Keresés

Részletes keresés

gw Creative Commons License 2016.07.10 0 0 221

Tavaly áprilisban jártam harmadik alkalommal Tallinnban, izgalmas egy város. Most hogy így nézegettem az akkor készített képeket, eszembe jutott, hogy újra el kéne menni :) bár most inkább Tartu és Narva lenne a cél.

Első rész

Második rész

Horváth Z Creative Commons License 2016.04.18 0 0 220

Szívesen, mi is nagy hasznát vettük a kaukázusi beszámolódnak:)

Előzmény: hunylac (219)
hunylac Creative Commons License 2016.04.12 0 0 219

Nagyon jó beszámoló, teljesen újraéltem a korábbi balti élményeket! Köszönöm! :)

Előzmény: Horváth Z (218)
Horváth Z Creative Commons License 2016.04.10 0 1 218

Szervusztok,

2015 nyarán három hetes, autós-kempinges családi túrát tettünk a Balti államokba, ebben a blogban írtunk róla:

http://baltitura.blogspot.hu/

Ajánljuk mindenkinek, kellemes, nyugodt, pénztárcabarát nyaralás.

topoly Creative Commons License 2016.02.25 0 0 217

Köszi, nagyon rendes vagy, át is olvasom a beszámolókat.

Kicsi az esély arra, hogy egyedül belevágjak. Már írtam 2 irodának, hogy vegyenek fel hírlevélbe meg külön baltikumi értesítőre.

Előzmény: hunylac (216)
hunylac Creative Commons License 2016.02.24 0 0 216

Hello!

Utazási iroda által szervezett balti túrával kapcsolatban nem tudok segíteni, viszont 2010-2012 között saját szervezésben, hátizsákosan bejártam mindhárom országot elég alaposan, úgyhogy ha a látnivalókkal, városokkal, közlekedéssel, árakkal...bármivel kapcsolatban lenne kérdés, szívesen segítek. :) A három utazásról írtam részletes útinaplót, ezeket is megosztom szívesen:

2010 LITVÁNIA

Kaunas-Vilnius-Trakai-Vilnius-Šiauliai/Keresztek-hegye-Klaipeda-Kur-földnyelv-Klaipeda-Kaunas

http://rokavar.blogspot.hu/2010/10/litvania.html

2011 LETTORSZÁG

Riga-Jurmala-Riga-Liepaja-Kuldiga-Ventspils-Riga-Sigulda/Gauja Nemzeti Park-Cesis-Riga  

http://rokavar.blogspot.hu/2011/04/lettorszag.html

2012 ÉSZTORSZÁG (+Lettország+Helsinki) 

Tallinn-Helsinki-Tallinn-Narva-Tartu-Viljandi-Parnu-Kuressaare-Parnu-Riga-Sabile-Kuldiga-Riga 

http://rokavar.blogspot.hu/2012/09/esztorszag.html

Ha kérdésed van, írj nyugodtan! ;)

Előzmény: topoly (215)
topoly Creative Commons License 2016.02.18 0 0 215

Sziasztok! Ritkán van itt új hozzászólás, de hátha:) Olyan utazási irodát illetve szervezett túrát keresek a Baltikumba, ahol inkább a vidék az uticél, ahol akad a programban túrázgatás. Miattam lehet buszos vagy repülős verzió. Ha tudtok kint élő magyart vagy magyarul beszélő programszervezőt (rémlik valaki, de nem tudtam visszakeresni a neten), az is működhet. Akár magánba, akár itt topikon írhattok, ha tudtok valamilyen lehetőséget.

(Van hasonló programja az egyik magyar irodának, de az idén nem indítják a 10napos buszos utat.)

zenefaloo Creative Commons License 2015.01.15 0 0 214

Ez szuper jó hír, utána nézek!!! Köszönöm!

Előzmény: II. RogerWilco (213)
II. RogerWilco Creative Commons License 2015.01.12 0 0 213

Na igen, de zenefaloo reggeli járattal szeretne menni Tallinból Helsinkibe, akkor viszont nincs Eckerö, csak Tallink vagy Viking.

Már hogyne lenne (április 1-től)

Két reggeli járat, bő 1,5 órás menetidő

http://www.lindaline.fi/en/?p=256

Előzmény: gw (206)
Grimbusz Creative Commons License 2015.01.09 0 0 212

Most is ugyanezt csinálják, én a TOS-HEL-BUD vonalat nézem ill. a KTT-HEL-BUD.

