Keresés

Részletes keresés

ac07 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 6007

És ha a netbankból írsz nekik panaszt? Arra válaszolniuk kell 30 napon belül írásban - nekem ez még működött.

Előzmény: Yvonne B. (6003)
pacsepa Creative Commons License 2015.01.05 0 0 6006

Én Erste Joker-al vettem, 4% visszatérítés... :-)

De azért a qrva annyukat! :-(    Nem a banknak...

Előzmény: Törölt nick (6004)
Manyi55 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 6005

Azt hogy ? Nekem is írtak egy levelet, hogy felülvizsgálják a dógot és ha nem vagyok hitelképes nem tudnak emelni- de nem is akarom, hogy emeljenek ! hova már ? Szóval hogy lehet kérni a keret csökkentését ?

 

Előzmény: Laslow (6002)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 6004

Citiforintból megyematrica, így kell ezt!

Yvonne B. Creative Commons License 2015.01.05 0 0 6003

Ehhhh....visszaszívok mindent . Ezzel a telefonos túlbiztosítással tényleg  az ember agyára mennek. A legutolsó  ShellCiti számlakivonaton 3 tételt is, a tényleges tankolás után 2 nappal  ( !? ) "Shell vásárlás korrekciója" címszó alatt újra lehúzták  , majd ugyanazzal a lendülettel "Shell vásárlás utólagos jóváírása" címszó alatt  vissza is rakták . A végösszeg végülis stimmel , de gondoltam rákérdezek, mit jelentsen mindez . Annál is inkább, hogy teljesen más helyszíneken és más időpontokban történt tankolásokról van szó .  Felhívom a CitiPhone Bankingot , automata kéri a számlaszámot oké , kéri a telefonos pinkódot, oké . Kétszer is beütöm, mindkétszer bemondja, nem jó !!!!!!   Beütöm harmadszor, lassan......nem jó!!!!!   De már fel is veszi egy tag, mondom, h mindháromszor jól ütöttem be, tuti . Erre ő : bizonyára nem arról a telefonról beszélek, amelyik elsődlegesen meg lett adva eredendően !!!!!   Nnna, itt gorombultam be ........nem mindegy nekik, hogy milyen telefonról pötyögöm be a 16 jegyű számlaszámomat és a pin kódomat??? Még a telefonkészülék is ugyanaz legyen????   Úgyhogy soha nem fogom megtudni, miért is  huzigáltak le , majd raktak vissza összegeket a hónap folyamán, mert itt fejeztem be az egészet ..... Ezek után várom, h felmondják a számlámat ,lehet, h megsértettem a fazont idegességemben ...

Előzmény: ac07 (6000)
Laslow Creative Commons License 2014.12.29 0 0 6002

A hitelkeret csökkentését kérheted. (Nekem is megduplázták most.)

Előzmény: nyman (6001)
nyman Creative Commons License 2014.12.19 0 0 6001

A politikai felhangot azert bele kellett kavarni.

 

Nekem megerositi azt a sztereotipiamat, hogy az ujsagiro egy szeles teruleten nem ert semmihez :)

 

Szerintem benne van a szerzodesben ill. a kondicios listaban is, hogy mi tortenik, ha x ido elott felmondod. A masik, nekem par napja emelt a bank hitelkeretet, a korabbi duplajara, igy mar hetjegyu osszeg lett. Ami lehet nem jo, mert egy masik banknal akartam jovore kerni. A TOP szamlam meg meg meg van, de mar mint korabban irtam, valoszinuleg a vegen vagyok a nevsornak. :)

Előzmény: galland (5997)
ac07 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 6000

Fiókos üi-knek általában nincs hozzáférése azon kártyarendszerekhez, ahol a letiltásokat intézik - főleg ha az egy franchise fiók volt. Sokkal gyorsabb az ilyen jellegű dolgokat telefonon intézni.

Előzmény: Yvonne B. (5999)
Yvonne B. Creative Commons License 2014.12.18 0 0 5999

Egyetlen egy dolgot nem értek . Mikor kézhez kapja a felhasználó a hitelkártyát , telefonon keresztül kell aktiválnia . Aktiváláskor  egy általa szabadon választott pin kódot rendelnek a kártyához - amit csak ő ismer , mert a sarokban ,a fülkében  ő maga pötyögi be . Enélkül nem használhatta volna a kártyát idáig sem. Szóval nem teljesen tiszta a történet .

