Keresés

Részletes keresés

qwer1234 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 147

Felhozom ezt a topikot. Másfél év bentlakás tapasztalat a mészhomok tégláról:

Nagyon jó hőtartó mind télen mind nyáron. Nyilván fűteni azért kell, de az ingásokat teljesen kiveszi. Ősszel is csak lassan hűl ki az egész, de ehhez kell vastag hőszigetelés is.

Nagyon menő dolog, hogy bárhova bármit fel lehet rögzíteni a falra. Nem esik be a fúrógép és nincs piros por a fúrás nyomán.

Egyáltalán nem repedezik a fal, sem a silka sem az ytong. Igaz mindenhol 630-as glettel dryvit hálóztam. Utána ment az A+ -os glett és a festés. Ehhez nyilván kell egy jó alapozás is. *

 

*: szerintem sok ház azért "áll be" néhány év alatt, mert kiszedik a sávalapot géppel és ebbe simán megy a vasalt beton. Pedig a gépnek vaskarmai vannak, amivel akárhogy is csinálják, fellazítják a talajt pár centi mélyen. Erre megy a beton és az alatta lévő pár centi utána fog roskadni. Szerintem érdemes lapáttal kiszedni a bolygatott talajt és akkor nem lesz repedés a falon sem. 

Nikolas Pe Creative Commons License 2018.04.29 0 0 146

Nagyon el van havazva....

Bármelyik kőműves meg tudja csinálni, csupán egy vizes vágó szükséges, minden más ugyan az mint a téglánál, csak a súlya duplája.

Most nekilátni a szakik miatt iszonyat nehéz, még a végstádium befejezése is nehézségekbe ütközik.

Előzmény: SteveMester (145)
SteveMester Creative Commons License 2018.04.28 0 0 145

ha megkérlek elküldenéd a köművesed elérhetőségét. Köszi

Előzmény: Nikolas Pe (144)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.09.30 0 0 144

Szia!

Neked csupán egy jó kőművesre van szükséged, teljesen ugyan az mint ha tégla falat raknának, csak kétszer olyan nehéz és vizes vágó szükséges hozzá.

Az első sort kell nagyon pontosan lerakni mivel vékony habarcs fogja össze a téglákat.

Egy biztos aki tud normális minőségben Ytongot falazni számára nem lehet probléma.

Ugyanakkor készülj fel rá, hogy a falazás drágább lesz mivel nehezebb a tégla megmunkálása és a súlya is közel duplája mint egy tégla.

Szépen lehet vele dolgozni és vakolni sem szükséges belül a falakat.

Az alsó sor Ytong Starter vagy Forte legyen.

Mindezt statikusnak méretezni kell.

Amire szerintem figyelj, hogy ha padlófűtés lesz alá 3x5cm  lépésálló EPS kerüljön eltolva, a szobákba meg célszerű lenne a falfűtés kiépítése.

A közfal mi lesz? Akkor már Ytong is lehetne:) 

Vas Megyében tudok ajánlani aki nekünk is csinálta.

Kitartás ..... nem irigyellek macera mostanság minden:)

 

Előzmény: SteveMester (143)
SteveMester Creative Commons License 2017.09.29 0 0 143

 

Sziasztok

Tavasszal kezdenék bele a silka téglával való építkezésbe mivel nagyon meggyőzött az eddig olvasottak.

Most már csak egy jó szakembert keresek akinek van tapasztalata ill. referenciája az építőanyaggal kapcsolatosan.

Ha esetleg valaki tud ajánlani jó szakembert azt nagyon megköszönném.

qwer1234 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 142

Te 2 hét alatt felhúznád? Egyedül?

Én egyedül falaztam és meleg volt a nyár. Hétvégenként.

Előzmény: Nikolas Pe (141)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.08.28 0 0 141

a falazás max 2 hét ennyi idő alatt egy 10 lakásos társasházat is felhúztak volna:)

Mi tart eddig???

