Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

nyman 1 napja Creative Commons License 5700

engem is havi rendszeresseggel tukmalnak vmi lof.sz 2 millios hitellel, de a 200 ezres folyoszamla hitelkeretemet elutasitottak. Na jo, a hitelkeretbol meg nincs kamatbeveteluk, mig a szemelyi hitelbol igen.

Előzmény: nemlegesválasz (5699)
nemlegesválasz 1 napja Creative Commons License 5699

Mára - két héttel az előző nem kért emelés után - duplájára emelték a hitelkeretemet... ez a bosszú, hogy nem kértem a személyi hitelből?

ac07 3 napja Creative Commons License 5698

Valami ilyesmit írtam én is pár hsz-szel ezelőtt.

Előzmény: ólomlábú (5697)
ólomlábú 4 napja Creative Commons License 5697

Tudom mi van benne,evvel foglalkozom. :)

A közüzemi számlákkal  (anno) nem a khr-el foglalkoztak,hanem egyfajta ügyfél visszafizetési/befizetési fegyelmet nézett rajta....  (ebből úgy okoskodott,ha az üf folyamatosan csúszik a villanyszámlával,akkor adósként sem lesz jó)

S persze emellett még olyan jelentősége is volt,hogy minél több olyan adatot kért be,ami az üf állandóságát mutatja,lakhelyileg.

Előzmény: ac07 (5696)
ac07 4 napja Creative Commons License 5696

Nem olyan régi a pozitív lista, másrészt ilyen infók nincsenek benne - felkerülsz, hogy vannak máshol is hiteleid, ill. nem estél késedelembe. Én CIB lakáshitelnél jártam úgy, hogy bevallottam az MKB-s hitelkártyát (éppen volt rajta törlesztés), erre előírták, hogy fizessem vissza, különben nem kapok hitelt. Visszafizettem, erre megkínáltak egy saját hitelkártyával... 

Előzmény: ólomlábú (5691)
judit56 5 napja Creative Commons License 5695

jaj, szegény, de a biztosító majd téríti, gondolom. 

Előzmény: pacsepa (5693)
pacsepa 5 napja Creative Commons License 5694

Azt akartam ezzel írni, hogy ez is totálszar árfolyam, 329,- Ft/EUR!

Mondjuk nagyon nem izgat, mert a biztosító fizetni fogja ezt is, meg az egyéb költségeimet.

Előzmény: pacsepa (5693)
pacsepa 5 napja Creative Commons License 5693

Kíváncsi leszek...

Most voltam Egyiptomban és sajnos kórházi számlát kellett fizetnem hitelkártyával 460 EUR-t. A számlámat jelenleg 151.403,- Ft terheli ezzel kapcsolatban!

Előzmény: liticarb (5692)
liticarb 5 napja Creative Commons License 5692

Így van, az sms amit küld az nagyon baráti váltást mutat, aztán jönnek a tények a konkrét elszámoláskor.

Előzmény: Lacee83 (5690)
ólomlábú 5 napja Creative Commons License 5691

Úgy nem igaz,hogy sosem. A bankok 80%.-nál valóban nem bonitásvizsgálatra szolgált de volt egy pár bank  (3) ahol sajnos részbeni bonitast is vizsgáltak belőle.

(Pl K&H-nál több éven keresztül ha 15 napnál hosszabb volt a befizetés dátuma,mint a határidő,akkor visszadobták a teljes lakáshitel anyagot. :(

Előzmény: ac07 (5685)
Lacee83 5 napja Creative Commons License 5690

Köszönöm. Ami viszont feltünt és bosszantó hogy amikor vásárolok küldi az SMS-t és abból kiszámolva egész jónak tűnik. Aztán pár nap mulva amikor a webfelületen is elszámoltnak van nyilvánitva a vásárlás már egy kedvezőtlenebb összeggel számol.  Van még egy erste visa bankkártyám is (nem hitel), lehet azzal jobban járok?

Előzmény: Sz Gee (5689)
Sz Gee 5 napja Creative Commons License 5689

kb 4-5%-al (!) váltanak a közép alatt, brutál szar árfolyamon

Előzmény: liticarb (5688)
liticarb 5 napja Creative Commons License 5688

Ha lehet akkor kerüld vele a külföldi vásárlást, mert nagyon brutál árfolyamon számol.

