Keresés

Részletes keresés

H_CS Creative Commons License 20 perce 0 0 34483

Számomra pedig az a dedó, hogy addig hajtogatja valaki a saját értékrendjét, amíg bárkinek más a véleménye.

Elárulom: Te sem fogod megváltani a többség véleményét (akár fehér, akár fekete).

Szóval ha valakinek más a véleménye a topicon belül, az nem ellenség.

 

De igen! Akinek más a véleménye a topicon belül, az ellenség.

Miért?

 

A topic "őslakói" próbálkoznak osztani az észt, mindezt olyan stílusban, ami egy egészséges vitának nem tekinthető. Tekintélyelv, személyeskedés, szidalmazás az alapvető értékrend, különösen a "V" jelvényt viselő "őslakó"-knál. Nem ismerik a másik nick mögötti embert, és úgy alkotnak véleményt a másik emberről, hogy az "automatikusan" nem ért ahhoz, amiről beszél. "Mert ő nem MÁV alkalmazott 30 éve, nekem ne akarjon megmondani semmit, mert nem ért hozzá". A tévedésről szóló vita pedig el van annyival intézve, hogy "tévedsz" meg "nem igaz", de ellenérvet, cáfolatot már nem hajlandók az "őslakók" odaböfögni - így tanulni, és a másik ember véleményét megismerni nem lehet.

A "többség" pedig nem hajlandó elfogadni, hogy a másiknak más a véleménye. Elvan a vörös, zöld és kék könyvek világában veszve és nem hajlandó kitörni onnan és elgondolkodni azon, hogy a másiknak is igaza lehet, hanem automatikusan elkezd személyeskedni. Pedig lehet, hogy máshogy látja a dolgokat a bakter, a mozdonyvezető, egy vezetői szinten dolgozó ember, vagy éppen az utas.

Előzmény: sssey (34473)
Zugbegleiter Creative Commons License 1 órája 0 0 34482

Ez viszont tökös a MÁV részéről. Gondolom megtalálják az illető pedagógusokat, elbeszélgetnek velük és kapnak legalább egy értelmezhető pénzbüntetést, hogy elgondolkozzanak. De akár foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt büntetőeljárás is indítható lenne ellenük.

 

A szabálykövető közlekedésre tanítsuk, és ne veszélyeztessük a gyermekeket! | MÁV-csoport (mavcsoport.hu)

Bárdos Imre Creative Commons License 1,5 órája 0 1 34481

Szerencsére nem vágta le, csak roncsolta.

Előzmény: Zugbegleiter (34478)
doncike Creative Commons License 2 órája 0 4 34480

Az ilyen típusú vitáknál, amelyek központi kérdése évtizedes beidegződéseket érint, nem az a vita célja, hogy a "topik őslakóit" (akik egyébként minden bizonnyal többségükben kiváló szakemberek a saját területükön) bármiről meggyőzze.

 

Őket senki és semmi nem fogja kimozdítani az álláspontjukból.

Már csak azért sem, mert a saját szakmai önérzetükkel együtt álltak bele a véleményükbe.

Minden körülmények között az Operában voltak.

 

Az ilyen vita célja pont ennek a helyzetnek, az álláspontoknak és főleg azok indokainak bemutatása.

Egyrészt a nézelődőknek, másrészt azoknak, akik még kevésbé vannak beágyazódva abba a narratívába, amit a "topik őslakói" képviselnek, és van még bennük nyitottság a kritikai gondolkodásra.

 

Ezért nem haszontalan, ha időről-időre újra fellángol ez a közúti átjáró - fehér villogó - beláthatóság - kinek mit honnan kellene tudnia - ki miért (nem) vállal felelősséget kérdéskör.

Előzmény: sssey (34473)
tom sawyer Creative Commons License 2 órája 0 0 34479

Elkészült a Miskolc-Rendező- Nyékládháza siklás zárójelentése. Érdekes olvasmány...

 

http://www.kbsz.hu/j25/dokumentumok/2022-0917-5_zj_alairt.pdf

 

Zugbegleiter Creative Commons License 14 órája -2 3 34478

Értem, "csak" levágta egy 25 éves srác lábát a Dácsia. Mert muszáj a hülye zajt bömböltetni a fülébe mindenkinek? Egyébként vezetés közben is ezt csinálják, vagy akkor azért lekapcsolják?

Előzmény: van_Persil (34477)
van_Persil Creative Commons License 14 órája -14 0 34477
Előzmény: Zugbegleiter (34476)
Zugbegleiter Creative Commons License 15 órája 0 0 34476

Ilyenkor nehéz mit mondani. Részvétem.

 

Zenét hallgatott a mozdonyvezető, elgázolta a vonat (444.hu)

alkotasu Creative Commons License 15 órája -2 2 34475

Igazad van... Tényleg nem érti. Hagyom.

Előzmény: a Zsóti (34474)
a Zsóti Creative Commons License 27 órája -4 3 34474

Hagyd el, aki eddig nem értette meg a mondanivalót, ezután sem fogja.