Előzmény: qwer1234 (140)
qwer1234 Creative Commons License 2017.08.28 0 0 140

:-)

Az indítósornál már mindenképpen túl vagyunk. Egyébként szigetelt pince van alatta, úgyhogy annyira nem lihegtem túl ezt az indítósor kérdést. Persze bizonyos helyeken még lehet belőle probléma.

A falazást már rohadtul unom, még hátra van kb. 200 tégla, 2600-at már beraktam, ugye ez 62 tonna. De nem is ez volt az igazán probléma, hanem az egész nyáron tartó afrikai meleg. 

Előzmény: Nikolas Pe (139)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.08.27 0 0 139

kicsit téves lett már túl is vagy rajta:P

Előzmény: Nikolas Pe (138)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.08.27 0 0 138

Szia!

 

Nyugodtan álljatok neki, semmi baja nem fog lenni, nem fagyálló, de azért nem eszik olyan forrón... Nálunk is január legelejére készült el a tető, addig jött rá eső, víz hó, ráadásul nálunk kisebb probléma is adódott abból, hogy a belső Ytong közfalak benne voltak, és kaptak vizet amivel jól megszívták magukat és amikor kitavaszodott szép nagy repedések jelentek meg itt ott.... Nagyon örültünk neki, de szerencsére semmiféle szerkezeti károsodást nem okozott, kapott az egész falazat vékony vakolatot majd dryvit hálót, no meg szerencsére vissza is húzódtak a repedések. A ragasztó meglehetősen erős.

Amennyiben Silkából építkezel az első sorod Ytong Starter, vagy Forte legyen, ez utóbbi is elég és árban kedvezőbb is, itt a hőhidat tudod kiküszöbölni, feltétlenül ajánlom számotokra.

Mi már a festésnél tartunk, így a külső szigetelésre javasolnám a Multiport, mi feltettünk 2x125.öt a 30-as falra, na majd kiderül:)

Kitartást!

Előzmény: qwer1234 (105)
qwer1234 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 137

Nem, még nem fejeztük be. Folyamatban van, kb. még 25% hátra van.

Vannak képek, majd rakok is fel, de most még nem lehet.

Egy biztos, nagyon pontos falak rakhatók ki belőle. Nekem erre elég egy vékony glett, mert a falazat 2-3 mm-nél nagyobb hibát nem tartalmaz. Ezt is csak úgy, hogy max 2-3mm hordóssága van egy-két helyen, de több négyzetméter felületet figyelembe véve. Lokálisan 1mm hiba van csak maximum, például egymás fölött lévő téglák között a fogasság.

Előzmény: Nikolas Pe (136)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.07.03 0 0 136

de már befejeztétek?

képeket csináltál?

Előzmény: qwer1234 (135)
qwer1234 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 135

kb. a felénél. De most bejött ez a rohadt meleg, így nem tudjuk csinálni. 

Előzmény: Nikolas Pe (134)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.06.20 0 0 134

Na hogy álltok?

Van képetek esetleg?

:)

Előzmény: qwer1234 (133)
qwer1234 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 133

Végülis elkezdtük a falazást. Olyan ez, mint a lego 2x2-es elem, csak nehéz. Mi a 25-ös téglát rakjuk.

Nem csodálom, hogy nem szeretik a kőművesek ezt az anyagot, mert tényleg derékgyilkos. Viszont nyugaton simán darut használnak hozzá, persze ott meg az elemek méretei nagyobbak.

https://www.youtube.com/watch?v=RDa-CBaU2Ws

 

"de szerintem nem kellett volna ezt felvágnotok előre, mivel nem lehet tudni, hogyan fogja a többi helyen kiadni."

 

A jelenlegi tapasztalat az, hogy ha milliméter pontosan dolgozok, akkor bizony kijön minden vágás. Van a vágókorongnak is vastagsága, így pl. a 12.5-es feles darab valójában csak 12.1-12.2. A téglákat ha szorosan egymás mellé rakom, akkor pár méteren megint csak kiadódik néhány mm mínusz. Így a végén ahol darab kell, még ragasztó is szükséges a hézagolás miatt.

