Keresés

Részletes keresés

vonatozó Creative Commons License 2 órája 0 0 14172

Elérhető már valahol jövő évi szlovák és cseh előzetes tervezet?

paca664 Creative Commons License 5 órája 0 0 14171

A sorrendben én nem látok hibát. A két 19-91 a 21-91-esek helyett 81% foglaltság felett okozhat komoly problémát, az alatt meg akikért ez a vonat egyáltalán létezik, azoknak fel sem tűnik.

Előzmény: padorjan (14170)
padorjan Creative Commons License 5 órája 0 0 14170

Lassan tényleg elhiszem, hogy a tárolóvágányon fennálló sorrend szerint állítják ki a vonatokat.

Alternatív megoldásként az képzelhető még el, hogy nem minden típus bírja ki a 4 napos fordát.

padorjan Creative Commons License 2015.05.20 0 0 14169
Budapest-Keleti az elmúlt 3-4 hónapban az "1 darab kocsi" elve szerint állítja ki a vonatokat. A tegnapi Avala CAF Amz-CAF WRmz-GOSA Bmz-DWA Bpmz-CAF Bpmz összeállítással ment Bécs felé.
Előzmény: BahnScorper (14168)
BahnScorper Creative Commons License 2015.05.20 0 0 14168

Én meg tegnap olyan Lehárt láttam, ahol a másodosztályú stokk Avmz + DWA Bpmz volt, a Metropolban pedig Varsóba CAF Bmz, Berlinbe meg két CAF Bpmz ment. Ha ezt a két vonatot nem tudják kiadni rendesen, akkor miért pont Románia felé lenne másképp?

Előzmény: Hargita IC (14165)
Hargita IC Creative Commons License 2015.05.19 0 0 14167

Érdekes az biztos. Az is hogy a Hargitán csont üresen megy az a Bpmz. Vagyis nem mert én utaztam ma benne mivel a román részen a légkondi nem ment. A Coronára pedig lassan már 2. osztály sem jut.

Előzmény: zjakabfi (14166)
zjakabfi Creative Commons License 2015.05.19 0 0 14166

Ady Endre és Bihar IC mikortól közlekedik újra

Szégyen, hogy ezt csinálják. Én elfogadok mindent, hogy vágányzár, meg kevés utas, meg presztizs, de erre lett volna más megoldás, mint ez...

És azért is furcsa, mert jellemzően nem a Start szokta lemondani a nemzetközi vonatokat... (ellenpélda is van, tudom)

Előzmény: Hargita IC (14165)
Hargita IC Creative Commons License 2015.05.19 0 0 14165

Nem tudom miért de egyre lejjebb van a Corona IC... Tegnap 1. osztály nélkül közlekedett ma pedig 1. osztály nélkül egy 2.osztályú kocsival ami egy Avmz volt 2. osztályként. Ahhoz képest hogy nem olyan rég még CAF Amz is jutott az 1. osztályra eléggé meglepő ez.

Arról lehet tudni már valamit hogy az Ady Endre és Bihar IC mikortól közlekedik újra?

k.andras.1970 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 14164

http://www.mavcsoport.hu/mav-start/nemzetkozi-utazas/graz-becsujhely

Ezen a linken volt korábban, menetrenddel együtt, de itt már csak a grazi jegyek vannak. Lehet hogy csak a honlapot hegesztették és lemaradt.

Előzmény: BahnScorper (14162)
bárány Creative Commons License 2015.05.19 0 0 14163

Olyan már volt nekem is, hogy nem tudtam online megvenni, de elvileg kéne legyen.

Előzmény: k.andras.1970 (14161)
BahnScorper Creative Commons License 2015.05.19 0 0 14162
Előzmény: k.andras.1970 (14161)
k.andras.1970 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 14161

A bécsújhelyi kirándulójegy megszűnt? Mert eltűnt a máv honlapjáról.

zjakabfi Creative Commons License 2015.05.17 0 0 14160

Van olyan oldala, mint a Cseh és a szlovák vasutaknak, ahol 15 napra visszamenőleg lehet a vonatok késését megnézni?

Ez a szlovák, pár napra visszamenőleg mutatja, vonatszámra kattintva.

http://www.vlaky.net/servis/poloha.asp

Előzmény: gertam (14155)
gertam Creative Commons License 2015.05.17 0 0 14159

PANTOGRÁFOSAT!

dziękuję :-DDD

Hálásan köszönöm!

SZÉPNAPOT!

- gertam - 

Előzmény: gw (14158)
gw Creative Commons License 2015.05.17 0 0 14158

A kérdéses első fele itt OFF, erre ott a Lengyel vasutak topik.

Napijegy nincs, de nem is lenne sok értelme, általában olcsóbb az egyszerű jegy.