Előzmény: alkotasu (34470)
sssey Creative Commons License 1 napja -7 6 34473

doncike

 

Egyrészt nem lógok itt minden nap.

 

OK

 

Másrészt pár órával előtte volt poszt a témában. Szóval nem igaz, hogy két és fél napja ne került volna elő a téma.

 

Hát ez nem jött be. Legalább utána nézhetnél, mielőtt kritizálsz valamit.

 

Harmadrészt meg ugyan kinek képzeled magad, hogy egy ontopik hozzászólás/válasz miatt számonkérj?

 

Harmadrészt meg ugyan kinek képzeled magad, hogy egy ontopik hozzászólás/válasz miatt számonkérj?

Sajnálom, ha nem ment át az irónia.

 

Az meg a jellemző dedó, hogy "megnyugodott a topik".

 

Számomra pedig az a dedó, hogy addig hajtogatja valaki a saját értékrendjét, amíg bárkinek más a véleménye.

Mindenkinek megvan a véleménye, tiszteljük meg, hogy eldöntse, kire hallgat. Ez alól kivétel a szándékos hangulatkeltés.

 

Én sem kritizáltam a véleményed. Az elmúlt 10-15 évben időnként előkerül ez a kérdés, majd ellaposodik. Ugyanis (szerintem) ebben nincs fekete-fehér válasz, mindenki saját ideológiája szerint dönt. A topic őslakói ezért nem, vagy csak rövid ideig vitáznak.

Elárulom: Te sem fogod megváltani a többség véleményét (akár fehér, akár fekete).

 

Szóval ha valakinek más a véleménye a topicon belül, az nem ellenség.

 

sssey

Előzmény: doncike (34469)
trebront Creative Commons License 1 napja -5 6 34472

beengedem az autóm orrát kb. a vasúti űrszelvény határáig, ott megállok, szétnézek:

egyik példában balra nézek: látok egy MÁV tulajdonú telken egy MÁV által épített és fenntartott házat.

ha a vonat 10 km/h fölött közeledik =meghalok.

másik példa: jobbra nézek, látok egy erdőt, aminek a lombkoronájából szinte a mozdony vágta ki az "alagutat". ha a vonat 20 km/h fölött közeledik =meghalok.

én vagyok a hibás? persze, minek akarok ott átmenni.

a vasút soha semmiért nem lehet hibás.. és aki így gondolja, annak kívánom h ő legyen a BZmot orrában, én meg üljek egy betonkeverőben (és szabályosan vezessek a közúton)

Előzmény: alkotasu (34470)
doncike Creative Commons License 1 napja -6 5 34471

Nem sok értelme van újból kezdeni: ennek minden cáfolata itt van az előző két-három hét és pár száz hsz termésében.

 

A magam részéről csak szeretném megköszönni, hogy tökéletes illusztrációja vagy az előző hsz-nek!

Előzmény: alkotasu (34470)
alkotasu Creative Commons License 1 napja -8 9 34470

"vasút üzemeltetőjének felelősséget kellene vállalnia az által üzemeltetett rendszer biztonsági kockázataiért"

 

Miért akkora probléma az autósnak felelősséget vállalnia azért, hogy körülnézzen a vasúti átjáróra való ráhajtás előtt?

Mást mondok: ha a gépkocsivezetők erre rászoknának, sokkal kevesebb autóelütés lenne, mert automatizmussá válna a körülnézés. Ezzel szemben az autóvezetők rászoktak arra, hogy (akár a sorompót is letörve) átvágtassanak a tilos jelzés ellenére is.

Gyerekként sokat bicikliztem, apám arra tanított meg, hogy egyenrangú útkeresztezéseknél balra is nézzek, mert ha nem adják meg a jobbkéz szabályt, hiába van igazam, én húzom a rövidebbet. Autósként is sokszor benézek balra, nekem többet ér az autóm, mint egy megnyert per egy összetört autóval.

 

Mindazonáltal, kedves doncike, ha mindezen megfontolások ellenére csak át akarsz vágtatni az átjárón, nyugodtan tegyed meg, legfeljebb majd az örököseid fognak kártérítésért pereskedni a vasúttal. Az biztos meg fog majd vigasztalni... Jól gondolom?

Előzmény: doncike (34469)
doncike Creative Commons License 1 napja -8 5 34469

Egyrészt nem lógok itt minden nap.

Másrészt pár órával előtte volt poszt a témában. Szóval nem igaz, hogy két és fél napja ne került volna elő a téma.

Harmadrészt meg ugyan kinek képzeled magad, hogy egy ontopik hozzászólás/válasz miatt számonkérj?

 

Az meg a jellemző dedó, hogy "megnyugodott a topik".

 

Akinek valamiféle vallási érzékenységét sérti, hogy a vasút üzemeltetőjének felelősséget kellene vállalnia az által üzemeltetett rendszer biztonsági kockázataiért, az ennek emlegetésétől menetrendszerűen (haha) idegállapotba fog kerülni.

De nyilván erről is más tehet...