A falazás 1/3  részénél tartunk és ez a tapasztalat. Illetve a normaidő tényleg kb. 0.8nm/óra, mint ahogy a leírásban is szerepelt.

A kitűzés elég pontos volt +-1mm. Csináltam zsinórállást az első sorhoz, arra jelöltem át a födémen lévő jelölésről. Viszont amikor a zsinór mellé raktam az első sort, ott volt 1-2mm a zsinór és a tégla között. Itt követtem el mérési hibát, mert rá kellett volna kompenzálnom ezt a fix tégla-zsinór távolságot. Amikor rámértem később a kész 1. sorra, akkor lettem egy kissé csalódott, mert a műszernek 4200mm-t kellett volna mutatnia, erre mutatott 4196mm-t. :-((( Így elbaszni. 4mm hiba a két fal között, pedig lehetett volna pontos is. 

Előzmény: Nikolas Pe (131)
Grossbau Creative Commons License 2017.04.06 0 0 132

  'végbeton'

 

 Érdekes kifejezés. Ma is tanultan valamit !

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.04.06 0 0 131

Sok szerencsét akkor! Nagyon macerás az építkezés, párszor az én fejemben is megfordult, hogy hiba volt nekiállni.

Sokat dolgozok, hogy olcsóbb és jobb legyen, de tény nem egyszerű, bár ha elkészül akkor fog a befektetett munka realizálódni remélhetőleg.

Nekünk abból szerencsénk, van, hogy a szakemberek megvannak, és mi már tető alatt vagyunk.

Tavalyi év nekünk sem volt egyszerű, a kőművesünk nagyon jó, le a kalappal előtte, ebből kifolyólag le is van terhelve.

Annyiból szerencsések vagyunk, hogy már csak a végbetont kell lehúznia és kész is az ő része.

Előzmény: qwer1234 (130)
qwer1234 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 130

Budapest

 

Az összes jó szakember le van kötve előre. Nekünk lett volna ember, de betegség miatt mégsem lett.

Előzmény: Nikolas Pe (129)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.04.05 0 0 129

Nagyon pontosan lehet rakni, semmi probléma nem volt, ahol igen ott meg ki lett kenve a saját ragasztójával a hézag és ennyi.

Amúgy is megy kívülről egy erős szigetelést.

A lényeg annyi, hogy nekünk szépen falazta a kőműves, de szerintem nem kellett volna ezt felvágnotok előre, mivel nem lehet tudni, hogyan fogja a többi helyen kiadni.

Merre vagytok, hogy ennyire nincsen ott szakember?

Előzmény: qwer1234 (128)
qwer1234 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 128

Hiába ha nincs ember. Tényleg jól lehetne falazni. Viszont felvágtuk a téglákat téglavágóval, így már van rengeteg feles tégla a sarkokhoz. Mennyire lehetett pontosan rakni? 

Előzmény: Nikolas Pe (127)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.04.05 0 0 127

Nekünk éppen a héten lett kész a kis házunk falazása a maradék 20-as Silkából, nagyon jól néz ki.

Silka macerás anyag, de remélhetőleg jó döntés volt ezzel dolgozni, majd kiderül.

És mikor fogtok nekilátni?

Már itt a jó idő, tipikusan falazni való:)

Előzmény: qwer1234 (126)
qwer1234 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 126

Még mindig nem kezdtük el a falazást.

Előzmény: qwer1234 (112)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.05 0 0 125

kell még 20 cm feltölteni, ezt a lemezalappal nem lett volna jó, mert nem sokkal többet lógna ki a földből.

A terület meglehetősen vizes és a tervező is lebeszélt róla.

Majd szép lassan alakulunk, de mivel az alsó sor ytong és a belső szint fölötte lesz remélhetőleg nem lesz gond.

