Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

nemlegesválasz 1 napja Creative Commons License 5792

Lehet fillérbszás, de más banknál vagyok már, így jobban megérné postai csekket kérni.

Sz Gee 2 napja Creative Commons License 5791

hát amíg a hitelkeret tart... :)

Előzmény: nemlegesválasz (5790)
nemlegesválasz 2 napja Creative Commons License 5790

http://www.origo.hu/gazdasag/20140916-vegre-ingyenes-lehet-a-bankkartyahasznalat-a-postan.html akkor ha postai csekket kérek a life törlesztésére, akkor life-fal törleszthetem a life-ot?:)

Előzmény: nemlegesválasz (5784)
FunTom74656 2 napja Creative Commons License 5789

A válasz második felét képező tanácsot köszönöm, magam is így gondoltam. Viszont az első fele eléggé ítélkező. Amikor "megcsúsztam" az egy egészen más élethelyzet volt, vagy 5-6 évvel ezelőtt, egyetemista voltam és mindemellett családfenntartó. Most, mérnöki diplomával, rendezett adóságokkal, saját házban (feleségemé) nehogymár ne vehessek fel 3-4 havi fizetésemnek megfelelő hitelt autóra. Több szempontból is szükség van rá, nem részletezem.

Előzmény: szocske_ (5788)
szocske_ 2 napja Creative Commons License 5788

szerintem ne vegyél fel hitelt, pont annak nem való, aki meg szokott csúszni a törlesztéssel...

és ha nem sikerül lekerülni, akkor spórolj januárig, amikor lekerülsz, és ne annyival drágább autót vegyél, amit sikerült addig összeszedni, hanem ugyanannyiért vegyél autót és annyival kevesebb hitelt vegyél fel.

Előzmény: FunTom74656 (5786)
rokygan 2 napja Creative Commons License 5787

Na, nekem is eltűnt a számlám - végül is kár érte, nagyon jó kondíciókkal bírt, tényleg TOPon volt.

Előzmény: nemlegesválasz (5768)
FunTom74656 2 napja Creative Commons License 5786

Sziasztok!

Tavaly (2013) szeptember 17-én rendeztem a Citibank hitelkártya-tartozásomat, ami miatt KHR listára kerültem. Ennek megfelelően, amikor tavasszal egy bankfiókban lekérdeztem a KHR státuszom (nem a hivatalos évi borítékos lekérés, csak online) azt mondták, a "megszűnés" sorban 2013 szeptember 17. szerepel, tehát 2014 szeptember 17-én kerülök le a KHR listáról teljesen. Ma besétáltam egy másik bankfiókba, újra megnézetni, biztosan lekerülök-e holnap. Tavasz óta valamiért módosult a megszűnési dátum 2014. január 30-ra, ami azt jelenti, hogy még 4,5 hónapig passzív KHR státuszban maradok. Felhívtam a behajtó céget, azt mondták, a KHR-t intéző kolléganőjük a héten szabin van, de volt valami kavarás januárban a KHR-nél, nem tehetnek róla.

A kérdés: Mit lehet tenni? A behajtó cég megfelelően, 09.17. lezárási dátumot jelentett a KHR-nek, a KHR kavart el valamit valószínűleg. A KHR-rel viszont nem lehet kapcsolatba lépni, egyedül a pillanatnyi státusz lekérdezése áll rendelkezésre.

Én meg sürgősen hitelt szeretnék felvenni, autóra van szükség, mert újszülött van itthon. Pont így terveztük, hogy lejár a KHR mire megszületik és tudunk autót venni.

Sz Gee 2 napja Creative Commons License 5785

rendelt már valaki az expert-től?

hogyan lehetnek citilife partnerek, ha nem fogadnak el bankkártyát rendelésnél, csak kp-t a futárnak?

nemlegesválasz 2 napja Creative Commons License 5784
megszünik a postai kp felveét, helyette vásárlásnak fog számítani
pacsepa 2 napja Creative Commons License 5783

Mondtam... :-)

Előzmény: nemlegesválasz (5782)
nemlegesválasz 2 napja Creative Commons License 5782

A szombati vásárlás még nincs könyvelve, juppié, így csak novemberben kell visszatölteni!

