Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 1 486

nagyon klassz topik

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.05 0 0 485

Hű de klassz

BellaIan Creative Commons License 2021.09.02 0 0 483

All the Buzz about OS and Software's; includes some Apps and Games too

 osvibes

PandaCat Creative Commons License 2020.08.10 0 0 482

Kedves madárbarátok!

Segítségeteket szeretném kérni egy annyira nem barátságos hangú madár beazonosításában.

 

Link:

https://drive.google.com/file/d/16n9BOqV8EHWk4L9dYOpmsw6URmVATsVd/view?usp=drivesdk

 

Kb egy hete jelent meg nálunk( Bp, XVI), hajnalban indít és éjszaka fejezi be, talán nappali hőségben pihen néha.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

<Tycoon> Creative Commons License 2020.05.28 0 0 481

Sziasztok. 

 

Ez milyen lény lehet? Egész éjjel nem alszom tőle. 1 hete hallom, eddig egy volt, most már párban beszélgetnek.

 

https://drive.google.com/file/d/1--OhX2zT9vffOpoA1tlsa1BCqn0djwND/view?usp=drivesdk

columbarius Creative Commons License 2019.05.06 0 0 480

Ahhoj!

 

Sokféle madárhangot lehet hallani éjjeltájt, ilyenkor tavasszal kiváltképp.

Lehet erdei fülesbagoly fióka, füleskuvik, de szólnak békák, tücskök ecetera, stb.

www.xeno-canto.org

Nos, itt nagyon sok madárfaj hangját lehet hallgatni.

Remélem, segítettem...

Előzmény: sam-sem (479)
sam-sem Creative Commons License 2019.04.12 0 0 479

Van itt még valaki?

Városi ligetben lehet éjjel olyan hangot hallani mintha nyikorgó hintán hintázna valaki!

Milyen madár lehet?

johnnyr Creative Commons License 2015.12.01 0 0 478

Hali!

 

 

Bár évekkel ezelőtti a komment, megvan még a madárhang felvétel?

 

Üdv. J

Előzmény: svejku (477)
svejku Creative Commons License 2013.04.25 0 0 477

Sziasztok!

Egészen véletlenül hozzám került egy orsós magnószalag, telis-tele 19-es sebességű, jó minőségű sztereó madárhang felvételekkel. Másfélóra, a hangok között a természetfilmekből ismert narrátor bemondja a madár magyar, majd latin nevét. Érdekel valakit?

gleccserbolha Creative Commons License 2013.04.04 0 0 476

Azóta meglett: nagy sárszalonka :)

gleccserbolha Creative Commons License 2013.04.03 0 0 475

Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni, nem tudjuk mi ez a madár (vizes élőhelyen, vízparton él)

http://www.xeno-canto.org/128338 

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 474

De!!

Köszönjük!

Előzmény: sappeni (473)
sappeni Creative Commons License 2013.03.13 0 0 473
Előzmény: Törölt nick (472)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.24 0 0 472

Végre!

Én is hallom már mióta és nem tudom milyen madár hallatja.

MAUSER

Előzmény: Hápi6 (471)
Hápi6 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 471

Kedves Madárbarátok,

 

Nincs valakinek ötlete, milyen madarak lehetnek ezek? A csapat a Körös árterében tanyázik, sajnos csak viszonylag messziröl tudtam felvételt készíteni, és egy széncinke a közelben idönként belecserregett.

 

A madarak csapatban járnak, és olyan fémes dudálós jellegü hangjuk van. Itt meg lehet hallgatni:


http://dl.dropbox.com/u/16860930/Bird%20songs/IC_A0004%20dud%C3%A1l%C3%B3%20madarak%20-%20K%C3%B6r%C3%B6s%20%C3%A1rt%C3%A9r%202012_12_25.mp3

Üdv mindenkinek és BUÉK!