 

Mindamellett a CitiBank nálam is kihúzta a gyufát ezzel a telefonos mániájával.  Anno kétszer húzták le a kártyámat egy tankolásnál és képtelen voltam  a bankfiókban intézni az ott ülő 5  teljesen üres ablaknál a dolgot . 5 alkalmazott ült az ablakokban és beirányítottak a sarokba a telefonhoz!!!!!    Akkor én is eléggé ingerülten  tettem fel a kérdést, ugyan mondják már el, mit tudnék ott személyesen intézni , minek ülnek ott?  

Előzmény: galland (5997)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 5998

Nem értem ezt a megszüntetősdit, nem ér rá? Megérdemli.

Előzmény: galland (5997)
galland Creative Commons License 2014.12.18 0 0 5997

http://hvg.hu/velemeny/20141217_Citibank_a_piti_bank#geewtg

 

Az újságíró megpróbáltatásai a számlamegszüntetéssel.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5996

Na sikerült ezt is elírnom!:)

Ekkor a life törlesztésre is jár a CC pont? Na ez érdekes innentől kezdve!:)

Előzmény: Törölt nick (5995)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5995

A BB-ét meg a Tesco-ra!:) Csak győzze a hitelkeret!:)

 

Előzmény: FOMA (5994)
FOMA Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5994

Hab  a tortán, ha a Life teljes összegű beszedését ráteszed a BB TESCO-ra.:-) Én ezt tettem.

Előzmény: Törölt nick (5993)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5993

Pécsre nem éri meg leutazni!:) De elképzeltem, remélem feszült a gombja a kis banki ingen!

Én most jó számlacsomagban vagyok, kezdem leépíteni a citit, csak ott használom, ahol 3 vagy több százalék jár vissza.

A BB Tesco kártyára eddig visszajött szépen, nem gondoltam volna, hogy üti majd a citit, ott cirka havonta jött össze egy 5-ös, most meg pl. veszek karácsonyra úgyis húst, csak abból vissza fog csorogni 3ezer. Ja, és nincs havi és éves kártyadíj.

Egy dolog bánt, hogy más bankból kb. 5-700 forintba kerül az átutalás havonta.

 

Előzmény: FOMA (5992)
FOMA Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5992

"A bankárnéni érdekelne"

 

A céges névjegykártyáját esetleg át tudom küldeni e-mailben, de szerintem ő nem jár az ingyenes csomaghoz.:-) Amúgy pécsi fiók.

"az átvezetés hitelkártyára kerül-e pénzbe"

 

Ingyenes, és bízom benne, hogy azért hozzá tudom majd rendelni a folyószámlás netbankhoz a hitelkártya számlaszámát átvezetésre.

Előzmény: Törölt nick (5990)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5991

Végnapjait éli a postai sorban állás

Év elejétől csekkautomatákon fizethetünk a bevásárlóközpontokban. Ősszel jön az iCsekk. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5990

A bankárnéni érdekelne, no meg az, hogy az átvezetés hitelkártyára kerül-e pénzbe, ha más-más netbank felületen van a kettő.

Előzmény: FOMA (5988)
Sparks Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5989

Szia, erre gondolhattál:

 

Tisztelt Ügyfelünk!

Felhívjuk figyelmét, hogy a Citi Hitelkártya webáruházban 2014. december 19. után történt Citi Forint beváltások az ünnepek miatt csak 2015. január elején kerülnek feldolgozásra, kivéve a pénzvisszatérítésre, Cinema City mozijegyre, Start Utazás e-kuponokra, Shopline vagy Brands.hu kuponokra történő Citi Forint beváltások, melyek feldolgozása továbbra is az eddig megszokott módon, automatikusan megtörténik.

 

 

Az esetleges kellemetlenségekért szíves megértését kérjük.

 

Köszönettel:Citibank Europe plc Magyarországi Fióktelepe

Előzmény: Törölt nick (5987)
FOMA Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5988

Betévedtem a napokban a BB-hez, mivel hitelkártyára valamilyen rejtélyes oknál fogva csak személyesen lehet csoportos beszedést rögzíttetni.

