Keresés

Részletes keresés

qwer1234 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 135

kb. a felénél. De most bejött ez a rohadt meleg, így nem tudjuk csinálni. 

Előzmény: Nikolas Pe (134)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.06.20 0 0 134

Na hogy álltok?

Van képetek esetleg?

:)

Előzmény: qwer1234 (133)
qwer1234 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 133

Végülis elkezdtük a falazást. Olyan ez, mint a lego 2x2-es elem, csak nehéz. Mi a 25-ös téglát rakjuk.

Nem csodálom, hogy nem szeretik a kőművesek ezt az anyagot, mert tényleg derékgyilkos. Viszont nyugaton simán darut használnak hozzá, persze ott meg az elemek méretei nagyobbak.

https://www.youtube.com/watch?v=RDa-CBaU2Ws

 

"de szerintem nem kellett volna ezt felvágnotok előre, mivel nem lehet tudni, hogyan fogja a többi helyen kiadni."

 

A jelenlegi tapasztalat az, hogy ha milliméter pontosan dolgozok, akkor bizony kijön minden vágás. Van a vágókorongnak is vastagsága, így pl. a 12.5-es feles darab valójában csak 12.1-12.2. A téglákat ha szorosan egymás mellé rakom, akkor pár méteren megint csak kiadódik néhány mm mínusz. Így a végén ahol darab kell, még ragasztó is szükséges a hézagolás miatt.

A falazás 1/3  részénél tartunk és ez a tapasztalat. Illetve a normaidő tényleg kb. 0.8nm/óra, mint ahogy a leírásban is szerepelt.

A kitűzés elég pontos volt +-1mm. Csináltam zsinórállást az első sorhoz, arra jelöltem át a födémen lévő jelölésről. Viszont amikor a zsinór mellé raktam az első sort, ott volt 1-2mm a zsinór és a tégla között. Itt követtem el mérési hibát, mert rá kellett volna kompenzálnom ezt a fix tégla-zsinór távolságot. Amikor rámértem később a kész 1. sorra, akkor lettem egy kissé csalódott, mert a műszernek 4200mm-t kellett volna mutatnia, erre mutatott 4196mm-t. :-((( Így elbaszni. 4mm hiba a két fal között, pedig lehetett volna pontos is. 

Előzmény: Nikolas Pe (131)
Grossbau Creative Commons License 2017.04.06 0 0 132

  'végbeton'

 

 Érdekes kifejezés. Ma is tanultan valamit !

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.04.06 0 0 131

Sok szerencsét akkor! Nagyon macerás az építkezés, párszor az én fejemben is megfordult, hogy hiba volt nekiállni.

Sokat dolgozok, hogy olcsóbb és jobb legyen, de tény nem egyszerű, bár ha elkészül akkor fog a befektetett munka realizálódni remélhetőleg.

Nekünk abból szerencsénk, van, hogy a szakemberek megvannak, és mi már tető alatt vagyunk.

Tavalyi év nekünk sem volt egyszerű, a kőművesünk nagyon jó, le a kalappal előtte, ebből kifolyólag le is van terhelve.

Annyiból szerencsések vagyunk, hogy már csak a végbetont kell lehúznia és kész is az ő része.

Előzmény: qwer1234 (130)
qwer1234 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 130

Budapest

 

Az összes jó szakember le van kötve előre. Nekünk lett volna ember, de betegség miatt mégsem lett.

Előzmény: Nikolas Pe (129)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.04.05 0 0 129

Nagyon pontosan lehet rakni, semmi probléma nem volt, ahol igen ott meg ki lett kenve a saját ragasztójával a hézag és ennyi.

Amúgy is megy kívülről egy erős szigetelést.

A lényeg annyi, hogy nekünk szépen falazta a kőműves, de szerintem nem kellett volna ezt felvágnotok előre, mivel nem lehet tudni, hogyan fogja a többi helyen kiadni.

Merre vagytok, hogy ennyire nincsen ott szakember?

Előzmény: qwer1234 (128)
qwer1234 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 128

Hiába ha nincs ember. Tényleg jól lehetne falazni. Viszont felvágtuk a téglákat téglavágóval, így már van rengeteg feles tégla a sarkokhoz. Mennyire lehetett pontosan rakni? 

Előzmény: Nikolas Pe (127)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.04.05 0 0 127

Nekünk éppen a héten lett kész a kis házunk falazása a maradék 20-as Silkából, nagyon jól néz ki.

Silka macerás anyag, de remélhetőleg jó döntés volt ezzel dolgozni, majd kiderül.

És mikor fogtok nekilátni?

Már itt a jó idő, tipikusan falazni való:)

Előzmény: qwer1234 (126)
qwer1234 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 126

Még mindig nem kezdtük el a falazást.

