(sóhaj) valószínűleg igen, elég hasonlók, de erre sajnos már sem tudásom nincs, sem olyan, aki értene hozzá.
Megpróbálom visszaküldeni, akkor csak a kétszeri postaköltséget buknám.
2012-es a gyártás. De ez a gép mondjuk nem a háztartási, hanem a (kis)ipari vonal volt, azt gondolnám, ezeket erősebbre méretezték. Kívülről tényleg az, meg hatalmas dob, meg úgy masszív az egész (77 kg, a mostani szárítók inkább 50 kg alattiak, csak a vicc kedvéért).
Igen, a 355 az nem 395... Az is igaz, hogy 20 évet ke kellene bírnia... ha 2000 előtt gyártották. Akkor módosult tíz évre a tervezett élettartam... Van pár '95 környéki gépem ebból a fajtából, mind csinálja a dolgát. Egyébként némi barkácsolással a 355 is munkára fogható a 395 helyén.
ha valakit esetleg érdekel, okulásul, még mindig (már nem sokáig) a Miele szárítógép (ami igazából 12 éves, nem 15, ahogy írtam a múltkor, csak a történelmi hűség kedvéért): megérkezett az eladó által megerősített módon ugyanolyan, csak más évjáratú szárítóból kiszedett elektronika (ELP355, és láss csodát, nem azonos a benne levővel (ELP395). Nagy része azonos, de három vagy négy csatlakozó eltér, totál más helyen vannak vagy és/vagy más felépítésűek is.
Szóval kedves gyerekek, ilyet ne csináljatok.
Bár én továbbra is sajnálnám kidobni (amilyen masszív, átgondolt, meg az egész rozsdamentes acél), de már eléggé elment a kedvem tőle, és a hátam is beállt a szereléstől. Na meg, ha belegondolok, hogy a híre szerint egy Mielének 20 évig illene problémamentesen működnie...
1. az elektronika panelo(ko)n nem láttam közvetlenül nyomát égésnek vagy elfüstölt alkatrésznek.
2. megpróbálkozom a javítással. Arra jutottam, hogy rendelek(-tem) használt elektronikát és kicserélem arra, a mostanit pedig átnézetem valakivel, ha találok megfelelő embert, és akkor lesz egy tartalék elektronika, talán így olcsóbb, mint a szakszerviz?
3. szétszedtem a szárító hátsó részét is, és ami meglepő, hogy a hűtő-fűtőlamellák szép tiszták hátulról is (előlről is, ha benézek), szinte semmi lerakódás, a ventillátor is szépen forog. (Talán a gumi tömítés lehet, hogy nem volt megfelelően betéve, mert amikor kivettem, szinte kizuhant, de ez nem biztos.)
4. de ha ez így van, és tiszta a kalorikus kör, akkor miért lehet hajlamos túlmelegésre?
A jobb oldali hűtőrészt nagyjából megtisztítottam (valami fekete volt benne korábban, úgy kellett körömreszelővel átjárhatóvá tenni a lamellákat). A hűtőventillátor bekapcsol és működik, szívja a levegőt. A szűrőszivacs tiszta. Talán kicsi neki a fürdőszoba, és egy adott szobahőmérséklet már nem elég neki hűtésre???
Köszönöm, hogy elolvastátok, ha továbbjutok, még frissítem az infokat.
Nem hiszem, hogy egy ökör ára... általában relé, mikrokapcsoló, nagyfesz dióda, kondi, enkóder valamelyike azokott meghalni. Ha nem cseszték szét javítás címszó alatt, akkor menthető szokott lenni... Mondjuk szerintem ennek a gazdája csillagász, de egy ötöst megér foxposttal... Egy másik talentet működőképesen hirdetnek ennyiért...
Nincs mit, épp én is nézelődtem, ja, tényleg, a légkeverés funkció hiányzik erről. Egyébként mekkora költség lenne ezt amit linkeltem helyreállítani? Tudom, hogy távolról csak tippelni lehet, aztán a valóság egészen más is lehet.
