Keresés

Részletes keresés

kano78 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6523

Az a baj ezekkel a privilégium csomagokkal, hogy csak saját ATM-ből ingyenes a kp kivét.

Én nem szeretek sok kp-t hordani magamnál, de bármikor, bármelyik ATM-ből akarnék kivenni pénzt. 

Ez most nekem teljesül a TOP csomaggal (én is még abban vagyok).

Én lapítok és megvárom, hogy mit kezd a csomagommal és a Life-val az Erste (van egy Jokerem is) :-) .

Előzmény: Törölt nick (6515)
oszy Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6522

Az én fő- ill. társkártyám 2017 márciusban járt volna le, ennek ellenére augusztus végén kaptunk új kártyákat 2018 januári érvényességgel. Ha év végéig meglesz az átadás, akkor ennek sok értelme nem volt.

Előzmény: krina (6518)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6521

adattisztítás lesz a keresett szó, nem takarítás

Előzmény: krina (6520)
krina Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6520

ezt a szót használta az ügyintéző, értelemszerűen adategyeztetést jelent, elérhetőségek, telefonszámok, stb. tekintetében...

Előzmény: Törölt nick (6519)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6519

Mi az az "adattakarítás"?

 

Nem hinném, hogy jövő nyárig húzódna az átadás-átvétel.

Már így is nagyon régóta tart a folyamat. Most év végén vagy év elején szerintem befejeződik. A kártyák pedig utána törvényszerűen le lesznek cserélve. Ha másért nem, a bank neve és logója miatt.

Előzmény: krina (6518)
krina Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6518

hasonlóan január környékén kaptam meg a szeptemberben lejáró kártyákat, 08/17 új lejárattal, valszeg addig még lehet a régi kondival használni. de a napokban hívogattak a cititől, adattakarítást végeznek, és a reptéren is már a régi citis emberek erste név alatt toborozzák az ügyfeleket. és elfelejtettem megkérdezni, hogy ugyan mennyivel más az új termék, mint a régi, na majd következő héten...

Előzmény: nyman (6511)
FOMA Creative Commons License 2016.09.14 0 0 6517

"Tescos közös márkás hitelkártyája pedig a Budapest Banknak van. De hogy ez más vásárlásoknál milyen visszatérítést ad, nem tudom."

 

1 %-ot.

Előzmény: Törölt nick (6515)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 6516

És ha mindketten Privilégium L számlát nyitnátok, egymásnak oda-vissza utalva a 150 e ft-t, akkor a feleségednek is ingyenes számlája lenne. Neki valószínűleg eddig is megérte volna.

Előzmény: bally4h (6514)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 6515

Folyószámlából éppen az Erste kínálja szerintem a legjobbat.

Privilégium S, M, L (legjobb az L) díjcsomagok.

Az L esetén, ha 150 ft havonta érkezik átutalással a számládra, akkor szinte teljesen ingyenes. SMS díj van és második évtől kártyadíj.

Nem muszáj munkabérnek lenni a jóváírásnak, elég ha valakivel oda-vissza utaltok.

 

Az Erstenek a hitelkártya kínálata is jó.

Joker a legismertebb, de a Wizzair kártya is jó, annak aki repülni szokott vagy akar.

Csoportos beszedést nem lehet velük intézni, a Wizzair kártya a postai csekkfizetés után is ad pontokat, a Joker nem ad visszatérítést.

 

De a hitelkártyák piacát annyira nem ismerem, kalkulátorokkal kellene keresgélni, utána a bank honlapján utánanézni alaposan.

 

 

Szerintem most már pár hónapon belül átveszi az Erste a Citi lakossági üzletágát.

A folyószámla tekintetében megvárhatod azt is, utána kéred, hogy módosítsák Privilégium csomagra (bár ezt nem tudom, hogy lehet-e, mivel nyitni is csak partnerek útján lehet, részleteket a neten megtalálod könnyen).

Vagy az is opció, hogy előtte megnyitod, a Citi számlát pedig megszünteted.

 

 

Tankolásnál kedvező hitelkártyája talán másik banknak is van, nem? Mintha rémlene. Gondolom ez is szempont, ezért volt eddig Shell.

Tescos közös márkás hitelkártyája pedig a Budapest Banknak van. De hogy ez más vásárlásoknál milyen visszatérítést ad, nem tudom.

 

 

Előzmény: bally4h (6514)
bally4h Creative Commons License 2016.09.14 0 0 6514

Halihó!

 

Kis segítséget szeretnék. Még a régi citibank folyószámlám van, TOP azt hiszem, illetve régi shelles hitelkártyám. Szeretem őket, mert a folyószámlán 0 a költségem és a hitelkártyánál van visszatérítés is, "okosan" használom a kártyát. Gondolom ennek is köszönhető, hogy nem vagyok nagy befektetés a banknak, talán ezért is kicsit nehezítik az ügyintézésem, meg kivonultak a régióból is, 200 km. a legközelebbi bank.