Előzmény: Mustár (211)
Mustár Creative Commons License 2015.01.09 0 0 211

Anno a Tartu-Riga-Budapest is olcsóbb volt, mint a Riga-Budapest.

:)

Előzmény: Grimbusz (210)
Grimbusz Creative Commons License 2015.01.09 0 0 210

Ezt az árképzést képtelen vagyok megérteni.

Előzmény: II. RogerWilco (208)
zenefaloo Creative Commons License 2015.01.08 0 0 209

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Megnézem a retúrjegyet is. Bár csak odafelé utazom. :)

II. RogerWilco Creative Commons License 2015.01.08 0 0 208

Nézd meg a BUD-HEL-TLL retúrjegyet is, könnyen lehet, hogy olcsóbb, mint a csak BUD-HEL.

Előzmény: vdk3x (196)
Grimbusz Creative Commons License 2015.01.06 0 0 207

Ja igen, az első az Tallink :)

Előzmény: gw (206)
gw Creative Commons License 2015.01.06 0 0 206

Na igen, de zenefaloo reggeli járattal szeretne menni Tallinból Helsinkibe, akkor viszont nincs Eckerö, csak Tallink vagy Viking.

http://www.ts.ee/passenger_ship_schedule.php?suund=lahkuvad&sadam=hel&k=2

Előzmény: Grimbusz (205)
Grimbusz Creative Commons License 2015.01.06 0 0 205

Mi néztük a Vikinget is, az volt a legdrágább, mindig az Eckerö a legolcsóbb, igaz mi mindig elővételben nyomjuk.

Előzmény: gw (204)
gw Creative Commons License 2015.01.04 0 0 204

A Star Class az pont egy szék, semmi több, ha szerencséd van, még párnázva is van, ha nem, akkor sima fa ülőlapos :) 

Ha nem jó a Tallink Silja, akkor ott a Viking, az valóban kicsit olcsóbb, cserébe lassabb 40 perccel.

Előzmény: zenefaloo (202)
timetable Creative Commons License 2015.01.04 0 0 203

Mi a Viking Line járatával utaztunk, amire a jegy 19 euróba került. Az a járat akkor 7:00-kor indult: most nézem a honlapjukat, valószínűleg téli menetrend lehet, most 8:00-kor megy.

Előzmény: zenefaloo (202)
zenefaloo Creative Commons License 2015.01.04 0 0 202

Tud valaki Tallinnból Helsinkibe kora reggeli órában olyan hajójáratot, ahol nem a legolcsóbb helyár a "Star Class". Itt valami ágyat is jelöl a Tallink Silja honlapja. De nekem két és fél órára szerintem elég egy szék a fenekem alá. Ha ezen lehet spórolni, vagy van olyan hajó, ami kicsit olcsóbban átvisz mint 10.000 forint, az nem lenne baj. :)

Grimbusz Creative Commons License 2014.12.04 0 0 201

3. Tallink, Eckerö. Reggel és napközben vannak a legkevesebb szesztestvérek. Szerintem.
5. Március végén, lévén 22 körül van a napéjegyenlőség szinte az egész földön kb 12 óra nappal és éjszaka van.

Előzmény: vdk3x (196)
zenefaloo Creative Commons License 2014.11.29 0 0 200

:) Ki tudja :)

Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.28 0 0 199

Én meg azt hittem,hogy visszafelé gyorsabban jön...:)

Előzmény: zenefaloo (198)
zenefaloo Creative Commons License 2014.11.27 0 1 198

Vagyis nyolc óra oda és vissza is. Gondolom az időeltolódás miatt vannak így megadva az adatok.

Előzmény: Törölt nick (197)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 1 197

A polskibus megy már Vilniusba is. Varsóból 9 óra,vissza 7.   kb. 3000ft/út.

vdk3x Creative Commons License 2014.11.25 0 0 196

Sziasztok!

Barátaim azt találták ki, hogy március utolsó hetében 3-4 napra ugorjunk ki Tallinnba. Tervezett útvonal:

Bp-Helsinki: Finnair

Helsiki- Tallinn: komp

3 éjszaka Tallinnban

visszaút: ugyanúgy, mint oda.

Néhány konkrét kérdésem lenne az utazással kapcsolatosan:

1. Március végén nem lesz-e túl hideg és kellemetlen az időjárás (szél, hó, latyak) egy kellemes városlátogatáshoz?

2. Nincs ilyenkor minden bezárva, nem túl kihalt a város?

3. Melyik komptársasággal érdemes utazni, hogy a finn alkoholturistákat elkerüljük? (vagy ez, az árak emelkedése miatt manapság már nem annyira vészes?)

