Keresés

Részletes keresés

Butragueno Creative Commons License 4 napja 0 0 6385

kösz csak az a baj,hogy az alapbankhozl/Uni/ kötve vagyok hitellel

Előzmény: Lucilius (6384)
Lucilius Creative Commons License 4 napja 0 0 6384

mondjuk ha nem Rafis vagy, akkor a Rafi HK szamlara es utalni kell, ott a bankod tovabra is felszamolhat sapot (hacsak nem rafis vagy)

lehet egy jobb bankszamla csomagra kene inkabb atalni

Előzmény: Lucilius (6383)
Lucilius Creative Commons License 4 napja 0 0 6383

nagyjabol felsoroltad a lehetosegeket, ket dolog jutott meg eszembe:

Rafi HK - es ott beallitani a csoportos beszedest CITI HK-ra --> ingyenes + 1% jovairas Rafi HK-n
Erste Wizz HK, mindenre 2% wizz pont visszaterites (wizz cuccokra 4%) de evente kb 4x vannak duplapontos hetvegek, akkor 4% es 8%-i wizzpont jar - termeszetesen ezt csak wizzre tudod kolteni

Előzmény: Butragueno (6382)
Butragueno Creative Commons License 4 napja 0 0 6382

tudom,hogy itt nagy spílerek vannak,így inkább kérdezek,valszeg fejből is fog menni nekik: most tudatosodott bennem hogy a bankom mennyire leszed amióta nem ingyenes csoportos beszedésivel fizetem a citilife-t,mit ajánlanátok HK-ban helyette,kb. 100ezer az élelmiszer / Spar és Lidl /,50 ezer a csoportos beszedésivel a közüzemi díjak,10-20ezer a tankolás és kb. 30-40ezer az egyéb vásárlás,tehát cirka 200ezer

ugye ezután kapok durván havonta 3500 Citilife ponot,de a számlazáráskor 690 ugrik,plusz a bankom is lenyúl a csop. beszedésre 6-700ft-al

néztem a Jokert,de ott nem látok élelmiszerre 3%-ot,még talán a KH.mindenre 2%-ot adó HKja tűnik jónak,esetleg a Raffié,de ott meg sokkalom az éves kártyadíjat,szóval segítsetek már

szocske_ Creative Commons License 2016.01.20 0 0 6381

hát ez kész, ami a citi ügyfélszolgálatnál folyik.

November 25 óta küzdök a hitelkártyám csoportos beszedésével...

Akkor elküldték nekem, hogy mit kell megadnom ügyfélazonosítóként: CC<szóköz>hitelkártyaszám.

Kiadtam a megbízást, de gyanús votl ez a szóköz, kiadtam CC<szóköz> nélkül is.

Azóta sem működik, már számtalanszor beszéltem a citiphone bankinggel is, nem látják, biztos a raiffesen ront el valamit.
Telefonon is rákérdeztem, hogy biztosan kell a CC és a szóköz a kártyaszám elé? Igen kell.

Érdeklődtem a raiffeisenben, náluk minden oké, de a citi nem fogadja be, de vissza sem utasítja a kérést.

Írtam még egy üzenetet a citinek a netbankon, erre most azt írják, ne írjak szóközt a CC és a kártyaszám közé.

Vicces, hogy elront valamit egy ügyfélszolgálatos, a többi megerősíti a hülyeséget, majd 2 hónap után kiderül, hogy mégsem úgy kell.

Bár ez még mindig nem biztos, most kiadtam szóköz nélkül a beszedési megbízást, kíváncsi leszek ez működésbe lép-e...

Szánalmas, hogy ennyire hülyék dolgoznak az ügyfélszolgálaton, ha konkrétan rákérdezek a hibára, akkor is automatikusan megerősíti, el sem gondolkozik a kérdésen....

Előzmény: szocske_ (6380)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6380

köszi, azt már kértem, megcsinálták ma annak ellenére, hogy nem látják a csop.beszedést.

egy kört már futottam, akkor sem látták bő 2 hét után, de kiderült, hogy nem jó lakcímet adtam meg. az azonosító jó volt.

azt töröltem, és kiadtam egy újabb megbízást, ezt sem látják még, pedig 2 hét már simán eltelt, igaz itt közbejött az év végi sok munkaszünet, nem tudom kell-e a lépésekhez bármilyen emberi beavatkozás/jóváhagyás...

mire erste lesz a citi, csak sikerül elintéznem :D

Előzmény: FOMA (6379)
FOMA Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6379

"Azt mondják ehhez nekik kell 30 nap általában, érdeklődjek később..."

Pedig 10 napos a GIRO átfutása, utána már látniuk kell. Még arra ügyelj, hogy alapból csak a kötelező minimumot szedik be, külön kell kérni, hogy a teljes összeget.

Helyes, az utolsó pillanatig ki kell szedni minden fillért belőlük.:-)

Előzmény: szocske_ (6377)
nyman Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6378

Nekem ket munkanappal korabban terhelik a masik szamlan a beszedest, es a fizetesi harido napon konyvelodik le.