 

Lehet nem várnám meg a fúziót, hanem keresnék mást, ezért a lényeg: van ennél jobb most a piacon? Akár külön folyószámla, akár jobb hitelkártya, vagy teljes csomag is érdekel.

Kondíciók:

 - folyószáma: ezzel elégedett is vagyok, a fizetés számlára érkezik, havonta, a mértékével nem volt gond a TOP díjcsomagnál sem.. Van néhány utalás havonta (főleg a hitelkártya visszafizetések), meg 1-2 pénzfelvétel, bőven a 150.000-es limit alatt, így itt nincs költség.

 - hitelkártya: van egy rakás csoportos beszedés, minden számla, hiteltörlesztés, fundamenta stb innen megy. Minden. Vásárláskor a tesco tölti ki a nagy részét (havi 60-70E Ft), illetve a shellnél tankolok (de csak a kártya miatt)

 

Még valami, van társkártyája a feleségemnek, neki nincs akkora jövedelme, hogy ingyenes legyen minden, de főleg ő szokott vásárolni, így a hitelkártyát ő használja, ezért kellett neki társkártya.

 

Ha tudtok valami jobbat ajánlani, a nekem megfelelő cash back optimális kihasználásával, vagy ingyenes folyószámlát, azt megköszönöm.

 

FOMA Creative Commons License 2016.09.13 0 0 6513

Minden csoportos beszedésre 1 %-nyi Citiforint jár.

Előzmény: Törölt nick (6512)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 6512

Tud valaki segíteni abban, hogy a Citi life hitelkártyák adnak visszatérítést, ha más banknál lévő hitelkártya tarzozást csoportos beszedéssel teljesítünk?

Köszi!

nyman Creative Commons License 2016.09.13 0 0 6511

az enyem  08/17 lejaratu 6-8 honapja kaptam.

Előzmény: kivi000 (6506)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 6510

én 2015 januárjában 2018 decemberig érvényeset kaptam

Előzmény: kivi000 (6509)
kivi000 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 6509

Nekem most decemberben járt volna le, de már májusban kaptam egy újat, 17 hónapos érvényességgel.

Előzmény: FOMA (6507)
pacsepa Creative Commons License 2016.09.12 0 0 6508

Dettó.

Előzmény: FOMA (6507)
FOMA Creative Commons License 2016.09.12 0 0 6507

Az én Life kártyám 2018. 06. hóig érvényes.

Előzmény: kivi000 (6506)
kivi000 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 6506

Ill. annyit h lecserélték a citis kártyákat, 10/17 -es érvényességűre, tehát legkésőbb jövő októberig le kell zárulnia.

Előzmény: FOMA (6505)
FOMA Creative Commons License 2016.09.11 0 0 6505
Előzmény: Törölt nick (6504)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.10 0 0 6504

Lehet már tudni, hogy mikor kerülnek át az ügyfelek az Erste-hez?

2015. 09. 02. Bejelentik, hogy megegyeztek és aláírták a szerződést.

2015. 12. 18. Az MNB engedélyezi a tranzakciót.

 

Értem, hogy próbálják összehangolni a meglévő Citi termékeket a saját termékeikkel, de ennyi idő kell neki?

 

És vajon a volt Citisek kapnak új Erste termékeket (ami ugyanolyan vagy hasonló mint az eddigi Citis volt) vagy teljesen új termékek is lesznek az Erstenél amit bárki választhat vagy mi lesz?

nyman Creative Commons License 2016.08.17 0 0 6503

Ugy tudom, hogy addig a napig kamatozik, ameddig vissza nem fizeted. Viszont visszamenoleg attol a naptol, amikor koltotted a penzt.

 

De mivel nincs vele napi tapasztalatom, nem biztos, hogy igy van. De a legegyszerubb tenyleg az ugyfelszolgalat.

 

Anno egyszer fizettem ilyen tanulopenz, de az egy masik banknal volt. Ott egy teves kartyaterhelest irtak jova a fordulonap utan, es azt hozzacsapta a befizetett osszeghez a szamlaattekintonel. En meg a minumumot fizettem mindig vissza, mint kesobb kiderult ezzel a ca. 1500 forintal lemaradtam, mert ez nem befizetesnek szamitott, es ramvertek 5000-res hitelkamatot.

Előzmény: utóember (6501)
TamiBT Creative Commons License 2016.08.17 0 0 6502

 - nemreg volt szo errol, javaslatom, mihamarabb fizesd vissza, beszelj ugyfelszolgalattal, hogy mennyi a bunti azt is rendezd le.

Előzmény: utóember (6501)
utóember Creative Commons License 2016.08.15 0 0 6501

Egy nagyon amatőr kérdés:

 

Ha nem fizettem vissza a hitelkártyámat időre -- elfelejtettem, nem volt pénzem valamiért stb., nem arról szeretnék beszélgetni, hogy milyen felelőtlen hülye voltam, azt tudom --, akkor azt utána a lehető leghamarabb érdemes fizetni a kamat miatt, vagy nyugodtan várhatok a következő határidőig? Egyszerűbben kérdezve, ha pld. holnap fizetem vissza, akkor több a kamat, mint ha ma fizetném? Köszönöm szépen!

dottore666 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 6499

Nem atadta, hanem eladta, nagy különbség, ehhez pedig nem kell a hozzájárulásod. Annyi, hogy az ugyanazon jogviszonyból eredő követelésnek más lett a jogosultja.

