Keresés

Részletes keresés

gw Creative Commons License 2017.09.17 0 0 224

Ez teljesen változó. 5 éve amikor Rigában voltam december végén, alig volt hó (persze rohadt hideg az igen). 2 napra rá viszont leszakadt az ég, és esett 1 méternyi pár nap alatt. 

6 éve Klaipédában egyáltalán nem volt hó, 4 éve Vilniusban meg óriási. Úgyhogy ezt általánosítani nem igazán lehet.

A vonatok járnak, ott számítanak a hóra. Viszont Tallinn felé a csatlakozások évente többször is változnak, nem biztos, hogy decemberben is a mostani menetrend lesz érvényben.

Riga

Előzmény: Ciripke1 (222)
Mustár Creative Commons License 2017.09.16 0 0 223

Nekem volt olyan, hogy törölték a kompomat a jeges vizek miatt. Igaz, a jegyem egy olcsóbb, fapados hajóra szólt, a nagyok kimentek.

Nem fed be a hó mindent, viszont a szabadtéri / természeti látványosságokat nem nagyon tudjátok megnézni, meg úgy az embernek -16 fok körül nincs olyan sok kedve túl sok órán keresztül az utcákat járni. :)

Előzmény: Ciripke1 (222)
Ciripke1 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 222

Sziasztok!

Azt tervezzük a párommal, hogy karácsony környékén elrepülnénk pár napra Rigába, onnan vonattal Cesis-be, tovább Tallinnba, majd komppal Helsinkibe, és onnan haza. Ez kb 10 napban. A kérdésem az, hogy szerintetek  a hóhelyzet mennyire befolyásolja ilyenkor az utazást? Egyáltalán kilátszik valami a hó alól ilyenkor :) Pár éve októberben voltam Tallinnban, akkor nagyon szép idő volt, most a karácsonyi vásárra szeretnénk odaérni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

gw Creative Commons License 2016.07.10 0 0 221

Tavaly áprilisban jártam harmadik alkalommal Tallinnban, izgalmas egy város. Most hogy így nézegettem az akkor készített képeket, eszembe jutott, hogy újra el kéne menni :) bár most inkább Tartu és Narva lenne a cél.

Első rész

Második rész

Horváth Z Creative Commons License 2016.04.18 0 0 220

Szívesen, mi is nagy hasznát vettük a kaukázusi beszámolódnak:)

Előzmény: hunylac (219)
hunylac Creative Commons License 2016.04.12 0 0 219

Nagyon jó beszámoló, teljesen újraéltem a korábbi balti élményeket! Köszönöm! :)

Előzmény: Horváth Z (218)
Horváth Z Creative Commons License 2016.04.10 0 1 218

Szervusztok,

2015 nyarán három hetes, autós-kempinges családi túrát tettünk a Balti államokba, ebben a blogban írtunk róla:

http://baltitura.blogspot.hu/

Ajánljuk mindenkinek, kellemes, nyugodt, pénztárcabarát nyaralás.

topoly Creative Commons License 2016.02.25 0 0 217

Köszi, nagyon rendes vagy, át is olvasom a beszámolókat.

Kicsi az esély arra, hogy egyedül belevágjak. Már írtam 2 irodának, hogy vegyenek fel hírlevélbe meg külön baltikumi értesítőre.

Előzmény: hunylac (216)
hunylac Creative Commons License 2016.02.24 0 0 216

Hello!