Előzmény: FOMA (6374)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6377

hú, köszi ez hasznos infó, épp most akarom csoportossal fizetni a citit, így az utolsó pár hónapra, amíg lehet :)

mondjuk elég nehezen megy, december közepén adtam ki a raiffeseinnél a csop.beszeédsi megbízást, a citi ma még nem látja.

Azt mondják ehhez nekik kell 30 nap általában, érdeklődjek később...

kíváncsi leszek...

pedig jó kombó, mert

január 11-én elköltöm a pénzt

február 10-én fordulónap

március 1 határidő, ekkor levonják a raiffesen számláról

ott máricus 25 a fordulónap, ami április 10-ig esedékes

szóval ha végre sikerül beállítani a csoportos beszedést, akkor 3 hónapig a bank pénzét használhatom, plusz duplán jár a jóváírás, igaz csak 2x1%, de ez legalább igazi magyar forintban :)

Panaxginzeng Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6376

köszi a választ!

Panaxginzeng Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6375

A bambulás árát megfizettem a november végi számlával, benne volt a fizetési határidő: dec. 15. Minden tartozást rendeztem legutóbb határidőre, erre most jön a kamat. A Life-nál, ha mindent megfizetek határidőre, akkor semmit nem számol fel.

FOMA Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6374

Mennyivel később fizettél? Valszeg az lesz, hogy első körben kiszabták a késedelmi pótlékot, utána pedig a kamatot, mivel kamatmentesség csak akkor jár, ha határidőre fizetsz. Én egyszer a JOKER-nél bambultam el egy napot, azonnal megjelent a késedelmi díj, de az egy napra nem számoltak fel kamatot.

Egyébként a Citinél van egy érdekes jelenség. Csoportos beszedéssel fizetem a Life-ot, a fizető banknál a határidő előtt munkanapon meg is jelenik a terhelés, a Citinél viszont csak a határidő utáni napon landol a pénz, - sőt csak a következőn könyvelik - majdnem két napig franc tudja hol bolyong. A Citi azonnal terheli a késedelmi díjat, meg küld egy automata felszólító levelet, majd másnap törlik a késedelmi díjat. Első alkalommal futottam egy kört az ügyfélszolgálatokkal, de nem tudtak mit mondani. Mivel végül is nincs gond belőle, azóta nem foglalkozok vele.

Előzmény: Panaxginzeng (6373)
Panaxginzeng Creative Commons License 2016.01.13 0 0 6373

Kicsit off, 

Tesco BB kártyánál novemberben elnéztem a fizetési határidőt, semmi gond, vállaltam is érte a büntit. Eljött a következő hónap, december 15-e, mindent befizettem határidőre, sőt, talán még egy ezressel többet. Erre jön az új kivonat és ott szerepel rajta az, hogy szépen törlesztettem, a lap alján meg valami ezerpárszáz forint kamat.

Mi lehet ez?

Írtam nekik, még nem válaszoltak.

szocske_ Creative Commons License 2016.01.12 0 0 6372

nem tudom mire gondolhatott, talán arra, hoyg a jokernél vannak kategóriák, ahol magasabb a visszatérítés, ahogy citinél is a partnerüzletekben?

másban én nem látok citi felé haladást, ezt viszont más bankok is megteszik.

nekem azért fog hiányozni a régi citi kártya, mert ott nincs felső határa a visszatérítésnek, manapság már a legtöbb kártyánál van ilyen felső határ.

Raiffeisennél pl. negyedéves 10ezer Ft a max. visszatérítés.

ugyan hipermarketes vásárlásra 3% a visszatérítés, de ha veszek ott valami nagyobb értékű dolgot, pl. tévét + a szokásos bevásárlások, akkor a negyedév első hónapjában könnyedén elérhetem a limitet, és a köv. 2 hónapra félretehetem ezt a kártyát...

Előzmény: Butragueno (6371)
Butragueno Creative Commons License 2016.01.12 0 0 6371

nekem nincs erstes hk.,- pontosabban volt wizz-es,de már rég nem használtam és azt mentem kilőni,- és a csaj azt magyarázta,hogy a citilife irányába változtak az erstes hk.-k  paraméterei vagyti mint ügyfelek ezt nem tapasztaltátok?

nyman Creative Commons License 2016.01.12 0 0 6370

Eddig sem halmoztam a pontokat, addig amig lehetett 1-2 ezer forintonkent bevaltottam, most ugye meg kell varni az 5 ezret.

1-2 havonta betevedek egy-egy partnerhez, ahol elhasznalodnak, de jellemzoen nem ez a cel. Inkabb csak veletlen.

Kivancsian varom ezt az atvetel. Elonyok, hatranyok mindkettonel vannak. Remelem nem csak a hatranyok maradnak.

Ami meg engem erint, hogy a harom dijmentes bankkartya csomagombol az egyik meg a Citi. Ez is jo lenne, ha maradna.

Előzmény: FOMA (6364)
nyman Creative Commons License 2016.01.12 0 0 6369

koszi. Anno en is rakerestem es tenyleg

Előzmény: kivi000 (6363)
Manyi55 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 6368

Ugyanez a várakozásom..... A Joker+Citilife tökéletes kombináció nekem is.

