Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

jaszy1 2013. ápr. 2. Creative Commons License 17
Tápos Lajos 2013. márc. 17. Creative Commons License 16

Van egy fölösleges GM-csöves darabom,tartozékaival, bőrtáskájában, pontosan ilyen, és ilyen újszerű esztétika és mechanikai állapotban eladó:

http://forum.rhbz.org/topic.php?forum=1&topic=3

Ára 23000Ft.

Kipróbálással Miskolcon átvehető.Nem postázom! (mert senkivel nem szeretnék vitatkozni utána, ha postázás során eltörik a GM cső benne)

Csillagnyee 2012. dec. 28. Creative Commons License 15

Sziasztok!
Kaptam egy nagyon régi, talán 68 as orosz GM számlálót. Szerintem gázdetektoros, de eddig még nem tudtam beüzemelni, odáig eljutottam, hogy egy 1.5Vos ceruzaelemmel a mutatóját mozgassa, de sajnos akkor is mozgatja, ha nincs rajta a detektorfej, szóval szerintem ez csak a kalibrálás miatt mozgatja(lehet tekerni egy potmétert, hogy hova álljon a mutató). Sajnos semmit sem tudok a készülékről, hogy hány Volt feszültség kell neki, vagy, hogy milyen detektorfejem van hozzá, illetve, hogy hogy működik. Szerencsére nem buherált, eredeti állapotú, a festékek rajtavannak a csavavégeken. Aki ismeri, vagy sejt valamit a készülékkel kapcsolatban, kérem írjon, be szeretném üzemelni.
Teszek fel róla képeket. A neve sztem RUP-1, és amint látom alfa, béta, neutron és gamma sugárzást is mérne, de mindezt egy fejjel? vagy vannak csövek a készülékben is, azok mit csinálnak?

Arbus 2011. aug. 29. Creative Commons License 14

Tudja valaki, hol lehet viszonylag jó áron hozzájutni egy ilyen szerkentyűhöz? :)

Pr3s 2011. jún. 7. Creative Commons License 13

Szia!

Hol sikerült hozzájutni, és mennyiért??? esetleg tudsz még ilyen készüléket?? Vagy a tiéd megvan még , nem adod el, vagy esetlegesen bérbe??? válaszod ide várom:

ricky_no1kukaccitromailponthu

Előre is köszönöm!

Üdv.: Elnök

Előzmény: Green Peacewood (11)
Balzasz 2011. ápr. 12. Creative Commons License 12

Nem adnád bérbe, ha még megvan a cucc? Kb. 2-3 napra kellene nekem egy ilyen műszer, de sehol nem találok bérelhetőt.

Előzmény: Green Peacewood (11)
Green Peacewood 2009. nov. 6. Creative Commons License 11
Igen, digitális kijelzőshöz
Előzmény: AntonMohl (10)
AntonMohl 2009. nov. 5. Creative Commons License 10
Végülis hozzájutottál egy Geiger-Müller számlálóhoz?
Előzmény: Green Peacewood (4)
DECKARD 2008. jún. 6. Creative Commons License 9
Előzmény: Atay (8)
Atay 2008. jún. 6. Creative Commons License 8

Most tenyleg nem tudja valaki hogy hol lehet M.o. on kapni digitalis GM szamlalot?

A weben sok van, de azok vagy Ukrajnaban vannak, vagy az USA ban, csak USA szallitassal.

En is vennek egyet nem tul dragan.

Madárka 2006. máj. 23. Creative Commons License 7

Sziasztok

Kézi dozimétert keresek. Ha van valakinek, pontosan működő darab, szívesen megvenném.

eMM 2006. febr. 8. Creative Commons License 6
Nemértem mér baj hogy a ház világít majd a sötétben?:)
ZE 2005. márc. 31. Creative Commons License 5
Tipp: KFKI-ban érdeklődj, vagy Richter mérnöki iroda, vagy méginkább Gamma Művek, meg a gugli (gy.k.: Google) lesz a te barátod...
Green Peacewood 2005. márc. 31. Creative Commons License 4
Elég lenne a csipogós dózismérő. Gerendaházat akarok építettni és sokfelé hallottam, hogy a faanyagra vigyázzak, mert előfordul, hogy olyan helyről hozzák (minél olcsóbban) ahol komoly sugárzás van.(lásd Csernobil és környéke)
belagyi 2005. márc. 31. Creative Commons License 3

csak a cső kell vagy komplett elektronika?

müszeres vagy elég a csipogós dózismérő?

valamint minek kell? :)

(5-6 féle van otthon a polcon :)))

hellokocsivigyáztam 2005. márc. 31. Creative Commons License 2

a szamlalo igen draga.

ami sokkal olcsobb az a cso maga (kb 3000 ft). ez egy 0.45 kV alapfeszultsegu cso, amit sajat magadnak kell impulzusszamlaloval ellatni attol fugoen beta vagy rontgensugarzast akarsz merni.

Előzmény: Green Peacewood (-)
Green Peacewood 2005. márc. 31. Creative Commons License 1
Annyira drága ? Mert akkor egy ismeretlennek nem nagyon fogják odaadni.
Előzmény: gyengus (0)
gyengus 2005. márc. 31. Creative Commons License 0
A mûegyetemen. Es inkább kérd kölcsön.
Előzmény: Green Peacewood (-)
Green Peacewood 2005. márc. 31. Creative Commons License topiknyitó

Sziasztok

Szükségem lenne egy Geiger-Müller számlálóra. A segítségeteket kérném, hogy hol lehet kapni ilyet és kb. mennyiért