Utazási iroda által szervezett balti túrával kapcsolatban nem tudok segíteni, viszont 2010-2012 között saját szervezésben, hátizsákosan bejártam mindhárom országot elég alaposan, úgyhogy ha a látnivalókkal, városokkal, közlekedéssel, árakkal...bármivel kapcsolatban lenne kérdés, szívesen segítek. :) A három utazásról írtam részletes útinaplót, ezeket is megosztom szívesen:

2010 LITVÁNIA

Kaunas-Vilnius-Trakai-Vilnius-Šiauliai/Keresztek-hegye-Klaipeda-Kur-földnyelv-Klaipeda-Kaunas

http://rokavar.blogspot.hu/2010/10/litvania.html

2011 LETTORSZÁG

Riga-Jurmala-Riga-Liepaja-Kuldiga-Ventspils-Riga-Sigulda/Gauja Nemzeti Park-Cesis-Riga  

http://rokavar.blogspot.hu/2011/04/lettorszag.html

2012 ÉSZTORSZÁG (+Lettország+Helsinki) 

Tallinn-Helsinki-Tallinn-Narva-Tartu-Viljandi-Parnu-Kuressaare-Parnu-Riga-Sabile-Kuldiga-Riga 

http://rokavar.blogspot.hu/2012/09/esztorszag.html

Ha kérdésed van, írj nyugodtan! ;)

Előzmény: topoly (215)
topoly Creative Commons License 2016.02.18 0 0 215

Sziasztok! Ritkán van itt új hozzászólás, de hátha:) Olyan utazási irodát illetve szervezett túrát keresek a Baltikumba, ahol inkább a vidék az uticél, ahol akad a programban túrázgatás. Miattam lehet buszos vagy repülős verzió. Ha tudtok kint élő magyart vagy magyarul beszélő programszervezőt (rémlik valaki, de nem tudtam visszakeresni a neten), az is működhet. Akár magánba, akár itt topikon írhattok, ha tudtok valamilyen lehetőséget.

(Van hasonló programja az egyik magyar irodának, de az idén nem indítják a 10napos buszos utat.)

zenefaloo Creative Commons License 2015.01.15 0 0 214

Ez szuper jó hír, utána nézek!!! Köszönöm!

Előzmény: II. RogerWilco (213)
II. RogerWilco Creative Commons License 2015.01.12 0 0 213

Na igen, de zenefaloo reggeli járattal szeretne menni Tallinból Helsinkibe, akkor viszont nincs Eckerö, csak Tallink vagy Viking.

Már hogyne lenne (április 1-től)

Két reggeli járat, bő 1,5 órás menetidő

http://www.lindaline.fi/en/?p=256

Előzmény: gw (206)
Grimbusz Creative Commons License 2015.01.09 0 0 212

Most is ugyanezt csinálják, én a TOS-HEL-BUD vonalat nézem ill. a KTT-HEL-BUD.

Előzmény: Mustár (211)
Mustár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 211

Anno a Tartu-Riga-Budapest is olcsóbb volt, mint a Riga-Budapest.

:)

Előzmény: Grimbusz (210)
Grimbusz Creative Commons License 2015.01.09 0 0 210

Ezt az árképzést képtelen vagyok megérteni.

Előzmény: II. RogerWilco (208)
zenefaloo Creative Commons License 2015.01.08 0 0 209

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Megnézem a retúrjegyet is. Bár csak odafelé utazom. :)

II. RogerWilco Creative Commons License 2015.01.08 0 0 208

Nézd meg a BUD-HEL-TLL retúrjegyet is, könnyen lehet, hogy olcsóbb, mint a csak BUD-HEL.

Előzmény: vdk3x (196)
Grimbusz Creative Commons License 2015.01.06 0 0 207

Ja igen, az első az Tallink :)

Előzmény: gw (206)
gw Creative Commons License 2015.01.06 0 0 206

Na igen, de zenefaloo reggeli járattal szeretne menni Tallinból Helsinkibe, akkor viszont nincs Eckerö, csak Tallink vagy Viking.

http://www.ts.ee/passenger_ship_schedule.php?suund=lahkuvad&sadam=hel&k=2

Előzmény: Grimbusz (205)
Grimbusz Creative Commons License 2015.01.06 0 0 205

Mi néztük a Vikinget is, az volt a legdrágább, mindig az Eckerö a legolcsóbb, igaz mi mindig elővételben nyomjuk.

