Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.18 0 1 3218

Állt egy - két évtizedet a szekrény tetején :-)

Előzmény: syntaxerror (3217)
syntaxerror Creative Commons License 2017.12.18 0 2 3217

Szia,

 

nem vagyok igazán tisztában azzal hogy hol lehetne eladni de ami nagyon fontos: mikor kaptad? Előtte tudod-e bizonyítani hogy megfelelően volt-e tárolva? Utána te hogyan tároltad? Ha ezekre nincs megfelelő garanciád akkor az említett értékének csak a töredékét fogják megadni érte

Előzmény: Törölt nick (3216)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.18 0 0 3216

Sziasztok!

Van egy Richebourg Grand Cru 1990-es borom, amit ajándékba kaptam, de szeretném eladni. Tudok ajánlani olyan oldalt/helyet/személyt, ahova feltehetném/megvennék? Ebay-re, winesearcher-re próbáltam, de ott kellene külön engedély hozzá. Tudomásom szerint 500-600 ezret ér.

Válaszokat előre is köszönöm.

J.C.G. Creative Commons License 2017.12.10 0 0 3215

Én erre az Ausztrál borra leszek kíváncsi, hogy milyen. $14 az ára.

 

IWAS Creative Commons License 2017.12.01 0 0 3214

H-

Előzmény: IWAS (3213)
IWAS Creative Commons License 2017.12.01 0 0 3213

Kamocsay Hilltop Prémium Olaszrizling Sós-hegy-dűlő 2015. Neszmélyi védett eredetű száraz fehérbor. Alk. 13,5%, ára 1,6 eFt (Lidl). Csavarzár. Szalmasárga szín, kevés, gyorsan eltűnő, közepes méretű buborék. Intenzív, de nem túl komplex illat akácvirággal és -mézzel, tárkonnyal és kevés maracujával. Kóstolva közepesen telt korty, golden delicious alma, őszibarack, megfelelő savgerinc. Viszonylag hosszú lecsengésében a fajtának megfelelő vegetálisság. Az alkohol nem lóg ki. Önmagában is, ételhez is ajánlható. IWAS-score 4/5-5/5.

IWAS Creative Commons License 2017.12.01 0 0 3212

H-

Előzmény: IWAS (3211)
IWAS Creative Commons License 2017.12.01 0 0 3211

Corte Aurelio Negroamaro 2015. Salento IGP. Száraz olasz (Puglia – erről a borvidékről a 3017. hsz-ben írtam) vörösbor. Alk. 13%, ára 0,8 eFt (Lidl). Nomacorc műanyagdugó. Rubinvörös szín, kezdődő barnulással. Közepesen intenzív illatában ringló, szederdzsem, őszi erdő, pici vanília. Szájban közepesen testes, ringló, meggy, áfonya ízei, kellőképpen élénk savak, a testtel arányos mennyiségben, nem tapadós, de enyhén kesernyés tanninok. Nem túl hosszú, friss gyümölcsös (főleg érett meggy) utóíz. Az alkohol jól integrált. Nem egy rossz bor (olyan, mint egy jobban sikerült KF), de különleges élményt nem ad. Octopusnak jobban tetszett: "Ez aztán nem vérszegény, a súlycsoporthoz mérten egészen tartalmas. Über best buy." IWAS-score 4/5-5/5 (a nagyon alacsony árának köszönhetően ilyen jó nálam az ár-érték aránya).

IWAS Creative Commons License 2017.12.01 0 0 3210

H-

Előzmény: IWAS (3209)
IWAS Creative Commons License 2017.12.01 0 0 3209

Felix Solis Viña Albali Gran Selección 2012. Száraz spanyol (Valdepeñas DO) vörösbor. Alk. 13%, ára 1,2 eFt (Lidl). Jó minőségű préselt parafadugó (Diam). Gránátvörös szín. Az illata közepesen intenzív, szerencsére nem olyan "öreg hordós", mint sok spanyol vörösbor, hanem elsősorban florális (ibolya), másodsorban gyümölcsös (málna, meggy, csipkebogyó) és földes. Kóstolva viszonylag filigrán, élénk, nem a legjobb (de nem is kifejezetten rossz) savak; kevés, nem bántó tannin. Lecsengése rövid, a pirosbogyósok mellett van benne egy kis kakukkfű is. IWAS-score 3/5.