 

Közben szóba került a Citi, és amikor megtudta a -  mellesleg igen szemrevaló - bankárnéni, hogy kirúgott Citi TOP-os vagyok, azonnal felajánlott egy Zéró Extra nevű ingyenes számlacsomagot. Ha valakit érdekel az érintettek közül, akkor a Citi-s felmondólevéllel,  vagy az utolsó számlakivonattal ballagjon be a BB-hez.

 

Számlavezetés ingyenes, kártya első évben ingyenes, ingyenes kp.-felvét havi 300.000,- Ft, 250.000,- Ft/hó jövedelem felett prémium ügyfélnek minősítés, külön ügyintézővel, bár sokat nem kívánok bejárni. Külön szimpatikus, hogy nem adtak egy nagy paksamétát, hanem CD-n kaptam az üzletszabályzatot és a hirdetményeket

 

Ami hiányosság, hogy nem tudják összehozni a meglévő hitelkártyás netbankomat az új folyószámlással, külön kell kezelni a kettőt. Persze, a tulajdonosváltás után ki tudja, hogy mi lesz, egyelőre még hat hónapig minden marad.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5987

nekem most pld több mint 3000 citiforintom "lóg a levegőben", több mint egy hete beváltottam, azóta többször is vásároltam partnerüzletben, 2000 jóváírtak egyből, de 3000 valahol elkallódott

küldtek valami mailt a beváltásról az ünnepek alatt, de sajna kitöröltem, valaki nem másolná be ide a szövegét?

Előzmény: Törölt nick (5986)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5986

Igen, ez  teljesen lutri! Régebben mintha egy időben jelent volna meg a citiforint a könyveléssel.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (5985)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2014.12.16 0 0 5985

Egyszer itt nem olyan régen arról beszélgettünk,hogy a forduló nap előtti tételeket,jelen esetben nekem 15-e azaz most  volt hétfőn és direkt elkezdtem levásárolgatni a partner üzletekben a durván 50 ezer pontomat 14-én vasárnap,hogy ilyen esetekben ezek már tuti nem kerülnek lekönyvelésre,tehát átcsúsznak a következő dekádba.

 

természetesen az összeset sikerült lekönyvelni 15-e estéig és Természetesen a jóváírást az átcsúsztatják a következő dekádra.

 

Ezt már egyszer elmondtam nekik telefonon,mindig ilyen ördögi módon a bevételt sikerül de a kiadásnak mindig technikai akadályai vannak.

 

Ráadásul bebizonyosodott,hogy semmi garancia nincs rá,hogy az átcsúszik....

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.09 0 0 5984

Princz Gábor cégét hitelezte a becsődölt állami bank

A Széchenyi Bank 1,1 milliárdot adott egy olyan fejlesztésre, amit a Posta januártól úgyis bevezet. Tovább »

forrás: Index.hu

bally4h Creative Commons License 2014.12.08 0 0 5983

Köszönöm mind a kettőtöknek.

Utánanézek a Jokernek is. Váltani egyelőre nem fogok citi life-ra, mert főkártya + társkártya 1380 Ft lenne havonta, így meg ingyenes, és lehet hogy a magasabb százalékok nem kompenzálnák a havi díjakat.

 

Annyit megteszek viszont, hogy a csoportos beszedéseket áttolom a shellre, hadd menjen az 1% onnan is.

 

Köszi még egyszer a tippeket.

 

Előzmény: pacsepa (5982)
pacsepa Creative Commons License 2014.12.07 0 0 5982

Amit nem értettél a Life 1-2-3%-ok levásárlásával kapcsolatban:

 

A %-ok a számládon gyűlnek virtuális pénzben, ez Citiforint.

Elköltésének egyik módja a Citibank Webshop-ja, ami szerintem baromság.

A másik, hogy visszaváltod valós jóváírásra. Ennek is van korlátja.

Először is minimum 5000 forintot tudsz visszaváltani, illetve ennek egész számú többszörösét. Pl. nekem most 37 ezer Citiforintom van, így a karácsonyi bevásárlás előtt átválthatok maximum 35000 Citiforintot ugyanennyi forintra.

