Keresés

Részletes keresés

pacsepa Creative Commons License 2016.03.20 0 0 6417

A felvett hitelen, szerződésén egyoldalúan nem változtathat, hacsak a szerződésben nincs erre valami kikötés. De hát ugye át kell olvasni, vagy olvastatni értő emberrel. Ugye a devizahiteleknél többek között erről volt szó, hiszen nem tájékoztatták megfelelően az ügyfeleket a kamat változásának lehetőségéről, a kockázatokról.

Előzmény: Klaudia Tóth1986 (6416)
Klaudia Tóth1986 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 6416

Sziasztok! Adósságrendező hitelt keresek és a Citinek van a legjobb kondíciója. Viszont ugye a lakossági portfóliót átadja az Erstének az év végén. Fel merjem így venni a hitelt? Kérdésemre a banknál azt mondták, "nem szokták ilyenkor megváltoztatni a hitel feltételeit", meg hogy "majd időben értesíteni fognak". De nem vagyok nyugodt. 

Egyébként van valakinek tapasztalata a Citi adósságrendező kölcsönével kapcsolatban?

nyman Creative Commons License 2016.03.19 0 0 6415

csak 17-an lehetett letolteni a kivonatot. Ezeknel mi tart ilyen sokaig

Előzmény: nyman (6410)
Panaxginzeng Creative Commons License 2016.03.16 0 0 6414

Tesco BB, két év után lejárt a kártyám, újat küldtek, végre paypassos, de a hab a tortán, hogy ha két héten belül aktiválom, akkor hozzám vágnak újra 10ezer CC pontot. Ezt kb. májusban le is lehet vásárolni. Lehet kinevezem év végével fő kártyának.

Butragueno Creative Commons License 2016.03.14 0 0 6413

nekem is 15-e a zárás napja és 10-ével már meg volt a havi díj,a zárás

Előzmény: Panaxginzeng (6407)
Panaxginzeng Creative Commons License 2016.03.12 0 0 6412

Köszi!

nyman Creative Commons License 2016.03.12 0 0 6411

A fizetesi hatarido nem jon elore

Minimum fizetendő összeg / fizetési határidő:x.xxx HUF 2016.04.05

Kesobbre szokott tolodni, ha az pont hetvege, de elorebb meg nem jott.

nyman Creative Commons License 2016.03.12 0 0 6410

Gyakorlatban mindig a megelozo utolso munkanapon zarjak, az adminisztracioban meg eloredatumozzak.

Nekem is 15 a fordulonap, de mar a mai napon ezt irja:

Előző számlakivonat egyenlege/dátuma:xxx.xxx HUF 2016.03.15

A szamlakivonatot meg jo esellyel majd csak 17-en tudok letolteni

Előzmény: bankvilági idegenvezető (6408)
FOMA Creative Commons License 2016.03.10 0 0 6409

Nekem 5., és ha hétvégére vagy ünnepnapra esik, akkor mindig az előző munkanapon zárják le.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (6408)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2016.03.10 0 0 6408

Szerintem biztosan nem.

Nekem is 15 de soha nem zárták le hamarabb.

Panaxginzeng Creative Commons License 2016.03.10 0 0 6407

Kérdés:

Nekem mindig 15-e a számlazárás, jól gondolom, hogy az ünnepek miatt ez holnap már megtörténik?

Ekkor a fizetési határidő is előrébb fog jönni 4 nappal?

Köszi!

blueye Creative Commons License 2016.03.02 0 0 6406

Amugy nagyon szeretem es felek hogy ilyet pl. nem ad majd az erste (pedig a citisek "igertek" hogy eszre sem fogom venni a valtozast :) )

Előzmény: lukit (6403)
nyman Creative Commons License 2016.03.02 0 0 6405

Tavaly nyar ota a sima kartyamon egyaltalan nem megy a paypass.  Ki lehetne cserelni a kartyadijert, de par honap mulva ugyis lejar. 

Ragaszthato kartyat nem kertem.

blueye Creative Commons License 2016.03.02 0 0 6404

De.
Aldiban peldaul mostanaban mindig. (korabban meg ott nem kert PINt, akar 20 ezer forintos vasarlasnal sem.)

lukit Creative Commons License 2016.03.02 0 0 6403

Nektek nem vacakol mostanában a kis, ragasztható, paypass-only kártyátok? Múlt hét eleje óta elég sok helyen elutasították és csak párszor fogadták el, előtte meg évente volt 1 elutasítás, talán még annyi se.

nyman Creative Commons License 2016.02.25 0 0 6402

Azert manapsag egy atlagos mobiltelefonnal is jobb kepet lehet rogziteni.