IWAS Creative Commons License 2017.11.01 0 0 3208

Előzmény: IWAS (3207)
IWAS Creative Commons License 2017.11.01 0 0 3207

Overgaauw Shepherd’s Cottage Cabernet Sauvignon / Merlot 2014. Alk. 14%, ára 8 €. Dél-afrikai (Stellenbosch) vörösbor, 60% cabernet sauvignon, 40% merlot. Negyedik generációs borászat (Van Velden Winemakers). Csavarzár. Sötét meggyvörös szín. Intenzív illat földiszederrel, szilvával, bőrrel és zellerszárral. Kóstolva testes, az illatban jövő gyümölcsök friss formában, kiegészülve kökénnyel. A savai minőségileg lehetnének jobbak, a tanninok kissé tapadnak. A közepesnél hosszabb lecsengésében a gyümölcsök mellett vegetális jegyek is megjelennek. Eléggé száraz érzetű (bár 4,3 a maradékcukor), az alkohol nem lóg ki. Inkább étel mellé javaslom fogyasztani, mint önmagában. 5 pont (84).

IWAS Creative Commons License 2017.11.01 0 0 3206

Előzmény: IWAS (3205)
IWAS Creative Commons License 2017.11.01 0 0 3205

Gérard Bertrand Réserve Spéciale Merlot 2015. Alk. 14%, ára 7,65 €. A legjobb ár-érték arányú francia pincészet a Wine Spectator szerint (ezt 2008. februárjában írták, de szerintem most is igaz). Az 1489. hsz-ban írtam a 2007-es Black Grenache-ról, az MA-n pedig egy roséjukat (Gris Blanc 2016) dicsérték nemrég. 100% dél-francia merlot, részben tölgyfahordóban érlelt. Jó minőségű préselt parafadugó (Diam). Gránátvörös szín. Intenzív illatában szilva, áfonya, almáspite, szerecsendió. Szájban jó közepes test, friss erdei gyümölcsök, kevés kávé, hibátlan savak, közepes mennyiségű, bársonyos tannin. Meglehetősen hosszú lecsengésében (ahol a barrique-aromák kerülnek előtérbe) enyhén befűt az alkohol. 6 pont (87).

IWAS Creative Commons License 2017.11.01 0 0 3204

Előzmény: IWAS (3203)
IWAS Creative Commons License 2017.11.01 0 0 3203

Ventisquero Cabernet Sauvignon Reserva 2014. Chilei száraz vörösbor a Maipo-völgyből. Alk. 13,5%, ára 8,60 €. 10 hónapot töltött amerikai tölgyfahordókban. A CS mellett 15% syrah is van benne. Twin-top parafadugó. Mély meggyvörös szín. Intenzív illat feketeribizlivel, kávéval, punccsal és nedves földdel. Kóstolva közepesen testes, sötétbogyósok és pörkölési aromák, a vártnál élénkebb, de jó minőségű savak, a fajtánál megszokott mennyiségű, enyhén szárító tanninok. A közepesnél hosszabb, áfonyás-kávés lecsengés. 6 pont (87).

IWAS Creative Commons License 2017.10.01 0 0 3202

H-

Előzmény: IWAS (3201)
IWAS Creative Commons License 2017.10.01 0 0 3201

Gazzera Syrah Frappato 2014. Olasz (Szicília) IGT-s száraz vörösbor. Alk. 14%, ára 1000 Ft. Csavarzár. Gránátvörös szín. Közepesen intenzív illatában földiszeder, málna, vanília, parfüm. Szájban közepesen testes, az illatban jövő gyümölcsök friss formában, minőségileg és mennyiségileg is megfelelő savak, kevés, minimálisan tapadó tannin. Lecsengése rövid, kissé tüzes. IWAS-score 4/5-5/5.