Másodszor a jóváírásra csak a Citipartnernél történő vásárlások után van lehetőség. Ismét a példa, hogyan működik:

 

1. A netbankban kezdeményezem a 35 ezer citiforint átváltását.

2. Megvárom a következő napot (ajánlott).

3. Bemegyek valamelyik partnerhez (pl. LIDL) és költekezem, pl. 22 ezer forintot.

4. Ez a költés megjelenik a hitelszámlámon, mint terhelés és azonnal jóvá is írnak ugyanennyit, azaz nem kell visszafizetni.

5. Még mindig van 13 ezer forintom, amit a következő (bármelyik) partnernél történő vásárláskor jóvá írnak.

6. Ha következő alkalommal mondjuk 20 ezret fizetek kártyával, nyilván abból a maradék 7 ezer forint már terhelni fogja a számlámat.

7. A Citiforint után kapott jóváírásos vásárlásaim után is adják a (pl. LIDL-ben) a 3% visszatérítést ismét csak Citiforintban.

 

A kártya és a hitelszámla havidíja 690,- Ft/hónap, azaz 8.280,- Ft/év.Elég részletesen leírtam szerintem, talán így érthető. Nekem bő két év alatt már 170 ezer forint feletti "extra"bevételem keletkezett ezen a módon, de mindenkinek magának kell kiszámolnia. Ha nem tudsz partnernél költeni, akkor szvsz lehet jobb megoldás másik bank ajánlata. Egyéb esetben ennél jobbat a piacon nem igazán fogsz találni, a hatásfokán lehetjavítani, ha másik bank hitelkártyájával kombinálod.

 

Én pl. az Erste Jokerrel, amit alapvetően tankolásra használok (bárhol 4% havi 30.000,- Ft-ig). Még két termékcsoportot megjelölhetsz valamilyen korláttal 4% visszatérítésre (nálam barkácsáruházak és ruházat van a csomagban). Ráadásul itt egy az egyben jóváírják a hitelszámládon a visszatérítést és nincs bohóckodás a virtuális pénzzel. Az Erste Joker éves költsége csak  kb. 6.100,- Ft.

Előzmény: bally4h (5980)
FOMA Creative Commons License 2014.12.07 0 0 5981

Ha régi Shell-kártyád van, akkor az díjmentes, és így vagyunk a régi Life-okkal is. Ha váltasz, akkor már viszont fizetős lesz a Life-od, ezért célszerű kiszámolnod, hogy a vásárlási szokásaid alapján alapján további megtakarítást tudsz-e elérni, mert nem biztos, hogy érdemes váltanod.

Előzmény: bally4h (5980)
bally4h Creative Commons License 2014.12.07 0 0 5980

Hali!

 

Citibank ügyfél vagyok évek óta, most kérdésem van, hátha tudtok segíteni.

0 forintos számlám, van + schell hitelkártyám + a feleségemnek társkártya. Látom a hirdetményben (schell), hogy 2* 690 a havi díj, + van a kártyáknak éves díja is (Ezeket mikor terhelik, mert a számlán nem látom!?). Már nem nagyon tankolok a schellnél, de azért vásárlás költés van havonta bőven, amit mindig rendben visszafizetek, nem kamatozik :)

 

Most a citilife kártyát ajánlották nekem, de nem nagyon megyek el a hirdetményen.

 

Van havidíja?(fő és társkártya is érdekel) Van éves díja? fő + társ. Milyen költség van még?

A kamat mindegy, visszafizetem mindig.

A citilifén gyűjtött forintokat 1-2-3%-okat mire használhatom fel. Következő havi vásárlásra vagy csak valami webshopban? Ez furmányos.

Az üzletkötő nem volt teljesen világos, amikor kérdeztem, szeretném pontosítani. Illetve azt mondja, hogy az összes csoportos beszedést tehetem a citilife hitelkártyára (rezsi számlák, ltp, lakáshitel, stb hitel). Azt hittem, ezek nem vásárlások, így nem mehet ingyen a hitelkártyáról, hanem költsége van. Hogy is van ez?

 

Nekem melyik kártya érné meg jobban a fentiek tükrében?

 

Köszi előre is a válaszokat!

 

 

szocske_ Creative Commons License 2014.12.03 0 0 5979

odaért az, csak vszínű később írják jóvá
az erste is mindig később írja jóvá 1-2 nappal, mint a citi.

Előzmény: pacsepa (5976)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 5978

ezt találtam a BB oldalán:

 

 

 

Hát lehet szidni a citit, de más bankból érkező utalás is aznap már költhető is....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!