Előzmény: Panaxginzeng (6401)
Panaxginzeng Creative Commons License 2016.02.25 0 0 6401
nyman Creative Commons License 2016.02.24 0 0 6400

sok eletbiztositasnak is 65-70 ev a felso hatara. Az idosek akkor panaszkodhatnak.

A 75-100-res jovedelem ugy jon ki, hogy aki cegtulajdonos, vallalkozo attol tobbet kernek. Akkor ezt is be lehetne lokni az EBH-hoz ragcsalni. :)

OFF

Egy masik banknal (CIB) tavaly jott egy level, hogy megemik a hitelkeretemet az eddigi ugyek alapjan.Anno mikor kertem, kaphattam volna nagyobbat, de 1M volt a maximum. Masfel evtizedes szamlamult, koltesek, visszafizetesek, folyoszamlaforgalom stb. stb. 1x csusztam meg, hasonloan a par hozzaszolashoz hasonloan, ott is egy teves fizetes miatti jovairast a rendszer befizetesbej tuntetett fel, kesobb derult ki, hogy nem szamit annak, miutan jott az 5000-res kamat. 

Meg fel is hivtak mert vmi kiemelt v. mi a tokom ugyfel vagyok. Gondolom aki mar ugyfel, az mar kiemelt. :)

Mondtam is, hogy mas banknal ezt automatikusan szoktak csinalni, utalva a Citibankra. Mivel mas banknal is van hitelkartyam, illetve folyoszamlahitelkeretem es ezek ugye osszeadodnak, ahhoz meg mar szerintem nem eleg a jovedelmen. Nemreg a Citis plusz 500 e-res emelest sem tudom hogy kaptam. Mondtak a CIB-nel, csak ala kell irni par papirt, mert csak igy megy at a rendszerunkon es mar megvan az elozetes jovahagyas. Visszakerdeztem meg1x, hogy vegig kell-e csinalni azt az idiota procedurat, amit tiz evvel ezelott csinaltam a keretemelesnel. Mondtak, hogy nem, tenyleg csak formai dolog.

Bementem az egyik fiokjukba. Fel oran keresztul kodexet nyomtattak, vagy tucatnyi papirt alairattak. Egy papirgyujteshez is szignifikans papirmennyiseggel tavoztam a fiokbol. Egy het mulva jon egy level, hogy meg adjak be ezt, meg azt, meg megjeleloltem lakaskidasabol szarmazo valos adozott jovedelmet is, arrol vigyek apeh igazolast stb stb.

Vegul hagytam az egeszet. Szuksegem nincs ra, ok ajanlgattak.

Gondoltam, hogy panaszkodok en is, mert elbasztak nem keves idot az eletembol, de idom nem volt ra, meg ertelme sincs, a havi hitelkeretem 20-30%-a is eleg. 

Előzmény: Panaxginzeng (6398)
FOMA Creative Commons License 2016.02.23 0 0 6399

Hol írja, hogy 70.000 Ft a nyugdíja? Nem találom. Mondjuk a 75 ezer is kicsit alacsony küszöbnek tűnik. Viszont az valószínű, hogy a bank oldaláról is van valami gebasz, különben nem meszelte volna el őket az EBH.

Előzmény: Panaxginzeng (6398)
Panaxginzeng Creative Commons License 2016.02.23 0 0 6398

Nyugdíjas volt, úgyhogy nem kapott hitelkártyát

Megbüntette az Egyenlő Bánásmód Hatóság a Citibankot, mert állítólag nem akart egy nyugdíjasnak hitelkártyát adni. Tovább »

forrás: Index.hu

Egy nyugdíjas 70 ezer forinttal ne akarjon hitelkártyát!

Panaxginzeng Creative Commons License 2016.02.20 0 0 6397

Korrekt választ küldtek, hogy a számlakivonat a döntő, így ezután megnyitom és meggyőződöm az összegről. A nem citiseknél sajna nincs olyan pont, ahol írná online, hogy még mennyit kell befizetni, hogy "nullás" legyek, így ha több részletben fizetek, marad a matek. A citiforint kavart be, pont 5e volt a különbség, de jobban figyelek ezentúl.

Előzmény: Jonny Sniper (6396)
Jonny Sniper Creative Commons License 2016.02.20 0 0 6396

Na tessék! :) Ezek szerint valami rendszerhiba lehetett és automatice jóvá is írták.