Előzmény: FOMA (6367)
FOMA Creative Commons License 2016.01.12 0 0 6367

A végeredményre azért kíváncsi leszek, mert a JOKER és a Life kombinációja ideális számomra, tartok tőle, hogy ez nem marad így.

Előzmény: Butragueno (6365)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.12 0 0 6366

számomra az átlagtól is érdekesebb a kérdés, ugyanis jelenleg van ERSTE és CITI hitelkártyám is, vajon ezt hogyan kezelik majd? 

gondolom nem marad meg örökre a kettő, egy bankon belül.

további érdekesség még, hogy citi kártyára lehet tenni csoportos beszedést, és a tartozást is be lehet így szedetni, az ersténél nincs erre lehetőség.

Szóval van bőven nyitott kérdés...

Előzmény: Butragueno (6365)
Butragueno Creative Commons License 2016.01.12 0 0 6365

nemrég jártam az Erste fiókban és ott azt pedzegette az ismerős,hogy a citilife paramétereihez igazítják a saját kártyáikat,így minket sok változás nem fog érni,max. a név változik

Előzmény: FOMA (6364)
FOMA Creative Commons License 2016.01.11 0 0 6364

"Ezúton tájékoztatjuk, hogy 2016. január 12-től a Korhely Faloda és Daloda már nem Citi Life partner, így ettől az időponttól kezdődően az ott történő Citi Life hitelkártyás vásárlásokkal 100 forintonként 1 Citi Forint gyűjthető, és a pénzvisszatérítésre beváltott Citi Forintok levásárlására ott már nincs lehetőség."

Micsoda csapás.:-) Izgalmasabb, hogy közeledik a beolvadás, és mi lesz majd a Citiforint rendszerrel.

kivi000 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 6363
Előzmény: nyman (6361)
FOMA Creative Commons License 2016.01.11 0 0 6362

World kártya, más banknál is van, de talán a Citinél (volt az első körben) a legkedvezőbb, hiszen semmilyen díja nincs.

Előzmény: nyman (6361)
nyman Creative Commons License 2016.01.11 0 0 6361

https://mc-premium-selection.hu/lounge

Mondjuk engem meglepett anno, hogy a Citi Life is OK ide, de ezek szerint ez is premium kartya.

Előzmény: Manyi55 (6360)
Manyi55 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 6360

icike-picikét bővebben ? Hogy ott mire használhatom, mit kapok érte-vele, és hogy ha ketten megyünk de csak nekem van ilyenem akkor bemehetünk-e vajon mindketten ?

Előzmény: kivi000 (6359)
kivi000 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 6359

CitiLife hitelkártyámat miért is lenne érdemes magammal vinnem, ha a Liszt Ferenc Repülőtérről indulok ?

Lounge.

Előzmény: Manyi55 (6357)
pacsepa Creative Commons License 2016.01.10 0 0 6358

Euro elszámolású országba nem érdemes használni a CitiLife-ot. Így Párizsba sem. Ott valóban az Erste Joker a király.

Ha USD, vagy angol font az elszámolás egysége, akkor már erősen valószínű, hogy jobban jársz a CitiLife-al, de érdemes utazás előtt tájékozódni.

A másik dolog, hogy vannak országok és helyek, ahol a Mastercard-ot és a Visa-t nem fogadják el egyformán. Erre is érdemes figyelni.

Én inkább viszem magammal a kártyáimat, legfeljebb nem használom. Biztonságérzetet ad, jó ha van! Mint amikor Egyiptomban ki kellett fizetnem egy közel 800 EUR nagyságú kórházi számlát.Mondjuk külön vicc volt, hogy egész Egyiptomban csak a kórházban láttam kártyaelfogadó terminált! :-)

A készpénz felvétel persze alapból le van tiltva.

Előzmény: Manyi55 (6357)
Manyi55 Creative Commons License 2016.01.10 -1 0 6357

Kérem szépen aki biztosan tudja mert már használta : CitiLife hitelkártyámat miért is lenne érdemes magammal vinnem, ha a Liszt Ferenc Repülőtérről indulok ? Legutóbb mondták a leánykák akik rá akartak beszélni a kötésre- de nekem már van, és akkor ha itt van akkor használhatom- de nem volt ott, és különben is ! Nem különösebben izgatott , hogy mit mondanak ( pedig nem véletlen mondták biztosan ) mert annnnnnyira izgatottak voltunk a párizsi út miatt..... A Citi-kártyát nem szoktuk vinni utazásnál, mert rosszabbul váltja az eurót mint az ErsteJoker ami egyébként is 4 százalék visszatérítést ad ha azzal fizetem a szállást, szóval nem vittem a CitiLife kártyát..... Most, ha letközelebb repülök megéri vinni ? És ha igen, miért is ? :) Valami kedvezményt emlegettek, csak én botor nem figyeltem......

Előzmény: judit56 (6356)
judit56 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 6356

nem akarok visszatérítést, csak hogy ne kelljen már utalgatnom:-)))) így egyszerűbb lenne. :-)

Előzmény: gorgo (6351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!