 

 

 

 

 

 

Cs.Zombor Creative Commons License 2012.10.02 0 0 470

Nagyon szépen köszönöm :)

Előzmény: 425007 (469)
425007 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 469
Előzmény: Cs.Zombor (468)
Cs.Zombor Creative Commons License 2012.08.28 0 0 468

Jó napot 

tudna nekem vki holló hangfelvételeket küldeni ide vagy ez e-mail címemre ??

boldizsar007@gmail.com

előre is köszönöm 

Mormogi Papa Creative Commons License 2012.08.25 0 0 467

Köszönöm a többieknek válaszokat.

 

Azért FLAC-ban tettem fel, mert telefonnal rögzítettem AMR formátumban, ami eleve nem volt jó minőségű. Ha ezt még betömörítettem volna mp3-ba, katasztrófa lett volna a végeredmény. A FLAC-nál kisebb lesz a fájl, de nem veszik el újabb hanginformáció, és minden nyílt és ingyenes lejátszóprogram lejátssza (ami engem illet, foobar2000-et használok). A Windows Media Player nem boldogul vele, az egy hulladék. Winamp alá van FLAC plugin, ha az újabbak nem vinnék alapból. A többi lejátszóprogram alapból viszi.

 

A link azért lett halott, mert töröltem. Miután az azonosítás megtörtént, feleslegesen töltögette volna le bárki. Biztos, hogy kuvik, mert a neten több helyen meghallgattam a hangját és teljesen egyezet. Egyetlen, nem túl rövid, de nem is hosszú nyávogó kiálltás, majd nagy szünet, és ez megy végtelenítve.

 

Ez egy nagyvárosi, forgalmas lakótelep. A parkoló lezárt, zöldövezeti részben van sok fával. Eddig is felbukkant egy-egy ronda hangú madár, de továbbálltak, és éjszaka csöndben voltak. Tegnap éjszaka már ez a bagoly is halkabb lett valami miatt, ma éjszaka pedig nem hallatta a hangját. Elment? Vagy elvonult a nagy meleg elől?

 

Nem akarom ennek a madárnak a vesztét, de ha mégsem ment el, jó lenne valami riasztó módszert bevetni, hogy szokjon át máshova. Kicsit messzebb van egy kisebb erdő, ott nyugodtan zajonghatna. Neten olvasgattam angolul a témában, ott írnak jó módszereket, de bagolynál kevés működne és a működőeket (régi CD lemez kilógatása naptükröző eszköznek) sem lehet kivitelezni, mert nagyon magasan van a fán.

Előzmény: T. Thick (466)
T. Thick Creative Commons License 2012.08.24 0 0 466

Tavaly télen pár napot a Börzsöny lábánál töltöttem egy faházban, a Morgó-patak partján. Télen is szeretek nyitott ablaknál aludni. Éjjel egyszer csak hallottam, hogy szól kint a kuvik. Előkaptam a diktafont, és felvettem az egészet, közepes minőségben is igen hangulatos, ahogy a madár - patakcsobogással aláfestve - ismételgeti nyávogó kiáltásait.

 

Akit idegesít az ilyesmi, az költözzön a belváros tűzfalai közé, ott garantáltan nem fogják zavarni.

Előzmény: corvi01 (464)
425007 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 465

Csuma!

 

Nem jó helyen keresgéltél kuvikhang ügyben...

Az alábbi linken a faj hangját hallgat6od +, néhány felvételen:

http://www.xeno-canto.org/species/Athene-noctua

Előzmény: Mormogi Papa (459)
corvi01 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 464

Jééé "él ez a topik??? ;-)

 

Személy szerint én örülnék annak ha akár egyetlen bagollyal is több lenn kis országunkba (mindegy hogy milyen faj) olyan kevés van már!!! S az sem zavarna, ha moment az ablak előtti fánkon virnyognának, sőőőt! :) Valahogy évek óta jobban szeretem az ilyen hangokat, mint pl. az autózajt, motor repesztést, repcsizúgást, a kilométerekre elhalladszódó "kultúrcentrumok" tudatsülyesztő dallamtalan fos döngetéseit, vagy a petárdahangokat..stbstb!

