Keresés

Részletes keresés

IWAS Creative Commons License 2018.02.02 0 0 3245

Egészen pontosan 2017. február 27-én vettem. :)

Előzmény: syntaxerror (3244)
syntaxerror Creative Commons License 2018.02.02 0 0 3244

Hi, ezt mikor vetted? Kedvelem a stílust, ilyen áron bespájzolnék ha még van :)

Előzmény: IWAS (3238)
IWAS Creative Commons License 2018.02.01 0 0 3243

H-

Előzmény: IWAS (3242)
IWAS Creative Commons License 2018.02.01 0 0 3242

Les Hauts d’Arboras Terrasses du Larzac 2014. Száraz francia vörösbor. Alk. 13,5%, ára 2 eFt (Lidl). A Terrasses du Larzac a Languedoc-Roussillon borvidék része, 2014 óta önálló AOC. 32 település alkotja, ezek egyike az Arboras. Fő fajták: syrah, grenache, carignan és cinsault. Legalább három fajtát kell házasítani. Jó minőségű natúr parafadugó. Gránátvörös szín. Viszonylag intenzív, behízelgő illat feketeribiszkével, vaníliával, punccsal, fenyőtűvel és egy kevés levendulával. Kóstolva közepesen testes, kellően élénk savak, gazdagon gyümölcsös ízvilág, mértékkel adagolt, nem bántó tannin. Közepesen hosszú, meggyes-rozmaringos utóíz. IWAS-score 4/5-5/5.

IWAS Creative Commons License 2018.02.01 0 0 3241

H-

Előzmény: IWAS (3240)
IWAS Creative Commons License 2018.02.01 0 0 3240

Carivin Garnacha Rosé 2016. Spanyol (Cariñena Denominación de Origen Protegida, ez Spo. északi részén van) száraz rosé. Alk. 13%, ára 0,9 eFt (Lidl). Nomacorc műanyagdugó. A színéről annyit, hogy vannak, akik hét, míg mások csak négy rosészínt különítenek el. Az egyik egyszerű, négyes felosztás az ilyen célra leggyakrabban használt szőlőfajtákat veszi alapul (elsősorban persze a technológiától függ a szín, nem a fajtától): pinot noir (halvány mattnarancs), merlot (halvány rózsaszín), grenache/garnacha (élénk rózsaszín) és malbec (pirosas rózsaszín). Tükrös, nem buborékol. Közepesen intenzív illatában szamóca, málna, jázmin, kevés alkohol. Kóstolva közepesen telt korty, a roséktól elvárható élénk, jó minőségű savak (nem annyira harsogók, mint a szokványos magyar rosékban – inkább egy francia alaprosé /pl. a 2531. hsz-ban szereplő Côtes de Provence AOP 2010/ savainak felelnek meg), ízében a málna mellett natúr csipkebogyó. Egészen minimális tanninérzet. Lecsengése közepesen hosszú, tiszta, száraz, kellemesen kesernyés. Aki a magyar átlagrosét (kiöntéskor buborékol, világító rózsaszínű és műepres, nem száraz érzetű) szereti, annak valószínűleg nem jön be, de én szívesen vennék még belőle, ha a Lidl állandó kínálatának része lenne (volt egy "spanyol hét", akkor vettem). IWAS-score 5/5.

IWAS Creative Commons License 2018.02.01 0 0 3239

H-

Előzmény: IWAS (3238)
IWAS Creative Commons License 2018.02.01 0 0 3238

Primitivo Peuceta 2015. Puglia Indicazione Geografica Protetta. Alk. 13,5%, ára 0,9 eFt (Lidl). Nomacorc műanyagdugó. Meggyvörös szín. Intenzív illatában áfonya, feketeribizli, aszalt szilva, dohány. Kóstolva eléggé testes, komplex ízvilág (az illatban jövő gyümölcsök mellett málna és meggy is), jó minőségű vagy inkább érdekes (talán részben pótolt) savak, korrekt mennyiségben. A tanninok nem bántóak, nincsenek túladagolva. Közepesen hosszú lecsengésében vanília és szárított sonka is megjelenik. Önmagában is, ételhez is ajánlható. IWAS-score 5/5.

HDO Creative Commons License 2018.01.26 0 0 3237

Én is ezt a véleményt osztom. Egy 15 éves bor esetében nehéz garantálni, hogy a teljes idő alatt valóban tökéletes körülmények között volt tárolva. Gondolkodás nélkül megbontanám. :)

Két éve sikerült elcsípni egy bombaformában lévő 2003-as Grádus-t, az mondjuk hatalmas élmény volt. De milyen remek évjárat volt az... 

Előzmény: Hepci (3235)
Spezial Creative Commons License 2018.01.24 0 0 3236

Köszönöm a válaszokat!

