Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.11 0 0 6218

Ha a KP felvételi limitet leviszem nullára, akkor elvileg ha engedi a terminál, akkor csak vásárlás lehet, nem?

Előzmény: Törölt nick (6217)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.10 0 0 6217
komjani Creative Commons License 2015.06.24 0 0 6216

mai hírlevél:

 

Ezúton tájékoztatjuk, hogy 2015. június 26-tól a Kölyökvadon Családi Játszóház, valamint 2015. június 30-tól a Saxoo London üzletek már nem Citi Life partnerek, így ettől az időponttól kezdődően az ott történő Citi Life hitelkártyás vásárlásokkal 100 forintonként 1 Citi Forint gyűjthető, és a pénzvisszatérítésre beváltott Citi Forintok levásárlására ott már nincs lehetőség.

kmaate Creative Commons License 2015.06.23 0 0 6215

egyébként meg citis üzletkötőt el kell hajtani, mert akkor csak 15e-t kapsz, keress meg akár pl. engem (kmaate@freemail.hu) ha ajánlás után kötöd, akkor egyből 20 jár.

Előzmény: utóember (6207)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2015.06.13 0 0 6214

Igen...én is így teszek,tanulva az előző (malév fiaskóbol)  :)

Előzmény: FOMA (6213)
FOMA Creative Commons License 2015.06.13 0 0 6213

Bízom benne, hogy megtartja a Life-ot az Erste, az mondjuk nem lenne baj, ha az is direktben térítene vissza. A JOKER + Life + K&H + BB TESCO kombináció az összes vásárlásomat és csoportosomat lefedi, kár lenne bármelyikért.

 

Azért biztos, ami biztos, egy ideje már minden hónapban váltok be Citiforintot, nem gyűjtögetem, mint régebben.

Előzmény: pacsepa (6211)
Manyi55 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 6212

Nálam ugyanez a helyzet- ezzel a két kártyával remekül elvoltam mert amit az egyik tud azt a másik nem és fordítva.

 

Előzmény: pacsepa (6211)
pacsepa Creative Commons License 2015.06.12 0 0 6211
FOMA Creative Commons License 2015.06.10 0 0 6210

Ajándékutalvány ajánlatok voltak benne, egyik sem új partnertől.

Előzmény: nyman (6209)
nyman Creative Commons License 2015.06.10 0 0 6209

a mai hirlevelben volt harom emblema vmi partnerekrol, de mivel a spamben volt mar toroltem.

 

eddig sem motivalt, hogy ki partner, ki nem. Ha az esik utba es versenykepes, veszek, ha draga, akkor sem ha a citiforintok miatt ingyen lenne.

Előzmény: FOMA (6208)
FOMA Creative Commons License 2015.06.10 0 0 6208

"nem az van, hogy a Citibank vonulóban van kifelé? :)"

De igen, a Citi árulja a lakossági üzletágát egy ideje. És persze közben igyekszik bővíteni az ügyfélkört, nyilván minél jobb árat szeretne kapni. A hitelkártya üzletágban a Citi az egyik legerősebb szereplő.

"lesz új műszaki partner"

Az jó lenne, ha igaz lenne.

Előzmény: utóember (6207)
utóember Creative Commons License 2015.06.10 0 0 6207

A felesésgemet próbálta rábeszélni valami citbankos üzletkötő a Life hitelkártyára, és elhintette, hogy lesz új műszaki partner.

 

Vajon csak mindenképp meg akarta győzni, vagy tudtok esetleg valamit?

 

Egyáltalán... nem az van, hogy a Citibank vonulóban van kifelé? :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6206

Jó lenne, a termékek rendben is vannak, de a kőművesnél nincs terminál:) Betörlesztettem végül, meglátjuk.

 

A készpénzfelvétel max. 3 % lesz + egyből ketyeg a kamat. Reméljük nem lesz rá szükség:)

 

Előzmény: Jonny Sniper (6205)
Jonny Sniper Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6205

Szia,

 

Az nem járható, hogy bizonyos dolgokat a Bauhausban veszel meg?

Adnak rá %-ot, plussz minimum kéthavi kamatnullázó, ergo két egyenlő részletben tolnád vissza a pénzt a hitelkártyára, kamat és egyéb fittyfene nélkül.

 

Egyébként meg, inkább ne fizesd vissza, mint a kp felvét hitelkártyáról.

Arra van kp felvételi díj, valami 1 százalék és a kamat is magasabb rá.

 

Vagy van Telekölcsön szolgáltatásuk, én azt anno egyszer igénybe vettem.

A hitelkártya kertetet kiutalják(egy részét is lehet csak) egy megadott számlaszámra és mondjuk 6 havi egyenlő részletben fizeted vissza, kevesebb a kamat, meg én pl előtörlesztettem 3 hónap után.

De valami olyasmit magyarázott s hölgy a telefonban, hogy ez nem mindenkinek jár.

Arra emlékszem, hogy jobban jártam, mintha felvettem volna kp-ban, vagy nem fizettem volna a felhasználtat vissza.(de nyilván nincs ingyen)

 

Nézz ezeknek utána.

üdv,

JS

Előzmény: Törölt nick (6194)
pacsepa Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6204

Van ahol már ezt is bezárták. Csak vissza utalnak, ha kártyával fizettél...

 

Amúgy egyszer én is megcsináltam ezt a menetet, csak nem szándékosan. Csillárokat vettem. Mivel nem tudtam melyik a jó, azt ajánlották a barkácsáruházban, hogy vegyem meg mind a két féléből a szükséges mennyiséget, ha van rá pénzem (keretem). Ami meg nem kell, azt x napon belül visszaveszik. Így tettem. Elég jelentős summa volt.