4. A városnézésen kívül hova érdemes esetleg Tallinn környékére ellátogatni (mondjuk 50 km-es körzetben?

5. Március végén nagyon rövidek még a nappalok? Hány órán át van ilyenkor világos?

Előre is köszi a válaszokat!!!

zenefaloo Creative Commons License 2014.11.20 0 0 195

Én az a hajnalban kelek, késő estig rohanok típus vagyok. Inkább kényszeres, mint kényelmes :) Sok minden érdekel. Várak, természeti kincsek, de talán elsősorban a városok, az építészet, a terek, utcák egymáshoz való viszonya. Az emberek. Illetve szeretem felfedezni, hogy egy adott nép miben tér el a többitől. Ami bevallom kevésbé érdekel, a múzeumokban szokásos kincsestár, fegyvertár, kőtár, szobrok, stb. jelenleg érdekel, hogy ezek a városok (főleg a fővárosok) mennyire izgalmasak, érdekesek, mennyi látnivaló van, stb, stb. Köszönöm az eddigi információkat is. 

Előzmény: Mustár (192)
Mustár Creative Commons License 2014.11.20 0 0 194

Igen, Pääsküla ravaraba, na jó, a fél nap tényleg túlzás.

Előzmény: timetable (193)
timetable Creative Commons License 2014.11.19 0 0 193

hiba lenne hazamenni legalább egy bog (mocsaras terület) meglátogatása nélkül. Van is egy jó kirándulóhely Tallinn déli részén, az is egy fél nap

A Hiiu melletti erdőre gondolsz? Ha fél nap nem is volt, de pár órás kirándulásra nagyon jó volt, körbejártuk a kiépített ösvényen az egészet.

Előzmény: Mustár (192)
Mustár Creative Commons License 2014.11.19 0 0 192

Segítene, ha tudnánk, mi érdekel úgy általában, mennyire vagy kényelmes városnéző stb.

Én most Tallinnban vagyok, 3 hónap alatt nem sikerült megnézni mindent, amit akartam (jó, elcsatangoltam néhány hétvégét máshova is, meg most a sötétben-hidegben kevésbé mozdulok is ki, hétköznap meg meló).

Viszont sajnálom az időmet meg a pénzemet éttermekre, szuvenírboltokra pazarolni.

Az óváros Toompea-val együtt fél nap alatt megvan.

A Kadriorg palota kívülről, a történeti kerttel és japánkerttel + ha továbbmész kelet felé, Pirita tengerpart, kolostorrom, szabadtéri színpad, ez-az - ez is lehet egy félnapos program.

A palota közelében van a Kumu nevű szépművészeti múzeum. Ha érdekel, javaslom, ez is pár óra.

Nyugatra van a skanzen, az is egy jó délutános program, attól függően, van-e épp valami extra program.

És ha Észtország, hiba lenne hazamenni legalább egy bog (mocsaras terület) meglátogatása nélkül. Van is egy jó kirándulóhely Tallinn déli részén, az is egy fél nap.

Satöbbi.

Tartut nem hagynám ki, fél-egy nap. Ha a kisvárosok érdekelnek, akkor Rakvere vagy Haapsalu beiktatható a programba. Kuressaarét sokan ajánlották, de az kicsit kiesik, nem feltétlenül éri meg az utazást, ha nincs kocsid, amivel körbemenj a szigeten (Saaremaa). Illetve még Tartutól másfél óra busz Vőru nevű kisváros, ami egy nagyon nyugis helyen van nagy tavakkal, erdővel, kitűnő relax. Narvába szerettem volna eljutni, de kimarad.

Lettországról van még több tapasztalatom. Riga belvárosa szerintem egy nap, érdemes elcsatangolni az óváros peremein túlra is. Ha érdekel, itt is van skanzen, hasonló a tallinnihoz, de nekem ez jobban tetszett. Sigulda 1 nap. Kuldiga fél nap, ha a homokbarlangig is elkirándulsz (ahova én nem mentem el), akkor egy nap. Liepaja 1 nap. Ventspils vicces, de kisebb. Cesis fél nap.

Litvániában Kur-félsziget kötelező, egy nap, hozzácsapva Klaipeda néhány óra. Vilniussal kapcsolatosan kissé homályosak az emlékeim, ott csak egy napot voltam, elég volt, de annyira nem készültem fel. A többi települést nem ismerem.

Előzmény: zenefaloo (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!