendű úrra gondolok.
Előzmény: Ali70 (345)
Ali70 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 345

Ahogy nézem,Mr.Tökéletesre ráférne egy jó dugás.Kissé feszültnek tűnik.

Persze óriási súly lehet a tökéletesség. ;-)

Előzmény: Törölt nick (343)
NattyDread Creative Commons License 2005.04.18 0 0 344
Igen, esetleg még súlycsökkentő böjtkúra a turbóéhség következtében túlsúlyossá váltak számára ;o))
Előzmény: Siphersh (330)
NattyDread Creative Commons License 2005.04.18 0 0 342
Korrekt! :o)
Előzmény: LegottTegel (320)
Ali70 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 339

Átugrottam egy kicsit a "jobbos-könnyűdrogos" topikba,gondolom,Ti is megnéztétek.Szegény topiknyitó emberke,jobbos létére elő mert állni egy liberális eszmével,meg is kapta eddig a magáét.Az persze mindegy,hogy ezt Ő így gondolja,sok okos szerint ez nem helyes,mert nem illik bele a nagy,közös koncepcióba.

A tények helyett furcsamód előtérbe került egy kis antiszemitizmus,némi önimádattal megspékelve,csipetnyi felsőbbrendűséggel körítve.Érdekes felállás.

 

Siphersh Creative Commons License 2005.04.18 0 0 338

Spooler ha jól értem, azt mondod, hogy ha majd az illegális drogdílerek nem árulnak füvet, akkor a bevételkiesést a kemény drogok forgalmának növelésével próbálják kompenzálni.

 

Alapjában véve csatlakoznék a LegottTegel válaszához: a drogozásnak nem a drogkínálat az oka, hanem a drogfogyasztó. Azt nem a díler dönti el, hogy ki milyen drogot mennyit fogyaszt. Ez egy ilyen drogtilalmi mítosz, hogy a drog "nem válogat", vagyis nem a potenciális fogyasztóban van a drogozás oka, hanem a drogban meg a drogdíler viselkedésében. A démoni drog, ami lesben áll, hogy lecsapjon az ártatlan járókelőre...

 

Az illegális drogforgalmazóknak a tilalom ad hatalmat. A tilalom adja a kezükbe a drogot és a drogpénzt, és így a tilalom keretein belül nem lehet hatékonyan küzdeni ellenük. A drogpénz fegyverekre és megvesztegetésre is megy, nemcsak hifi-toronyra. Azért volt Al Capone olyan nagy hatalmú ember, mert a tilalom hatalmat adott neki. Amint megszűnik a tilalom, a díler elveszti a hatalmát, és csak alkalmazkodni tud, ha tud alkalmazkodni. Például keres magának más munkát.

Előzmény: spooler (334)
Nargile Creative Commons License 2005.04.18 0 0 337
Kedves Spooler, az alkohol legalizációja után az alkoholos italok alkoholtartalma drasztikusan csökkent, a tömény italok fogyasztása helyett egyre inkább teret nyert a sör és a bor. Az alkoholdealerek (pl. Al Capone és társai) kiestek az alkoholbizniszből a legalizáció után, és átvették a helyüket a törvényes kereskedők. Ami a társadalom érettségét illeti: éppen akkor lesz érett a társadalom, ha elfogadja a szabadság felelőségét. Ez nem úgy működik, hogy előbb a biztonság aztán a szabadság. Szabadság nélkül nincs biztonság. Ennyit tanulhattunk a Kádár-rendszerből is.
Előzmény: spooler (333)
LegottTegel Creative Commons License 2005.04.18 0 0 336

egyébként gondolkoztam még a kérdéseden, és úgy érzem, az a szemléleteddel a baj, hogy te úgy tekintesz a marihuánafogyasztásra, mint valami pótcselekvésre, ami kizárólag beteg emberekre jellemző...próbáld elképzelni az egészet teljesen normális kontextusban. Léteznek olyan emberek (itt a fórumon biztos, hogy sok ilyennel találkozhatsz), akik marihuánát fogyasztanak, de nem azért, hogy meneküljenek a valóság elől, hanem azért, mert szeretik azt a hatást, amit a marihuána kivált bennük.