Előzmény: sssey (34455)
Fizolti Creative Commons License 1 napja 0 0 34468

Két eset aminek tanúja voltam:

Az első nem tiszta, pontosan mikor volt, valamikor 2008 és 2012 között, itt egy nagyobb csoport, több általánosiskolai osztály lett keresztülhajtva a csepeli HÉV Lágymányosi híd megállójában lévő lezárt fénysorompón. 

A második 2016 őszén volt Háros állomáson, ahol óvodás csoportot vittek át az óvónők a lezárt sorompón. 

Előzmény: jbaal (34453)
alkotasu Creative Commons License 1 napja -2 4 34467

A két dolog teljesen független egymástól, ne keverd ezeket össze!

1. Nem állítottam, hogy ott a fiatal generációból lett volna valaki hibás.

2. Az állításom független attól, hogy az adott szituációban ki hibázott.

Próbáld meg úgy értelmezni, ahogy írtam!

Előzmény: D F T (34466)
D F T Creative Commons License 2 napja -3 0 34466

"Másrészt van egy fiatal generáció, amelyikben elvétve található meg a hivatástudat"

 

Az említett esetnél nem éppen a fiatal generáció terelgette a gyerekeket.

Előzmény: alkotasu (34465)
alkotasu Creative Commons License 2 napja -4 9 34465

"Ha OKJ-s alulfizetett óvópedagógusokkal ... tervezzük a jövőt, akkor ez egyre gyakoribb lesz."

 

Ez kapitális marhaság. Nem a fizetéstől függ az, hogy valaki hogyan kel át egy vasúti átjárón. Hanem attól, hogy van-e egy kevés esze, tud-e gondolkodni előre, van-e benne érzék és hivatástudat gyerekfelügyeletre. A mai világban sajnos nagyon rossz a helyzet. Egyrészt az embereket leszoktatják a gondolkodásról (lásd például: félig önvezető autók, meg egyéb olyan "vezetéstámogató" kütyük, amik mind a figyelmet, felelősségvállalás szükségét csökkentik, MI, stb.) Másrészt van egy fiatal generáció, amelyikben elvétve található meg a hivatástudat, szakmaszeretet, elhivatottság; helyette a bulizás, és a kizárólagos pénzkeresés a cél, nem érdekli a munkája. Ennek egyenes következménye, hogy nem koncentrál arra eléggé, amire kellene.

Előzmény: jbaal (34453)
Vendégsín Creative Commons License 3 napja 0 1 34464

Ott, aki akarja, keresse. Itt viszont a jelenség maga az érdekes.

Előzmény: D F T (34462)
Bárdos Imre Creative Commons License 3 napja 0 1 34463

Igaz, 24 óra alatt volt 6, ebből 4 azonos napon. Az 5. és a 6. már másnap. 

Előzmény: Vendégsín (34461)
D F T Creative Commons License 3 napja 0 1 34462

Nem véletlenül írtam bele azokat a karaktereket. Pontosan lehessen a helyszínt és időpontot megtalálni. Gondolom, hogy lesz következménye az ügynek.

Előzmény: Vendégsín (34456)
Vendégsín Creative Commons License 3 napja 0 0 34461

Index: "Pénteken mintegy öt alkalommal gázolt a vonat országszerte. A katasztrófavédelem beszámolói szerint Újszászon, Szemeretelepen, Kőbánya-Kispesten, Fóton és Tatabánya közelében is tragédia történt."

Előzmény: Bárdos Imre (34459)
Bárdos Imre Creative Commons License 3 napja -2 3 34460

Egy majdnem gázolás sok-sok évvel ezelőttről! Az érintett vonatfékező szerencsésnek született! 


Bárdos Imre Creative Commons License 3 napja -1 0 34459

Meg még három a hálózaton.

Előzmény: H_CS (34457)
_Nyuszi Creative Commons License 4 napja 0 0 34458

Meg Fót, meg ki tudja, még hol... Hosszú volt ez a 24 óra sokaknak...

Előzmény: H_CS (34457)
H_CS Creative Commons License 4 napja 0 0 34457

A mai nap elkönyvelhető fekete napként a Budapestről Szolnokra vezető vonalak történelmében... Pestszentlőrinc, Szemeretelep és Újszász a három helyszín, ahol gázolás történt. 

Vendégsín Creative Commons License 4 napja -1 0 34456

Nem a helyettesített karaktereken van / kell lennie a hangsúlynak.

Előzmény: nazareth (34452)
sssey Creative Commons License 4 napja -4 12 34455

doncike

 

2,5 napja nem került elő a téma, "megnyugodott" a topic.

Minek kellett már megint elővenni?????

 

sssey

Előzmény: doncike (34454)
doncike Creative Commons License 4 napja -8 4 34454

"Felejtsük már el, hiszen utópia, hogy garantálni tudjuk, hogy ha ilyen, vagy olyan lámpa világít, vagy nem világít, akkor biztosan jön, vagy nem jön valami."

 

Nem a garantálásról volt szó eddig sem.

Hanem a felelősség vállalásáról.

Ettől van az ódzkodás-berzenkedés.

Előzmény: segélyvonókészülék (34413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!