Előzmény: FOMA (6203)
FOMA Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6203

Sőt, jut eszembe, én már kerestem is ilyenen 4 %-ot a Médiában, mert Jokerrel vásárolt hibás termékre kp-ben adták vissza a vételárat.:-)

Előzmény: FOMA (6202)
FOMA Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6202

Volt itt régebben olyan olvtárs, aki rendszeresen a Media Markt-ot használta ingyenes készpénzfelvételre.:-)

Előzmény: Törölt nick (6200)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6201

http://vs.hu/gazdasag/osszes/penzeszsakokra-bukkantak-a-lepukkant-postahivatalokban-0608 

 

Ma voltam a postán, sajnos nem mindegyik ablakban van ilyen terminál, pl. a postabolt nevű ketrecben és a lottóárusító helyen nincs ilyen. Utóbbi jó lett volna:)

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6200

Egyszerűbb akkor, hogy veszek a Tescoban egy benzines fűnyírót és visszaviszem, hogy nem tetszik a színe.

 

 

FOMA Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6199

Ha a kincstári fiókban veszel kártyával állampapírt, akkor az készpénzfelvételnek minősül, ha a webkincstárban, akkor vásárlásnak. Viszont a hitelkártya kibocsátó bankoknál, egy ideje válóok az állampapír vásárlás.

 

Előzmény: pacsepa (6198)
pacsepa Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6198

Erről már volt szó és akkor ha jól emlékszem, abban maradtunk, hogy ezt a kiskaput lezárták. Hitelkártyával már nem lehet állampapírt venni, vagy készpénz felvételnek minősül?

 

Lehet hogy rosszul emlékszem, vissza kéne sokat olvasni. Aki biztosat tud, majd reagál. Nehogy belefuss egy nagy pofonba!

Előzmény: kivi000 (6195)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6197

Kösz a tippet!:)

Előzmény: kivi000 (6195)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6196

NA igen, és a hitelkártya törlesztést csekken kérem és postán feladom, mert arra is jár az 1%. Élni tudni kell!:)

Előzmény: kivi000 (6195)
kivi000 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6195

Számold ki azt is, hogy ha a kártyával veszel állampapírt s azt eladod kp-ért akkor hogyan jössz ki. Lehet, hogy ott az árfolyam-különbözet és a tranzakciós adó kevesebb mint a kp. felvétel + kamat.

Előzmény: Törölt nick (6194)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.08 0 0 6194

Sziasztok!

Van egy kérdésem, életemben először lehet megcsúszok a visszafizetéssel.

Bár lehet megoldható. Sajnos bejött egy nagyobb KP-s kiadás, viszont ma van a visszafizetési határidő. 

Az a baj, hogy a felújítás miatt további KP-ra lesz/lehet szükség.

Mi a jobb, ha a kb. 250ezret most nem teljes egészében törlesztem. Ekkor kb. 6-8 ezres kamat várható júniusban.

Van a másik verzió, hogy kifizetem teljes egészében, ilyenkor nem lesz kamat, de lehet, hogy további KP-t csak hitelkártyával tudom előteremteni. 

(Tudom, nem kell a fejmosás, de ez most előállhat).

 

Ha jól számolom, akkor lehet mégis az a legjobb, ha törlesztem rendesen és ha úgy adódik (ami nem biztos), akkor kiveszem a KP-t (max. 100e Ft).

Jól gondolom, hogy a Kp felvétel díja és a június első napjáig történő - arra eső - kamat se éri el a "megcsúszás" büntetését?

Köszönöm!

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2015.06.03 0 0 6193

Evvel teljesen egyet tudok érteni. :)

Előzmény: Jonny Sniper (6192)
Jonny Sniper Creative Commons License 2015.06.03 0 0 6192

Ha az ember egyszer veszi a fáradtságot, hogy megértse hogyan működik, akkor nincs is értelme ezt ragozni.Azok, akik értik alapból és van némi pénzügyi érzékük(minimális, elvárható), azok inkább utánamennek.

 

Azok, akik nem értik, de veszik a fáradságot, meg tudják érteni, mint kommentelő alább, majd megelégedéssel használják.

 

Azok, akik a leghangosabban szidnak valamilyen pénzügyi terméket, szinte biztos, hogy azok közül kerülnek ki, akik se nem értik, se nem vették a fáradtságot, hogy megértsék.

 

Pedig szerintem a Citi-nél még egész egyszerűen mennek a dolgok.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (6191)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2015.06.02 0 0 6191

Nagy like ezért. :)

 

Mondjuk nekem nem gond...imádok utalgatni a házibankból,egyfajta szórakozás nekem. :)

Előzmény: FOMA (6190)
FOMA Creative Commons License 2015.06.02 0 2 6190

"A citinél meg mindenkinek saját fizetési határideje van és szerintem nagyobb a tévedési lehetőség"

Viszont van csoportos beszedési lehetőség, így egyrészt nem kell figyelni a határidőre, másrészt pedig azon is lehet keresni egy kis pénzt, ha megfelelő számláról megy.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (6189)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2015.06.02 0 0 6189

Nincs mit,nagyon szívesen.

 

BB-nél pl egyszerűbb a laikusok számára,mert minden hitelkártya 1-31-közötti költési időszakú,teljesen mindegy mikor kötötted. Viszont csak max 45 napos a kamatmentes időszak,tehát mindenkinek 15-e a fizetési határidő. Sztem jobb,mert nem kell figyelni és véletlen sem kevered össze.

 

Tehát amit költesz 1-31 között azt következő hó 15-ig kell visszafizetni. Mindenkinek. 

 

A citinél meg mindenkinek saját fizetési határideje van és szerintem nagyobb a tévedési lehetőség,ami sokba fájhat.

 

Előzmény: utóember (6188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!