IWAS Creative Commons License 2017.10.01 0 0 3200

Előzmény: IWAS (3199)
IWAS Creative Commons License 2017.10.01 0 0 3199

Joseph Castan Elégance Syrah 2015. Dél-francia (Pays d’Oc Indication Géographique Protégée) száraz vörösbor. Alk. 13%, ára 6,50 €. Csavarzár. Gránátvörös szín. Viszonylag intenzív illatában elsősorban florális jegyek, továbbá szilva, áfonya, kevés menta és grafit. Kóstolva a vártnál (az árához képest) jobban teljesít: közepes test, sötétbogyós gyümölcsök (részben friss, részben lekváros formában), rozmaringos fűszeresség, kellően élénk savak, a bársonyosnál kissé érdesebb tanninok. Az utóíze ugyan tiszta, de lehetne hosszabb. Nem egy szigorúan száraz bor, eléggé komplex, nem is drága: valószínűleg népszerű a fogyasztók körében. Eléri a 6 pontot (87).

IWAS Creative Commons License 2017.10.01 0 0 3198

Előzmény: IWAS (3197)
IWAS Creative Commons License 2017.10.01 0 0 3197

Callia Blend de Terroirs Finca Caucete / Finca Zonda Shiraz & Shiraz 2015. Argentín száraz vörösbor. Alk. 13,5%, ára 7,35 €. A nevének megfelelően két termőhelyről származó shirazt dolgoztak fel. Barrique-ot is kapott. Twin-top parafadugó. Meggyvörös szín. Intenzív illat földiszederdzsemmel, áfonyával, feketeribizlivel, dohánnyal és vaníliával. Szájban eléggé testes, kiváló savak, tobzódó sötétbogyós gyümölcsök. Jól adagolt bársonyos tanninok. Elhúzódó szedres, kávés, nem csontszáraz lecsengésében picit érezni az alkoholt. Erős 6 pont (89).

IWAS Creative Commons License 2017.09.15 0 0 3196

Köszi a beszámolót. A Bock irsaija (2016) számomra rendben volt, de titokban abban reménykedtem, hogy meghaladja az előzetes várakozásomat, mint ahogy a 2009-es hárslevelűje tette. Majd írok róla részletesebben. A zenitről csak annyit, hogy szerintem nagyon jó adottságai vannak, önmagában vagy házasításban is megállja a helyét. Egy ismerősöm nemrég telepített, egyéb fajták mellett.

Előzmény: Flacika (3195)
Flacika Creative Commons License 2017.09.14 0 0 3195

Nos, megvolt az idei Budavári Borfesztivál. Eredetileg úgy terveztük, hogy két nap is kimegyünk, de végül csak egy lett belőle. Így picikét rövidebb lesz a beszámoló és a borsor is, valamint kicsit túltengenek a fehérek. Másik, hogy valahogy most vagy én „nem voltam formában”, vagy valami más is közrejátszott, de időnként meglehetősen bizonytalan voltam (vagy mégsem? :) ).

 

Taschner Irsai Olivér 2017 (újbor!) – 3,5 pont. Valahogy nem az igazi, kevésbé intenzív.

Garamvári Irsai Olivér 2016 – 5 pont, ahogyan az tőle illik (bár ezt korábban egy alkalommal nem így tapasztaltam), teljesen rendben volt.

Katona Borház Flört 2016 (Irsai Olivér-Sárgamuskotály) – 3,5-4 pont. Kicsit kevésbé jellegzetes, mint kellene lennie. Valahogy nem igazán érvényesülnek benne a két fajta erényei.

Várszegi Pince Sárgamuskotály-Irsai Olivér 2016 – 4,5 pont. Izgalmasabb, mint a Katona, főleg a sárgamuskotály dominál benne.

Bezerics Cserszegi Fűszeres 2016 – 4,5 pont. Tavaly csak 4-et adtam neki, pedig most nem volt elég hideg a bor...

Taschner Cserszegi Fűszeres 2016 – 5 pont. Úgy látszik, a Cserszegit jobban sikerül eltalálniuk, mint az Irsait. Jellegzetes, kellemes, jól iható bor.