Sziasztok. Aeg 8000 típusú szárítógép a beállított idő pl2. 20 helyett 4-5 órát szárít. Első óra viszonylag pontosan számol vissza, de a következő egy óra alatt csak 10 perc megy le a számlálóról. Kimostam 2x az egész gép minden porcikáját a probléma nem szűnt meg. Köszönöm
Sziasztok! Adott egy Candy GVH D913A2 típusú kb. 6-8 éves hőszivattyús szárítógép.
A ruhák nem száradnak meg benne teljesen, a tartályba alig kerül víz, és a program végén ha kinyitom a dobot, szerintem nincs benne az a hőmérséklet, ami szokott. Van valami amit érdemes lehet benne cserélni, vagy inkább kuka?
Sajna mindent ki kell venni ahhoz, hogy a kalorikus kört ki lehessen tisztítani, majd összerakni, ami nem gyors munka, ergo nem olcsó. Ehhez már a paneljavítás nem nagy tétel. Persze a szakszerviznél nincs idő - és ember - a hibakeresésre, javításra, náluk panelcsere... ami szintén horror.
Az nem baj, hogy nem vagy képzett. Kérdés, hogy hajlandó vagy-e tanulni? :) Ha a vezérlőelektronikával van baj, akkor lehet, hogy van látható nyoma. Ha van kedved, szedd ki, és nézegesd. Keress égésnyomot, szakadást, púpos kondenzátort, sérült tokozású alkatrészt, szóval valami rendellenességet. Egy próbát megér. Ha elakadsz, kérdezel. De ha nagyobb a kényelmed, mint a kényszered, akkor ne :)
Az elektronika kiszerelését szerintem meg tudom oldani (pár dolog miatt szedtem már szét, szíjcsere, szénkefe csere), de az elektronikai hibakereséshez nem vagyok elég képzett.
Ha van olyan szakember, aki ebben otthon van, akkor szívesen megmutatnám neki :- )
A melegedés miatt terveztem csináltatni valahol egy szétszereléses tisztítást, de ez most egyelőre nem játszik.
Valahol elakad a delej... Hs szét tudod szedni, és kideríteni, hol a hiba, akkor már félig nyert ügyed van. Ha szerelő kimegy, és megvonja a vállát, az 20e...
Látatlanban én arra fogadnék, hogy az elektronika tápja adta fel harcot, de ez csak.tipp. Azt 15-20 körül szokták nekem javítani, ha odaviszem a kiszerelt nyákot.
Ha túlmelegedési gondok is vannak, akkor nem biztos, hogy tartós lesz a javítás.
Miele PT5137 hőpumpás szárítógép egyik pillanatról a másikra megadta magát, se kép, se hang, semmire nem reagál, nem lehet bekapcsolni. (Szerencsére a programot még nagyjából végigvitte).
Mit gondoltok, tapasztalataitok alapján érdemes a javítással foglalkozni?
Kb. 15 éves gép, nálam kb. 5 év, nem problémamentes. Hajlamos túlmelegedni (pedig nem tűnik koszosnak) és akkor hibát dob, illetve utána kiírja, hogy "Hálózat kimaradás. Programstop", vagy valami ilyesmi.
De szépen szárít, nem gyűr, nem fogyaszt sokat, és amúgy - ha jó lenne - még szívesen megtartanám.
Ha érdemes javítani, akkor ki lehet az, aki foglalkozik ilyennel (Bp) és mi lehet az az ár, ami befigyelhet?
Ha nem érdemes javíttatni, akkor mit vennétek helyette?
Köszönöm, ezeket láttam... a veszprémi nem érdekel, a szolnoki az, ami közelít a keresetthez. Amit keresek, azon egy gombbal több van, perforált a hátulja, és légkeverős sütőként működik... Nem sürgős, tartaléknak szeretném. Tudom, a pontos tipust fel kellett volna jegyeznem, de az elmaradt - így marad a vadászat...