Előzmény: gw (204)
gw Creative Commons License 2015.01.04 0 0 204

A Star Class az pont egy szék, semmi több, ha szerencséd van, még párnázva is van, ha nem, akkor sima fa ülőlapos :) 

Ha nem jó a Tallink Silja, akkor ott a Viking, az valóban kicsit olcsóbb, cserébe lassabb 40 perccel.

Előzmény: zenefaloo (202)
timetable Creative Commons License 2015.01.04 0 0 203

Mi a Viking Line járatával utaztunk, amire a jegy 19 euróba került. Az a járat akkor 7:00-kor indult: most nézem a honlapjukat, valószínűleg téli menetrend lehet, most 8:00-kor megy.

Előzmény: zenefaloo (202)
zenefaloo Creative Commons License 2015.01.04 0 0 202

Tud valaki Tallinnból Helsinkibe kora reggeli órában olyan hajójáratot, ahol nem a legolcsóbb helyár a "Star Class". Itt valami ágyat is jelöl a Tallink Silja honlapja. De nekem két és fél órára szerintem elég egy szék a fenekem alá. Ha ezen lehet spórolni, vagy van olyan hajó, ami kicsit olcsóbban átvisz mint 10.000 forint, az nem lenne baj. :)

Grimbusz Creative Commons License 2014.12.04 0 0 201

3. Tallink, Eckerö. Reggel és napközben vannak a legkevesebb szesztestvérek. Szerintem.
5. Március végén, lévén 22 körül van a napéjegyenlőség szinte az egész földön kb 12 óra nappal és éjszaka van.

Előzmény: vdk3x (196)
zenefaloo Creative Commons License 2014.11.29 0 0 200

:) Ki tudja :)

Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.28 0 0 199

Én meg azt hittem,hogy visszafelé gyorsabban jön...:)

Előzmény: zenefaloo (198)
zenefaloo Creative Commons License 2014.11.27 0 1 198

Vagyis nyolc óra oda és vissza is. Gondolom az időeltolódás miatt vannak így megadva az adatok.

Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 1 197

A polskibus megy már Vilniusba is. Varsóból 9 óra,vissza 7.   kb. 3000ft/út.

vdk3x Creative Commons License 2014.11.25 0 0 196

Sziasztok!

Barátaim azt találták ki, hogy március utolsó hetében 3-4 napra ugorjunk ki Tallinnba. Tervezett útvonal:

Bp-Helsinki: Finnair

Helsiki- Tallinn: komp

3 éjszaka Tallinnban

visszaút: ugyanúgy, mint oda.

Néhány konkrét kérdésem lenne az utazással kapcsolatosan:

1. Március végén nem lesz-e túl hideg és kellemetlen az időjárás (szél, hó, latyak) egy kellemes városlátogatáshoz?

2. Nincs ilyenkor minden bezárva, nem túl kihalt a város?

3. Melyik komptársasággal érdemes utazni, hogy a finn alkoholturistákat elkerüljük? (vagy ez, az árak emelkedése miatt manapság már nem annyira vészes?)

4. A városnézésen kívül hova érdemes esetleg Tallinn környékére ellátogatni (mondjuk 50 km-es körzetben?

5. Március végén nagyon rövidek még a nappalok? Hány órán át van ilyenkor világos?

Előre is köszi a válaszokat!!!

zenefaloo Creative Commons License 2014.11.20 0 0 195

Én az a hajnalban kelek, késő estig rohanok típus vagyok. Inkább kényszeres, mint kényelmes :) Sok minden érdekel. Várak, természeti kincsek, de talán elsősorban a városok, az építészet, a terek, utcák egymáshoz való viszonya. Az emberek. Illetve szeretem felfedezni, hogy egy adott nép miben tér el a többitől. Ami bevallom kevésbé érdekel, a múzeumokban szokásos kincsestár, fegyvertár, kőtár, szobrok, stb. jelenleg érdekel, hogy ezek a városok (főleg a fővárosok) mennyire izgalmasak, érdekesek, mennyi látnivaló van, stb, stb. Köszönöm az eddigi információkat is. 

Előzmény: Mustár (192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!