Hepci Creative Commons License 2018.01.24 0 0 3235

Piaci (és élvezeti) értékük csak akkor lehet, ha igazolhatóan jó körülmények között tárolták őket... tehát eladásban nem túlzottan érdemes gondolkodni, inkább ki kell nyitni, hátha élvezhetőek még.

 

Előzmény: Spezial (3233)
IWAS Creative Commons License 2018.01.23 0 0 3234

Szia!

A Bock Magnifico 2003-ból tavaly ősszel 17 ezer forintért adtak el egyet (az eladó szerint korrekt módon volt tárolva). Az 1973-as aszúnak valószínűleg csak eszmei értéke van.

Előzmény: Spezial (3233)
Spezial Creative Commons License 2018.01.23 0 0 3233

Van két borom, egyiket most kaptam, nem lehet régi vásárlás, Bock Magnifico Villány 2003 Merlot száraz vörösbor, de nem találok róla bolti árat.  Másik egy örökség, Tokaji aszú 6 puttonyos 1973-as. Erről fogalmam sincs mit érhet.

syntaxerror Creative Commons License 2018.01.03 0 0 3232

Hi, a Prisoner egy elég érdekes cuvée, shiraz-cabernet sauvignon-zinfandel és még elvileg kis mennyiség petite sirah és charbono (utóbbi fajtáról még nem is hallottam). Úgy telt és nagy, hogy közben nem nehezül el, gyümölcsös és lendületes marad, és végig szórakoztat. Amúgy el is találtad, kb 50 USD.

 

Kaliforniával kapcsolatban is nagyjából egyetértünk, bár azt meg kell hagyni hogy a 15-20 dolláros sávban már akadnak nagyonjó borok csak ott ez még kissé lutri. Nekem annyi szerencsém van, hogy néha járok arra munkából kifolyólag, meg ennél még gyakrabban jönnek ide kinti kollégák, akik már saját tapasztalat alapján hoznak egy-egy bevált palackot :)

 

Tiszta petite sirah-hoz még nem volt szerencsém, észben tartom ha szembejön.

Előzmény: IWAS (3231)
IWAS Creative Commons License 2018.01.02 0 0 3231

Hello. A The prisoner milyen fajtá(k)ból készült? Megmondom őszintén, én már nem vásárolok kaliforniai borokat, mert az olcsóbbak nem okoznak meglepetést (egy kaptafára készülnek), a drágábbak meg nagyon drágák (min. 50 USD), ráadásul Európában (a vám és a szállítási költség miatt) a viszonylag olcsók is drágábbak. Ha teheted, kóstolj meg egyszer egy kaliforniai petite sirah/syrah-t (durif); egyedi élményt nyújt (már a színe is brutális :)), nem biztos, hogy bejön, de egyszer az életben kár lenne kihagyni. Nem akarom bántani a dűlős neszmélyi OR-et, amely nálam az év bora lett fehérben, de 2017-ben kevés fehérbort fogyasztottam, így nem volt nehéz nyernie (egyébként jó kis bor, jó áron). Tervezem, hogy 1-2 német rieslinget és osztrák GV-t fogok idén kóstolni, valószínűleg ezek közül kerül majd ki a 2018-as év fehérbora.

Előzmény: syntaxerror (3229)
syntaxerror Creative Commons License 2018.01.02 0 0 3230

Ez a Los Molinos nekem is bejött, bár nem éreztem ennyire kiemelkedőnek de azzal egyetértek hogy sajnálom hogy nem vettem többet belőle :)

Előzmény: IWAS (3223)
syntaxerror Creative Commons License 2018.01.02 0 0 3229

Hi, részemről legjobb vörös: The Prisoner 2015 (California, USA). Legjobb fehér: Leitz Riesling Berg Rottland 2013 (Németország). Legjobb ár/értékre nehéz egyértelmű választ adni de talán a Lidl-ben vett Vespral Gran Reserva 2010.

Előzmény: IWAS (3222)
IWAS Creative Commons License 2018.01.01 0 0 3228

H?

Előzmény: IWAS (3227)
IWAS Creative Commons License 2018.01.01 0 0 3227

Fischer Syrah 2011. Balatonmelléki oltalom alatt álló földrajzi jelzésű bor. Alk. 13%, ára 1,2 eFt (Lidl). A 18. berlini borversenyen aranyérmes. Csavarzár. Gránátvörös szín, kezdődő barnulással. Közepesen intenzív illatában szilvalekvár, vanília, nedves föld. Szájban jó közepesen testes, az illatban már bejelentkezett szilva mellett kökény, jó minőségű, kellően élénk savak, kissé tapadós tanninok. Az alkohol jól integrált. A közepesnél hosszabb lecsengéssel búcsúzik, melyben a fajtára jellemző borsosság is megjelenik (egészen enyhén). IWAS-score 5/5.