Hát, igen, a régi szép időkből származó WP mikrók, az még más kategória volt, mint a mostaniak. Van is nekünk egy inox Whirlpool, digitális, grilles mikrónk, kb. 25 éve, ez még Made in Sweden, és még ma is úgy működik, mint újkorában, és a legdrágábbat vettem anno, mert azt javasolta egy barátom. De nem is bántam meg. Ja és van egy alapmodell is, azt csak kaptuk ajándékba nemrég, használt, de újszerű, tartaléknak megteszi.
A mai WP mikrókkal össze se lehet hasonlítani, már megnéztem párat. Mára a WP európai üzletágát is eladták a törököknek, úgy hallottam. Szerintem amikor bejött Magyarországra a WP, akkor még tartós, minőségi termékeik voltak egy ideig.
Ha most kellene új mikrót venni, gőzöm nincs melyik márkát kellene....
Persze nézz rá bármelyik szárítóra, bár ezek már nem sima kondenzációs gépek, mint amik korábban voltak, és nem jelentős a fogyasztásuk, mert hőszivattyú termeli a meleg levegőt, nem elektromos fűtőszál. Átlagos használatra vetítve évente 235kWh, de meg néztem egy 3+ost, ami 177kWh. Tehát 58x 35Ft lehet ha az alapdíjjal számolunk mondjuk 200Ft évente? De ha 10x ennyi is lenne, még az se jelentős.
Bár nem mosó/szárítógép, de évekig használtunk Whirlpool sütőt és mikrót, azokkal nem volt probléma. Amikor a sütőben fűtőszálat kellett cserélni, az is viszonylag könnyedén megoldható volt. Ahogy említettem, nálunk ezek a gépek elég gyakori, napi használatnak vannak kitéve, a sütő pl. az állítólagos átlagos heti egyszeri helyett min heti 4-5x volt használva nálunk...
Ránézek az elektrolux kínálatra is, a linkelt Electrolux EW7H458B sajnos "csak" A++, mi viszont kb 30%-kal magasabb fogyasztás, ezért elsősorban inkább az A+++ kategóriában keresek.
Ha már itt vagyunk, van egyébként olyan márka vagy típus, technológia, amit érdemes kerülni?
Van. A Whirlpoolt rögtön a listám végére tenném. Se a termékei nem tartósak, se a szerviz, se az üfsz, semmi nem jó szerintem.
8 kg-os szárítók közül most ezt találtam jó vételnek: Electrolux EW7H458B, kb. 172500-ért rendelhető, ingyenes szállítással. https://www.electrolux.hu/laundry/laundry/dryers/heat-pump-dryer/ew7h458b/ Sajnos pár hete szüntették be az ingyenes 5 év gyári gari promóciót, viszont meg lehet venni hozzá, ott a honlapon: Az alap biztosítás díja 3 évre 29.990 Ft, ami nem olcsó, bár mashol is ilyesmi körül lehet. Itt nem néztem utána, de asszem nincs kikötés se, meg apróbetűs részek se, de olvasd át te is, ha érdekel.
Vagy ugyanott bármelyik, ha van értelme hogy többet tud, vagy jobban tetszik. Jó féléve vannak ezek a kuponok:
ELXKOMPENZACIO20 és EXTRA5
A kuponokat be kell írni a kosárban, és bármelyik nagy háztartási gépre alkalmazható, ha másik jobban tetszene. Ja, és a Visszaküldés 20 napon belül Ingyenes, ha mégse tetszene.
Vagy ha nem gond, hogy sokkal drágább, Bosch-tól valamelyik 6-os szériást, de hogy AutoClean vagy SelfClean, vagy melyik a jobb, azt nem tudom. Azok úgy 230k-tól vannak, de ha + garit is vennél, akkor 260 ezer lehet vagy felette.