FOMA 4 napja Creative Commons License 5781

Pont ezért nincs hozzá kártya.

Előzmény: maker7 (5780)
maker7 4 napja Creative Commons License 5780

Ahhoz viszont évi 6400 a kártya.

Előzmény: FOMA (5750)
rokygan 6 napja Creative Commons License 5779

Ez jó! Ebben reménykedtem, nincs kedvem valahol sort állni azért, hogy előttem az ügyintéző szétnyiszálja.

Előzmény: FOMA (5778)
FOMA 6 napja Creative Commons License 5778

Amit csak akarsz. A Citi a számla megszűnésekor érvényteleníti a kártyát, leadni nem kell.

Előzmény: nemlegesválasz (5772)
nemlegesválasz 6 napja Creative Commons License 5777

Ez jó módszer, befizetek a számlára life-fal, majd visszakérem a NAV-tól a túlfizetést a számlámra:)

Óriási!

szocske_ 6 napja Creative Commons License 5776

nekem nem life van, hanem régi malévos, ami most már citi ezüst hitelkártya néven fut azt hiszem.
Itt pont ennyivel kevesebbet írtak jóvá, tettem panaszt, de eddig még nem jött rá válasz.

Előzmény: kivi000 (5775)
kivi000 6 napja Creative Commons License 5775

Life-ra nekem jóváírják rendszeresen a NAV-os befizetéseket. (Milyen jó is lenne ha lenne online felülete a NAV-nak...)

Előzmény: szocske_ (5774)
szocske_ 6 napja Creative Commons License 5774

FYI, NAV-nál fizetésre a citi nem írt jóvá visszatérítést. Az Erste igen.

nemlegesválasz 6 napja Creative Commons License 5773

Eltűntek a kivonatok is....

Előzmény: tüdőbeteg kakadu (5771)
nemlegesválasz 6 napja Creative Commons License 5772

Jó kérdés, nem tudom mit  tegyek a bankkártyával.

Előzmény: rokygan (5769)
tüdőbeteg kakadu 6 napja Creative Commons License 5771

A megszűnt számla számlakivonatai letölthetők maradtak? Gondolom az nem tűnhet el, mittomén 5 évig?

bounty112 6 napja Creative Commons License 5770

Nekem még nem tűnt el, telefonon azt mondták szeptemberre nem kell már teljesülnie a 150k-nak, kíváncsi leszek...

Előzmény: rokygan (5769)
rokygan szept. 12. Creative Commons License 5769

Ezt várom én is. Kellett valamit intézned? Pl. bankkártya.

nemlegesválasz szept. 12. Creative Commons License 5768

Hopp, mára eltűnt a számlám, ma először nem látom a netbankban:(

blueye szept. 11. Creative Commons License 5767

Elárulom h pont ezért aggódom :)

Előzmény: ac07 (5766)
ac07 szept. 11. Creative Commons License 5766

Elárulom, hogy a legnagyobb bankokban hétvégén, ill. éjszaka is max. 1-5 operátor van, aki telefont vesz. Olyan viszont mindig van, aki a letiltást tudja intézni, mert az kötelesség, hogy te bármikor le tudd tiltatni a kártyád, ráadásul onnantól, hogy te a tiltási szándékod bejelentetted, a banké minden felelősség a kártyával végzett tranzakciókért (hacsak nem a PIN kód birtokában végeztek vele bármit). 

Előzmény: blueye (5757)
ac07 szept. 11. Creative Commons License 5765

Külön levél nem volt erről, de az akkori aktuális kivonaton szerepelt már jó előre, amikor szétvált az Euronics (Vöröskő kft-s fele) és az Expert hálózat 8többi ex-Euronics üzlet).

Előzmény: bankvilági idegenvezető (5760)
Sz Gee szept. 11. Creative Commons License 5764

nézz máshol is tévét, tuti olcsóbb lesz mint az euronics

Előzmény: nemlegesválasz (5762)
nemlegesválasz szept. 11. Creative Commons License 5763

Megnéztem, az expert még citilife partner, de egy huszassal drágább ott a tévé... Annyit nem ér a citiforint:)