Egyébként pont hajnalban olvastam, hogy Argentíbából és Braziliából is kivonulnak.

Előzmény: Panaxginzeng (6395)
Panaxginzeng Creative Commons License 2016.02.20 0 0 6395

Szeretlek citibank! Ügyfélbarát stb-stb! Sajnálom, hogy év végével kivonulnak.

tibi2626 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6394

Főleg hogy a kártyás vásárlásnál el lett törölve, nem kell már azok után fizetni a bankoknak 

Előzmény: kovlaj122_ (6393)
kovlaj122_ Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6393

Én sem akartam elhinni, ezért megnéztem a kondicios listát és ott van a hitelkártyáknál a kártyás vásárlásnál a 0,3%-os tranzakciós illeték. Van még ma bank Magyarországon amelyik kártyás vásárlásnál ezt átterheli? 

Előzmény: nyman (6392)
nyman Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6392

de igen.

Mondjuk nem tudjuk mi van a hatterben, de ma mar ez jott a hirlevelben.

"Korábbi tájékoztatásunknak megfelelően a Citibank magyarországi lakossági üzletágának az Erste Bank Hungary Zrt., valamint leányvállalatának, az Erste Befektetési Zrt. (a továbbiakban együtt: Erste) részére történő értékesítésére vonatkozó hatósági engedélyezési folyamat lezárult."

bla bla bla

Gyanitom az arban megallapodtak mar korabban es plusz-minusz nehany ugyfel nem szamit. De elkepzelheto, hogy az ugyintezok a jutalek miatt meg meprobalnak par embert megfuzni.

Szerintem a vasarlas utan nincs tranzakcios jutalek, bar most lusta vagyok megnezni.

Ebben a pillanatban meg el a TOP 0-as szamlacsomag is. Kivancsi leszek az Erstes atvetel utan mi marad belole.

Előzmény: kovlaj122_ (6391)
kovlaj122_ Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6391

Nem úgy volt hogy kivonulnak a lakossági piacról? Épp ma hívott valami üzletkötő, hogy igényeljek Citilife kártyát. Akkor mondtam nemet mikor kiderült, hogy a vásárlások után felszámítják a tranzakciós illetéket. Normálisak?

Jonny Sniper Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6390

Valóban így van, nekem az is a Citi-nél van.

így viszont a Te esetedben szinte biztosan a dátummal lesz a probléma vagy az összeggel.

HA az összeget az általad jelzett részről vetted, akkor a dátummal.

Nem az utalás indítása a lényeg, hanem a beérkezése.

Ha nem napközben utaltad, amikor még aznap átmehet a pénz, hanem délután négy után vagy hétvégén, akkor az már csak a következő munkanapon ért be a Citi-hez,így estél késedelembe.  Nézz utána, az meg nem kerül semmibe, hogy az online felületen írsz egy üzenetet nekik, válaszolnak és legalább nem kellett a telefonálással szívnod.

üdv,

js

p.s.:ha meg elcsesztek valamit ők, akkor jóváírják

btw ha az úgynevezett minimum fizetendő összeget sem utaltad el fizetési határidőig, akkor késedelmi díjra is számíthatsz, az valami 3500 huf körül van.

Én ezért csinálom azt, hogy a minimumot valamikor áttolom már a számla elkészülte után és ha esetleg vagy nincs elég pénzem határidőkor vagy esetleg elfelejteném, nincs baj.

Mondjuk ilyen még nem volt. :)

Előzmény: Panaxginzeng (6389)
Panaxginzeng Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6389

Nekem más a felület, gondolom neked azért van ennyi funkció, mert a citis folyószámlád is van.

Előzmény: Jonny Sniper (6388)
Jonny Sniper Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6388

Üdv,

Vagy nem a megfelelő összeget utaltad, vagy már lejárt a határidő.

Ha kiválasztottad a kártyát, majd annak felületén kiválasztottad a 
"Utolsó kivonat egyenlege a következő állás szerint:" illetve alatta a "mai napon"-t 

és határidő előtt voltál, akkor kötve hiszem, hogy beterhelődne. Nekem idestova 5 év alatt egyszer sem volt ilyen,

pedig mindig manuálisan intézem.

Ha a kamat nem tűnik el esetleg egy hiba miatti jóváírás formályában, küldj egy online üzenetet a felületről, kapni fogsz választ.

Addig is, hogy ne kamatozzon tovább, töltsd fel a kártyát és biztosan megáll a dolog.

Előzmény: Panaxginzeng (6386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!