 

Ezen emberek ugyanolyan átlagos, racionális döntéshozó lények, mint pl. az alkalmi alkoholfogyasztók (tehát nem rabjai a szenvedélyüknek). Pontosan tudják, hogy a heroin kockázata sokkal magasabb, mint a marihuánáé, ezért a díler, még ha ingyen adná, akkor sem fogadnák el...sőt, ha sokan, ha a dílerük megpróbálna heroint (vagy általuk nem igényelt drogot) rájukerőltetni, közölnék vele, hogy nem.

 

 

Ennyire egyszerű.

 

Aki viszont továbblép, és meghozza a heroindöntést, az rossz döntést hoz. De ez az ő személyes élettörténete és felelőssége, ezért nem lehet MINDEN marihuánafogyasztót felelősségre vonni, és betiltani a fogyasztást.

Előzmény: spooler (334)
LegottTegel Creative Commons License 2005.04.18 0 0 335

ez a szabad, felnőtt, döntésképes ember felelőssége.

 

Egyébként ha a fű legálissá válik, akkor aki eddig dílertől vette, az vajon miért venné továbbra is tőle, ha megkaphatja legálisan?

 

Ha a dílere áttérne a legális kereskedelemre, amit a rendőrség nagyon is ellenőriz (helyesen), akkor szerinted miért kockáztatná az egész bizniszt az illegális drogok árulásával?

 

 

Szerinted a dílerek úgy működnek, hogy viszik a beetető füvet a gyanútlan embereknek, és amikor rákaptak, akkor közlik, hogy van jobb is, de az fehér színű?

 

Sok marihuánafogyasztó azért keresi fel a dílert, hogy füvet vásároljon tőle. Nem boldogságot, lelki tanácsot, nem heroint és lsdt, hanem füvet. És azért dílertől, mert termeszteni nem akar (vagy nem tud), és a boltban nem vehet, ellentétben az alkohollal.

Előzmény: spooler (334)
spooler Creative Commons License 2005.04.18 0 0 334
Szerintem reális veszély a fű legalizálása esetén az, hogy a dílerek több kemény anyagot próbálnak majd eladni, a bevételi irányszámok teljesítése miatt.
A simán kipróbálható fű után már nem tűnik olyan nagy bűnnek egy két lövés.
És onnan rögös a visszaút.
Előzmény: LegottTegel (324)
spooler Creative Commons License 2005.04.18 0 0 333
Végül is volt az USA-ban is szesztilalom...

Ha a társadalom eléggé érett, az egyének eléggé kultúráltak, akkor nem lenne gond a legalizálás után sem. (félek, hogy nem ilyenek)
Ha a bigott boszorkányüldözők kerülnek többségbe, akkor lessz nemulass.
Nem hogy a füvet, de még a gyepet is kiirtják...
Előzmény: Törölt nick (316)
Nargile Creative Commons License 2005.04.18 0 0 332
Azért kíváncsi lennék, ez a Bodoky egyáltalán megnézte-e a honlapunkat (a címoldalon kívül). Elég elkeserítő, hogy az ember hosszú évek óta fordítgatja a drogpolitikai esszéket meg cikkeket, és akkor belekapja a pofájába, hogy nincsenek világnézeti érvek amögött, amit csinál. Engem őszintén szólva ez idegesít a legjobban ebben a cikkben. Ez a felületes és könnyelmű, megalapozatlan vádaskodás. "Majd én megmondom nektek a frankót." Miért azt kell azt fikázni, aki legalább próbál valamit csinálni, és van mersze kiállni az elveiért? Még ha nem is ért egyet teljesen az akcióval, nem hiszem, hogy nem látja, milyen káros az ügynek az, amit csinál.
LegottTegel Creative Commons License 2005.04.18 0 0 331

hát, ha annyi jön be...én uszkve 400 ezer fogyasztóval számolok, akik mondjuk havonta 1500 forintot hoznak az államnak adó formájában (a többi a kereskedőjé)...

akkor ez kb. 600 millió forint bevétel havonta. Persze ebből kellene fordítani az ellenőrzésre, a minőségbiztosításra, az árusítóhelyek biztosítására,stb. stb.

 

A maradékot pedig a függők kezelésére fordítani... a további maradékot pedig pusztán szolidaritásból átutalni az alkohol, heroin, és egyéb szenvedélybetegségek gyógyítására...

Előzmény: Siphersh (330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!