A "flac" formátumot meg nem ártana először "mp3"-ba convertálni, kevés felület tudja kezelni...

nighthawk_ Creative Commons License 2012.08.24 0 0 463

Kiscsillag, hogy lehet segíteni, ha nem működő linket teszel ki. Ráadásul flacet, hogy még konvertálgatni is kelljen.

Előzmény: Mormogi Papa (462)
Mormogi Papa Creative Commons License 2012.08.24 0 0 462

Kösz a jó szavakat. Bezzeg akkor nem volt nagy a pofád, mikor azonosítani kellett, fórumszájhőske. Kívánom, hogy te se aludjál hetekig, te barom.

 

Nélküled is tudtam, hogy egy madaras topikban nem lesz népszerű ez az elűzési kérdés. Mielőtt sokat fosnál, hogy most kiírtom és miattam halna ki esetleg ez a csodálatos hangú, rendkívül értékes faj, közlöm, hogy megnyugodhatsz. Olyan magas, és azon belül is magasan kezdődő, sűrű lombkoronájú fára fészkelte be magát, hogy arra hétköznapi ember nem mászik fel, legfeljebb emelővel, daruval lehetne felmenni.

 

Ornitológus azt mondta, hogy évekig is maradhat, de magától elhúzhat akár néhány nap múlva is.

Előzmény: nighthawk_ (461)
nighthawk_ Creative Commons License 2012.08.23 0 0 461

Igazi gyökér vagy az ugye vágod magadtól is.

Előzmény: Mormogi Papa (460)
Mormogi Papa Creative Commons License 2012.08.23 0 0 460

Közben megoldódott. Athene noctua (kuvik bagoly). Egy ornitológus segített, az elmondásom alapján hangfelvétel nélkül is azonnal rávágta. Azt kéne már csak kitalálni, hogy a fenébe lehetne elűzni ezt az ocsmány hangú szörnyeteget. Olvastam, hogy több konetinensen telepítették be, csak tudnám minek, még egy ilyen ocsmány hangú bestiát.

Előzmény: Mormogi Papa (459)
Mormogi Papa Creative Commons License 2012.08.22 0 0 459

Néhány napja a parkoló egyik fájára költözött egy magányos madár. Baromi idegesítő, késő este rákezd, és nem kussol egész éjszaka, egészen hajnalig. Olyan, mint egy egyetlen hangot tudó autóriasztó.

 

Felvettem telefonnal, hátha lehet azonosítani:

http://n0zer0.uw.hu/madar.flac

A háttérzajt kivettem, hogy a lényeg jobban hallatszon.

 

Próbáltam a neten azonosítani, de nem találtam róla semmit, hiába néztem az egyhangos madarak között, egyik sem hasonlított az európai madarak közül.

mrc17den Creative Commons License 2012.06.17 0 0 458

Sziasztok!

 

Nemrég voltam felmérésen és a területemen felfigyeltem egy eddig nem hallott madárhangra. Sajnos nem tudtam beazonosítani, itthon se találtam semmi biztató eredményt vajon milyen faj lehet.. Tudnátok nekem segíteni?? Mellékeltem a hangját, mivel telefonnal felvettem! Köszönöm! Itt a link: http://www.filedropper.com/01_3

Alul download gomb, majd beírni a karaktereket, csak így működik!

szélvészszarvas Creative Commons License 2012.06.17 0 0 457

Ha kertben szílva fán szólt ,megmozgattad a fát és nem láttál madarat elrepülni, akkor valószínübb a kabóca. Igaz kabóca téren nem vagyok otthon.

Előzmény: elemes2 (456)
elemes2 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 456

Köszi, meghallgattam.

Leginkább a nádi tücsökmadárra hasonlított, ami tényleg vicces, mert kertvárosi részen, domboldalban lakunk, nádas legközelebb egy kilométerre van. délelőtt többször is szólt, a kertben sétálva betájoltam, egy szilvafa kornájából jött a hang. amikor megmozgattam a fát, elhallgatott, aztán újrakezdte. lehet, hogy nem is tücsökmadár volt, hanem egy magányos kabóca...?

Előzmény: szélvészszarvas (455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!