Ha csak Krakkó környékén akarsz vonatozni, helyi járatokkal (távolsági vonatokat nem igénybe véve, mert az másik társaság, másik jegy), arrafelé kizárólagosan a Przewozy Regionalne (PR) társasággal, akkor segíthet a REGIOkarnet, vagy a REGIOkarnet mini - ez 2 hónapon belül 3 tetszőleges napon használható korlátlanul - a REGIOkarnet érvényes a PR, Arriva RP, KD, KŒ és KW vonatain, a mini verzió csak a PR vonatain (de Krakkó környékén csak ilyen van). A bővebb változat 75, a csak PR-re érvényes 65 zloty. Persze van olyan változat is, ami érvényes az első osztályra, interREGIO és interREGIO BUS járatokra is, de mivel első osztály a tavalyi menetrend váltás óta szinte egyáltalán nincs, interREGIO-t meg gondolom nem használnátok, ezért ez nem igazán csábító (főleg, hogy mennyivel drágább).

Ennél jobb ajánlat a Bilet turystyczny, illetve ennek mini változata, mely péntek 18 órától hétfő 6 óráig érvényes. A normál változat csak a fent már említett vállalatoknál a REGIO vonatokon érvényes változata 45 zloty, a mini verzió (csak PR) 39 pénz.

Van még a "TY i raz, dwa, trzy" ajánlat, az a Te és egy, kettő, három - itt az első személy teljes áron utazok, a második, harmadik kb. 30%-os kedvezménnyel, szintén csak a fent említett társaságoknál érvényes.

A vonatkésések állomás alapján lekérdezhetőek itt (szinte minden társaság): http://infopasazer.intercity.pl/

A PR vonatai vonatszám alapján és térképesen itt: http://www.przewozyregionalne.pl/gps

Visszamenőleges, nyilvánosan elérhető kimutatás érthető módon nincs.

Jegyet majd talán novemberben tudsz venni a következő menetrendi szezonra, a lengyel éjszakai irány megmarad, én azon nem aggódnék, sőt újra lesz nappali vonat is (igaz Varsóba).

gertam Creative Commons License 2015.05.16 0 0 14157

PANTOGRÁFOSAT!

Köszi a válaszokat, egyelőre Krakkó a biztos, aztán a lehetőségektől függ, hogy merre vonatozunk.

De az ötletet, és a tanácsot bármikor, és bárkitől Szívesen vesszük.

Üdv

- gertam -

Előzmény: BahnScorper (14156)
BahnScorper Creative Commons License 2015.05.16 0 0 14156

Van napi, vagy hetijegy náluk?

Előbb azt döntsd el, hogy merrefele akarsz vonatozni, hiszen mindenhol van legalább két-három vasúttársaság...

Létezik olyan internetes oldal, mint a nálunk vonatösszeállítás, illetve az elvira?

vagonweb.cz-n vannak lengyel összeállítások is, illetwe a PKP IC-nél keress olyat, hogy "zestawienia pociagów"

Van vonatmozgást jelző oldaluk (elvira térképes része) Van olyan oldala, mint a Cseh és a szlovák vasutaknak, ahol 15 napra visszamenőleg lehet a vonatok késését megnézni?

passz

Mikorra várható az új december 12-től érvényes menetrendben Krakkóba közlekedő vonatra jegyet, hálókocsi jegyet venni.

2-3 hónap az elővétel, menetrendváltás előtt ez rövidebb is lehet

Egyáltalán a Metropol fog vinni lengyel stokkot? Annyi féle széljárás emlegeti a törlést, hogy ....)

az soha nem a lengyel részét fenyegette...

Persze minden más ötletet, javaslatot szívesen fogadok!

Ha gyorskaját akartok, akkor Krakkóban a Bar Max-ot keressétek a Rondo Grzegorzeckie-n, ha komolyabb meleg kaját asztalnál, akkor meg a Sphinx-et ajánlom, az van mindenhol Lengyelországban, jellemzően a belvárosban meg a bevásárlóközpontokban. Meg vegyetek kimért bonbont, az is finom. :-)

gertam Creative Commons License 2015.05.16 -1 0 14155

PANTOGRÁFOSAT!

Egy kis segítséget kérnék a lengyel vasutakat ismerő topictársaktól:

Van napi, vagy hetijegy náluk?

Létezik olyan internetes oldal, mint a nálunk vonatösszeállítás, illetve az elvira?

Van vonatmozgást jelző oldaluk (elvira térképes része)

Van olyan oldala, mint a Cseh és a szlovák vasutaknak, ahol 15 napra visszamenőleg lehet a vonatok késését megnézni?

Mikorra várható az új december 12-től érvényes menetrendben Krakkóba közlekedő vonatra jegyet, hálókocsi jegyet venni.

Egyáltalán a Metropol fog vinni lengyel stokkot? Annyi féle széljárás emlegeti a törlést, hogy ....)

Persze minden más ötletet, javaslatot szívesen fogadok!