Előzmény: qwer1234 (112)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.05 0 0 125

kell még 20 cm feltölteni, ezt a lemezalappal nem lett volna jó, mert nem sokkal többet lógna ki a földből.

A terület meglehetősen vizes és a tervező is lebeszélt róla.

Majd szép lassan alakulunk, de mivel az alsó sor ytong és a belső szint fölötte lesz remélhetőleg nem lesz gond.

Előzmény: Belzer (124)
Belzer Creative Commons License 2017.02.05 0 0 124

Tervezőktől és kivitelezőktől hallottam én is hogy így kell csinálni. Az elmélet és a gyakorlat is azt mondja hogy ha van rendes és kellően mély alapozás akkor nem fog semmi el/külön mozdulni. 

 

De mindegy is már ezen túl vagy... a lényeg hogy tényleg ne legyen hőhíd. 

Itt miért nem lett lemezalap? Ha jól látom sík területen is építesz ráadásul. 

Előzmény: Nikolas Pe (123)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.05 0 0 123

Ez jogos, de ha egy alapon van akkor együtt fog mozogni és ez a lényeg. Értem amit mondasz, de az sem jó megoldás anno én is gondoltam rá, de megint bejött, hogy magasan lesz a szintem, és tény, hogy pénzkidobás meg kell emelnem a teraszt, hogy a belső szinten legyen, vagyis ne legyen lépcső és az EPS olcsóbb mint a beton:) meg jobb is.

Próbálom elkerülni a hőhidakat.

A következő házam lemezalappal készülne, de itt nem lehetett volna a terepviszonyok miatt.

Nos ott az egész ház szigetelőlemezeken áll, ott nincs hőhíd.

Előzmény: Belzer (122)
Belzer Creative Commons License 2017.02.04 0 0 122

Azt hogy körbevinni azt úgy értettem, hogy körbeviszed a házon a lábazati XPSt és ez után építed a terasz és a lépcsőt. Így gyakorlatilag a háztól el lesz szigetelve/választva a hideg terasz és lépcső. Ekkor nem kell semmi szigetelés a teraszra. 

 

A terasz tetejére 10cm EPS? És körbe XPS is. 

Ennek így szerintem nem sok értelme van a sok pénz elköltésén kívül. 

Előzmény: Nikolas Pe (121)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.03 0 0 121

Teraszon telibe lesz szigetelőlemezzel szigetelve, majd rájön 10 cm 100EPS, majd 5ös betonháló és beton.

Felesleges lenne körbevinni szerintem, de majd még megkérdezek valamit. Igazán nem viheti be a hideget az ingatlanba sehogyan sem. Ahol kettéválik a terasz és a ház ott is rendes alap van.

Nem adna annyit, hogy valaha is megtérülne, ez szinte biztos, főként, hogy az alsó Ytong sor fölött lesz a belső szint, mivel 3x5cm eps 200 -as lesz letéve, kívül meg mindenhol a 25-ös multipor. 

Próbáltuk alaposak lenni, és semmin nem spórolni, ezidáig 110m3 beton ment vele, nem variáltunk 50es alap tartja a Silkát.

Előzmény: Belzer (120)
Belzer Creative Commons License 2017.02.03 0 0 120

A teraszon is lesz még szigetelés? Milyen rétegek fognak még rá kerülni a mostanira? 

Ez a 4cm XPS körbe, biztos jó ötlet? 

 

Azt amit a lábazatra terveztek 12cm, azt kellett volna körbe vinni szerintem. Miért nem így csináltátok? Miben jobb ez a mostani elgondolás? 

Előzmény: Nikolas Pe (119)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.02.03 0 0 119

Remélhetőleg nem, mivel ez a terasznak is csupán a fogadószintje. Az első sor Ytong Forte addig fog a terasz feljönni még, tehát a teraszba is lesz szigetelés. És a homlokzati hőszigeteléssel indítunk ami 25cm Multipor lesz előreláthatóan.  Így a hidegnek át kellene rajta is haladnia, ráadásul a teraszon is körbe fog futni egy 4cm-es XPS szigetelés.

A ház lábazatára 12cm van tervezve.

Előzmény: Belzer (118)
Belzer Creative Commons License 2017.02.03 0 0 118

A terasz és a lépcsők alaptól való elszigetelésének hiánya nem fogja nagyon behúzni a hideget a házba?

Előzmény: Nikolas Pe (117)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.01.26 0 1 117

Előzmény: Nikolas Pe (116)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.01.17 0 0 116

Héten tető alá megy nemsokára jönni fognak a friss képek, ezidáig nagyon tetszetős, ugyanakkor semmin nem spóroltam minden bele lett rakva. Ez az amikor az ember magának építi az otthonát!

Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.26 0 0 115

http://www.ytong.hu/ytong_agyagtulajdonsagai_1499.php

 

Okozhatnak-e károsodást az Ytong felületeken a különböző időjárási hatások?

A leginkább veszélyes időjárási hatás az eső lehet, mely a falazatba beszívódva annak hőszigetelő hatását jelentősen csökkentheti, ezzel egyidőben - mint minden építőanyag - térfogata és nyomószilárdsága kis mértékben ugyan, de változhat. Ezek nem jelentik közvetlenül az építőanyag károsodását, de az ilyen jellegű változások nem kívánatosak. A tapasztalat azt mutatja, hogy csak víznyomás hatására tud az építőanyag szerkezete olyan mértékben telítődni, hogy abban a fagy károsodást okozzon.

 

és ez az Ytong!!!

Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.26 0 0 114

Az alsó sor Ytong Forte vagy Ytong Starter legyen a hőhídvédelem végett.

Hány sor magas lesz neked? Nálunk 16 jó magas és az Ytong koszorúelem ment rá.

Előzmény: qwer1234 (112)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.26 0 0 113

Nyugodtan falazhatsz vele, elvileg az Ytong sem fagyálló, mégis hány ház áll télen mindenféle fedés nélkül a maga alap gyári formájában.

No meg ott a másik módszer fagyállót kell keverni vízhez és akkor nincsen gond igaz lassabban húz meg, de meghúz.

Ha ügyesek a szakemberek akkor 10 nap alatt fel tudnak falazni egy 150m2 házat, aztán már jöhet a koszorú.

Nekem is november végén kb egy hónap múlva kezdi ka tetőt rakni, jelenleg még a válaszfalakat rakják a kőművesek.

Alig lehetett ideimádkozni őket.

A vágás sem túl költséghatékony dolog, de ezt majd tapasztalni fogod.

 

 

Előzmény: qwer1234 (112)
qwer1234 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 112

Elvileg jövő héten. Majd meglátjuk milyen lesz az idő.

Előzmény: MG/x2 (111)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 111

akkor indul a falazas? :-D

juj de izgi!!! majd tolts fel kepeket ! :)

Előzmény: qwer1234 (109)
zöldeskékeks Creative Commons License 2016.10.25 0 0 110

Ami meg a falra megy az kiszárad.

 

Azért annyira nem fagyérzékeny, hogy a csapodó esőt se bírná.

Előzmény: qwer1234 (109)
qwer1234 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 109

A takaráson gondolkodtam, hogyan is oldható meg, hogy ha esik az eső, akkor ne legyen vizes a fal amíg nincs tető fölötte:

-venni kell gv35-ös bitumenes lemezt, ez a legolcsóbb, kb. 5-6 ezer Forint.

-szét kell vágni hosszában 2 vagy 3 részre, attól függően, hogy milyen vastag a fal.

-föl kell rakni. opcionálisan össze is lehet hegeszteni a csatlakozási pontokon.

 

Így ha esik az eső, akkor a fal teteje védve van, a technológiai lyukak nem töltődnek meg vízzel. Ez fontos, mert az már szét tudja repeszteni a téglát ha megfagy. A fal oldala is védett, mert a lemez nem fog a falra ráfeküdni oldalt, hanem valamennyire attól el fog állni. Így egy vízorr jön létre és szépen lecsöpög a csapadék a fal mellett. A sima nejlon ezért nem annyira jó.

qwer1234 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 108

Felhívtam a zöld számot és azt mondták, hogy nyugodtan lehet falazni 5 fok felett. Első 1-2 napban ne fagyjon, hogy a cement megkössön a habarcsban, de utána akár fagy is érheti. Érdemes még a falat takarni, ha nem kerül rá a koszorú egyből. Az msz szabvány szerint nem fagyálló a silka, de az 200Pa nyomás alatt vizsgálja a fagyállóságot. Normál légköri nyomáson kb. fagyállónak tekinthető.

Előzmény: MG/x2 (107)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 107

hivtam az uf szolgalatot is 06 37 328 023 de mar ott sem vettek fel.

Majd irj, mit tudtal meg ! :)

Előzmény: MG/x2 (106)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 106

Mi is (jovore) oktoberben fogjuk elkezdeni, bar csak az alapot, mire jonnek a falak az december lesz, vagy januar, ugyh nagyon erdekel h mit mondtak!

Szerintem hivd fel oket, kerdezd meg:

SILKA Mészhomoktégla-gyár
Iszkaszentgyörgy Hrsz.082/4

Postacím:
H-8043 Iszkaszentgyörgy, Pf. 9

Tel: +36 22 801 200
Fax: +36 22 801 202

Előzmény: qwer1234 (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!