IWAS Creative Commons License 2018.01.01 0 0 3226

H-

Előzmény: IWAS (3225)
IWAS Creative Commons License 2018.01.01 0 0 3225

Bock Irsai Olivér 2016. Pannon OEM száraz fehérbor. Alk. 12%, ára 1,2 eFt (Tesco, akció). Meszes, löszös vegyes talajon termesztett szőlőből készült; 12-14ºC fokon, kóracél tartályokban erjesztették. Az irsai olivér egy magyar szőlőfajta, melyet csabagyöngye és pozsonyi fehér fajtákból nemesített Kocsis Pál 1930-ban. Csavarzár. Halvány szalmasárga szín. Intenzív muskotályos illat friss szőlővel, körtével és licsivel. Kóstolva élénk savvilág, friss szőlős és citrusos aromák, a közepesen hosszú lecsengésében vegetális jegyekkel kiegészülve. Nem nagyon komplex, de azt tudja, amit egy irsaitól el lehet várni. Elsősorban étel mellé ajánlom. IWAS-score 4/5.

IWAS Creative Commons License 2018.01.01 0 0 3224

H?

Előzmény: IWAS (3223)
IWAS Creative Commons License 2018.01.01 0 0 3223

Felix Solis Los Molinos Gran Reserva 2009. Spanyol (Valdepeñas Denominación de Origen) száraz vörösbor. 100% tempranillo. Alk. 13%, ára 1,5 eFt (Lidl). Jó minőségű natúr parafadugó. Meggyvörös szín. Közepesen intenzív illatában szeder, áfonya, aszalt szilva, kevés fahéj. Bevallom őszintén, kissé félek a "gran reserva" boroktól, hogy az ilyen bor animális és/vagy dohos lesz, de szerencsére itt nem ez a helyzet. (Kérdezhetné valaki, hogy akkor miért veszek ilyen borokat. Azért, mert ha jók, akkor nagyon jók, sokszor ár-érték arányban is. A bizalmamat tovább növelte, hogy nyert egy aranyérmet a 2015-ös Mundus Vinin.) Szájban közepesen testes, érett, részben aszalt szilva és meggy, némi szegfűszeg. Savai minőségileg és mennyiségileg is rendben vannak. Bársonyos tanninok. Viszonylag hosszú lecsengésében felerősödnek az édesfűszerek (bár a bor száraz érzetű), illetve van egy kis szárított paradicsom is. Olvastam egy leírást a neten, ahol a kóstoló szerint emelkedett az alkohol és a sav (én egyiket sem éreztem emelkedettnek), porosak a tanninok (az első nap elhanyagolható mértékben tapadnak), továbbá, hogy egysíkú (nem az). Valószínűleg hibás palackot fogott ki (velem is előfordult már, hogy ugyanannak a bornak két palackja nagyban különbözött). Személy szerint sajnálom, hogy nem vettem belőle többet. IWAS-score 5/5.

IWAS Creative Commons License 2017.12.23 0 0 3222

Ismét eljött az ÉV BORA választásának ideje. Az általam 2017-ben kóstolt borok közül a legjobb vörös egy francia bor, a Roger Sabon Châteauneuf-du-Pape Les Olivets 2011 (3131. hsz), a legjobb fehér egy neszmélyi, a Kamocsay Hilltop Prémium Olaszrizling Sós-hegy-dűlő 2015 (3213. hsz), a legjobb ár-érték arányú pedig egy száraz spanyol vörösbor, a Tesco Old Vine Selection Tempranillo 2014 (3167. hsz) volt. Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet kívánok minden kedves borkedvelőnek!

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.19 0 2 3221

És én, ha találnék egy ilyet a pincémben, tuti meglevegőztetném :-)

Előzmény: Törölt nick (3220)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.19 0 0 3220

Nem az enyém, én csak megsaccoltam :-) nekem van pincém, egyenletes hőmérséklettel, borálványokkal.

Előzmény: pikiviki (3219)
pikiviki Creative Commons License 2017.12.19 0 0 3219

Ezzel a mondattal mindent elmondtál. Ki is végezted magad. 

Előzmény: Törölt nick (3218)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.18 0 1 3218

Állt egy - két évtizedet a szekrény tetején :-)

Előzmény: syntaxerror (3217)
syntaxerror Creative Commons License 2017.12.18 0 2 3217

Szia,

 

nem vagyok igazán tisztában azzal hogy hol lehetne eladni de ami nagyon fontos: mikor kaptad? Előtte tudod-e bizonyítani hogy megfelelően volt-e tárolva? Utána te hogyan tároltad? Ha ezekre nincs megfelelő garanciád akkor az említett értékének csak a töredékét fogják megadni érte

Előzmény: Törölt nick (3216)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.18 0 0 3216

Sziasztok!

Van egy Richebourg Grand Cru 1990-es borom, amit ajándékba kaptam, de szeretném eladni. Tudok ajánlani olyan oldalt/helyet/személyt, ahova feltehetném/megvennék? Ebay-re, winesearcher-re próbáltam, de ott kellene külön engedély hozzá. Tudomásom szerint 500-600 ezret ér.

Válaszokat előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!