Előzmény: Belzer (124)
Belzer Creative Commons License 2017.02.05 0 0 124

Tervezőktől és kivitelezőktől hallottam én is hogy így kell csinálni. Az elmélet és a gyakorlat is azt mondja hogy ha van rendes és kellően mély alapozás akkor nem fog semmi el/külön mozdulni. 

 

De mindegy is már ezen túl vagy... a lényeg hogy tényleg ne legyen hőhíd. 

Itt miért nem lett lemezalap? Ha jól látom sík területen is építesz ráadásul. 

Előzmény: Nikolas Pe (123)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.05 0 0 123

Ez jogos, de ha egy alapon van akkor együtt fog mozogni és ez a lényeg. Értem amit mondasz, de az sem jó megoldás anno én is gondoltam rá, de megint bejött, hogy magasan lesz a szintem, és tény, hogy pénzkidobás meg kell emelnem a teraszt, hogy a belső szinten legyen, vagyis ne legyen lépcső és az EPS olcsóbb mint a beton:) meg jobb is.

Próbálom elkerülni a hőhidakat.

A következő házam lemezalappal készülne, de itt nem lehetett volna a terepviszonyok miatt.

Nos ott az egész ház szigetelőlemezeken áll, ott nincs hőhíd.

Előzmény: Belzer (122)
Belzer Creative Commons License 2017.02.04 0 0 122

Azt hogy körbevinni azt úgy értettem, hogy körbeviszed a házon a lábazati XPSt és ez után építed a terasz és a lépcsőt. Így gyakorlatilag a háztól el lesz szigetelve/választva a hideg terasz és lépcső. Ekkor nem kell semmi szigetelés a teraszra. 

 

A terasz tetejére 10cm EPS? És körbe XPS is. 

Ennek így szerintem nem sok értelme van a sok pénz elköltésén kívül. 

Előzmény: Nikolas Pe (121)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.03 0 0 121

Teraszon telibe lesz szigetelőlemezzel szigetelve, majd rájön 10 cm 100EPS, majd 5ös betonháló és beton.

Felesleges lenne körbevinni szerintem, de majd még megkérdezek valamit. Igazán nem viheti be a hideget az ingatlanba sehogyan sem. Ahol kettéválik a terasz és a ház ott is rendes alap van.

Nem adna annyit, hogy valaha is megtérülne, ez szinte biztos, főként, hogy az alsó Ytong sor fölött lesz a belső szint, mivel 3x5cm eps 200 -as lesz letéve, kívül meg mindenhol a 25-ös multipor. 

Próbáltuk alaposak lenni, és semmin nem spórolni, ezidáig 110m3 beton ment vele, nem variáltunk 50es alap tartja a Silkát.

Előzmény: Belzer (120)
Belzer Creative Commons License 2017.02.03 0 0 120

A teraszon is lesz még szigetelés? Milyen rétegek fognak még rá kerülni a mostanira? 

Ez a 4cm XPS körbe, biztos jó ötlet? 

 

Azt amit a lábazatra terveztek 12cm, azt kellett volna körbe vinni szerintem. Miért nem így csináltátok? Miben jobb ez a mostani elgondolás? 

Előzmény: Nikolas Pe (119)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.03 0 0 119

Remélhetőleg nem, mivel ez a terasznak is csupán a fogadószintje. Az első sor Ytong Forte addig fog a terasz feljönni még, tehát a teraszba is lesz szigetelés. És a homlokzati hőszigeteléssel indítunk ami 25cm Multipor lesz előreláthatóan.  Így a hidegnek át kellene rajta is haladnia, ráadásul a teraszon is körbe fog futni egy 4cm-es XPS szigetelés.

A ház lábazatára 12cm van tervezve.

Előzmény: Belzer (118)
Belzer Creative Commons License 2017.02.03 0 0 118

A terasz és a lépcsők alaptól való elszigetelésének hiánya nem fogja nagyon behúzni a hideget a házba?

Előzmény: Nikolas Pe (117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!