KÖSZÖNETTEL:

- gertam -

BahnScorper Creative Commons License 2015.05.11 0 0 14154

Nem is rajtuk fog múlni... másrészt meg egy ilyen gyártóval szerintem majd örülhetnek, ha egyáltalán házon belül lesz valami...

Előzmény: realfan (14153)
realfan Creative Commons License 2015.05.11 0 0 14153

http://iho.hu/hir/hamarosan-forgalomba-allnak-a-frecciarossa-1000-esek-150504

"Az FS a nagysebességű szerelvényekkel igazán európai szolgáltatást szeretne nyújtani, így a jövőben a Frecciarossákkal nemzetközi járatokat terveznek indítani Franciaországba, Németországba, Spanyolországba, Ausztriába, Svájcba, Hollandiába és Belgiumba, amellyel a Trenitalia a nemzetközi nagysebességű vasúti piacon is megmérettetheti magát."

Ausztria? Spanyolország? Hollandia? Belgium? Izgalmasan hangzik. Ráadásul az olaszoknál a tempót nem évtizedekben kell mérni.

M41 2180 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 14152
Sziasztok!

A Citadella EC jelenleg teljes összeállítással közlekedik a teljes útvonalon?
Múltkor vészjóslóan állt a Déliben egy Szili egy db Bvmz kocsival.
martinaxe7 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 14151

Frontálisan összeütközött két személyvonat szerda délelőtt az ausztriai Graz közelében, és az egyik mozdonyvezető életét vesztette - közölte az ÖAMTC osztrák autóklub szóvivője.

:((

gertam Creative Commons License 2015.05.06 0 0 14150

PANTOGRÁFOSAT!

KÖSZÖNÖM :-DD

Fedvény:

Hálókocsiban, de csak ketten szeretnénk a fülében lenni.

Hálókocsiban, de csak ketten szeretnénk a fülkében lenni.

Természetesen nem hallgatózni akarunk :-DDD

ÜDV

- gertam -

Előzmény: BahnScorper (14149)
BahnScorper Creative Commons License 2015.05.06 0 0 14149

Ülőkocsi nincs, legalábbis most nincs, hogy menetrendváltás után mi lesz, azt nem tudni. Fekvő van és lesz, arra 39 €-ért van SparNight, meg háló, amin a kétágyas fülke 64 € egy útra fejenként. De ezt legfeljebb csak 2-3 hónapra előre tudod majd megvenni.

Vonat csak egy van, a Metropolon lévő kocsik, nappal menni drágább és át is kell szállni.

Krakkó környékén ott van a vasúti múzeum Chabówka-ban a Zakopane felé menő vonalon, de hogy az nyitva van-e olyankor...

Előzmény: gertam (14148)
gertam Creative Commons License 2015.05.06 0 0 14148

PANTOGRÁFOSAT!

2015. ecember 28-i indulás és 2016. január 3- érkezéssel KRAKKÓ uticéllal milyen optimális áru jegyet lehet venni 2 fő részére:

* Ülőkocsiban,

* Hálókocsiban, de csak ketten szeretnénk a fülében lenni.

Milyen vonattal célszerű utazni?

Krakkóban - vagy a közelben van vonatos látnivaló?

Előre is köszi

ÜDV

- gertam -

Primary92 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 14147

Köszi. Utánanézek ezeknek.

Előzmény: BahnScorper (14146)
BahnScorper Creative Commons License 2015.05.05 0 0 14146

A Debrecen-Bécs vonaton van poggyászkocsi, Westbahnhof-on át kell szállni a salzburgi IC-re.

Udine-ből kora reggel megy Villachba a MICOTRA, azon is lehet biciklit szállítani, Villachból pedig a csatlakozó railjeten (534) most szombaton vezetik be a kerékpárhelyeket. Bécsben van három óra a debreceni IC-ig.

Koper könnyebb történet, csak jókor kell ott lenni, mert az Istria visz majd kerékpárszállító kocsit - illetve ha Ljubljana-ig el tudsz jutni (ami a valószínűleg idén nyáron is fennmaradó vonatpótlások miatt nem lesz túl könnyű), akkor ott a Citadella.

Előzmény: Primary92 (14145)
Primary92 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 14145

Van ötletetek arra, hogy hogyan lehetne Magyarországról Salzburgba jutni egy tandem kerékpárral (dedikált kerékpár szállító vagon), illetve Koper-Trieszt-Udine-Bibione környékéről hazajutni?

zjakabfi Creative Commons License 2015.05.05 0 0 14144

Hátha valakit érdekel, lehet már kapni jegyet az Adriára és a Nesebar/Albenára.

názmin Creative Commons License 2015.05.04 0 0 14143

A legnagyobb baj az hogy a tisztelt máv illetékesek nincsenek tisztában a nemzetközi EC kocsik állapotával (persze irodában nehéz is lenne),ezért csinálnak 4 napos fordát a kocsiknak és ritka az olyan alkalom hogy amire a Keletibe visszaérnek semmi gond nincs velük!