Van bennük egy szivattyú, ami tartályba nyomja a vizet. Ennek a csövét lehúzod, és belerakod a lefolyóba... akkor sem vagy előrébb (ugyanúgy dolgozik a szivattyú), csak nem kell üríteni a tartályt.
A "milyet válasszak" egy szubjektjv kategória, ebbe alapból én nem folynék bele... Végülis mindegyik csinálja a dolgát, abban a két/három évben biztosan, amire tervezték. Amit mérlegelni kell: nagyobb áramfelvétellel gyorsabban, vagy kisebbel, de lassabban szárít, milyen hangosan működik (nemcsak a dB, hanem a frekvencia is szempont), stb. A legfontosabb, hogy tetszik-e annak, akié a gép lesz - ha nem, akkor mindig minden baj lesz vele, ha igen, akkor a kissebb bakikat is megbocsátja neki...
A csilivili kijelző, wifi, szoftveres diagnosztika, túlbonyolított hajtásrendszer, huszonnyolcadik érzék számomra csak parasztvakítás, de ízlések és pofonok...
- nincs automata vízleeresztés, gyűjtés van. Opcionálisan leereszthető.
Akkor lehet én értettem félre, vannak gépek, ahol az szerepel, hogy van közvetlen leeresztési funkció, én úgy értettem, hogy ilyenkor nem kell a tartály űritenem, hanem közvetlenül a lefolyóba engedi a gép a vizet. Nem jól értettem volna?
Ha már itt vagyunk, van egyébként olyan márka vagy típus, technológia, amit érdemes kerülni?
A 200-250 ezres árkategóriában gondolkodva jelenleg egy Whirlpool W6 D84WB EE áll a listám elején, de természetesen nyitott vagyok másra is. Ami fontos, hogy A+++, 8Kg, csendes legyen, legyen közvetlen vízleeresztési lehetősége, és bírja a napi használatot egy 6 fős családnál...
- továbbá bizonyos, Bosch, Siemens, stb gépeken is van öntisztító funkció. Csodákra nem képes, de teszi a dolgát.
- nincs automata vízleeresztés, gyűjtés van. Opcionálisan leereszthető.
- a wifi nem rakja be a ruhát, kb ugyanazt látod, amit a kijelzőn. A gép is tud sipákolni, mint állat, ha elkészült - és haa baja van.
- ha elég mély a gép, bármivel (akár kétoldalas ragasztószalaggal is), és bármilyen géppel összeszerelheted, akár kihúzható fiókkal is. Legalább van hova rakni a ruháskosarat.
Szárítógép vásárlás előtt állok, és tanácsot kérnék, hátha valaki már lefutotta ezeket a köröket, vagy van tapasztalata:
- Bizonyos Whirlpool gépekben öntisztító kondenzátor van. Ez mennyira hasznos, vagy inkább csak parasztvakítás, plusz hibalehetőség? A szárítógép hétköznap napi használatban, hétvégén napi többszöri használatban lesz (nagy a scalád, sok a mosnivaló), ezért fontos szempont a szűrők kaprbantartása is
- Jól gondolom, hogy az automata vízleeresztés az gyakorlatilag minden gépnél adott?
- A Wifi funkció mennyire használható? Néhány Samsungnál láttam, Whirlpool-nál nem igazán. Amire használnám, hogy jelezzen, ha elkészült a gép, nem tudom, hogy a gyártó által biztosított app-ok mi plusz funkciót tudnak...
- A mosógép Samsung, és szeretném majd ráépíteni a szárítógépet, ebben az esetben mennyire érdemes azzal foglakozni, hogy a szárítógép is Samsung legyen, vagy univerzális kerettel bármit össze lehet rakni?
- Összeépítő keretnél létezik olyan, aminek kihúzható tálcája van, ez mennyire hasznos, érdemes áldozni rá, vagy inkább csak parasztvakítás?