Előzmény: Lacee83 (5687)
Lacee83 5 napja Creative Commons License 5687

Üdv!

Meg tudná valaki mondani hogy a citi life hitelkártya a külföldi vásárlásoknál milyen árfolyamon számol? Eladási vagy középárfolyam? Pár napja 10Euróért 3270Ftot számolt fel ami nekem nem tűnt túl kedvezőnek.

ac07 aug. 18. Creative Commons License 5686

Van pozitív adóslista is, csak a jelenlegi helyzetben sz*t sem ér :( túl sok a nemfizető (sajnos olyanok is, akik tudnának fizetni, valamiért azt hiszik, hogy soha nem kell majd visszafizetni a felvett hitelt és a lakás is megmarad).

Előzmény: nemlegesválasz (5684)
ac07 aug. 18. Creative Commons License 5685

Az sosem bonitásvizsgálatra szolgált, hanem csak címellenőrzés, stb... csalókat nagyobb eséllyel lehetett szűrni (ne éljenek vissza lopott személyivel - elég nehéz egy csekket is hamisítani mellé, ami ugyanarra a névre, címre szól).

Előzmény: ólomlábú (5683)
nemlegesválasz aug. 18. Creative Commons License 5684

Visszasírom a BAR + KHR listát. Akkor csak a nemfizetők szívták meg, most már gátja ez a hitelezésnek.

ólomlábú aug. 18. Creative Commons License 5683

Ez is érdekes. Pl a közüzemi számlák vizsgálata egy időben bevált technika volt. Ma már a bankok 98%-a kiiktatta a bekérését,már nem foglalkoznak vele. Még egy-két dino cégnél be kell nyújtani de azt is csak személyi hitel esetében....  Lakáskölcsönnél abszolut nem játszik,sehol.

Előzmény: nyman (5682)
nyman aug. 17. Creative Commons License 5682

Ez soha nem jutott eszembe, hogy ez is szamit. Illetve igy szamit.

Mondjuk lehetne nehany dolog, ami mas orszagokban, es akkor nem csak egy-ket mutatot neznek. Ha pl. lenne kredit transzfer, mint pl. az ireknel, akkor ezt az emelt hitelkeretet lehetne tovabb vinni. Vagy mondjuk az egy milliot meg lehetne felezni ket bank kozott. Ott abbol a logikabol indulnak ki, hogy ha egy bank jovahagyott neked egy hitelkeretet, akkor azt minden tovabbi nelkul tovabb lehet vinni ugy, hogy az elozot becsukod.

Vagy a masik, van ahol a kozuzemi szamlak is benne vannak a hitelkepesseg pontszamokban, es szamit, hogy mennyire pontosan fizeted oket. Nehany ev jo adoskent mar eleg kedvezmenyes szazalekokat lehet elerni.

Előzmény: helloeverybody! (5680)
ólomlábú aug. 17. Creative Commons License 5681

Ez viszont igaz.

A bankok bármilyen jellegű nyilt végű hitellel kapcsolatban a következő "fiktiv" terhelési szabályzatot alkalmazzák.

Folyószámla hitelkeret

Hitelkártya                  

Mindkettő esetében a teljes keret 5%-át számolják mint havi terhet.  Teljesen függetlenül attól,hogy kivan-e használva vagy sem-. Úgy gondolkoznak,ha holnap lemeríted mégis,akkor sokkal magasabb lesz a havi fizetni való.

Bár a valóságban nincs ekkora kamata,pl egy folyószámlakeretnek,hisz általában 25% körüli a kamat.

Ha van valakinek pl egy 1 milliós Citi kártyája és egy 500 ezres fszámlahitelkerete,akkor egyszer 50 ezer + 25 ezer Ft azaz 75.000 Ft havi terhet számolnak fel.   Ha az emberünknek 200 nettója van,már ugrott a lakáskölcsön,mert nem fog beleférni semmi már.