Katona Semillon gyöngyöző bor 2016 – 4,5 pont. Kellemes, friss (bár a feleségemnek nem ízlett...).

Bezerics Pátria 2015 – 5 pont. A Pátria az Olaszrizling és a Piros Tramini keresztezése (Bakonyi Károlytól, akinek a Cserszegi Fűszerest is köszönhetjük). Zöldes, citrusos illat, ízben a rizling felé hajlik. Tetszett.

Váli Pincészet Vince bora (Zeusz-Sárgamuskotály-Hárslevelű) – 4,5 pont. A Hárslevelűt nem szeretem, a másik kettőt igen. Szerencsére nem a hárs dominált, rendben volt.

Paulus (a móri Molnár Borház névváltás alatt áll) Móri prémium Zenit 2016 – 6,5 pont. Friss, gyümölcsös, citrusos illat, telt korty, zamatos! Mindenképpen a legjobb Zenitek közé való, amit eddig ittam. Érdekes, hogy a honlapjukon a prémium bor nincs fent, csak a sima...

 

A végén elkövettem azt a hibát, hogy ugyanazt a két Cabernet Franc és Sauvignon cuvée-t ittam, mint tavaly (Bujdosó Katamarán és Katona CS-CF). Most valahogy nem volt akkra különbség köztük számomra, mint akkor, mindkettőt 6-6,5 pont körülire értékeltem. Illatban szinte azonosak voltak, ízben elsőre a Katona valamivel gyümölcsösebb volt.

Végül Bujdosóéktól a Farkastanya Cabernet Franc jött, 6,5-7 ponttal. Illata intenzív, jellegzetes. Ízben kicsit markánsabb, mint a másik két vörös – persze, hiszen nincs benne a CS, ami kicsit „legömbölyítené”, simítaná.

erosmano20 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 3194

:) Ha érdekes lehet... itt a Rajnai és Olaszrizling fog összecsapni: https://www.facebook.com/events/477991745900108/?fref=ts :) tiszta trónok harca:DDD csak ez BOROK harca:DD

IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3193

Előzmény: IWAS (3192)
IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3192

Oxford Landing Estates Shiraz 2014. Ausztrál száraz vörösbor. Alk. 13,5%, ára 8,50 €. A Murray folyó mentén termesztett szőlőből (90% shiraz, 7% viognier, 3% egyéb) készült. Tulajdonképpen egy Côte-Rôtie-másolat, nagyon kedvező áron. Legalább részben barrique-ban érlelték. Csavarzár. Gránátvörös szín. Közepesen intenzív illatában a földiszeder, ringló és vanília mellett a viogniernek köszönhetően nárcisz is. Kóstolva közepesen testes, "aprósavak" megfelelő mennyiségben; friss szilva és szeder, bársonyos tanninok optimális adagban. Az alkohol nem érződik. Elnyújtott, tiszta ringlós-málnás utóíz, csipetnyi fehérborsos fűszerességgel. Nem egy lehengerlő újvilági bor (ami messze nem azt jelenti, hogy ne lenne kellően komplex és tartalmas), hanem egy jó franciát utánzó ausztrál. 7 pont (91).

IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3191

Előzmény: IWAS (3190)
IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3190

Neethlingshof Estate Shiraz 2013. Dél-afrikai (Stellenbosch) száraz vörösbor. Alk. 14,5%, ára 11,35 €. 1692-ben alapították a pincészetet. A bor saját termesztésű szőlőből készült, 14 hónap barrique-ot kapott. Jó minőségű préselt parafadugó. Meggyvörös szín. Közepes intenzitású illat földiszederrel, levendulával, őszi erdővel, kevés vaníliával és alkohollal. Szájban erős közepes test, extraktédesség, optimális mennyiségű bársonyos tannin, szeder és feketeribizli ízek, jó savak. Eléggé hosszú lecsengésében meggy és őrölt bors is felbukkan, illetve az alkohol kissé befűt. 6 pont (87).

IWAS Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3189

Előzmény: IWAS (3188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!