 

A megállapodás:

Szépen kérsz a beszélgetésről egy szó szerinti jegyzőkönyvet, Intrum felé jelzed, hogy van egy megállapodás [amit egyébként a Citinek is át kellett volna adnia] és azzal a megállapodással folytatod.

Ha az új jogosult szívózik, akkor panasz, majd Pénzügyi Békéltető Testület.

 

Előzmény: lacika104 (6494)
TeKrys31 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 6498

Köszönöm az infórmációkat.

Azóta sikerült beszélnem a Bankkal is.

 

Sajnos így megszüntetésre kerül a kártya.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.24 0 0 6497

így van, a 2013 jan 1 után igényelt kártyákat tulajdonképpen már alig éri meg használni.

 

felszámolják a tranzakciós illetéket (0.3%), emellett legombolnak 690 ft-ra havonta, tehát havi 100 000 ft költésig tulajdonképpen nem kapsz vissza egy fillér visszatérítést sem...

 

ennél vannak sokkal jobb hitelkártyák a piacon.

Előzmény: nyman (6496)
nyman Creative Commons License 2016.07.24 0 0 6496

Kondiciok: https://www.citibank.hu/hungary/homepage/dokumentumok/cb/cb_05_new.pdf

 

Miota van kartyad? 2013 jan 1-tol mar szamolnak 0,2%-ot, augusztustol 0,3%-ot. Igy az 1%-os visszaterites gyakorlatilag csak 0,7%. 

Előzmény: TeKrys31 (6495)
TeKrys31 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 6495

Sziasztok!

 

Másnak is vonnak havonta le pár száz forintot a következő 2 címszó alatt?

- Előző havi vásárlási jutalék

- Előző havi díjak utáni jutalék.

 

Eddig nem foglalkoztam vele, JUTALÉK a neve, gondoltam én kapom. De nem, levonásra kerül a havi kártyahasználati díj mellett.

Így viszont már elég drága havonta ez a kártya.

(Megj.: várom a hétfőt, hogy fel tudjam őket hívni ez ügyben, de hátha van addig valakinek valamilyen infója erről. A weboldalon nem találtam erről semmit.)

 

Köszönöm.

lacika104 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 6494

Üdv mindenkinek. Nem tudom hova forduljak, mivel citibank az érintett  gondoltam leirom ide a panaszom. Kérem akinrk van valami ötlete mit tegyek, adjon tanácsot.

 

Tavaj oktoberben bebukott a hitelkártyám ez tény. Irány a khr lista, jogosan.

Pár nap mulva erröl jött levél, ennyi a tartozás. Világos.

Pár nap után sms, hivjam a bankot, adóságcsökkentés ajánlata van.

Felhivtam. Elmondták, x ft tartozasom van. Mekkora összeget tudnék havonta a törlesztésre forditani?

-25.000 ft.

- Na, max hónapra ha elosztjuk a tartozast, az pont 25.5000 ft. Ezt vállalom?

-persze, és köszönöm!

Ok, ha ezt befizetem minden  hónapban, x hónap utan elfogy a tartozas, le van tudva!

 

Szuper, papir nem jött, a beszélgetés rögzítve.

Minden hónapban fizettem, picit többet is. Szerdán email az Instrum Justitia behajtasi cégtöl, átkerült hozzájuk az ügy, mival a mai napig fennáló tartozásom vam!!

Mi??? Telefon citibank... Ő nem tud semmit ( !!!) hivjam a behajtó céget. Ok. Ők nagyon készségesen elmondták, mivel a citi kivonul a lakossági hitelezésből, így bebukott kintlévőségeit atadta nekik.  De mennyit fizetek havonta, mikor tudok fizetni, oszt már gépelte is be a faszi,hogy megállapodtunk!!!

Mondtam, ho ho, semmiben nem állapodtunk meg.

 

Most ott járunk, hogy  kikértem a hanganyagot a cititöl, meghallgatom az ott elhangzottakat. Amit kifogásolok

 

1. megkötött megállapodást rugott fel a bank egyoldaluan,

2. előzetes értesités nélkül adta ki az anyagomat,

3. milyen jogon adta ki?,

4. miert aláz meg azzal, hogy atad  egy  behajtó cégnek? Nem lehetettvolna előre jelezni, hogy ez lesz x napon belül, ha nem egyenlitem ki a tartozást? Nagyon nem mindegy kinek fizetek.

5. Miért fizessek én egy más cégnek, mikor semmi kapcsolatom velük?

 

Kb, ennyi, aki tud segítsen legyen szives.     Köszönöm

helloeverybody! Creative Commons License 2016.07.06 0 0 6493

Köszönöm a válaszokat, sikerült 20-ra átrakatni.

Előzmény: Törölt nick (6491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!