Megoldás van, Ilyen esetben átmenetileg meg kell szüntetni,felmondani,a lakáskölcsön után újra megigényelni.

SAjnos nincs más megoldás.

Előzmény: helloeverybody! (5680)
helloeverybody! aug. 17. Creative Commons License 5680

Akkor nem mindegy, hogy mennyi, ha valaki esetleg egy komolyabb összegű hitelt akar felvenni mondjuk egy lakás vásárlásakor, vagy egy másik hitelkártyát is szeretne. Nekem annak idején a magas CitiLife keret miatt utasították el a hitelkártya igényemet, hiába volt minden más rendben. A jövedelem megfelelő volt, semmilyen hitelem nem volt, listán sem voltam, mégis elutasítottak. Egyik ismerősömnek pedig kerek-perec megmondták, hogy ilyen magas hitelkeret mellett nem fog lakásvásárláshoz hitelt kapni. Viszont az is tény, hogy 800ezer vagy több mint egy millió, ilyen szempontból teljesen mindegy. Hogy minek emelik a világba, azt mondjuk én sem értem, főleg, hogy én pl. alig használom a kártyát. Valójában már gondolkodom, hogy visszaadom, mert így nem igazán éri meg, ráadásul számomra ennél van jobb. Ami előny viszont, hogy gyakorlatilag van egy komolyabb összeg, ami rendelkezésre áll, ha szükség lenne rá.

Előzmény: bounty112 (5678)
ólomlábú aug. 16. Creative Commons License 5679

Gyorsan felmásztam én is az oldalra. Az 975 ezres keretet 1,375,000-re tolták fel. Nem szívbajosak.

Engem sem zavar,egyenlőre max 600-700ezret mozgatok rajta/hó,szóval nincs szükségem rá de ki tudja.... :)

Előzmény: bounty112 (5678)
bounty112 aug. 15. Creative Commons License 5678

Miért, nem tök mindegy mennyi? Az eleve húzós, ha valakit csak a keret fog vissza, hogy ne költsön erején felül hitelkártyáról, ennél tudatosabbnak kell lenni. Nekem is a fizum 3x-a már, néha még jól is jön - pl. repülőjegyek vásárlása ismerősöknek is :)

Előzmény: nemlegesválasz (5677)
nemlegesválasz aug. 14. Creative Commons License 5677

Viszketett a tenyerem, felmegyek online-ra, ma gyanúsan több volt a felhasználható hitelkeretem... persze azért, mert újra emeltek...

Ilyenkor telefon, hogy állítsák vissza a régit, oszt jó napot?

nemlegesválasz aug. 14. Creative Commons License 5676

Köszi, ez lesz, akkor még szeptemberben a számlára utalom át a másik bankból az összeget, aztán citin belül átteszem life-ra. A másik bankból így is- úgyis át kell utalni.

Előzmény: pacsepa (5598)
nemlegesválasz aug. 13. Creative Commons License 5675

Így nem ingyenes az ingyenes bankszámla

A nulla forintos számláknál is megtalálják a módját a bankok, hogy pénzt húzzanak ki a betétesből. Tovább »

forrás: Index.hu

ólomlábú aug. 9. Creative Commons License 5674

Áhh így ok.

Én 07.15-én kaptam utoljára kivonatot,akkor még semmi nem volt.

Így kerek,már kezdtem hitetlen tamás lenni,pedig a hírnek örülök. :)

Előzmény: tibi2626 (5673)
tibi2626 aug. 9. Creative Commons License 5673

A legújabb számlakivonaton van rajta. Meg az is, hogy egész szeptemberben ha life-fal fizetsz, kapsz egy fagyit ajándékba. 

Előzmény: ólomlábú (5672)
ólomlábú aug. 9. Creative Commons License 5672

Ez most áprilisi tréfának ment egyébként.

Sehol egy szó erről a Citi oldalon. Parnerek között szintén zéró info.

Valami belsős hír a bankból?

Előzmény: tibi2626 (5665)
pacsepa aug. 9. Creative Commons License 5671

Vaaaúúúú!!!!! :-)

Ennek tényleg örülök! :-)

Előzmény: tibi2626 (5665)